Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368127 alkalommal)

0 Felhasználó és 30 vendég van a témában

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15315 Dátum: 2016.04.01 10:32:39 »
tudtommal ma már a toyota szervizkönyve is elektronikus. magyarán elmész egy márkaszervizbe és lekéred az adatokat. aztán azt is megpróbálhatod, hogyha a kocsi szervizkönyves, akkor a pecsétek szerinti márkaszervizből küldetsz magadnak másolatokat a számlákról. persze mindezt a tulajdonos hozzájárulásával fogják csak valszeg megtenni, dehát ha a kocsi előélete tiszta, akkor nincs miért elleneznie

Ezt is már párszor átbeszéltük. Lassan kéne a fórum mellé egy wiki is, ahová el lehet irányítani a friss érdeklődőket. :)

Országfüggő, hogy a szervizek vezetik-e a központi nyilvántartást. Osztrákok igen, németek nem, a magyarok a magyar Toyota nyilvántartásában igen és az általam látogatott soproni szerviz az európaiban IS. Ha jól emlékszem, a britek és a hollandok is vezetik, a mediterrán országok nem igazán. Vagy nem mindegyik.

Dessloch

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15316 Dátum: 2016.04.01 12:55:17 »
Ezt is már párszor átbeszéltük. Lassan kéne a fórum mellé egy wiki is, ahová el lehet irányítani a friss érdeklődőket. :)

Ilyen benzinarak mellett lehet, hogy esedekes lenne, gondolom nem en leszek az utolso iden aki minimum hibridre terne at.

Mondjuk ez a Tesla Modell 3 is elegge erdekes lesz megfizetheto aron.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15317 Dátum: 2016.04.01 14:23:22 »
Ezt is már párszor átbeszéltük. Lassan kéne a fórum mellé egy wiki is, ahová el lehet irányítani a friss érdeklődőket. :)

Országfüggő, hogy a szervizek vezetik-e a központi nyilvántartást. Osztrákok igen, németek nem, a magyarok a magyar Toyota nyilvántartásában igen és az általam látogatott soproni szerviz az európaiban IS. Ha jól emlékszem, a britek és a hollandok is vezetik, a mediterrán országok nem igazán. Vagy nem mindegyik.
A hollandok többnyire nem. 8-ból 2 kocsinál vezették amit eddig lekértem.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15318 Dátum: 2016.04.01 15:13:18 »
Vannak online szolgáltatások, amelyek pár euróért adatot adnak az autó előéletéről. Az indexes Prius-fórumban emlegettek legalább kettőt.

Model 3 meg még egy ideig nem lesz, hiszen kész sincs. 2017 végén kezdődnek majd a szállítások.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15319 Dátum: 2016.04.01 19:29:18 »
Ezekre gondolsz?

Autowest, Muksi, Mikes, Ponterno

Megneztem a kinalatukat es minden engem erdeklo auto boven 100.000 km felett van, atlag 130-140. Ennel az autonal szamit a futott km vagy ez a kb 130.000 boven megeri?

Ezekkel pl mi baj lehet? Nem vagyok semmilyen szinten tapasztalt hasznalt autok vasarlasaban, eddig 2 uj autot vettem csak amiben meg 10 km sem volt atvetelkor.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_executive_automata_navigacio-9985987
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_premium_automata_navi_tolatokamera_bluetooth_ke-9977595

Igen, ezekre. Én 160E km-el vettem a kocsit a Ponternoéktól. Állítólag 200E körül vehetjük jól bejáratottnak.  :D :D
Én idűáig csak használt autót vásároltam, nem keveset az évek során. Újba csak szalonba ültem, mustrára.  Általában kell 3-4 évet várni a szalonban való csüccsöt követően, míg beállítom a garázsba. :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

prius430

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15320 Dátum: 2016.04.01 20:39:12 »
lemerült a gyári kulcsom (p2) ...
kicseréltem az elemet de elfelejtett mindent...nem nyit
ráadásul a pótkulcs sincs nálam...

van valamilyen megoldás...? vagy csak szervíz...?
bár így az autóba sem tudok bejutni...
kösz...

