Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368207 alkalommal)

0 Felhasználó és 32 vendég van a témában

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13995 Dátum: 2015.09.21 09:04:46 »
Köszönöm a válaszokat. Eladni egyenlőre nem tervezem, gond nincs vele, már egészen megkedveltem, megszoktam, fenntartási költségek sem vészesek. Néha feljön a vágy, hogy jó volna valamilyen izgalmasabb autóba átülni, (vagy minőségibb) de nem biztos, hogy szeretnék ilyen jellegű hobbiba pénzt talicskázni :)

A P3 kézikönyve úgy rémlik, hogy azt írja, hogyha huzamosabb ideig áll az autó (fél év-egy év), akkor havonta ajánlott egyet bekapcsolni ready-módba és hagyni ott egy fél órát. Magától bekapcsolja a motort, töltöget, elvan. Gondolom ez a P2-re is igaz.

teapotrulz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13996 Dátum: 2015.09.21 14:57:16 »
Sziasztok!
Hosszas gondolkodás után arra jutottunk a feleségemmel hogy használt Prius vásárlásra adjuk a fejünket.
Jó pár kereskedést megnézve csak kétes eredetű (csupa rozsda francia honból) autót találtunk.
Arra a következtetésre jutottunk hogy külföldről (gondoljuk Németország a megfelelő ország) kéne behozatni egy jó állapotban lévő max 7-8 éves 2-es priust..(kb 2.2m-ünk van a bulira).
Viszont nem ismerünk senkit aki ilyennel foglalkozik és megbízható volna.
a hibridauto pont hu meg semmilyen formában nem volt elérhető elektronikusan így őket kihúztuk.
Szóval az volna a kérdésünk hogy valaki tud e valakit:)
Vagy belefutottatok e esetleg egy ki nem hagyható hirdetésbe itthon? (hasznaltauto.hu-t naponta nézzük)
Válaszokat előre is köszönöm itt vagy privát üzenetben.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13997 Dátum: 2015.09.21 15:15:18 »
Jó pár kereskedést megnézve csak kétes eredetű (csupa rozsda francia honból) autót találtunk.
Én még rozsdásat nem láttam, de tény, h a franciák (enyém is) karcosabbak, lökhárító festés sérültek majdnem mindig (állítólag náluk "megengedett" egy kis előre-hátra kicc-kocc parkoláskor, ezért a hibák).

De én úgy voltam vele, h inkább legyen karcos a lökhárító, ha minden más meg rendben van. ;)

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13998 Dátum: 2015.09.21 16:30:42 »
Én még rozsdásat nem láttam, de tény, h a franciák (enyém is) karcosabbak, lökhárító festés sérültek majdnem mindig (állítólag náluk "megengedett" egy kis előre-hátra kicc-kocc parkoláskor, ezért a hibák).

De én úgy voltam vele, h inkább legyen karcos a lökhárító, ha minden más meg rendben van. ;)
Az én autómnak - P2, USA- is sok eleme sérült volt, de rozsda sehol. Egyébként Párizsban valóban koccos a parkolás, mert úgy rád állnak, hogy nem tudsz másképp kijönni.
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

pel.hu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
    • pel.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13999 Dátum: 2015.09.21 18:12:56 »
a hibridauto pont hu meg semmilyen formában nem volt elérhető elektronikusan így őket kihúztuk.
Egy hónapja vettünk a hibridautótól egy P3-t 3M-ért (SOL, navi nélkül).
Telefonjuk akkor még működött.
Azt mondták, hoznak be rendelésre is autót.
Prius III SOL

teapotrulz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14000 Dátum: 2015.09.21 18:29:01 »
Egy hónapja vettünk a hibridautótól egy P3-t 3M-ért (SOL, navi nélkül).
Telefonjuk akkor még működött.
Azt mondták, hoznak be rendelésre is autót.
Minden email cimrol visszapatantak  a mailek..
Telefonon megprobalom Köszi

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14001 Dátum: 2015.09.21 20:30:38 »
Minden email cimrol visszapatantak  a mailek..
Telefonon megprobalom Köszi
Beszélj velük szerintem.
http://www.hasznaltauto.hu/partner/ponterno_kft.-6743
Az enyémet ők hozták be.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14002 Dátum: 2015.09.21 21:15:15 »
Beszélj velük szerintem.
http://www.hasznaltauto.hu/partner/ponterno_kft.-6743
Az enyémet ők hozták be.

Az enyémet is.  Korrektek voltak.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14003 Dátum: 2015.09.21 22:37:45 »
Sziasztok!

