Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 913014 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4140 Dátum: 2013.01.21 23:02:45 »
Testhővel olvasztasz hóból vizet! Vágod?;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

nypiro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4141 Dátum: 2013.01.21 23:12:55 »
 :clap: :yes: vágom

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4142 Dátum: 2013.01.22 00:00:19 »
Jó ötlet az elemlámpa, köszi  :clap:
Van benne egy kulcstartó ami egy pici lámpa van.
Muszáj becuccolni, mert inkább legyek felkészülve, mint pórul járjak.

Multkor autópályán volt baleset, 3 órát álltunk nyáron. Mindenki majd kitikkadt, jöttek vizet kunyerálni. Basszu, legtöbb embernél még víz sincs.
Nálam mindig van víz  :) ... Én ha nem iszom egy negyed órán át vizet (vagy teát, üdítőt), már szomjasnak érzem magam.

De a lámpa tényleg jól jöhet. Természetesen egy ledes fejlámpa is tökéletesen megteszi  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4143 Dátum: 2013.01.22 00:03:47 »
Testhővel olvasztasz hóból vizet! Vágod?;)
Aszondják a kommandósok, hogy az nem jó  :hmmmm: ... De tényleg, ez kifejezetten le van írva egy volt SAS-katona könyvében, hogy a hóból a saját testmelegeddel vizet olvasztani nem jó ötlet, mert nagyon kihűlsz közben. Persze ezt ő arra az esetre írta, ha napokig kint kell lenned a szabad ég alatt, és nemcsak a szomjúság, hanem a kihűlés ellen is kell harcolnod.

Ugyanezért nem szabad havat "enni" sem, szomjoltás céljából. Kihűt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4144 Dátum: 2013.01.22 00:05:01 »
Fogyasztásom az utóbbi 1.100 km-en: 7.3 liter. Háromnegyed részben város, kb. ugyanilyen arányban tanulóvezetővel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4145 Dátum: 2013.01.22 11:05:27 »
No, a legutolsó 4,56 lett. Rosszabbra számítottam... :)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4146 Dátum: 2013.01.22 11:18:29 »
Nálam mindig van víz  :) ... Én ha nem iszom egy negyed órán át vizet (vagy teát, üdítőt), már szomjasnak érzem magam.

De a lámpa tényleg jól jöhet. Természetesen egy ledes fejlámpa is tökéletesen megteszi  :yes:
Negyed óránként? ;) Akkor gondolom fel van térképezve a környék összes WC-je [rohog]

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4147 Dátum: 2013.01.22 11:21:43 »
No, a legutolsó 4,56 lett. Rosszabbra számítottam... :)
Nem hiszem el :surrender:
Most még azt mond, hogy januárban Budapesten jött ki :hug:

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4148 Dátum: 2013.01.22 15:18:43 »
Ebben van hosszú(220km), rövid(12-15km), extra rövid(3-5km) táv is. Autópályán kívül mindenhol megfordultam. A murvás, havas úttól kezdve, a szín jeges mellékutakon keresztül a normálisan letakarított, jó minőségű főútig. Nekem leggyakrabban a max. 15km-es utak játszanak. Ezért sajnálom, hogy nem jött össze a motormelegítőre a pénzem. Ilyen rövid távokon véleményem szerint közel 0,5 litert is le tudnék faragni...

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4149 Dátum: 2013.01.22 20:07:31 »
Nekem meg megette a fene a motormelegítőt, ha lenne se tudnám használni. Mióta hó van, otthon a háztól fél kilométerre parkolok az országút mellett, jobb híján (hólánccal is csak útakadálynak tudnék fölmenni, mert egy nyomon eltolták ugyan a nagyját a földúton, de nem jöttek föl a házig, kiállni meg nincs hova a hófalak közül), munkahelyen megint nem adnak villanyt, anyáméknál meg panel van, és ő a nyolcadikon lakik. Minden lehetőség kigolyózva :whistling:

Ma a szélsőségek napja volt. Hazafele 5.02-ből jöttem ki a fogyasztásmérő szerint, undok csípős szembeszélben és latyakban meg hóban gázolva. Délután munkába jövet meg tiszta út, jobb útvonal (nincs a benne 81-es, tehát a kutya nem kerget), a szél is elült, de még a maradéka is hátulról fújt - így 3.87 lett az átlag. Így Gúttamásiba föl kell mászni, utána olyan jókat lehet gurulni lefele Iszkaszentgyörgyig... Egyébként fordítva se rossz, bár akkor a meredek oldalon gurulok le, amit még sose mertem motorfék nélkül...

