Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3374916 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4770 Dátum: 2012.02.15 18:00:56 »
Miért gondolod h ez jobb, mint a PII-d?

Szerintem azért, mert az újabb jobb. ::)
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4771 Dátum: 2012.02.15 18:17:14 »
Hogy lehet nettóban megvenni? Cég nevére? Nettó árért tényleg szenzációs vétel lehetne. Itthon gondolom ez a kocsi 23.000 km-et futott lenne  :lol:

Magyar autókereskedők azt szokták csinálni, hogy megveszik a kocsit EUs adószámmal, ekkor ugye ÁFA leugrik, majd hamisítanak egy másik számlát, ami magánszemély nevére szól. Abból indulnak ki, hogy kicsi az esély az ellenőrzésre. Ez persze okirat hamisítás, ami börtönbüntetéssel járhat.

Viszont ha EU adószámos cégként veszik meg, de nem csinálnak másik számlát, akkor meg szopás, mert a jó kis német 19 %-os ÁFA helyett, majd lehet 27-est fizetni.

Ha egy magyar cég olyan kocsit vesz, amiből nem lehet az ÁFÁ-t visszaigényelni kint, akkor meg azért szopás, mert (ez most hihetetlenül fog hangzani) ugyan itthon nem kell majd a NAV-nak ÁFÁ-t fizetni, viszont eladáskor, pl. akár már másnap már ÁFÁ-t kell majd rárakni, amit szépen be kell csengetni a NAVnak. Ehhez persze nem kell külföldön kocsit venni. Ha ma Mo-n egy ÁFA alany vállalkozás kocsit vesz magánszemélytől, vagy kereskedőtől és a kocsi árán csak különbözeti ÁFA van, akkor eladáskor rá kell tenni a 27% ÁFÁ-t, amit be kell fizetni a NAV-nak. Példa:

Mondjuk ma az én cégem megvesz egy magánszemélytől egy kocsit 5 millió forintért. Kiderül azonban, hogy sürgősen el kell adni a szekeret. Mondjuk sikerül már másnap ugyanúgy 5 milláért eladni - na most kapaszkodjatok - 1 063 000 forintot be kell csengetni az állam bácsinak. Vagy meg lehet próbálni 5 + fáért eladni.  :lol: A magánszemély mindenképpen bruttóért, ÁFÁsan vette, és a cégem is így veszi meg tőle. Majd erre az ÁFÁs árra megint ÁFA kerül. Kíváncsi vagyok, mikor viszi már el valamelyik nagyokos végre Brüsszelbe ezt a témát, hogy jól picsán rúgják megint a magyar kormányt. Mint legutóbb a szemét lízing / bérlet ÁFA miatt.

A jelenlegi jogszabályt 2007-ben alkották. Az APEH illetékes szakemberei annak idején felhívták erre az anomáliára a PÜM emberei figyelmét, de azok visszaszóltak, ne törődjenek vele, ez így lesz jó.

Ezt elhiszitek?
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4772 Dátum: 2012.02.15 18:18:05 »
PIII 4,2 millióért vagy nettóban 3,5 -ért?  :eek:
http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=wusgkaqlwibj

Komolyan gondolkodom, hogy eladom a PII-m, bepótolom és megveszem ezt, tojok a 146.000 km-re, ha kell, veszek rá még 2év garit.

Valakinek PII Sol 185e km-rel, szervízkönyvvel 2,3 millióért nem kell?  :whistling:

Nagyon szeretem a plüss üléskárpitot.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4773 Dátum: 2012.02.16 10:22:02 »
Hogy lehet nettóban megvenni? Cég nevére? Nettó árért tényleg szenzációs vétel lehetne. Itthon gondolom ez a kocsi 23.000 km-et futott lenne  :lol:
Igen, ahogy Alibiman is írta, ha cégre veszed nettóban megkapod kint, a többi kérdés, hogy szlovák cégre, vagy más papírmunkával oldják meg... :innocent:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4774 Dátum: 2012.02.16 10:29:51 »
Igen, ahogy Alibiman is írta, ha cégre veszed nettóban megkapod kint, a többi kérdés, hogy szlovák cégre, vagy más papírmunkával oldják meg... :innocent:

Egyébként ez a szlovák rendszám dolog, ez érdekes. Szerintem a politikusok azt hiszik, hogy ez már lefutott kérdés a csökkentett regadó miatt. Pedig szerintem nem. Szlovákiában most már a cégek bármilyen személykocsi áfáját visszakérhetik, csak úgy, mint az üzemanyag, vagy a szerviz számlákét. Ezenkívül nincs cégautó adó. Ezek az igazán komoly költségek.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4775 Dátum: 2012.02.16 10:55:04 »
Plusz ha veszel egy nagyértékű autót pl. Hummer H2 Balaton Editiont [rohog], akkor egyszerűen alapítasz neki egy szlovák céget, és ha el akarod adni a kocsit, csak simán eladod a céget és kész :yes:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4776 Dátum: 2012.02.16 11:09:51 »
A napokban volt egy 350 km-es utam, "lezárt" hűtőráccsal -3 fok körüli külső hőmérséklettel 2 személlyel, az út második felétől pedig 12m2 vágott téglával (ült a kocsi, mintha tuning verda lenne :) ) és 4,3-as fogyasztást produkáltam 20-21,5 fokos belső hőmérséklet mellett. Hozzáteszem, hogy végig gyér forgalmú úton mentem 70-80 körül, talán 2 autó ha megelőzött egész úton  :devil2:

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4777 Dátum: 2012.02.16 11:15:04 »
Plusz ha veszel egy nagyértékű autót pl. Hummer H2 Balaton Editiont [rohog], akkor egyszerűen alapítasz neki egy szlovák céget, és ha el akarod adni a kocsit, csak simán eladod a céget és kész :yes:

Ja, te a jégtörő-tengeralattjáró kivitelre gondolsz! [rohog]
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4778 Dátum: 2012.02.16 11:16:02 »
A napokban volt egy 350 km-es utam, "lezárt" hűtőráccsal -3 fok körüli külső hőmérséklettel 2 személlyel, az út második felétől pedig 12m2 vágott téglával (ült a kocsi, mintha tuning verda lenne :) ) és 4,3-as fogyasztást produkáltam 20-21,5 fokos belső hőmérséklet mellett. Hozzáteszem, hogy végig gyér forgalmú úton mentem 70-80 körül, talán 2 autó ha megelőzött egész úton  :devil2:

És cseppet sem melegedett túl?
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4779 Dátum: 2012.02.16 11:34:36 »
Semmi rendellenességet nem tapasztaltam. Amikor megálltam lámpáknál és a kocsi is leállt, akkor sem hallottam a vízhűtő ventilátor hangját.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4780 Dátum: 2012.02.16 11:41:31 »
Semmi rendellenességet nem tapasztaltam. Amikor megálltam lámpáknál és a kocsi is leállt, akkor sem hallottam a vízhűtő ventilátor hangját.

Ez nagyon jól hangzik.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4781 Dátum: 2012.02.18 06:00:59 »
Sziasztok!
Találtam egy fura http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hybrid_11.600km__nagy_navigacio-5516053 hirdetést. A múlt héten még 2k -val drágábban Z. György http://www.elitance.com/index.php?p=3 hirdette, akkor még garanciális volt, a többi paramétere megegyezett.

Ez is érdekesnek tűnik. http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hybrid_sol_navi_head_up_display._ipa-5527883.

Az utóbbi időben nézegetem őket, de közben fejlesztek egy jobb fogyasztáscsökkentő módszert. Egyre többet járok gyalog, már egész jól bírom.:)
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.18 06:02:30 írta Agyarka »

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4782 Dátum: 2012.02.18 07:04:36 »

Ez Belguimból jött :) A hátulján az 5 year matrica koppra ugyanaz mint az enyémen. Egyébként ha 2010-es és nem hajtották bele egy év alatt a 160.000 km-t akkor még ez is garis.


Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4783 Dátum: 2012.02.18 11:16:51 »
Ez Belguimból jött :) A hátulján az 5 year matrica koppra ugyanaz mint az enyémen. Egyébként ha 2010-es és nem hajtották bele egy év alatt a 160.000 km-t akkor még ez is garis.

Azt lehet tudni, hogy miért van kétféle kijelző a két kocsiban? Az ezüst talán nem gyári?
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4784 Dátum: 2012.02.18 11:27:12 »
Azt lehet tudni, hogy miért van kétféle kijelző a két kocsiban? Az ezüst talán nem gyári?

Az ezüst nagyon nem gyárinak néz ki.