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15321 Dátum: 2016.04.01 20:42:57 »
És a kihúzható rendes kulcs a "kulcsban"?
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15322 Dátum: 2016.04.02 13:04:07 »
Vajon miért kérdez valaki, ha a válasz nem érdekli?
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

Dessloch

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15323 Dátum: 2016.04.02 14:57:45 »
Igen, ezekre. Én 160E km-el vettem a kocsit a Ponternoéktól. Állítólag 200E körül vehetjük jól bejáratottnak.  :D :D
Én idűáig csak használt autót vásároltam, nem keveset az évek során. Újba csak szalonba ültem, mustrára.  Általában kell 3-4 évet várni a szalonban való csüccsöt követően, míg beállítom a garázsba. :devil:

Hmm, akkor nem erolkodok, hogy mindenkeppen 100 ezer km alatti autot vadasszak. Akkor majd ezt a 4 helyet fogom nezni erosen, hogy milyen autoik vannak.

Koszi az infokat :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15324 Dátum: 2016.04.02 18:33:34 »
Hmm, akkor nem erolkodok, hogy mindenkeppen 100 ezer km alatti autot vadasszak. Akkor majd ezt a 4 helyet fogom nezni erosen, hogy milyen autoik vannak.

Koszi az infokat :)
Szívesen! Javaslom egy látogatást a Ponternonál, voltam annó náluk és nem volt olyan kocsi a placcon, ami nekem kellett volna, de éppen úton volt, és az lett a befutó. Szóval olyan autót vettem, ami nem is volt meghirdetve. Lehet, hogy Te is kifognád, habár nem tudom, hogy jelenleg milyen a Prius behozatal piaci állapota.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

octane

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
  • irresponsible wreck diver and thermik hunter
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15325 Dátum: 2016.04.02 19:48:01 »
Ezt is már párszor átbeszéltük. Lassan kéne a fórum mellé egy wiki is, ahová el lehet irányítani a friss érdeklődőket. :)

Országfüggő, hogy a szervizek vezetik-e a központi nyilvántartást. Osztrákok igen, németek nem, a magyarok a magyar Toyota nyilvántartásában igen és az általam látogatott soproni szerviz az európaiban IS. Ha jól emlékszem, a britek és a hollandok is vezetik, a mediterrán országok nem igazán. Vagy nem mindegyik.

A franciák is vezetik, az enyém onnan van. Az itteni szervizben simán lekérték az adatokat.
Gondolkodom tehát vagyok, s ha nem gondolkodom sokkal jobban vagyok.

0510

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15326 Dátum: 2016.04.03 10:40:25 »
A nagy érdeklődésre való tekintettel  :D, leviszem az árat, legyen mondjuk 25.000 Ft.

 Eladó 3 db Vredestein Sportrac 5 195/55 R16 87V abroncs, a képen látható, alig használt állapotban. DOT:1712

S ha valaki megkérdezné, mit kezdjen 3 gumival, akkor gondolja azt, hogy két darabot árulok, plusz kap egyet ajándékba, tartaléknak.  ;)

prius430

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15327 Dátum: 2016.04.03 21:31:42 »
Vajon miért kérdez valaki, ha a válasz nem érdekli?

kösz...
érdekel, csak éppen offline voltam...

egyébként megoldódni látszik a probléma...
a 12-es akksi halt meg...
még a gyári volt...

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15328 Dátum: 2016.04.03 21:33:04 »
Ok.  :clap:
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

beni7

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15329 Dátum: 2016.04.05 17:38:55 »
Sziasztok!

Lassan műszakiztatni kell a vasat, Kecskemét, Szolnok, Cegléd környékén tud valaki olyan állomást ahol megcsinálják?
 Vagy bárhol lehet hibridet vizsgáztatni?

köszi