Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3374865 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8730 Dátum: 2013.08.02 09:23:34 »
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.02 09:26:03 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8731 Dátum: 2013.08.02 12:20:37 »
Akkor ez most a 34 ekm-t futott autó?
Vagy másik?
Én már nem bírom követni.

Amiről Én írtam, az nem az. Az egy német Toyotánál lévő autó. Az ottani Toyota elérhetőségét kérdeztem.

Más téma:
Azon gondolkodám, hogy minden nap ~7-7 km-t ingázok. Ez alatt a 7 km alatt a max. megengedett sebesség 60 km/h. Felmerült bennem, hogy van olyan adott sebesség érték, ami felett minden esetben bekapcsol a benzin motor? Vagy ez fordulat szám függő inkább?
Ha normális emberi tempóban gyorsítok, akkor be sem kapcsol? Vagy induláskor bekapcsol és utána kikapcsol? Vagy ez nincs ennyire konkrét adatokhoz kötve? El tudná nekem mondani valaki, hogy hogy is van ez?
Ha jól gondolom, indítás után egy adott sebesség elérésekor kapcsol be(Ez mennyi kb?), majd ha tartok egy adott sebességet, megállok, gurulok lejtőn, akkor kikapcsol a benzin motort. Ha viszont kikapcsolt állapotban emelem  a fordulat számot, gyorsítok, akkor újra bekapcsol.
Igazából azon töröm a fejem, hogy lehet, hogy nullához közeli fogyasztással meg tudnám tenni ezt a 7-7 km-t?  :whistling:

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8732 Dátum: 2013.08.02 12:56:10 »
Igazából azon töröm a fejem, hogy lehet, hogy nullához közeli fogyasztással meg tudnám tenni ezt a 7-7 km-t?  :whistling:
Biciklivel!  :lol:
Illetve plug-innel, de az is fogyaszt ugye aramot. Mivel a motort a rendszer melegen tartja, inditaskor biztosan beinditja egy ideig. Ugy nez ki a dolog, hogy amikor inditasz, kb 7 mp mulva bekapcsolja a benzint, hacsak nem forszirozod az EV modot. Ekkor nem kapcsolja be, de valoszinu nem tudod megtenni azt a 7 km-t sem vele. Legalabbis P2- vel nem.
Jovo heten eljossz, aztan meglatod, hogyan muzsikal a dolog! :D

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8733 Dátum: 2013.08.02 14:16:02 »
Biciklivel!  :lol:
Illetve plug-innel, de az is fogyaszt ugye aramot. Mivel a motort a rendszer melegen tartja, inditaskor biztosan beinditja egy ideig. Ugy nez ki a dolog, hogy amikor inditasz, kb 7 mp mulva bekapcsolja a benzint, hacsak nem forszirozod az EV modot. Ekkor nem kapcsolja be, de valoszinu nem tudod megtenni azt a 7 km-t sem vele. Legalabbis P2- vel nem.
Jovo heten eljossz, aztan meglatod, hogyan muzsikal a dolog! :D

 :clap:
Na persze. Házgyári úton biciklivel?!  :censored:
Értem. Ha felét megteszi benizin nélkül az is jó...:P
Rendbn, meg nézzük majd! ;)

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8734 Dátum: 2013.08.02 14:25:54 »
:clap:
Na persze. Házgyári úton biciklivel?!  :censored:
Értem. Ha felét megteszi benizin nélkül az is jó...:P
Rendbn, meg nézzük majd! ;)

Ez a 7 km lehet pont az a távolság ami hátrányos lesz a fogyasztásra nézve. Úgy értem többet megy majd a benzin motor mint átlagosan menne, mert mire felmelegszik pont odaérsz. Nekem az első 5 perces átlagom mindig jóval magasabb mint az utána következő bármelyik 5 perc átlaga.

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8735 Dátum: 2013.08.02 14:31:45 »
:clap:
Na persze. Házgyári úton biciklivel?!  :censored:
Visszaszivtam  [rohog] :no:

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8736 Dátum: 2013.08.02 14:41:29 »
Leendő prius tulajdonosok!
A lényeg, hogy ezt a 3-4 km megy elektromosan el kell felejteni, mert nincs ertelme mérni, meg utszakaszt nézegetni, ugyanis ha EV modba kimerited az akkut onnan vissza kell tölteni, ami többlet benzin fogyasztással jár, mint ahogy a rendzser magának szabályozná a töltést/merítést (EV mód). Érdemes kipróbálni, hogy gyorsul, mit megy EV módba, de átkapcsolni nem lesz értelme, csak nemrég emlegetett pár kivételt (mélygarázsból felállni, ha rövidke szakasz van, de vmi miatt nem akarja lekapcsolni a benzinest, elindulásnál lehet látni hogy nagy a forgalom...stb). Hagyni kell hogy dolgozzon a szoftver és így lesz a leggazdaságosabb, persze vannak trükkök, amikor öszeszokik az ember a kocsival, miként lehet takarékoskodni még pár tized litert 100-on (fék kezelés, játszani a gázpedállal, fütés/hütés szabályzás...stb).

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8737 Dátum: 2013.08.02 14:46:44 »
Ez a 7 km lehet pont az a távolság ami hátrányos lesz a fogyasztásra nézve. Úgy értem többet megy majd a benzin motor mint átlagosan menne, mert mire felmelegszik pont odaérsz. Nekem az első 5 perces átlagom mindig jóval magasabb mint az utána következő bármelyik 5 perc átlaga.

Az könnyen meg lehet. De a fogyasztása gondolom még így is jóval az átlagos autóké alatt marad.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8738 Dátum: 2013.08.02 22:04:49 »
Én éppen ezt a napi 2szer 7km- t járom naponta. Most 4.4 et muatat majd 4OO km után. Ha kicsit sikerül  egyben többet menni akkor 4.3.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8739 Dátum: 2013.08.02 22:11:01 »
Mint ha ígért volna valaki képeket a 34 ekmes hagyaték priusról....

Beszi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8740 Dátum: 2013.08.02 22:36:59 »
Mint ha ígért volna valaki képeket a 34 ekmes hagyaték priusról....
Bocsi... holnap elkészítem a képeket...

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8741 Dátum: 2013.08.03 00:40:19 »
Én éppen ezt a napi 2szer 7km- t járom naponta. Most 4.4 et muatat majd 4OO km után. Ha kicsit sikerül  egyben többet menni akkor 4.3.

Tökély. :)

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8742 Dátum: 2013.08.03 00:51:00 »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8743 Dátum: 2013.08.03 08:30:48 »
Bocsi... holnap elkészítem a képeket...
Értem én, hogy tulkép nem eladó... ::)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8744 Dátum: 2013.08.03 09:14:02 »
Érdekes Prius hirdetés

Nem értem, hogy miért kell beleírni, hogy törzskönyv.  Anélkül úgysem venné meg az ember fia. Meg elvileg minden tónál kötelező kellék, mint a forgalmi.   
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.