Erősen elgondolkodtam, hogy feljebb lépek: a CT200h-ra ráizgultam.
Ha valakit érdekel a P3-am, ne hezitáljon, mert biztos gyorsan meggondolom magam.
SOL (navi, LED, stb.) 115e km, most volt szervízelve, itt a fórumon tudjátok, hogy igényes vagyok...
Irányár: 3,4m körül.

Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

szögi

  • fórum szerveradmin
  • Adminisztrátor
  • Néha itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 99
    • http://localnet.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14004 Dátum: 2015.09.21 23:17:33 »
A P3 kézikönyve úgy rémlik, hogy azt írja, hogyha huzamosabb ideig áll az autó (fél év-egy év), akkor havonta ajánlott egyet bekapcsolni ready-módba és hagyni ott egy fél órát. Magától bekapcsolja a motort, töltöget, elvan. Gondolom ez a P2-re is igaz.

Én is beszállnék a threadbe (mint Vágási Feri az internetbe') :) Múlt héten Óbudán voltam nappali fényt beszereltetni, úgy alakult, hogy a mellettem álló beállóban is pont P3-at szereltek, csak ott az utólag beépített riasztó vezérlése volt "lefagyva". A tulajdonos egy idősebb úr volt, aki elmondta, hogy (asszem) 2 éves az autó, és most van benne 10.000 km; van, hogy több, mint egy hétig nem megy vele, és folyamatosan lemerül az aksija. Már vett a garázsba egy bikázó akkut, pont emiatt. Nem tudom, hogy a kulcsdetektálás ki van-e nála kapcsolva (gondolom nem), de a pluszban beépített riasztó is eszegeti még nála az akkumulátort, ami így nem a legjobb felhasználói élmény azért.  :hmmmm:
szögi

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14005 Dátum: 2015.09.21 23:42:53 »
Sziasztok!

Erősen elgondolkodtam, hogy feljebb lépek: a CT200h-ra ráizgultam.
Ha valakit érdekel a P3-am, ne hezitáljon, mert biztos gyorsan meggondolom magam.
SOL (navi, LED, stb.) 115e km, most volt szervízelve, itt a fórumon tudjátok, hogy igényes vagyok...
Irányár: 3,4m körül.
Szia. És mi a stb? Üdv.
Üdv!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14006 Dátum: 2015.09.21 23:57:59 »
Szia. És mi a stb? Üdv.
Tempomat, bluetooth, tolatókamera, plüss belső (alcantara?), 17-es kerekek, téli gumi a gyári 15-ös könnyűfém felnin, fény-, esőszenzor, esőlepergetős szélvédő(gyári!) végig sötétített üvegek.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

szögi

  • fórum szerveradmin
  • Adminisztrátor
  • Néha itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 99
    • http://localnet.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14007 Dátum: 2015.09.22 03:01:58 »
[LEDesítés]
Egy hónapja rendeltem William cree chipes smd ledeket az Aliexpressről (típus: TOPI-K297W), ma érkezett meg, úgyhogy gyorsan be is szereltem őket.
Lekerekített fejű konyhai étkezőkés volt a célszerszám, teljesen jól ki lehet vele pattogtatni a műanyag burákat. Az is viszonylag egyértelmű, hogy a 8-as csomagból melyiket hova kell tenni (a tükörvilágítás az, ami egy oldalas, a többiek mind körbe világítanak). Hideg fehérek, de így is szebb a fényük, mint az eredeti sárga lámpáknak és nem is melegszenek. Az első ajtóknál amikor cseréltem, azt ugye nehéz lekapcsolni (biztosítékot kellett volna kiszedni), kb 20 másodperce világított, amíg pattogtattam, utána megfogtam kézzel az izzót, és elég csúnyán megégette a kezem, szóval csak óvatosan! :)
szögi

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14008 Dátum: 2015.09.22 07:41:36 »

Sziasztok!

Erősen elgondolkodtam, hogy feljebb lépek: a CT200h-ra ráizgultam.
Ha valakit érdekel a P3-am, ne hezitáljon, mert biztos gyorsan meggondolom magam.
SOL (navi, LED, stb.) 115e km, most volt szervízelve, itt a fórumon tudjátok, hogy igényes vagyok...
Irányár: 3,4m körül.
Milyen évjárat a tied? Nem jársz mostanság angyalföldön a Petneházy u. fele? Legutóbb arrafele láttam a verdát :)

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14009 Dátum: 2015.09.22 07:49:45 »
De, gyakran mégfordulok az Árpád-híd környékén...
Pl. Ma is mennem kell, valamikor délután.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok