Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368151 alkalommal)

0 Felhasználó és 35 vendég van a témában

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Felni
« Válasz #13680 Dátum: 2015.08.10 11:08:13 »
T. egybegyűltek!

A hétvégén megyünk haza családot látogatni Magyarországra és elhozom a levetett 17-es gyári Toyota alufelniket (csereérett nyárigumik vannak rajtuk). A terv az, hogy eladom itt Ausztriában, nincs már rá szükségem, a 16-os a CrossClimate-tal sokkal kényelmesebb.

Érdekel esetleg valakit?

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13681 Dátum: 2015.08.10 11:53:53 »
Ha ez egy DVD akkor nem lehet valahonnan letölteni (torrent) és ráírni egy DVD-re?
Elég komoly másolásvédelme van állítólag! Állítólag ha bitről bitre klónozod a dvd-t, akkor sem fog működni. De én sosem próbáltam, mert mindenkitől azt hallottam anno h nem lehet, és megvettem az eredetit, ezért nem is érdekelt.

De mintha vki kísérletezett volna vele (itt v index fórumon), és elért volna vmi sikereket, de már nem tom mit, és ki. PIII wincseszteresét tudom, h meg lehet oldani (de azt nem , h hogyan). De ez elég wareznek számít, nemtom mit szólnak hozzá a modik, ha elkezded kérdezni! :) esetleg a Priusclub.hu oldalon próbáld meg, ott van egy külön ennek topic.

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Felni
« Válasz #13682 Dátum: 2015.08.10 12:23:57 »
T. egybegyűltek!

A hétvégén megyünk haza családot látogatni Magyarországra és elhozom a levetett 17-es gyári Toyota alufelniket (csereérett nyárigumik vannak rajtuk). A terv az, hogy eladom itt Ausztriában, nincs már rá szükségem, a 16-os a CrossClimate-tal sokkal kényelmesebb.

Érdekel esetleg valakit?

A crossclimate milyen,hogy viselkedik?téli gumi vásárlás előtt állok,bár van még jó nyári gumim de amiket olvastam róla,hogy jó gumi igy elég lenne egy szett...

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Felni
« Válasz #13683 Dátum: 2015.08.10 13:31:59 »
A crossclimate milyen,hogy viselkedik?téli gumi vásárlás előtt állok,bár van még jó nyári gumim de amiket olvastam róla,hogy jó gumi igy elég lenne egy szett...

Első pár 1000 km után annyit érzek CrossClimate-n, hogy nem nyekeregnek ilyen Tesco parkolós sima aszfalton kanyarodáskor. Mintha feszesebbek is lennének, talán az erősített oldalfalak miatt...?! Gyorsításkor kevésbé pörög ki mint az előd energy saver-ek(5-6 mm, nem öreg, jó állapotú gumik voltak).

Nyáron, esőben jól tapad.. és nem csak a teszt szerint. Szerintem is!:
http://autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/kanikulai_gumiteszt_50_celsius_fokon_mertunk-15073?utm_source=hirfigyelo_anv2_hirlevel_20150130&utm_medium=webview&utm_campaign=hirlevel_2015-07-23&utm_content=cikk

Mondjuk az áráról faxságot írnak. 19,5-ért vettem. 
Már csak a téli produkciója kétséges.  :hmmmm:


agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Felni
« Válasz #13684 Dátum: 2015.08.10 13:34:03 »
A crossclimate milyen,hogy viselkedik?téli gumi vásárlás előtt állok,bár van még jó nyári gumim de amiket olvastam róla,hogy jó gumi igy elég lenne egy szett...

Nyáron teljesen jó, vizes úton is. Május 1-től kezdték árulni, utána vettem, a téli viselkedését így még nem tudom. Kb. 3000 km-t mentem vele eddig. Ami feltűnő, hogy mindkét régi gumihoz képest elképesztően halk, autópályatempónál a szélzaj a legerősebb gumicsere óta.

Egyszer viselkedett furán, amikor nyaralás alatt fékeztem egy elég nagyot: Németországban utaztunk, föltorlódott a kocsisor és 170-ről majdnem állóra kellet fékezzek. Vészhelyzet nem volt hál'Istennek, az ABS-t se éreztem, hogy működött volna, viszont a kocsi a nagy fékezés közben enyhén "riszált". Nem volt kellemes érzés. Igaz, még sose mentem előtte ennyivel. Valószínűleg egy peresebb gumival, nagyobb felnivel nem csinálta volna ezt (most: 205/55R16). A felni 6J-s.

