Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3374409 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8145 Dátum: 2013.05.17 10:10:48 »
Yarisnál ki lehet kapcsolni, hogy nem halványuljon el. Bár igazad van. Egy érzékelő elfért volna azért.

Bár eladó sorban van a Yaris, de azért érdekelne, hogyan lehet kikapcsolni örökre az elhalványodást. Inkább ragyogjon a fejem az éjszakában, mint ahogy a földönkívülieknek a reklámban. :)

Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #8146 Dátum: 2013.05.17 10:13:54 »
Itt is ki lehet kapcsolni.

Engem érdekelne a helyes megfejtés. A cél az lenne, hogy ne halványodjon el a műszerfal és monitor, ha bekapcsolom a lámpát.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #8147 Dátum: 2013.05.17 10:23:08 »
Engem érdekelne a helyes megfejtés. A cél az lenne, hogy ne halványodjon el a műszerfal és monitor, ha bekapcsolom a lámpát.
Itt nem kikapcsolni lehet, hanem miután elhallványodott, akkor lehet visszaerősíteni (műszerfal fényerő gombot hosszan nyomva).

De mint írtam az előző hsz-emben, ezt minden autó leállítás, elindítás utáni első lámpakapcsolásnál el kell játszani (utánna már megjegyzi, egész addig, míg ki nem kapcsolod az autót). Magyarul autó kikapcsoláskor elfelejti.

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #8148 Dátum: 2013.05.17 10:24:11 »
Ja, van szaga is az autónak, és nyiszog is.

A szagot már beszéltük, hogy az akkupack hónalj szaga, a nyiszogás meg onnan van szerintem, hogy az egész műszerfal egy ilyen csavarhúzó nélkül szétpattintós legó és nem egy masszív valami. Én csak lestem a youtube videókon, hogyan kapják szét az egész műszerfalat fél perc alatt. 
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #8149 Dátum: 2013.05.17 10:33:41 »
Itt nem kikapcsolni lehet, hanem miután elhallványodott, akkor lehet visszaerősíteni (műszerfal fényerő gombot hosszan nyomva).

De mint írtam az előző hsz-emben, ezt minden autó leállítás, elindítás utáni első lámpakapcsolásnál el kell játszani (utánna már megjegyzi, egész addig, míg ki nem kapcsolod az autót). Magyarul autó kikapcsoláskor elfelejti.

Hát igen, ez a megfejtés nekem is elsőre megvolt a Yarisból megtanulva, dehát minden indítás után eljátszani.......... utólag beszerelhető lenne biztos áldoznék rá.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8150 Dátum: 2013.05.17 10:46:08 »
Hogy csinálták meg a menet közbenit? Mert ha az új sw, új verziójú dvd olyan, h nem kéri az oké, de azt a külön kapcsolóval kapcsolható frekvenciagenerátort (ami azt szimulálja, mintha menne az autó 9km/h alatt) én nem tenném bele... Nemtom, h akkor átveri-e a fogyi adatokat is pl, mindenesetre nekem az nem szimpi.

Innkább beírom a címet indulás előtt (vagy a 6 gyorsgombra programozott címet lehet menet közben is választani), telefonálni meg tudok a 15 gyorshívóval, általában elég szokott lenni. Ha meg mégsem elég, akkor előveszem a telefont, és azon kikeresem! :)

új sw van rajta.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8151 Dátum: 2013.05.17 12:13:39 »
új sw van rajta.
És az sw hogy sw? A központi kijelzőbe amikor töltöttek új sw-t (ami miatt magyar lett), vagy amikor új verziós navidvdt raktak bele? Melyiktől szűnt meg? Mert valaki azt mondja a navi dvd újabb verziója már nem fogyeli a sebességet.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8152 Dátum: 2013.05.17 12:24:15 »
Mert valaki azt mondja a navi dvd újabb verziója már nem fogyeli a sebességet.

Az E15 biztosan figyeli.

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8153 Dátum: 2013.05.18 07:58:24 »
Lehet, hogy szoftveresen be lehet állítani.

A klíma A/C-jét is alapból automatikusan bekapcsolja, ezt pl. be lehet állítani úgy, hogy csak manuálisan lehessen átállítani.

