Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368182 alkalommal)

0 Felhasználó és 27 vendég van a témában

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11145 Dátum: 2014.06.18 16:59:35 »
Nekem pont most kerül bele rablásgátlós indításgátló és motortérzár.

chrompi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11146 Dátum: 2014.06.18 17:39:00 »
Az első korrektnek tűnik, a másik kettő nekem nem jön be, az utolsó full fapad + utólagos navi.

MINDENKI AKI PRIUS3-AT KERES:
A gyári, beépített navi 2012-ig a B9016-os típusszámú. Ez tudja a navi infókat HUD-on kitenni.
A soxor előforduló B9002-est nem a gyárban építik be, általában a kereskedők vagy helyi importőrök tették be utólag, sokszor a fapados modelleket ezzel "FULL-extrássá" teszik, nem is túl szép a beépítése, nem tudja HUD-on kitenni az infókat és jellemzően tolatókamera sincs az ilyenekkel szerelt modellekben.

Köszönöm a választ. Sajnos nehéz jó autót találni. Aki tud valami frankót az érdekel.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11147 Dátum: 2014.06.18 18:47:36 »
Nekem pont most kerül bele rablásgátlós indításgátló és motortérzár.
Háát a prius esetében pont a motortérben nem tudnak semmit sem csinálni. Csak az utastérben. De a többi hasznos lehet. Hol csináltattad és mennyiért?

Mr.Reed

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11148 Dátum: 2014.06.18 18:54:13 »
Én speciel biztos amint megérkezik az autó, kikötöm az ODB csatlakozót és valahová máshová helyezem el a kocsin belül ahol biztos nem keresné az illetéktelen. Ezeket tudtommal csak ODB-n keresztül tudják lábon lopni.

Én az OBD2 vezetékeivel fogok bűvészkedni...
Egy kis túlfeszültség az illetéktelen behatolónak ill a számítógépének! :) Viszont bosszúból felgyújthatja az autót.:( Még rejtett kapcsolót és egy  GPS jeladót (SIM kártyás) beleteszek.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11149 Dátum: 2014.06.18 19:13:31 »
Én az OBD2 vezetékeivel fogok bűvészkedni...
Egy kis túlfeszültség az illetéktelen behatolónak ill a számítógépének! :) Viszont bosszúból felgyújthatja az autót.:( Még rejtett kapcsolót és egy  GPS jeladót (SIM kártyás) beleteszek.
:) Az a baj hogy én időnként használom az ODB-t. Azon kívül ha elfüstölsz valamit, meglehet hogy visszafelé füstöl a kábel :)
Elég jó messzire elhúzni onnan a kábelkorbácsot oda meg betenni egy vakdugót :)

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11150 Dátum: 2014.06.18 21:15:40 »
Miért nem álltok inkább be a garázsba ti is? :tt2:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11151 Dátum: 2014.06.18 21:31:01 »
Miért nem álltok inkább be a garázsba ti is? :tt2:

Mert tele van mindenféle kacattal  :wacko:

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11152 Dátum: 2014.06.18 21:33:55 »
Egy kis túlfeszültség az illetéktelen behatolónak ill a számítógépének!

Csak ha egyszer véletlenül úgy marad a márkaszerviz-látogatáskor, akkor jó sokáig moshatod náluk az autókat, mire ledolgozod a műszerük árát.  :tt2:

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11153 Dátum: 2014.06.18 21:34:27 »
Hol csináltattad és mennyiért?

Írok privátot.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11154 Dátum: 2014.06.18 22:16:29 »
Háát a prius esetében pont a motortérben nem tudnak semmit sem csinálni. Csak az utastérben. De a többi hasznos lehet. Hol csináltattad és mennyiért?

A motortérzár nem azért kell hogy ne férjenek a motorhoz, hanem oda kerül az indításgátló, és azt kell védeni. Nekem a vétel után 2 héttel került bele motortérzár, RFID-es indításgátló, rablásgátló, zárdugó, és az OBD is ki lett kötve.

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11155 Dátum: 2014.06.19 01:01:26 »
Írok privátot.
Én is kérek szépen püt! Amúgy miert nem publikus?
Üdv!

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11156 Dátum: 2014.06.19 09:10:46 »

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11157 Dátum: 2014.06.19 09:53:52 »
A motortérzár nem azért kell hogy ne férjenek a motorhoz, hanem oda kerül az indításgátló, és azt kell védeni. Nekem a vétel után 2 héttel került bele motortérzár, RFID-es indításgátló, rablásgátló, zárdugó, és az OBD is ki lett kötve.


Ismerős cuccok:)

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11158 Dátum: 2014.06.19 10:02:42 »
De, publikus: http://www.kovialarm.hu/
Az enyémet is itt csinálták.  :clap:

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11159 Dátum: 2014.06.19 10:30:06 »
Csak ha egyszer véletlenül úgy marad a márkaszerviz-látogatáskor, akkor jó sokáig moshatod náluk az autókat, mire ledolgozod a műszerük árát.  :tt2:
Vittem anno átvizsgálásra (azt hiszem a Sakurához) egy ilyen átkötött OBD2 csatis priust és ahoz képest hogy majdnem kilőtte a műszert egész higgadtak maradtak :whistling:
Olasz származású laikus szemmel egész jónak tűnő járgány volt, de mint kiderült elég sok minden nem stimmelt átvizsgáláskor és persze a komputer átvizsgálás is benne volt a vizsgálatba, míg aztán nem akart  nyilatkozni a gépezet, próbálgatta a srác, de 1xcsak azt vette észre hogy melegszik a műszer, lehúzta és kérdezte a tulajt hogy nincs-e vmi trükk alkalmazva, na felhívta a tesóját (ki és hogy hozta be a családól és ki használta ez is képzavar lett ezek után) mint kiderült volt toyota szerviz gyakorlatos a tesó és átkötötte az OBD-t, végül át lett fordítva és kiolvasásra került az adat, azaz a sok error lista, mert mint kiderült sok minden hiba benne maradt az ütközés után v akár a törlés óta újra visszajött.