Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368167 alkalommal)

0 Felhasználó és 37 vendég van a témában

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8010 Dátum: 2013.04.13 16:46:42 »
Nézegettem a 195/55r16-os gumikat, de valami horrorisztikus árban vannak. Használ valaki 205/55R16-os gumit a gépén az eredeti felnin? Mennyire érdemes eltérni az eredeti mérettől. Tudom, hogy a gumitól a kerék mérete változik (nagyobb lesz), ami még pozitív is lehet.
Nekem ugyanezen okokból ez van rajta! Felnire még felmegy, igaz nem kell félni, hogy padkázod a felnit :) , ha gondolod tudok csinálni róla képet, hogy hogy áll rajta. Gumis azt mondta, 6,5 colig még feltehető a 205. Ez meg 6 col széles asszem.

Az meg nekem jobban tetszik, hogy a km óra a a 8-9km/h helyett 4-5-öt csal csak! Ez nekem szimpibb, mert eddigi autóim csak 4-5öt csaltak gyárilag. Km számláló meg kb pontos maradt (kiszámolva gyári mérettel valós 1000km-en a mutatott km 970-980 km helyett 1010km . Szóval mondhatni pontos maradt, csak másik irányba.

Bele nem ér sehova, sok hely nincs persze az első rugó tányérjától (de az ujjam még befér), de az meg ugye mozog vele. 4 személlyel, csomagokkal, meg 4 személynyi beimportált cseh sörökkel sem ért bele a hátulja sem sehol semmibe. Pedig az súlyban is ott volt! :)
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.13 16:48:15 írta zezoka »

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8011 Dátum: 2013.04.13 17:19:18 »
Nekem ugyanezen okokból ez van rajta! Felnire még felmegy, igaz nem kell félni, hogy padkázod a felnit :) , ha gondolod tudok csinálni róla képet, hogy hogy áll rajta. Gumis azt mondta, 6,5 colig még feltehető a 205. Ez meg 6 col széles asszem.

Az meg nekem jobban tetszik, hogy a km óra a a 8-9km/h helyett 4-5-öt csal csak! Ez nekem szimpibb, mert eddigi autóim csak 4-5öt csaltak gyárilag. Km számláló meg kb pontos maradt (kiszámolva gyári mérettel valós 1000km-en a mutatott km 970-980 km helyett 1010km . Szóval mondhatni pontos maradt, csak másik irányba.

Bele nem ér sehova, sok hely nincs persze az első rugó tányérjától (de az ujjam még befér), de az meg ugye mozog vele. 4 személlyel, csomagokkal, meg 4 személynyi beimportált cseh sörökkel sem ért bele a hátulja sem sehol semmibe. Pedig az súlyban is ott volt! :)

Akkor ez így el is dőlt. Köszi szépen a segítséget. Több jótékony hatása is van. A felni leverésre nem is gondoltam, pedig ilyet már én is csináltam. Zasszony meg kötelező elemként hajtja végre parkoláskor.

Ha esetleg lenne fényképed, azt megköszönném, de szerintem nemsokára szembesülni fogok vele. :)

Egyébkánt menetkomfortban okoz valami érzékelhető változást?   
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8012 Dátum: 2013.04.13 18:12:46 »
Nemsokára én is priuszos leszek, már nem kell sokat aludni.  :D

Lenne egy kérdésem. Az autón a gumi eléggé le van rottyanva (2007-es gépen 2005-ös gumi) és kellene rá valami jó gumi.

Nézegettem a 195/55r16-os gumikat, de valami horrorisztikus árban vannak. Használ valaki 205/55R16-os gumit a gépén az eredeti felnin? Mennyire érdemes eltérni az eredeti mérettől. Tudom, hogy a gumitól a kerék mérete változik (nagyobb lesz), ami még pozitív is lehet.

Előre is köszi.

Nekem a téli 140be került, de megérte. Conti ts850.

Ha nyári 205ös gumi kellene akkor van egy nálam elfekvőbe, az előző kocwimhoz volt. Azt hiszem 2011es, újonnan vettem és egy nyarat használt, aztán az autótól megváltam (Priusra cseréltem). Ha érdekel megnézheted, árat megbeszéljük.

Amúgy 205 nyárival vettem az autót (Prius) és nincs gondom vele.
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.13 18:23:45 írta NoName »

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8013 Dátum: 2013.04.13 18:14:18 »
Egyébkánt menetkomfortban okoz valami érzékelhető változást?
Annyival nem lett magasabb az oldalfal, hogy érezhető komfort javulás legyen, a plusz egy centi szélességet meg nem igazán venni észre. Ahol nyomvályú miatt húzna oldalra, ott mindkét méret húz.

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8014 Dátum: 2013.04.13 20:01:32 »
Nekem a téli 140be került, de megérte. Conti ts850.

Ha nyári 205ös gumi kellene akkor van egy nálam elfekvőbe, az előző kocwimhoz volt. Azt hiszem 2011es, újonnan vettem és egy nyarat használt, aztán az autótól megváltam (Priusra cseréltem). Ha érdekel megnézheted, árat megbeszéljük.

Amúgy 205 nyárival vettem az autót (Prius) és nincs gondom vele.

Köszi. PÜ ment.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8015 Dátum: 2013.04.13 20:05:16 »
Annyival nem lett magasabb az oldalfal, hogy érezhető komfort javulás legyen, a plusz egy centi szélességet meg nem igazán venni észre. Ahol nyomvályú miatt húzna oldalra, ott mindkét méret húz.

Köszi szépen, akkor maradok a 205-ösnél.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8016 Dátum: 2013.04.15 09:27:01 »
Ha esetleg lenne fényképed, azt megköszönném, de szerintem nemsokára szembesülni fogok vele. :)
A beígért képek!

Ha nem lenne rajta a dísztárcsa, akkor már lehet h kicsit bután nézne ki rajta a méret, hogy kidudorodik oldalra, de így még jó. De az is lehet, h más guminak más az oldalprofilja is, nemtom, ez egy Bridgestone Turanza T001, ami alacsony gördülési ellenállású, és nagyon tetszik a viselkedése minden útfelületen.
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.15 09:31:09 írta zezoka »

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8017 Dátum: 2013.04.15 10:15:43 »
Már én is készültem gumi témában írni, érdekelne kinek milyen tapasztalata van a gyári gumi eldobása után más márkát használva?
Még1 szezont ki akartam húzni a gyárival, de úgy alakult hogy téli gumi vásárlása során Németből nyári is lett continentál mind2 garnitúra: téli conti Ts850, míg a nyári conti premium 5. Mind2 garnitúra tavalyi gyártás használt, de nagyon újszerű, 200€-ért sikerült/garnitúra, jelenleg a régi téli van fent 1-2 hét és cserélek, már a nyáriak az alun vannak, kíváncsi leszek fogyasztásban mit produkál, teszt eredményei szerint jó ez a nyári.
Ja és ajánlom nektek német ebay-t, ugyanis a mini, merci A, BMW1 mind ez a mérete, szóval van választék, sőt ha vkinek nagyon hiányzik a gyári alufelni garnitura náluk beszerezhető, van hogy ~400€ ért.

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8018 Dátum: 2013.04.15 17:20:45 »
hát nekem kb -7dl el csökkent a fogyi. dunlop3d volt fent,most meg conti premiumcontac5...

sokkal csendesebb

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8019 Dátum: 2013.04.16 07:06:54 »
hát nekem kb -7dl el csökkent a fogyi. dunlop3d volt fent,most meg conti premiumcontac5...
sokkal csendesebb
Ezt jó olvasni, akkor ezek szerint csak van vmi a zajtalanság és fogyasztásba, amit a tesztek ígérnek, kíváncsi leszek a gyári michelinhez képest mit nyújtanak, mert anno nagy energy saver volt, de mostanság már rámennek erre a többi gyártok is és hát 1más mellett a két minta között nagy különbség van a conti-nak alig van mintája.

