Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3375435 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6600 Dátum: 2012.08.31 18:29:48 »
Nem nyomatékból kell autózni, hanem lendületből. -(
Kisebb teljesítményű villanymotort nagyobb benzinessel párosítottak, kisebb aksi is elegendő, nnövekedett a hely. A Yarisnál a
Látom már hogy a Yaris HSD-ről van szó :hmmmm:
Én meg összefűztem a hozzáoszlásomhoz a válaszod...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6601 Dátum: 2012.08.31 18:33:10 »
Kissé furcsaságokat írtál, összefüggéstelen és helytelen.
Minden tárgyi tévedésben való kiigazítást szívesen veszek. a vélemények különbözőségéből meg származhatnak jó dolgok.

Még1x átolvasva valóban pontosabban kellett volna fogalmaznom:
A PIII nál a kisebb nyomatékú villanymotort nagyobb benzinessel párosítottak ....
A többit változatlanul tartom.
Kisebb nyomaték esetén nagyobb teljesítmény a fordulatszám változtatásával érhető el. A HSD elektromos meghajtásában még nem mélyedtem el, de majd jobban utána olvasok.

NoName
A saját topicjában van róla némi infó. Igy 1500km után röviden 2 dolgot mondhatok:
- nagyon tetszik (eltekintve az apró szerelési hiányosságoktól),
- még rengeteget kell tanulnom a HSD-ről.
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.31 18:47:59 írta Agyarka »

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6602 Dátum: 2012.08.31 19:11:43 »
A Priusban nincs kettős tömegű lendkerék, ugye?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6603 Dátum: 2012.08.31 19:46:08 »
A Priusban nincs kettős tömegű lendkerék, ugye?
mivel a prius nem diesel, így nem. :)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6604 Dátum: 2012.08.31 20:16:55 »
A Priusban nincs kettős tömegű lendkerék, ugye?
És 1500baros nyomás meg overboost sincs.
Viszont egy érdekesség, elnézést ha ezt már mindenki tudta: a Yaris HSD benzinmotorjának alapját a PII benzinmocija adta, lényegileg egy kissé átfazonírozott 1NZ-FXE. Na, csak jó autónk van uraim!
Today, tomorrow and after tomorrow!

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6605 Dátum: 2012.08.31 20:32:47 »
Nem értem az adatokat, régebben már kerestem hogy a P3-as elektromos mocijának mennyi a nyomatéka, de nem találtam. Ebben a cikkben pedig 204 Nm ír, a P2es nyomatéka pedig 400Nm... hogy van ez akkor?
Ezen már én is törtem a fejem, hogy akkor most mivan?

De hallottam, hogy a PIII-al nehezebb csak elektromosan menni, mert hamarabb bekapcsol a benzinmoci. Ahogy olvasom én is, teljesítményben erősebb lett a villanymoci, de nyomatékban kevesebb lett. Gondolom emiatt kapcsol be hamarabb a benzinmoci is, emiatt nehezebb vele ev-ben menni.
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.31 20:38:20 írta zezoka »

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6606 Dátum: 2012.08.31 20:41:12 »
A Priusban nincs kettős tömegű lendkerék, ugye?
Nincs, de a kuplung se úgy kuplung, mint a hagyományos autókban, hanem csak összeköti-lekapcsolja a benzimotort (amúgy lekapcsolja? gondolom csak akkor, ha nem kell tölteni, de a motort melegíteni meg igen, egyéb esetben kell az összeköttetés)...

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6607 Dátum: 2012.08.31 20:46:22 »
Ezen már én is törtem a fejem, hogy akkor most mivan?
Ami a benzinmotort illeti PII: 115Nm PIII:142Nm
Ami a villanyokat PII: 350Nm PIII: 207,44 Nm (lb feet-ről átváltva) - a neten ez van.
Today, tomorrow and after tomorrow!

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6608 Dátum: 2012.08.31 20:53:00 »
De hallottam, hogy a PIII-al nehezebb csak elektromosan menni, mert hamarabb bekapcsol a benzinmoci. Ahogy olvasom én is, teljesítményben erősebb lett a villanymoci, de nyomatékban kevesebb lett. Gondolom emiatt kapcsol be hamarabb a benzinmoci is, emiatt nehezebb vele ev-ben menni.

Nekem ellenkező tapasztalatom van. A PIII (és Auris HSD) jobban engedi a csak elektromos módot.

Mellesleg a nyomaték tök mindegy, felesleges ezen rugózni. Ugyanis a PIII villanymotorjának a teljesítménye nagyobb. Ez a lényeg, a többi csak áttétel kérdése.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6609 Dátum: 2012.08.31 21:03:34 »
Ma fél 5-kor Keszthely mellett MCY rendszámú ezüst Prius II nem közülünk való volt?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6610 Dátum: 2012.08.31 21:17:34 »
Mi van, ha igen?
 :whistling:

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6611 Dátum: 2012.08.31 21:57:52 »
Majd neki elmondom  :flowers:

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6612 Dátum: 2012.09.01 00:40:31 »
Hú emberek! Ahhoz képest, hogy korábban már minden szépen ki volt vesézve, hogy mi mennyi a PII-ben és a PIII-ban, ahhoz képest most szépen összekeveredtek a dolgok az utolsó két oldalon. :whistling: :)
Megpróbálok pontosítani.

A PII villanymoci (MG2) max. nyomatéka 400 Nm, a PIII-é 207 és méretben kisebb.
A PII villanymoci max. fordulata 6400 f./perc és direktben tekeri a PSD koszorúkerekét, a PIII-é 13500 f./perc és egy 2.6-os áttételen keresztül tekeri. Cserébe a végáttétel kicsivel hosszabb, a végeredmény egy kb. 2-es áttétel, ami olyan, mintha a PII-ben egy 414 Nm-es MG2 csücsülne. De a lényeg, hogy a teljesítménye mindemellett 20%-al nagyobb.
Tehát a PIII-ban lévő összes moci erősebb, mint a PII-ben lévők és ugyanolyan könnyű vele EV-zni, sőt.

Persze ez a hosszabb végáttétel haza is vágja a PIII benzinmotorjának plusz teljesítményét kb. 100 km/h-ig, ez tükrözödik is a gyorsulási adatokban, alig fürgébb a PII-nél. Azért 100 fölött gondolom rendesen ráver. :)

Az kuplung soha nem kapcsolódik szét, az csak a benzinmotor és a hajtás közötti "rugalmas" kapcsolat miatt van beépítve.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6613 Dátum: 2012.09.01 07:55:43 »
Hú emberek! Ahhoz képest, hogy korábban már minden szépen ki volt vesézve, hogy mi mennyi a PII-ben és a PIII-ban, ahhoz képest most szépen összekeveredtek a dolgok az utolsó két oldalon. :whistling: :)
Megpróbálok pontosítani.

A PII villanymoci (MG2) max. nyomatéka 400 Nm, a PIII-é 207 és méretben kisebb.
A PII villanymoci max. fordulata 6400 f./perc és direktben tekeri a PSD koszorúkerekét, a PIII-é 13500 f./perc és egy 2.6-os áttételen keresztül tekeri. Cserébe a végáttétel kicsivel hosszabb, a végeredmény egy kb. 2-es áttétel, ami olyan, mintha a PII-ben egy 414 Nm-es MG2 csücsülne. De a lényeg, hogy a teljesítménye mindemellett 20%-al nagyobb.
Tehát a PIII-ban lévő összes moci erősebb, mint a PII-ben lévők és ugyanolyan könnyű vele EV-zni, sőt.

Persze ez a hosszabb végáttétel haza is vágja a PIII benzinmotorjának plusz teljesítményét kb. 100 km/h-ig, ez tükrözödik is a gyorsulási adatokban, alig fürgébb a PII-nél. Azért 100 fölött gondolom rendesen ráver. :)

Az kuplung soha nem kapcsolódik szét, az csak a benzinmotor és a hajtás közötti "rugalmas" kapcsolat miatt van beépítve.
Ráadásul a PIII vmivel nehezebb is mint PII...
Amúgy PII villanymocija tényleg 400Nm és nem 350 ahogy én írtam, valszeg a PI-é a 350-es adat, elnézést kérek érte ;)
Today, tomorrow and after tomorrow!

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6614 Dátum: 2012.09.01 12:25:50 »
Akkor most már tisztán látok! :) Mindenesetre úgy hallottam itt, vagy valahol, hogy PIII-al nehezebb elektromosan menni, mert érzékenyebb a benzinmotor bekapcsolása (meg mintha nem is 49nél tiltaná az EV-t hanem előbb - ennek ellenére automata módban nagyobb sebességig megy EV-ként, mint a PII). Na mindegy, ezek szerint nem így van! Köszi az infókat! :)