Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3375285 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5310 Dátum: 2012.04.02 21:37:50 »
Japán.

A japán emberek nagyon szeretik a játékokat, kütyüket, stb. Elég technokraták is, szeretik magukat sok-sok szerkentyűvel körülvenni, ami azért lehetőleg könnyebbé, jobbá teszi az életüket. Ehhez kapcsolódik két egymáshoz szorosan tartozó történetem.

Mikor első alkalommal jártam Japánban, a szállodai szobámba érve csak idő kérdése volt, mikor látogatom meg a slózit. Kicsit meglepődtem, mert az ülődeszka tele volt nyomó és tekerő gombokkal. Nem igazán tudtam, hogy melyik mire szolgált, ezért csak találomra nyomogattam, tekergettem. Míg nem sikerült arcon spriccelnem magam. Nem röhög! Nem volt vicces, de borítékolható volt. Persze az idők folyamán megtanultam pár funkciót, melegítő, alvázmosó sőt rezgő is volt. Hasonlókat már nálunk is lehet kapni. Egy szó, mint száz, megszoktam az ilyen ülőkéket. Azért még így is ért meglepetés.

Történt pedig, hogy két német haverommal, Stephannal és Carstennel Kobe utcáin csavarogtunk, valami kis kifőzdét keresve. találtunk is egyet. Miután az ételekre mutogatva megrendeltük az ebédet, gondoltam csinálok egy kis helyet. A klotyó ott volt karnyújtásnyira, hiszen ezek a kifőzdék nagyon kicsik, 1-2 asztal fér el bennük. Belépek, és legnagyobb megrökönyödésemre a WC deszka egészen egyszerű volt, csak egy egy digites LED kijelző volt a jobb oldalán hátul. Mivel sürgetett a természet, ezért elsőnek azt intéztem el. Majd el kezdtem tanulmányozni, hogy mégis mit kell megnyomni, hogy a hozott anyagtól megszabaduljak. Semmit nem találtam. Elkezdtem nézni a sarkokat, hátha van valamilyen infra érzékelő, az ajtót, hátha valamilyen mágneses érzékelő van rajta. Sehol semmi. Hát ez így elég gázos. No mindegy, gondoltam, ezt most így hagyom, mert meg sem tudnám kérdezni a japó csávót. Ahogy kimentem, Stephan felállt, gondoltam a slózi felé megy. Gyorsan megállítottam. Mondtam neki:

- Figyú, itt egy "digitális" WC van.
- Mi van???
- Digitális WC.
- Az meg mi?
- Csak egy LED kijelző van a deszkán. Se gomb, se szenzor. Nem tudtam lehúzni a matériát.
- Jó, majd megoldom - és vigyorgott.

Gondoltam, ez tud valamit. No mindegy, lássuk mi lesz! Kisvártatva kijön, arcán tanácstalanság.

- Na, rájöttél, hogyan működik?
- Nem, még nem láttam ilyet - felelte. Pedig ő évente többször is járt / jár Japánban,
- És mi van az anyaggal?
- A tieddel nem találkoztam. De az enyémmel nem tudom mi lesz. - és kicsit vörös volt a feje.

Ezt jól megbeszéltük. Úgy éreztem, hogy ha most este egy ágyban aludnánk, az se teremtene bizalmasabb viszonyt köztünk. Hiába, az ember nem szívesen beszél a materiális hozamáról és annak eltüntetési mikéntjéről akárkivel. Most már bevontuk Carstent is a buliba. Valami megoldás kellett, de lehet, hogy jobban fúrta az oldalunkat a kíváncsiság, hogy hogyan működik. Szóval Carsten bement, és vagy 15 percig nem jött ki.

- Rájöttél valamire?
- Nem... Pedig még szét is szedtem. Darabokra szedtem a borítást, hátha találok valami elektromos szelepet, vagy lábkapcsolót, vagy fényre, infrára érzékeny szenzort, de semmi.
- Hát ez elég ciki. - mondtam. - nem kéne a japán srácot megkérdezni?
- Szó sem lehet róla - mondta Stephan - így is bunkónak, majomnak néznek minket. Ebben maradtunk, bár nekem nem tetszett ez a megoldás. Kifelé menet azért benéztem, mi hagyunk magunk után. Semmit. Üres volt a kagyló. Carsten szépen összerakta a szerkezetet, mert nem láttam rajta semmi problémát. Később kérdeztük a japán haveroktól, hogyan működik, de vagy nem értették, hogy miről beszélünk, vagy nem kaptunk értelmes választ. Valami szenzort motyogtak, de ennyi. Szóval rejtélyes, na.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5311 Dátum: 2012.04.02 21:40:24 »
Nem az hogy ebben az etapban még volt némi benzines járás is? vagy nulláról indultál?

Biztosan nulláról. Az asszony pár órával korábban bezárta az utcán. Szóval már az emlékeiben sem élhetett, milyen is volt benzint égetni.  :)
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5312 Dátum: 2012.04.03 02:49:45 »
Tegnap -immár másodszor- Apa lettem!  ::)
Szép az élet  :clap:
Vigyázzunk a srácoknak a természetre, mindenkinek minél kevesebb fogyasztást kívánok!  :flowers:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5313 Dátum: 2012.04.03 05:40:10 »
Tegnap -immár másodszor- Apa lettem!  ::)
Szép az élet  :clap:
Vigyázzunk a srácoknak a természetre, mindenkinek minél kevesebb fogyasztást kívánok!  :flowers:
Gratulálok!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5314 Dátum: 2012.04.03 06:02:53 »
Tegnap -immár másodszor- Apa lettem!  ::)
Szép az élet  :clap:
Vigyázzunk a srácoknak a természetre, mindenkinek minél kevesebb fogyasztást kívánok!  :flowers:
Másodszor is?
Ezt a mohóságot!  :D

Másrészt, meg Gratulálok, ez férfi munka volt!  :clap:

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5315 Dátum: 2012.04.03 07:03:50 »
Tegnap -immár másodszor- Apa lettem!  ::)
Szép az élet  :clap:
Vigyázzunk a srácoknak a természetre, mindenkinek minél kevesebb fogyasztást kívánok!  :flowers:
Szívből Gratulálok!!!
Today, tomorrow and after tomorrow!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5316 Dátum: 2012.04.03 07:07:53 »
Today, tomorrow and after tomorrow!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5317 Dátum: 2012.04.03 07:09:31 »
Tegnap -immár másodszor- Apa lettem!  ::)
Szép az élet  :clap:
Vigyázzunk a srácoknak a természetre, mindenkinek minél kevesebb fogyasztást kívánok!  :flowers:
Gratula! Sok-sok átaludt, nyugodt éjszakát! (én már értem ennek a mondatnak a lényegét... ) :clap: :clap: :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5318 Dátum: 2012.04.03 07:14:08 »
Gratulálok én is! :)

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5319 Dátum: 2012.04.03 09:49:03 »
Gratula és sok boldogságot és jó egészséget a Családnak  :clap:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5320 Dátum: 2012.04.03 10:30:59 »
Remélem, szemfüles voltál és eleve doktorként anyakönyveztetted.  :sorcerer:
Gratula!

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5321 Dátum: 2012.04.03 12:35:43 »
Remélem, szemfüles voltál és eleve doktorként anyakönyveztetted.  :sorcerer:
Gratula!
Nagyon aktuális gratuláció volt  :clap:

Bicskeinek:
Én is csatlakozom egy üdvözlettel a családodhoz :ser:
Üdv!

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5322 Dátum: 2012.04.03 12:51:48 »
Fiúk!
Hány kilométerenként ILLIK, kell a sebességváltóban olajat cserélni?
Ja és milyen olajjal?
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.03 12:53:29 írta lfarkas »
Üdv!

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5323 Dátum: 2012.04.03 13:10:27 »
Fiúk!
Hány kilométerenként ILLIK, kell a sebességváltóban olajat cserélni?
Ja és milyen olajjal?
Csak ellenőrzést ír a szervizkönyv, 3 év/45000km-t .
Toyota ATF WS olaj kell bele.
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.03 13:20:16 írta edhunter »

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5324 Dátum: 2012.04.03 13:21:55 »
Csak ellenőrzést ír a szervizkönyv, 3 év/45000km-t .
Köszi, ellenőrizve volt, de hallottam más tulajoktól, hogy 60 000 km-enként lecserélik. Túlbuzgóság, vagy valóban ilyen kitűnő az olaj és a váltó együttműködése, amiért a toyota nem is tüntet fel olajcserét?
Üdv!