A táv meg 21-24km a google mapsen.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.22 20:14:32 írta alvaro84 »

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4150 Dátum: 2013.01.22 22:27:27 »
4 hónapja vettük a Yariskát, ezalatt volt egy pár tankolásunk. Shell, OMV, MOL, Lukoil, ami épp útba esik. Érzékelhető  különbséget nem vettem észre köztük. Tartalék lámpa villogása körül kapja meg a szertartást, ami eddig mindig az én feladatom volt. Az első kattanásig töltöm a gázolajat, mert nincs kedvem szórakozni vele, meg nem is látom értelmét. Ha nagyon fals adatot adna ez a mérés, 6-7 tankolás után jelentkezni kellene a pontatlanságnak!
Közel 7000 km alatt volt egy családi kiruccanás 4 felnőtt+csomagok, 700 km pálya, 300 km zalai országút =4,6 liter/100km
A többi Szegeden, és környékén ment bele többnyire 1-2 fővel. Az első indulás mindig fűtetlen garázsból történik, a párom munkába járásra belehajt napi 2x20 km-t =4-4,2 l
A kiscsaládom is felfigyelt ezekre a kis számokra, és szorgalmasan gyűjtik a kilométereket!
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4151 Dátum: 2013.01.22 22:55:29 »
...bár akkor a meredek oldalon gurulok le, amit még sose mertem motorfék nélkül...
És mi a gond a motorfékkel? Úgy még kevesebbet is eszik, mint üresben gurulva... konkrétan nullát  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4152 Dátum: 2013.01.22 22:58:48 »
És mi a gond a motorfékkel? Úgy még kevesebbet is eszik, mint üresben gurulva... konkrétan nullát  :yes:

Az a gond, hogy akkor energiát dobok el, amit pedig lankásabb lejtőn ki lehetne használni hosszabb gurulásra, mint amennyit így tudok. Ez megint a klasszikus téma, hogy mikor melyik a jobb. Mindenesetre ha az útvonal adott, ha gyorsabban hagyom el a lejtőt, tovább gurulhatok a megszerzett lendületből. Ha pedig sokat kell gurulni, leállíthatom a motort is, és épp úgy nulla lesz a fogyasztásom, de még a lendületem is több. Most már merem, ha kiszámítható pirosam van, elég sokszor megteszem. Max megy a levesbe a mérés eredménye, vagy összehozom őket a végén (súlyozott átlag), ha ráérek nézni, meg meg tudom jegyezni.

Még egy kill switch jó lenne, hogy legalább a mért távba ne piszkáljon bele a kulccsal szórakozás. Motorokon bezzeg szériatartozék!
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.22 23:08:48 írta alvaro84 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4153 Dátum: 2013.01.23 15:31:04 »
Az a gond, hogy akkor energiát dobok el, amit pedig lankásabb lejtőn ki lehetne használni hosszabb gurulásra, mint amennyit így tudok. Ez megint a klasszikus téma, hogy mikor melyik a jobb.
Nyilván... domborzati viszonyok függvénye a dolog. Motorfék akkor jobb megoldás, ha nem jár lendületvesztéssel (mert elég meredek ehhez a lejtő, vagy mert a végén úgyis meg kéne állni/le kéne lassítani).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4154 Dátum: 2013.01.26 17:46:49 »
Majd ki fogom próbálni pár napig ha lesz időm "vánszorogni"  ::)
Majd tavasszal vanszorogjal, akkor szembetunobb, mint ebben a hideg idoben.

Ilyen hidegben, hoban hiaba vanszorogsz, akkor sem tudsz a tavaszi atlagos szaguldasoddal elert fogyasztastol jobbat elerni, es igy abszolut negativ elmenyed lesz, mert nem eleg,h vanszorogsz, de eredmenytelenul(egy melegebb idobeli fogyasztashoz kepest)