Egy próbát megér.

dni

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8154 Dátum: 2013.05.18 09:31:16 »
Egy pár 3-as Prius tesztet is elolvastam mikor infót gyűjtöttem a típusról és be kell valljam az újabb változat minden tekintetben jobban teszik (Kényelmesebb, dinamikusabb, kevesebbet fogyaszt, kívül-belül szebb, nagyobb, stb) és úgy tűnik, hogy egy jó állapotú keveset futott jól felszerelt 2008 körüli Prius II-eshez képest talán meg is érné a felárat.

Mi a véleményetek érdemes lehet beleugrani (némi alkulval :) ) pl. egy ilyen a III-as között alsóbb árszegmensben lévő modellbe?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsdautomata-6882112

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_sol_navi_automata_kamera_navi_alu-6883737

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_sol_automata-6827059

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_sol_automata-6826070

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8155 Dátum: 2013.05.18 10:14:00 »
És az sw hogy sw? A központi kijelzőbe amikor töltöttek új sw-t (ami miatt magyar lett), vagy amikor új verziós navidvdt raktak bele? Melyiktől szűnt meg? Mert valaki azt mondja a navi dvd újabb verziója már nem fogyeli a sebességet.

uj verziós navi dvd van benne,egy kicsitt megpiszkálva,egyedi hang,menetközbeni cimbe irás,stb.
de itt van egy link:www.navilex.hu
itt minden le van irva:)

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8156 Dátum: 2013.05.18 10:22:13 »
DNI, szerintem szánj rá egy napot és nézd meg mindet. Ülj bele, nyomkodj meg mindent, fogdoss meg minden ülést. Nézz be a csomagtartóba ( a "gödörbe" is ). Nyugodtan kérdezd meg mehettek e egy kört. Fülelj a neszekre, hátha csörög valami elől/ hátul. Most lehet hülyeségnek gondoljátok, mert úgysem kopik semmi, de pont P3al találkoztam csörgő-zörgő futóművessel. Lehet kőbányában használták. Ja és ne fogadd el azt az érvet, ha nincs szervizkönyv, hogy úgyis van elektronikus. Nincs. Hacsak nem itthoni ( ami ugye kizárt ). Külföldi elektronikusból kb semmit nem látnak itthon. Kintre meg írhatsz emailt, csak macerás.

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8157 Dátum: 2013.05.18 10:28:58 »
Egy pár 3-as Prius tesztet is elolvastam mikor infót gyűjtöttem a típusról és be kell valljam az újabb változat minden tekintetben jobban teszik (Kényelmesebb, dinamikusabb, kevesebbet fogyaszt, kívül-belül szebb, nagyobb, stb) és úgy tűnik, hogy egy jó állapotú keveset futott jól felszerelt 2008 körüli Prius II-eshez képest talán meg is érné a felárat.

Mi a véleményetek érdemes lehet beleugrani (némi alkulval :) ) pl. egy ilyen a III-as között alsóbb árszegmensben lévő modellbe?

Megnéztem az átlagos fogyasztást a P2 és P3-oknak a spritmonitor.de-n és 0,12 l/100km az átlagos  különbség a III. javára. Kétségtelen, hogy a P3-as jobb, de megéri ezt a durván 1 misi felárat? A másik probléma, hogy a P3 aljáról merítesz, abban biztos nagyobb eséllyel lesz férgesebb. Inkább a legleinformálhatóbb háttérre  és állapotra gyúrj. Szerintem.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8158 Dátum: 2013.05.18 12:04:22 »
Pontosan ezt akartam én is mondani, csak lemaradt a vége. Ne azt nézd, hogy fiatalabb/újabb és kevesebb km van a számlálón. Állapotot veszünk. 5ből 3szor már a kereskedővel találkozás megpecsételte egy autó sorsát számomra. Volt aki szó szerint úgy tett, hogy ő most szívességet tesz nekem azzal, hogy megnézhetem az eladó autóját.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8159 Dátum: 2013.05.18 13:55:45 »
3 nap Milánó után erősen gyanítom, hogy az itthon kapható fehér Priusok olasz taxik voltak. Jó lehet h. nem mind, csak a 99%-uk ;)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok