Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368158 alkalommal)

0 Felhasználó és 30 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3105 Dátum: 2011.04.04 14:58:08 »
Ma végre lecseréltem a kerekeket. Tradicionálisan magam szeretem végezni ezt a műveletet, mert ilyenkor meg tudom vizsgálni mi újság a futómű, fékek háza táján.
Nekem e hét péntekre van beütemezve, de gumishoz viszem mert az centírozni is tud én meg nem. Neked nem hiányzik ez a művelet?
Viszont a hétvégén én is foglalkoztam a géppel, csilivilin lemostam, kiporszívóztam, meg jól le is fényképeztem. Gyönyörű lett a kocsi, messzebbről szinte gyárinak néz ki, bár a ronda acélfelni még némileg elcsúfítja az összképet.
Őszintén?
Nekem eddig az volt az elvem, ha jó volt, amikor levettem akkor, ha visszateszem a kocsira ismét csak jónak kell lennie. Tudom, lehet, hogy megköveznek érte, de ez eddig működött. Akkor centiroztatok, ha kell. Kipróbáltam, nem ráz, nem húz el, a hangon kívül szépen fut, szóval....
Megjegyzem javult kicsit a gumi hangom, leengedtem kicsit a túlfújt abroncsokból, vagyis, hogy visszaállítottam a gyári értéket 2,4-2,3-at. Sokkal jobb lett. A fene se gondolta volna, hogy a peres gumiknál ennyit számít. A ballonosabbak nem ennyire érzékenyek.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3106 Dátum: 2011.04.04 19:25:43 »
Nem tudom ki hogy van vele - de ma, mivel volt szerencsém egy próbagurulást tenni a gyári papucsokon- háát alacsony gördülési ellenállás ide, vagy oda bődületesen hangosak a gyári gumik! Asszem Michelin-nek. Igaz, hogy már 4 évhez közelítenek, de nagyon feltűnő a téli kevésbé peres Pirelli-k után.
Az első métereken rendesen lehetett érezni a mintázatot. Nagyobb sebességnél meg úgy búg, mintha csapágyas lenne, de hát nyilván egy kerék cserétől nem lesz csapágyas egy autó.
Nektek is nagy a gördülési zaj a jó kis energia takarékos gumikon? Vagy esetleg csak az a baj, hogy öregszik, keményedik. Igaz fel is van fújva tisztességgel, de ez azért így elég durva lesz.
Úgy emlékszem gyárilag 2,4/2,3-at írnak a 195/55 R16-os gumikra. Kicsit elmosolyodtam, amikor néztem a  címkén, hogy 160 alatt X bar, 160 felett y bar.
160 felett? Egy Priussal?  :eek:
 

Megerősítem, nekem is van gumihangja a Misi Energy Saver-nek, paedig vacsi új. 2,5 bar a nyomás benne, lévén pályázom jellemzően. Rulez M0.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3107 Dátum: 2011.04.04 19:28:43 »
Ma végre lecseréltem a kerekeket. Tradicionálisan magam szeretem végezni ezt a műveletet, mert ilyenkor meg tudom vizsgálni mi újság a futómű, fékek háza táján.
Nekem e hét péntekre van beütemezve, de gumishoz viszem mert az centírozni is tud én meg nem. Neked nem hiányzik ez a művelet?
Viszont a hétvégén én is foglalkoztam a géppel, csilivilin lemostam, kiporszívóztam, meg jól le is fényképeztem. Gyönyörű lett a kocsi, messzebbről szinte gyárinak néz ki, bár a ronda acélfelni még némileg elcsúfítja az összképet.
Szia!
Érdemesebb húsvét utánra eltenni, mert utána lesz a reggeli hőmérséklet tartósan 8 fok felett.
Persze egyéni szempontok, vagy lehetőségek indokolhatják a cserét.
Egy jó mosás nekem is ráférne, de a héten eső van beütemezve!
Üdv!

Ez azért így már nem teljesen igaz, mármint az a 8 fok. De mindenki akkor cseréli, amikor akarja. Nálam már két hete nyári van fent.  A hőmérséklethez való passzítás már túlhaladta a kor, de azt kézséggel elismerem, hogy általában lehet viszonyulni hozzá, de nem szentírás.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3108 Dátum: 2011.04.04 20:35:42 »
Nem tudom ki hogy van vele - de ma, mivel volt szerencsém egy próbagurulást tenni a gyári papucsokon- háát alacsony gördülési ellenállás ide, vagy oda bődületesen hangosak a gyári gumik! Asszem Michelin-nek. Igaz, hogy már 4 évhez közelítenek, de nagyon feltűnő a téli kevésbé peres Pirelli-k után.
Az első métereken rendesen lehetett érezni a mintázatot. Nagyobb sebességnél meg úgy búg, mintha csapágyas lenne, de hát nyilván egy kerék cserétől nem lesz csapágyas egy autó.
Nektek is nagy a gördülési zaj a jó kis energia takarékos gumikon? Vagy esetleg csak az a baj, hogy öregszik, keményedik. Igaz fel is van fújva tisztességgel, de ez azért így elég durva lesz.
Úgy emlékszem gyárilag 2,4/2,3-at írnak a 195/55 R16-os gumikra. Kicsit elmosolyodtam, amikor néztem a  címkén, hogy 160 alatt X bar, 160 felett y bar.
160 felett? Egy Priussal?  :eek:
 
Megerősítem, nekem is van gumihangja a Misi Energy Saver-nek, paedig vacsi új. 2,5 bar a nyomás benne, lévén pályázom jellemzően. Rulez M0.
Nekem a gyári Michelin Pilot Promancy van rajta. Asszimetrikus. Egyébként javult a hang némileg a kisebb nyomástól. Előtte valami miatt 2,7 volt.  :whistling:

« Utoljára szerkesztve: 2011.04.04 20:37:20 írta b.c. »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3109 Dátum: 2011.04.04 20:52:05 »
Ez azért így már nem teljesen igaz, mármint az a 8 fok. De mindenki akkor cseréli, amikor akarja. Nálam már két hete nyári van fent.  A hőmérséklethez való passzítás már túlhaladta a kor, de azt kézséggel elismerem, hogy általában lehet viszonyulni hozzá, de nem szentírás.
Nos, én ezzel azért nem értek egyet.
Azon persze lehet vitatkozni, hogy 7, vagy 8 fok, de tekintve, hogy reggel 5 fok van délután meg 20, így talán ezen nincs sok értelme küzdeni.
Annyit kell csak tudni, hogy a téli gumi alapvető tulajdonsága, hogy rugalmas lamellákkal rendelkezik, illetve nagyobb térfogatú elvezető árkok vannak rajta. Bár ez utóbbi a mai nyári gumiknál már igencsak kérdéses.

Engem pár dolog vezérel csak, amikor oda jutok, hogy lecserélem.
1. Mivel magam csinálom egy átvizsgálással együtt, rühellem, ha hideg van és lefagy a kezem közben. Fázva nem lehet tisztességes munkát végezni, illetve annyit megint csak nem ér, hogy beteg legyen miatta az ember.
2. Nagyon mérges lennék, ha az egész télen fenn lévő téli gumit hamar ledobnám és esetleg egy márciusi egynapos lehülés esetleg egy egynapos hó (ami azért benne van a pakliban) miatt nekiszánkózom az előttem lévőnek a már nyári gumival. Ennyire nem kell aggódni a téli gumikért. Vezéreljen az, hogy ha nem csinálsz vele semmit akkor is max. 4 tél az élettartama. Nekem még nem volt olyan téli gumim, amit azért kellett kidobni, mert elkopott. Az összes elöregedett, azért lett kukás. Így nem sz..rok be, ha esetleg egy hetet, de akár egy hónapot is megy 20 fokban! Bőven kibírja és van védelem a természet ilyen tréfája ellen. Bármilyen kis karosszéria munka drágább, a többi idegeskedésről nem is beszélve.
Úgyhogy, ez nekem így kerek, én továbbra is így járok majd el.
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.04 20:58:02 írta kleingy »

