Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368214 alkalommal)

0 Felhasználó és 29 vendég van a témában

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #7920 Dátum: 2013.03.25 16:48:34 »
szerintem csak időpazarlás! inkább menj ki hógolyózni:-)

Itt még nem jött annyi. :)
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #7921 Dátum: 2013.03.25 16:57:35 »
szerintem csak időpazarlás! inkább menj ki hógolyózni:-)
Szerintem is. Valahol már találkoztam ugyanezzel a szöveggel. Ezeket a leveleket nem ember küldi (legalábbis az első néhányat biztosan nem). Ha valaki ír egy emailt, akkor automatikusan jön az előre megírt válaszüzenet.

A múlt héten visszaküldtem egy mailt kíváncsiságból egy hasonló átverős levélre, arra is már magyar transzlésönös válasz jött, pedig én angolul írtam a mailt. Szóval valami megállapítja, hogy Magyarországról ment a levél, és így automatikusan magyarra "fordítva" jön a levél.

Majdnem visszaírtam, hogy szerintem jobb lenne, ha inkább nem erőltetnék ezt a fordítós magyar szöveget, mert marha röhejes.

Nekem amúgy fura, hogy vannak, akik képesek ezeket a leveleket komolyan venni.

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #7922 Dátum: 2013.03.25 19:46:57 »
Szerintem is. Valahol már találkoztam ugyanezzel a szöveggel. Ezeket a leveleket nem ember küldi (legalábbis az első néhányat biztosan nem). Ha valaki ír egy emailt, akkor automatikusan jön az előre megírt válaszüzenet.

A múlt héten visszaküldtem egy mailt kíváncsiságból egy hasonló átverős levélre, arra is már magyar transzlésönös válasz jött, pedig én angolul írtam a mailt. Szóval valami megállapítja, hogy Magyarországról ment a levél, és így automatikusan magyarra "fordítva" jön a levél.

Majdnem visszaírtam, hogy szerintem jobb lenne, ha inkább nem erőltetnék ezt a fordítós magyar szöveget, mert marha röhejes.

Nekem amúgy fura, hogy vannak, akik képesek ezeket a leveleket komolyan venni.

Tudod az az egészben a rossz, hogy biztos akad valaki a hálójukban, különben nem csinálják. Ez egyébként balfék emberke volt, mert már messziről bűzlött az egész és már előre tudtam a válaszokat, de azért még akadhatunk mi is egyszer egy ilyen hálóba. Én már egy kisebb összeget szenteltem (20 eHUF) a hiszékenység oltárán.

Igazatok van, inkább levezetem egy hóember építésben az egészet. :) Már nálunk is megjött a hó, nem kicsit.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #7923 Dátum: 2013.03.25 20:06:36 »
akkor inkább lapátolj,ha sok hó van!:-):-):-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7924 Dátum: 2013.03.25 20:43:11 »
Arra gondoltam, hogy átküldenék neki egypár adatot (persze hamisat), hogy hadd izguljon rá és küldök neki egy pár forintot is, hogy teljesen oda legyen, aztán utána szívatom azzal, hogy a bank nem tolta át az összes pénzt. :) Ha van jobb ötlet küldjétek. Nem hagyom annyiban.  :devil:
Lóvét ne küldj neki, mert akkor meg ő tudja meg a Te számlaszámodat (nehogy más trükkje is legyen, amire meg az a jó), az ilyennek én még a nevemet sem mondanám el...

henry

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7925 Dátum: 2013.03.27 13:14:53 »
Sziasztok!

Most jöttem haza Rómából, tudtátok, hogy ott rengeteg PII és PIII taxi van... reálisan kb. minden 25-30. taxi Prius.
Jó volt látni :)

Ehhez képest az itthoni taxi rendeletbe nem fognak beleférni a csomagtartó méret miatt :(

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7926 Dátum: 2013.03.27 13:18:32 »
Tél folyamán azt tapasztaltam hogy a prius ABS-e merőben más mint az előző autómnál (corolla e12) nem az a rezgő pedálos, mint a corolla és sokkal jobban eltalálták jeges útfelületre, ugyanis a corollán jobb állapotú téli gumival pirelli snowsport 7-8 mm profilmélységgel kevesebb fékerő volt jeges úton, mint most a priuson pirelli sotzero max 4 mm profilmélységgel. Nem igazán értem a különbséget :hmmmm:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7927 Dátum: 2013.03.27 13:24:30 »
Sziasztok!

Most jöttem haza Rómából, tudtátok, hogy ott rengeteg PII és PIII taxi van... reálisan kb. minden 25-30. taxi Prius.
Jó volt látni :)

Ehhez képest az itthoni taxi rendeletbe nem fognak beleférni a csomagtartó méret miatt :(
Barcelonaban meg inkább 25-30% a Prius taxi arány.
Itthon nem lesz.. Sajna ez van. :(

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7928 Dátum: 2013.03.27 13:31:02 »
Sok EU országban támogatják a hibrid autókat, meg a taxisokat akik azt vesznek, itthon meg szinte semmi, múltkor én is bepróbálkoztam a helyi önkormányzatnál, de semmire nem jár kedvezmény :no:
Sziasztok!

Most jöttem haza Rómából, tudtátok, hogy ott rengeteg PII és PIII taxi van... reálisan kb. minden 25-30. taxi Prius.
Jó volt látni :)

Ehhez képest az itthoni taxi rendeletbe nem fognak beleférni a csomagtartó méret miatt :(

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7929 Dátum: 2013.03.27 13:37:27 »
Tél folyamán azt tapasztaltam hogy a prius ABS-e merőben más mint az előző autómnál (corolla e12) nem az a rezgő pedálos, mint a corolla és sokkal jobban eltalálták jeges útfelületre, ugyanis a corollán jobb állapotú téli gumival pirelli snowsport 7-8 mm profilmélységgel kevesebb fékerő volt jeges úton, mint most a priuson pirelli sotzero max 4 mm profilmélységgel. Nem igazán értem a különbséget :hmmmm:
Itt nem rezeg a fékpedál ABS-nél!

Nekem az ESP segített két napja:
Busz kanyarodott ki egy utcából a letaposott havas fő utcára (ami a fő utcán 3 sávos volt: ő sávja, kanyarodó, meg az én sávom), a busz eleje a saját sávjába szépen be is kanyarodott (induló busz volt a kereszteződésből, nem lendületből jött), hátsó kereke meg valszeg kis baromokdás miatt kaparva kidriftelt úgy a főutcára, h nemhogy a saját sávjába nem maradt a busz hátulja, hanem a kanyarodó sávon is túldriftelve az én sávomba keresztbe driftelve gyorsult. Bibi az, h én meg ott mentem szabályosan, kb 30-40el. Sok időm nem volt, mert épp majdnem mellette voltam, mikor elindult felém, pont egyszerre értünk volna oda, elkaptam a kormányt jobbra, majd vissza (kis rényszarvas teszt másik irányba), és az út és árok közti kis (max egy méter) részen, keresztbe csúszva csipogó villogó elektronikával visszataláltam az útra.

Fékezni nem lett volna értelme, mert nem állt volna meg ütközés nélkül, mert már kb a busz eleje mellett voltam, mikor elkzedőtött, és letaposott havon alig volt fékhatás, választhattam, h belemegyek, vagy az árokba. Sanszos volt az árok, miután már belenyúltam, menet közben húztam a szám, h ez necces lesz, jön az árok, de visszament.

Aztán utánna beszélgettük faterral, h mi lett volna a jobb: ha nekimegy az ember, mert akkor egyértelmű a felelősség, biztosító fizet, de csomó ideig nincs autó, meg tudják-e egyáltalán csinálni (tuti végigcseszte volna az egész oldalát, B oszlopot), és törött autó lesz, vagy árokba menni, és akkor valszeg kisebb baja lesz, de kérdés, h megállt volna-e a busz, és h elsimeri-e a felelősséget, ha mondjuk nincs tanú. Megállíptottuk, h egyik sem jó megoldás... Mázli volt.

henry

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7930 Dátum: 2013.03.27 13:43:20 »
Csak végtelenül nyomorúságos látni, hogy ami az olaszoknak és a spanyoloknak megfelel, az nálunk persze nem lesz jó.
Nálunk végtelenül fontos, hogy minden egyes taxinak 430 liter feletti csomagtere legyen...


Amúgy egy olyan dimbes-dombos városban mint Róma pláne jól ki is használható a hibrid hajtás!

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7931 Dátum: 2013.03.27 15:41:32 »
ez ugyanaz mint az alstom metrok esete. New yorktol-cannberáig mindenhol jok az alstom metrok,mo.gon külön lekell vizsgázniuk [rohog]

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7932 Dátum: 2013.03.27 18:52:27 »
Csak végtelenül nyomorúságos látni, hogy ami az olaszoknak és a spanyoloknak megfelel, az nálunk persze nem lesz jó.
Nálunk végtelenül fontos, hogy minden egyes taxinak 430 liter feletti csomagtere legyen...


Amúgy egy olyan dimbes-dombos városban mint Róma pláne jól ki is használható a hibrid hajtás!
Akkor a PIII még esélyes, mert 44x l a csomagtartója, ha jól rémlik.

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7933 Dátum: 2013.03.27 22:28:52 »
Lenne (még) egy kérdésem.

Az IPA (parkolás segítő) mennyire használható a hétköznapi életben? Youtube-on nézegettem pár videót, ott a 'gyáriak' pick-pack betaláltak, de normál felhasználókat láttam bénázni rendesen a kis zöld négyzettel. Ami jó volna az a kamera belőle, de nem sok értelmét látom a többi funkciónak. Asszony pajti elég hadilábon áll a parkolással, talán segítené munkásságát, de mire lerakja a zöld téglalapot, addigra ledudálják az útról Dzsuvapesten. Szerintetek?
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7934 Dátum: 2013.03.27 22:43:00 »
Maga a kamera jó dolog, de az automatikus parkolás teljesen életszerűtlen. Mire bepötyögöd, hogy hova álljon, addigra 15x beparkolsz magadtól is. Ahova meg könnyű a beállítás, oda meg részegen is be tudsz állni.