Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368172 alkalommal)

0 Felhasználó és 35 vendég van a témában

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9405 Dátum: 2013.11.22 00:11:05 »
Kíváncsi lennék, hogy a lószag el tudja nyomni az akkumulátor szagát.  :D
Na az akkuszag nem hiányzik a PII-ből...  :tt2:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9406 Dátum: 2013.11.22 07:07:27 »
Kíváncsi lennék, hogy a lószag el tudja nyomni az akkumulátor szagát.  :D
Ha a póni is bent ül akkor biztosan :D
Egyébként a PI-ben nem igazán van illat köszönhetően, hogy nem az utastérbe hanem kifelé szellőzik
Today, tomorrow and after tomorrow!

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9407 Dátum: 2013.11.22 07:45:31 »
Ha a póni is bent ül akkor biztosan :D
Egyébként a PI-ben nem igazán van illat köszönhetően, hogy nem az utastérbe hanem kifelé szellőzik
Érdekes ez a szellőztetés, nagyon ritkán használja, nekem eddig csak Erdélyben hütött, amikor erőteljes merítés/töltés volt kinti nagy meleg mellett.

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9408 Dátum: 2013.11.22 10:39:21 »
Nekem is egyszer jött elő az akksiknak szellőztetése amikor a nyáron Svájcban voltunk,s másztuk a hegyeket,meg gurultunk lefelé,akkor erőteljesen működöt...

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9409 Dátum: 2013.11.23 20:40:50 »
Egy ismerősöm 2-es priusa key less go rendszere nem veszi az 1ik kulcsot, nem nyitja a zsebből, nem indít, nem működnek nyit/zár a gombokkal, csak ha bedugja a helyére úgy indít, elem cserélve lett.
Szerintetek mi lehet vele, újra kell programozni?

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9410 Dátum: 2013.11.23 23:12:56 »
Egy ismerősöm 2-es priusa key less go rendszere nem veszi az 1ik kulcsot, nem nyitja a zsebből, nem indít, nem működnek nyit/zár a gombokkal, csak ha bedugja a helyére úgy indít, elem cserélve lett.
Szerintetek mi lehet vele, újra kell programozni?
A keyless-rádió része lehet sz@r a kulcsban. Már ha az elem biztosan jó, én megnézném mégegyszer. :cool2:
Más: ma szólt az egyik ismerősöm, hogy tud Toyota alkatrészt jó áron, ha kell info PÜ-ben megadom a számát.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9411 Dátum: 2013.11.24 20:18:55 »
Sziasztok!

Hova érdemes vinni a prius2-t olajat cserélni? Ez az első autóm, amit szakszervizbe szeretnék hordani, hogy a szerviz könyv pecsételve legyen. Van köztük különbség árban, minőségben (120.000 km-es szerviz lenne)? Még teljesen szűz vagyok ezen a területen, eddig a gépekben 500 HUF-ért cserélték az olajat és én vittem mindent (olajat, szűrőket, meg ami kellett).

Szakszervizben még eddig csak egyszer vittem a Yarist, de sütött róluk, hogy a 'hozzánemértés' vagyis inkább azt javasolták, hogy a Yarist hadjam ott én meg nézzek egy újat Toyotát magamnak. Szóval a genya marketing miatt félek, hogy az elsődleges szempont az ügyfél fejése és a sor végén van a normális becsületes munka.

Lenne egy kormányspirál (10.000 HUF), amit használtam vettem, szerintetek bele tudják szerelni, vagy csak a náluk megvásároltat (80.000 HUF) szerelik be? 
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9412 Dátum: 2013.11.24 20:29:10 »
Toyota Mayer-be Vörösvárra nyugodtan vidd, mindegyik munkafelvevőt személyesen ismerem, nagyon korrektek! Vihetsz olajat, alkatrészt, stb. Nagy üvegfal van bent, de akár a szervízbe is bemehetsz, ha ott akarsz lenni végig...
Nyugodtan hivatkozz rám, szerintem mindkettőnknek jó pont.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9413 Dátum: 2013.11.24 20:41:42 »
Köszi a segítséget.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9414 Dátum: 2013.11.24 23:31:55 »
Vörösvár +1, én is oda hordom.

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9415 Dátum: 2013.11.25 08:04:01 »
Köszi.

Olajat szoktatók vinni, vagy nem éri meg kínlódni vele? Mi a tapasztalat?
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9416 Dátum: 2013.11.25 08:15:40 »
Persze, sokkal olcsóbb, ha te viszed, és azt viszel amit akarsz. Ők azt hiszem Castrol-t tesznek bele.
Én NEM kérem az ablakmosó feltöltését sem.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9417 Dátum: 2013.11.25 08:25:14 »
Az akciós szerviz ajánlattal most nem egészen 37e-be kerül a 120 ezres szerviz. Ebben benne van a motorolaj, fékfolyadék, olaj-, lég- és pollenszűrő valamint munkadíj is.
Ez így elég kedvező ár, nem is töltettem bele az előre megvett olajat.
Az ajánlat minden márkaszervizre érvényes, de persze amikor időpontot kérsz érdemes rákérdezni.


Most legutóbb én is Vörösváron voltam. Semmi különös nem volt, összességében pozitívak a tapasztalataim. Szombat délelőtt azért a szerelő lehet csuklott egy kicsit, mert a téli kerekek átrakása során volt néhány csavar ami iszonyat módon meg volt tépve, alig bírtam lelazítani. Persze nem egységesen, ahogy jött neki - nyomatékkulcsot biztos nem használt.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9418 Dátum: 2013.11.25 14:55:28 »
Sziasztok!

Hova érdemes vinni a prius2-t olajat cserélni?
Én a Sakurába hordom ha olyan dolgot kell csinálni amivel otthon nem tudok/akarok mit kezdeni. Az olajcsere spec nem ilyen :)

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9419 Dátum: 2013.11.25 20:27:04 »
Egyébként a Sakurában vettük az autót és tényleg nagyon rendesek és segítőkészek voltak. Pilisvörösvári Mayerben is voltam alvázszámokkal felszerelve és ingyen segítettek előélt kutatásban: :) Szóval Nekik is lógok.

Egyébként az olajcserét én is el tudnám végezni. A youtube-os videóktól az ember mindig kedvet kap, de úgy gondolom, hogy az autó az olajcserén túl egy átvizsgáláson is túl esik, amit én nem tudok, hogy még miket kell ellenőrizni. Most kivételesen hagynám rájuk, egy gonddal kevesebb.

Ti milyen olajat használtok bele? 
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5: