Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368183 alkalommal)

0 Felhasználó és 30 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Beszélgessünk...
« Válasz #16560 Dátum: 2016.10.12 15:48:58 »
Most láttam ezt a cikket , hogy 340e 2015 Aug és 2016 Október között gyártott Priust hívnak vissza a rögzítőfék lehetséges hibája miatt.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Bushman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16561 Dátum: 2016.10.13 16:43:58 »
Sziasztok!

2010-es, III-as Priusomhoz szeretnék 15"-os téli gumit venni, de sehol sem találok hozzá acélfelnit. Hívtam a Toyotát, azt mondták, hogy hivatalosan gyári 15"-os acélfelni nincs is, az alu meg 120.000Ft/db.  :eek: A nyári gumim és felnim 17"-os, de télre ugye kisebbet ajánlanak.
16"-os gyári acélfelni van, de arra meg sokkal drágább a gumi (18k helyett 30k). :wacko:
Kérdésem: Avensisek 15"-os acél- vagy alufelnije jó a Priushoz? Úgy láttam, hogy a körosztó (5x100) és a méret (6x15) ugyanaz, egyedül az ET szám nagyobb egy kicsit (38mm a 45-tel szemben).
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?  :helpsmilie:
Előre is köszönöm a segítséget.
B.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16562 Dátum: 2016.10.13 17:47:55 »
Jó az ET38-as. Én olyat használtam tavaly télen.

gboysoft

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16563 Dátum: 2016.10.13 20:56:53 »
Sziasztok,

Tudna valaki segíteni, abban, hogy hogyan tudok csatlakozni a facebook csoporthoz?

Köszönöm,

Üdv!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16564 Dátum: 2016.10.14 07:30:17 »
Sziasztok,

Tudna valaki segíteni, abban, hogy hogyan tudok csatlakozni a facebook csoporthoz?

Köszönöm,

Üdv!
Keress meg PÜben.  Egyébként jelentkezni kell és felveszlek én, vagy más admin/modi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

octane

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
  • irresponsible wreck diver and thermik hunter
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16565 Dátum: 2016.10.17 12:11:29 »
Sziasztok!
Most szeretnék venni OBD kábelt amivel jól működik a gyári szervizprogram. Milyet érdemes venni és hol?
Ebay vagy Ali?
Gondolkodom tehát vagyok, s ha nem gondolkodom sokkal jobban vagyok.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16566 Dátum: 2016.10.17 13:42:32 »
OBD kábelt amivel jól működik a gyári szervizprogram.
A gyári szervízprogram csak hardverkulcsos kábellel működik, amiből a gyárin kívül csak pár van és az ára is annak megfelelő.
A neten kaphatóak legnagyobb része módosított gyári szoftverrel működik.Az, hogy melyik szemeteli tele random hibakóddal a kocsit, lutri.
A 32-bites is  működik, de a 64-es kevesebb mókolást igényel, ha nincs erre a célra régebbi oprendszerű géped.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16567 Dátum: 2016.10.17 13:43:55 »
Szinte mindig csak a Prius jó oldaláról esik itt szó, jöjjön most egy ünneprontó történet is.

Kolléganőm (szintén magyar) és a családja kb. 4 éve költöztek Ausztriába. Már előtte is külföldön éltek, más országban, ott eladták az autóikat és itt vettek másikakat helyettük. Ő konkrétan egy Prius 1-et, ami azért még itt Ausztriában is elég ritka. Cirka 4 évig megelégedéssel használta, de pár hete bemondta az unalmast - a kódok alapján akkumulátorhiba. Az osztrák Toyota egy laza 2300€-s árat mondott neki cserére, ezért inkább eladja. Nagyon szerette az autót és még talán ki is fizetné, de tart tőle, hogy újra jelentkezik majd a hiba a csere után is. Én javasoltam neki a prius-szerviz.hu-t, de az Bp-en van, a kocsi meg Bécsen túl, Alsó-Ausztriában, szóval trélerezni kéne és az sem olcsó. Egyszerűbb neki eladni és venni olcsón egy benzines, még rövid ideig garanciális Kia Ceedet.

A kocsi egyébként tudtommal 14 éves, de azt nem tudta megmondani az előtörténetéből, hogy esetleg állt-e sokat az előző tulaj(ok)nál, ami ugye az akksinak nem tesz jót.


A sztoriban volt a múlt héten egy vicces csavar is: a meghirdetett kocsira jelentkezett egy "egyszerű" nepper. Azt hitte, hogy olcsón megvehet egy Toyotát, kicsit költ rá és eladja jó haszonnal. Aztán megtekintéskor szembesült vele, hogy a Prius más. :D
Ment pü.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Hadha

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16568 Dátum: 2016.10.17 14:54:10 »
Halihó mindenkinek!  ::)
Új regisztráló vagyok és remélem hamarosan Prius tulajdonos.
Sokat olvasgattam visszafelé a beszélgetéseket, de nem találtam pontosan segítségre; a kérdés, hogy tud-e valaki segíteni, hogy Prius 2 vásárláskor mit nézzek át, mire figyeljek oda, stb...
Budapest környékén 5-6 eladó Priust néztem, a terv az hogy a kiszemeltet elvisszük a Prius-szervizbe átnézetni. Ügyfélkapun elvileg utána lehet kérdezni pár száz forintért az autó multjára, műszakikon milyen futott kilómétereket rögzítettek, ezt is lekérdezném. Youtube-on láttam videót az autó gyári menüjébe belépve a Check engine... és sok más között az aksi állapotát meg lehet nézni, ez mennyire mérvadó, ezt érdemes megnézni vagy sem, esetleg mást (is).  - A nagy kérdés, miért adja el bárki is??? :)
Előre köszönöm a válaszadóknak!
Üdv.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Beszélgessünk...
« Válasz #16569 Dátum: 2016.10.19 10:59:24 »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16570 Dátum: 2016.10.19 15:14:18 »
Halihó mindenkinek!  ::)
Új regisztráló vagyok és remélem hamarosan Prius tulajdonos.
Sokat olvasgattam visszafelé a beszélgetéseket, de nem találtam pontosan segítségre; a kérdés, hogy tud-e valaki segíteni, hogy Prius 2 vásárláskor mit nézzek át, mire figyeljek oda, stb...
Budapest környékén 5-6 eladó Priust néztem, a terv az hogy a kiszemeltet elvisszük a Prius-szervizbe átnézetni. Ügyfélkapun elvileg utána lehet kérdezni pár száz forintért az autó multjára, műszakikon milyen futott kilómétereket rögzítettek, ezt is lekérdezném. Youtube-on láttam videót az autó gyári menüjébe belépve a Check engine... és sok más között az aksi állapotát meg lehet nézni, ez mennyire mérvadó, ezt érdemes megnézni vagy sem, esetleg mást (is).  - A nagy kérdés, miért adja el bárki is??? :)
Előre köszönöm a válaszadóknak!
Üdv.

Szia!
Ha megfigyeled, a legtöbb Priust kereskedő árulja. Egyre nagyobb igény van rá, így megéri ezzel a típussal foglalkozni, hordják be őket ezerrel(sajnos tekergetik is az órát, mert nagyon strapabíró gép). Ha van is magánszemély(első sorban ilyeneket keresnék), amelyik eladja a kocsiját, az nagy valószínűséggel egy következő generációs Priusba ül át, vagy valamilyen hibrid autóba, leginkább ezért szokták eladni. Javaslatom az, hogy mindenképpen kérdezd le a kiszemelt autókat alvázszám alapján, mérjetek egy rétegvastagságot is, ne az átvizsgálás során derüljön már ki, hogy mondjuk rommá volt törve az autó és össze kókányolták... Én csak olyannal foglalkoznék, amelyik egyben van és nyomon követhető az előélete. A kereskedőket kerülném, kivéve az Elite autó. Ők már bizonyítottak. Korrekt, nem tekergetett autókat árulnak, több tagunk vásárolt már tőlük Priust nagy megelégedéssel. Akadt olyan, akinek problémája volt a kocsival(nagy akku) és nem hagyták cserben.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16571 Dátum: 2016.10.19 18:15:08 »
Szia!
Ha megfigyeled, a legtöbb Priust kereskedő árulja. Egyre nagyobb igény van rá, így megéri ezzel a típussal foglalkozni, hordják be őket ezerrel(sajnos tekergetik is az órát, mert nagyon strapabíró gép). Ha van is magánszemély(első sorban ilyeneket keresnék), amelyik eladja a kocsiját, az nagy valószínűséggel egy következő generációs Priusba ül át, vagy valamilyen hibrid autóba, leginkább ezért szokták eladni. Javaslatom az, hogy mindenképpen kérdezd le a kiszemelt autókat alvázszám alapján, mérjetek egy rétegvastagságot is, ne az átvizsgálás során derüljön már ki, hogy mondjuk rommá volt törve az autó és össze kókányolták... Én csak olyannal foglalkoznék, amelyik egyben van és nyomon követhető az előélete. A kereskedőket kerülném, kivéve az Elite autó. Ők már bizonyítottak. Korrekt, nem tekergetett autókat árulnak, több tagunk vásárolt már tőlük Priust nagy megelégedéssel. Akadt olyan, akinek problémája volt a kocsival(nagy akku) és nem hagyták cserben.

Valamint a Ponterno sem elvetendő kereskedés.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16572 Dátum: 2016.10.19 20:11:46 »
Valamint a Ponterno sem elvetendő kereskedés.

Jogos. De P2-őt nagyon ritkán látok a palettán(most sincs).
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.19 20:15:43 írta Maci87 »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16573 Dátum: 2016.10.20 11:11:07 »
Akku ballanszírozás.
Amint látható ez nem megy egy töltővel és egy +, - csatlakozó kábellel.

Bai79

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16574 Dátum: 2016.10.22 11:21:23 »
Sziasztok!
Az lenne a kèrdèsem hogy június eleje óta hajtok egy P2-t 155 ezer van jelenleg benne milyen szervîzperiôdusok vannak, illetve mikor kell olajcserèt csinálni, milyen olaj kell bele? Másik a nyáron 3.8-5.6 között fogyasztott most hogy hűvösebb lett városban rövid utakon emelkedő stb 6.5 lett a fogyi ez normális?