Tapasztaltabbak véleményét szívesen látom, hogy vajon mitől lehetett ez.
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.10 13:36:10 írta agabor »

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Felni
« Válasz #13685 Dátum: 2015.08.10 13:43:28 »
Nyáron, esőben jól tapad.. és nem csak a teszt szerint. Szerintem is!:
http://autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/kanikulai_gumiteszt_50_celsius_fokon_mertunk-15073?utm_source=hirfigyelo_anv2_hirlevel_20150130&utm_medium=webview&utm_campaign=hirlevel_2015-07-23&utm_content=cikk

Mondjuk az áráról faxságot írnak. 19,5-ért vettem. 
Már csak a téli produkciója kétséges.  :hmmmm:

+1 az árhoz: egy jászberényi úti gumist találtam a neten, ahol volt raktáron és olyan 22-24k körül vettem 205/55R16-os méretben. Kicsit jobban körül kellett volna néznie a cikkírónak.

Valamint az sem igaz, hogy a gumisokat így megússza az ember! Az amerikai priusos kézikönyvek is írják a rendszeres cserét a tengelyek között és a gumis is mondta nekem, hogy jövő tavasszal szeretettel vár. :)



edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Felni
« Válasz #13686 Dátum: 2015.08.10 14:26:27 »
A tesztben nagyobb teherbírású (XL-es) és sebességindexű (V-s) volrt a CrossClimate. Persze, hogy az drágább.

Szerintem nem cserélgetni kell, hanem ha az elülső pár elkopott, de a hátulsó még nem, a hátsókat előre kell tenni és az újakat hátulra.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13687 Dátum: 2015.08.10 15:48:29 »
Fontossági sorrendben:

Egyedi indításgátló
OBD-megszakítás
Motortérzár
Zárdugózás vészbejárattal

Privátban javaslok céget is minderre, ha kéred.

Én kicsit módosítanám:

Egyedi indításgátló (mindenképpen motortérbe szerelve) + Motortérzár
OBD-megszakítás
Zárdugózás vészbejárattal

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Felni
« Válasz #13688 Dátum: 2015.08.10 20:26:27 »

Érdekel esetleg valakit?

1 héttel hamarabb szólsz, akkor nem veszek a jófogásról...  :no:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Felni
« Válasz #13689 Dátum: 2015.08.10 21:25:11 »
Egyszer viselkedett furán, amikor nyaralás alatt fékeztem egy elég nagyot: Németországban utaztunk, föltorlódott a kocsisor és 170-ről majdnem állóra kellet fékezzek. Vészhelyzet nem volt hál'Istennek, az ABS-t se éreztem, hogy működött volna, viszont a kocsi a nagy fékezés közben enyhén "riszált". Nem volt kellemes érzés. Igaz, még sose mentem előtte ennyivel. Valószínűleg egy peresebb gumival, nagyobb felnivel nem csinálta volna ezt (most: 205/55R16). A felni 6J-s.

Tapasztaltabbak véleményét szívesen látom, hogy vajon mitől lehetett ez.

Szerintem hullámos a féktárcsád és erősebb fékezésre beráz. Ezt gumi nemigen okozhatja szvsz.

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13690 Dátum: 2015.08.10 21:30:00 »
Gyári gumi szőnyeget keresnék p2-be. Gondolom a gyári új horror lehet... Valakinek ötlet, hogy honnan tudnék használt de jó állapotúra szert tenni?

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Felni
« Válasz #13691 Dátum: 2015.08.10 21:39:06 »
A tesztben nagyobb teherbírású (XL-es) és sebességindexű (V-s) volrt a CrossClimate. Persze, hogy az drágább.

Szerintem nem cserélgetni kell, hanem ha az elülső pár elkopott, de a hátulsó még nem, a hátsókat előre kell tenni és az újakat hátulra.

195/65  R15-ös CrossClimate-ból nem létezik másik csak XL-es és V-s. És így volt 19.500,-/db.

Szvsz nem bölcs dolog kopottabb elsőkkel járni, miközben a hátsók meg alig koptak. Viszont ha évente hátsó előre megy, akkor kb. egyenletesen kopik a négy.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Felni
« Válasz #13692 Dátum: 2015.08.10 22:24:34 »
Szvsz nem bölcs dolog kopottabb elsőkkel járni, miközben a hátsók meg alig koptak.

Mindig hátul kell lenni a kevésbé kopott gumiknak.

Magyarázat: http://www.stop.se/test/abstests.pdf
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.10 22:27:53 írta edk »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Felni
« Válasz #13693 Dátum: 2015.08.10 22:31:25 »
Mindig hátul kell lennie a kevésbé kopott guminak.
Ha rendszeresen cserélik, akkor gyakorlatilag mindig egyformák lesznek az elsők és a hátsók.
Általában az elsők kopnak, a hátsó szinte elhanyagolhatóan (legalábbis a mi elsőkerékhajtású autóinknál) Vagy a Priusnál kopnak a hátsók is??

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13694 Dátum: 2015.08.10 22:35:55 »
Idézet
Általában az elsők kopnak, a hátsó szinte elhanyagolhatóan

Hát ezért írtam, hogy amikor az elsők annyira elkoptak, hogy ki kell dobni, akkor az addig hátsókat előre kell tenni és az újakat hátra.
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.10 22:44:11 írta edk »