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8020 Dátum: 2013.04.16 08:12:38 »
hát nekem kb -7dl el csökkent a fogyi. dunlop3d volt fent,most meg conti premiumcontac5...

sokkal csendesebb
Minden körülmény azonos a mérésekben, csakis az abroncs különbözik?

Csak azért kérdezem, mert a 7 dl csökkenés az csak úgy következhet be, ha most lebeg az autód és egyáltalán nincs gördülési ellennállása. :)
Vagy fordítva, hogy jobban érthető legyen, nem létezik olyan rossz tulajdonságú gumi, ami 7 dl-el növelné meg a fogyasztást.
Bár ha belegondolok, akkor a légnyomással talán el lehet ennyire rontani, de nem hinném, hogy 1 bar-al közlekedtél volna. :)
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.16 08:22:38 írta bozman »

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8021 Dátum: 2013.04.16 09:15:51 »
Minden körülmény azonos a mérésekben, csakis az abroncs különbözik?

Csak azért kérdezem, mert a 7 dl csökkenés az csak úgy következhet be, ha most lebeg az autód és egyáltalán nincs gördülési ellennállása. :)
Vagy fordítva, hogy jobban érthető legyen, nem létezik olyan rossz tulajdonságú gumi, ami 7 dl-el növelné meg a fogyasztást.
Bár ha belegondolok, akkor a légnyomással talán el lehet ennyire rontani, de nem hinném, hogy 1 bar-al közlekedtél volna. :)

nem csak a gumi változott,hanem az,hogy most már sokkal jobb idö van.de összeségében jött össze a -7dl...

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8022 Dátum: 2013.04.16 10:27:00 »
nem csak a gumi változott,hanem az,hogy most már sokkal jobb idö van.de összeségében jött össze a -7dl...
Na azéééér! :) Úgy persze!

Nekem a Turanza T001 brutál jó. Semmi hangja nincs (asszimmetrikus), alacsony gördülési ell.áll., és vizen kitűnő (ekkora "árkokkal" nem csoda :) - kisujjam simán belefér), de asszem csak második lett, szárazon viszont asszem tesztgyőztes volt 2012ben (akkor jött ki a gumi).



Energy Saver-re már azt mondta a gumis, hogy az már "elavult" mintás és azóta vannak sokkal jobbak vízre-szárazra (mintában és keverékben is). Hát vannak, mit a feni bizonyítja is számomra. Kopott Energy Saver nekem már instabil volt vizen. Kérdés, h ez milyen lesz ha kopik, de egyenlőre egy szezon után még nem látszik rajta.
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.16 10:29:57 írta zezoka »

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8023 Dátum: 2013.04.16 20:17:17 »
A beígért képek!

Ha nem lenne rajta a dísztárcsa, akkor már lehet h kicsit bután nézne ki rajta a méret, hogy kidudorodik oldalra, de így még jó. De az is lehet, h más guminak más az oldalprofilja is, nemtom, ez egy Bridgestone Turanza T001, ami alacsony gördülési ellenállású, és nagyon tetszik a viselkedése minden útfelületen.

Nagyon szépen köszi a képeket. Teljesen jól áll rajta.

Közben NoName-nél is sikerült a 205-öst megnézni élőben. :)
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

dni

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8024 Dátum: 2013.04.16 20:45:48 »
Sziasztok,

egy Prius II 2006 körüli, európai modell beszerzését tervezem, érdeklődni szeretnék, hogy hol találnék egy listát, hogy mire kell figyelnem az egyed megvásárlásakor, hova érdemes vinni Bp-en átnézetni.

Válaszaitokat előre is köszönöm.