Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368230 alkalommal)

0 Felhasználó és 34 vendég van a témában

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15975 Dátum: 2016.07.18 22:12:41 »
Nana, itt te is kevered a dolgokat. Így szól a 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról:

A rögzített bekötésű, illetve a 10 kg-nál súlyosabb, vagy tömegközlekedési eszközön kézi csomagként nem szállítható fogyasztási cikket - a járművek kivételével - az üzemeltetés helyén kell megjavítani. Ha a kijavítás az üzemeltetés helyén nem végezhető el, a le- és felszerelésről, valamint az el- és visszaszállításról a vállalkozás, vagy - a javítószolgálatnál közvetlenül érvényesített kijavítás iránti igény esetén - a javítószolgálat gondoskodik.

Érdekes kérdés, hogy a járművek kivételével kifejezés érvényes-e erre az esetre, hiszen nem a jármű maga vagy eredeti alkatrésze, hanem az utólag beépített berendezés hibásodott meg, ami pedig a járműhöz rögzített bekötésű.
Nem igazán. Egy utólagos lopásgátló nem rögzített bekötésű. Rögzített bekötésű mondjuk egy kazán. Nem is nehezebb 10 kilónál a lopásgátló, kézi csomagként szállítható is. A járműves dolog meg rá egyébként sem vonatkozna mivel a jármű felett ő soha nem rendelkezett így jogot sem ruházott át a tulajra. Vettem részt pár fogyasztóvédelmen alapuló peren amit ügyfelek kezdeményeztek én meg szivességből (meg persze prémiumért) elvállaltam a képviseletet 100%-os nyerési aránnyal. :) Persze ennek már sok éve. Az utóbbi időkben átszoktam az önkormányzatok és állami cégek (mint legutóbb a díjbeszedő) elleni pereskedésekre szintén vesztett per nélkül. :) A lopásgátló az ügyfél felelősségére került az autóba. Ha ennek ellenére ellopják az autót és az bizonyítható hogy a lopásgátló elégtelen működése miatt, akkor jó hosszú pereskedés után lehet esély nyerni. De a riasztó meghibásodása esetén mivel a fenti kritáriumok kizárják, sem a beszerelő, sem a forgalmazó nem kötelezhető a helyszíni javításra vagy díjmentes beszállításra hiszen ő egy kis dobozt adott el termékként illetve csatolt szolgáltatásként a beszerelést.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15976 Dátum: 2016.07.18 22:57:27 »
:yes: :yes: :yes:

Még a holdfényt is képes eladni nappal! :eek: :eek: pajeszos, kaftános örmény kalmár
magadrol beszélsz bajszos??[emoji104] [emoji12] [emoji106]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15977 Dátum: 2016.07.18 23:05:03 »
Újabban nem ragasztanak matricát a szélvédőre.
hogyne ragasztanának már...
mult pénteken intéztem egy alhambra papirozását...fel lett ragasztva a matrinya is...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

zsolt.suli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15978 Dátum: 2016.07.19 08:10:22 »
Én úgy gondolom, hogy a kiszállási költség elkérése teljesen normális dolog lehet. Az volt rettentő bosszantó, hogy én hajlandó voltam 4-5 napot várni az autó megjavíttatásával pusztán azért, hogy neki ne kelljen a Toyota szervíz költségeit állnia, pedig értelemszerűen használtam volna az autót. Így spóroltam neki több tíz ezer forintot, az fix. Ez nem volt elég, erre még rá kellett dobnia 15k -s kiszállást. De ha ez nem lett volna és hibabejelentés után meló után, vagy másnap meló után lejön és megcsinálja, akkor sem szóltam volna semmit a 15k költségért. De úgy, hogy egy teljes hetet kellett várni (pech persze, hogy épp szabadságon volt, de mivel erről én nem tehettem), lehetett volna "méltányosabb".
Persze itt nem a 15k -ról szól a sztori, mert ha nem kért volna semmit, akkor is a kezébe nyomtam volna min. 5k -t, hanem inkább az elvekről. Arról szól inkább, hogy aki X km -re lakik Pesttől és továbbra is ragaszkodik az egyedi védelemhez az bizony sose feledje, hogy ilyen helyzettel is számolnia kell. Meg úgy egyébként is: tapasztalásokat osztunk meg egymással és ebből tanulunk. Én eddig read-only üzemmódban működtem itt, de rengeteg hasznos dolgot sikerült elsajátítanom, amiért nagyon hálás vagyok. Öröm az ürömben, hogy így legalább én is tudtam valami újat mondani, ami egy picit szélesítette az információhalom spektrumát :).

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15979 Dátum: 2016.07.19 08:56:05 »
zsolt.suli
Ezen már kár tovább lovagolni, nem lehet rajta változtatni, rosszul jött ki az egész. Nyilván van elég munkája a szakinak(úgy hallottam várólista is van), így megtehette, hogy nem rendezi nagyvonalúan a dolgot. Nagyon türelmes és hidegvérű ember lehetsz. :) Remélem soha többet nem lesz bajod a védelemmel, bár még mindig marhára érdekel, mi köze a melegnek hozzá, de talán majd egy találkozón személyesen elmeséled.  ::)
Minden esetre, kíváncsian várjuk a szerelő további ténykedéséről az infókat.

zsolt.suli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15980 Dátum: 2016.07.19 09:50:05 »
Jellemhibám, hogy túlpörgök mindent, de ezt most csak azért írtam, hogy reagáljak a fórumtársak hozzászólásaira - igaz kicsit késve.  :surrender: Köszi egyébként, én is szurkolok, hogy ne legyen baj! :)

Meleg probléma végtelenül egyszerű és nagyon sajnálatos, hogy egyáltalán felléphet: azt mondta a szerelő, hogy előfordult már olyan fekete Prius esetében (és hát az enyém is az), hogy a napon annyira felforrósodott az autó, hogy szellőztetni kellett mielőtt a védelem engedte volna beröffenteni a motort.

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15981 Dátum: 2016.07.19 14:19:28 »
zsolt.suli
Ezen már kár tovább lovagolni, nem lehet rajta változtatni, rosszul jött ki az egész. Nyilván van elég munkája a szakinak(úgy hallottam várólista is van), így megtehette, hogy nem rendezi nagyvonalúan a dolgot. Nagyon türelmes és hidegvérű ember lehetsz. :) Remélem soha többet nem lesz bajod a védelemmel, bár még mindig marhára érdekel, mi köze a melegnek hozzá, de talán majd egy találkozón személyesen elmeséled.  ::)
Minden esetre, kíváncsian várjuk a szerelő további ténykedéséről az infókat.

"mi köze a melegnek hozzá"
Szvsz az, hogy kókány silány minőségű cucc lett beépítve. Vicc...  :eek:

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15982 Dátum: 2016.07.19 15:03:29 »
Egy autónál számítani kell a melegre, hidegre. Igen nagy baj, ha ilyen körülmények között meghibásodik a rendszer.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15983 Dátum: 2016.07.19 15:21:27 »
Egy autónál számítani kell a melegre, hidegre. Igen nagy baj, ha ilyen körülmények között meghibásodik a rendszer.
Elmész kicsit délebbre (Horváto, Olaszo) nyaralni és ottragadsz  :whistling:

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15984 Dátum: 2016.07.19 15:22:31 »
Majd októberben hazajöhetsz, amikor hűvösebb lesz.  :tt2:

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15985 Dátum: 2016.07.19 15:51:28 »
Egy autónál számítani kell a melegre, hidegre. Igen nagy baj, ha ilyen körülmények között meghibásodik a rendszer.

+1

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15986 Dátum: 2016.07.19 16:09:39 »
"mi köze a melegnek hozzá"
Szvsz az, hogy kókány silány minőségű cucc lett beépítve. Vicc...  :eek:

Nana, Neked is ez van beleszerelve?

Elmondanám, hogy nekem is fekete Priusom van, ugyanezen védelmi elemekkel és kapott már meleget, eleget.  :D  És nincsen baja.  Szóval egyik silány - másik nem silány?
Egyébként, megkérdezhetem, hogy Neked is a Péter féle rendszer van?  Csak, hogy silányozod.  ;)

Egyébként meg minden hardverben vannak és lesznek is hibás elemek, az autóiparban tudunk elég példát, még neves gyártótól is.  Összességében ettől még nem lesz silány.

Úgy gondolom, hogy helyén kell kezelni a dolgot, azzal együtt nagyon sajnálom és megértem zsolt.suli cartárs esetét.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ubul74

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15987 Dátum: 2016.07.19 18:06:16 »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15988 Dátum: 2016.07.19 19:31:16 »
Véleményem szerint egy mez.gaz erőgépet sem kell garanciális javításra begurítani a gyárba. Amennyiben mégis, az a kereskedő költségén utazik!
A mezőgazdasági gépjárművek elég speciális garanciával rendelkeznek. A garancia azt jelenti, hogy a javítás munkadíját nem a tulajdonos fizeti, minden mást azonban ráterhelnek. Ki kell csengetni a kiszálási díjat, és a cserélt alkatrészt is. Sajnos sokan ezzel visszaélve pl. olyan gumikon adják el a traktorokat, ami a szántón való munkavégzésre alkalmatlan.

én hajlandó voltam 4-5 napot várni az autó megjavíttatásával
A garancia vállalás feltételei sok helyen részletesen le vannak írva. Adattároló eszköznél pl. nem vonatkozik a gari adatmentésre, és nem téríti meg az adatvesztésből származó kárt. A riasztó- indításgátlók esetén egyetlen esetben nincs huzavona, gyári riasztóval szerelt új autó esetén. Egyedül ebben az esetben lehetünk biztosak abban, hogy probléma esetén nincs másra mutogatás, és egyértelmű rendezési kötelezettség van.
Minden más esetben sokkal nagyobb rizikót vállalunk.
A 4-5 napos garanciális reakció idő nem túl szép dolog, főleg nem országon belül. A hiba akár Görög vagy Spanyolországban is előjöhetett volna.
Rossz belegondolni, akkor vajon végül ki állja a számlát, és hogyan oldódik meg a probléma egy rendelkezésre álló dokumentáció nélkül mozgásképtelenné tett autó esetén.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15989 Dátum: 2016.07.20 08:32:33 »
Sziasztok! Ezekről az autókról mi a véleményetek,érdemes megnézni őket?
http://m.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_automata_2_ev._vagy_60.000km_garancia-10317754
http://m.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_automata-10266085
Előre is köszi a válaszokat.
A feketénél tervezd be, ha védelmet rakatsz bele esetleg indulás előtt ki kellesz majd szellőztetned :D
A szürka oldalán a felrobbanó Batman-eket imitáló installációt elsőre nem tudtam hova tenni :D
Viccen kívül: telefonos "kis rutin" keretében infózd le őket aztán amelyik átmegy a rostán tekintsd meg személyesen is ha ott is átmegy akkor szervizes átnézés és ha minden ok: vétel.
Ez csak egy javaslat, biztosan van más célravezető módszer is.
Today, tomorrow and after tomorrow!