Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368121 alkalommal)

0 Felhasználó és 31 vendég van a témában

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14460 Dátum: 2015.11.06 10:04:19 »
Ettől duplája lett a teljesítménye, fele a fogyasztása, plusz négykerékhajtású lett. :D

Színe nem változott ettől?  [rohog]

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14461 Dátum: 2015.11.06 10:11:26 »
Szerintem egy kicsit van értelme.

Egy laikus autóvezetőnek nem kell tudnia, milyen szélességűek a felnijei, ugyanígy azt sem kell észrevennie, hogy a frissen felszerelt eltér a többitől. A szerviz felelőssége forgalomképes autót visszaadni neki. De mivel nem tiltja jogszabály ezt a helyzetet és balesetveszélyt sem hordoz (állításom, hogy nem viselkedik másképp ez a gumi, mint a fél collal szélesebb felnire szerelt), ez megvalósult.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14462 Dátum: 2015.11.06 10:29:24 »
OFF

Látom még mindig elemzed a dolgot, egyszer vádlóként, majd ugyanazt védőként.

A jogszabályi helyzet tisztázása miatt írtam az NKH nak. Az egyszerűség kedvéért az egyik homologizált felni, a másik pedig rendelkezik a típusra engedélyezett minőségi tanúsítvánnyal. A választ közzéteszem.

Műszaki szempontból:
A másképp felfekvő gumira eltérő erők hatnak, így maximum az eltérő viselkedés mértéke vitatható. Én a mértékét nem mondtam, csak azt állítom, hogy van, és ez határhelyzetben akár problémát is okozhat.

ON
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.06 10:43:11 írta Agyarka »

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14463 Dátum: 2015.11.06 10:54:22 »
Wehhh, ez most LOL vagy nem LOL:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/lexus/ct/lexus_ct_ct200h_mark_levinson_top_automata-9522905

"A jármű az akkumulátor töltése közben kigyulladt"
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14464 Dátum: 2015.11.06 10:56:41 »
Agyarkával én is vitáztam már, meg Palaczk is, de objektíve nézve IGAZA VOLT, VAN!
Az más kérdés, hogy mindez a jelenlegi kérdésben, normális esetben valszeg nem sok vizet zavar, de egy baleset kivizsgálásakor bizony, hogy megvizsgálják és ez támadási felületet hagyhat - tegyük hozzá - feleslegesen. Nyilván nem célszerű és nem is ajánlható senkinek az, hogy 4 kerékből 1 felni eltérő jellemzőkkel bírjon, törekedni kell arra, hogy a 4 kerék minden jellemzőjében azonosa legyen. Ez a legtisztább helyzet.
Műszakin szerintem sem igen figyelik ezt, mint, ahogy azt sem, hogy az évszaknak megfelelő gumival jelenik-e meg az autó. És a kf felnik megfelelőségét sem vizsgálják. Kellene, de nem teszik.

Mindazonáltal, még egyszer mondom, Agyarkának rendkívül tárgyilagos hozzáállása miatt, igaza van a témában. Nem azt mondta, hogy itt bárki potenciális tömeggyilkos lenne, csak felhívta a figyelmet, hogy 4-ből 1 kerék nem azonos a többivel és ez adott esetben lehet perdöntő.  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14465 Dátum: 2015.11.06 11:11:31 »
OFF

Bepi, Köszönöm szépen!
Az NKH válaszát kíváncsian várom. (Tipp: a gyártói típusengedélyezésre hivatkozás.)

ON

Bicskei
Még egy "kedvcsináló" fénykép sem fér bele ... .
Egy ideig a fekete CT kre jobb vigyázni, illetve vételnél kerülni.
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.06 11:17:02 írta Agyarka »

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14466 Dátum: 2015.11.06 14:02:40 »
P2-be milyen ülésfűtést érdemes beletetetni utólag? Esetleg csongrád megyei kontakt van-e rá?
kisa
born to ride

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14467 Dátum: 2015.11.06 14:43:50 »
4500 Ft a HSD garancia/év - jellemzően az éves revíziókor szokák kötni.
130.000-ért vettem 3 évesen +2 év teljeskörű (oké, közben valamennyire korlátozták, de így is kb 10 oldalas, hogy mire van) garanciát a P3-ra. (már volt egy garis kormánymű cserém)

Mennyire buziztak Veled a kormánymű cserénél ExtraCare keretén belül?

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14468 Dátum: 2015.11.06 15:56:02 »
Agyarkával én is vitáztam már, meg Palaczk is, de objektíve nézve IGAZA VOLT, VAN!
Az más kérdés, hogy mindez a jelenlegi kérdésben, normális esetben valszeg nem sok vizet zavar, de egy baleset kivizsgálásakor bizony, hogy megvizsgálják és ez támadási felületet hagyhat - tegyük hozzá - feleslegesen. Nyilván nem célszerű és nem is ajánlható senkinek az, hogy 4 kerékből 1 felni eltérő jellemzőkkel bírjon, törekedni kell arra, hogy a 4 kerék minden jellemzőjében azonosa legyen. Ez a legtisztább helyzet.
Műszakin szerintem sem igen figyelik ezt, mint, ahogy azt sem, hogy az évszaknak megfelelő gumival jelenik-e meg az autó. És a kf felnik megfelelőségét sem vizsgálják. Kellene, de nem teszik.

Mindazonáltal, még egyszer mondom, Agyarkának rendkívül tárgyilagos hozzáállása miatt, igaza van a témában. Nem azt mondta, hogy itt bárki potenciális tömeggyilkos lenne, csak felhívta a figyelmet, hogy 4-ből 1 kerék nem azonos a többivel és ez adott esetben lehet perdöntő.  :surrender:

Nem kell milliós autókkal járni, ha valaki nem képes rá rendes kereket, gumit venni és szervizelni. Akkor vegyen egy kettes swiftet, ha azt tudja fenntartani, a kókányolás szerintem is nagyon gáz
Prius 1.8 HSD

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14469 Dátum: 2015.11.06 16:20:09 »
OFF

Amennyiben lehetséges szeretném itt lezárni ezt a vitát:
- nem cél egymás sértegetése,
- szinte minden érv elhangzott pro és kontra, már csak a konkrét paragrafus ismerete hiányzik,
- ezt a topicot szét offoljuk, erre van a gumik és felnik

ON

Bicskei
Nálad az Extrecare-hoz feltétel volt a korábbi végig márkaszervizes előélet?
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.06 16:24:55 írta Agyarka »

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14470 Dátum: 2015.11.06 16:43:19 »
Nem kell milliós autókkal járni, ha valaki nem képes rá rendes kereket, gumit venni és szervizelni.

Megismétlem, a márkaszerviz tette rá a három másiktól eltérő felnit annak idején.

Yetroh

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14471 Dátum: 2015.11.07 07:51:07 »
Urak,van rá mód hogy bluetooth-on keresztul zenet halgassak egy samsung note 4 keszulekrol prius 3 gyari media egysegevel?nagy navis

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14472 Dátum: 2015.11.07 08:08:21 »
Urak,van rá mód hogy bluetooth-on keresztul zenet halgassak egy samsung note 4 keszulekrol prius 3 gyari media egysegevel?nagy navis

Igen. Először párosítsd össze a készüléket a navival a szokásos módon. Megkeresed a telón a CAR MEDIA.... BT kapcsolatot. A Kód emlékeim szerint 0000, de a fejegység kiírja. Ha párosítottad, akkor az audió képernyőn a BT fül aktív lesz, ha kapcsolódik a két kütyü.  BT módban a telefonon kell kiválasztani a zenét és ott is kell elindítani, a fejegység csak kihangosítóként üzemel.  Az AUX módban, viszont a fej a lejátszó.  Döntsd el, melyik a kedvesebb.  Az AUX-hoz értelemszerűen kell egy 3,5-ös jack-jack vezeték.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14473 Dátum: 2015.11.07 08:48:59 »
Szerintem egy kicsit van értelme.

Egy laikus autóvezetőnek nem kell tudnia, milyen szélességűek a felnijei, ugyanígy azt sem kell észrevennie, hogy a frissen felszerelt eltér a többitől. A szerviz felelőssége forgalomképes autót visszaadni neki. De mivel nem tiltja jogszabály ezt a helyzetet és balesetveszélyt sem hordoz (állításom, hogy nem viselkedik másképp ez a gumi, mint a fél collal szélesebb felnire szerelt), ez megvalósult.

Dehogynem viselkedik maskepp. S a jogszabalynak sem felel meg de az a legkevesbe fontos, ha egy felni szelesebb, ott az oldalfal szöge, feszessége, viselkedése, a futofelulet talalkoza az uttal egyarant megvaltozik, ami balesetveszelyes.
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.07 08:51:30 írta vdanii »
Prius 1.8 HSD

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14474 Dátum: 2015.11.07 08:51:02 »
Megismétlem, a márkaszerviz tette rá a három másiktól eltérő felnit annak idején.

Ebben az esetben viszont ok csinaltak nagyon rosszul, visszamennek azonnal reklamalni
Prius 1.8 HSD