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3110 Dátum: 2011.04.04 20:52:10 »
Ez azért így már nem teljesen igaz, mármint az a 8 fok. De mindenki akkor cseréli, amikor akarja. Nálam már két hete nyári van fent.  A hőmérséklethez való passzítás már túlhaladta a kor, de azt kézséggel elismerem, hogy általában lehet viszonyulni hozzá, de nem szentírás.
Szia!
Szerintem is mindenki akkor cseréli, amikor akarja, de esős időben, és hűvös időben a szakértők javallata alapján én bizony eltolom még a cserét.
Egyébként magam cserélem a gumikat, és valóban érdemes jól átnézni ilyenkor, a fékeket és a futóművet.
Üdv!
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.04 20:58:20 írta kleingy »
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3111 Dátum: 2011.04.04 20:53:35 »
esőben a nyári jobb. csak nagy hidegben meg havon tapad jobban a téli

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3112 Dátum: 2011.04.04 20:55:35 »
Nos, én ezzel azért nem értek egyet.
Azon persze lehet vitatkozni, hogy 7, vagy 8 fok, de tekintve, hogy reggel 5 fok van délután meg 20, így talán ezen nincs sok értelme küzdeni....
Szia!
Nagyon egyetértek!
Üdv!
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.04 20:58:49 írta kleingy »
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3113 Dátum: 2011.04.05 08:24:34 »
esőben a nyári jobb. csak nagy hidegben meg havon tapad jobban a téli
Sajnos ez is attól függ, hogy mennyire van elöregedve. A nyári gumi szinte teljesen üvegesre tud keményedni. Ami tekintve, hogy még rugalmas lamellák sincsenek benne, csak újbegynyi üveges keménységű felületek, úgy csúszik a vízen, mint a szánkó! Volt szerencsém ilyenhez. El se lehetett indulni vele szinte. Ha egy kis vizet látott, úgy elforgott, mintha erő is lett volna benne, pedig csak egy 1.3  Waresz volt!  :yes: 

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3114 Dátum: 2011.04.05 08:47:42 »
Ja, az elöregedett nyárit hasonlítjuk a jó télihez? ;) Akkor én is a télit javaslom :D
Egyébként 0 és 10 fok között száraz úton biztosan a nyári (jó állapotú) nyújtja a rövidebb fékutat.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3115 Dátum: 2011.04.05 19:28:15 »
Figyelembevéve azt a tényt, hogy a nyári és a téli szettem is kb. egy hónapos, tehát leszögezhetjük, hogy esetemben egyik sem öregebb a másiknál és gyakorlatilag új. Továbbá jellemzően pályán használom, ami vagy száraz, vagy vizes, de még havazáskor sem láttam havasnak, lévén lötyizik szinte azonnal. 

Én sem szeretek fázni, ezért gyorsan cseréltem le mindkét kocsin, olajemelő és levegőkulcs alkalmazásával.  :D

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3116 Dátum: 2011.04.07 10:03:00 »

Megerősítem, nekem is van gumihangja a Misi Energy Saver-nek, paedig vacsi új. 2,5 bar a nyomás benne, lévén pályázom jellemzően. Rulez M0.

Nekem viszont sokkal halkabb lett a rettenetes Continentalok után.

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3117 Dátum: 2011.04.07 17:21:38 »
Sziasztok!

Hozzáértők véleményét kérném, tolatókamera ügyben:

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/biztonsagtechnika/egyeb/tolatokamera_rendszam_vilagitas_helyere_toyota_pri_1451334646.html

A kamera színes, valószínűleg AV kimenetes.
Az ára magasnak tűnik.
Várnám hozzászólásaitokat.

Üdv! :oops:
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3118 Dátum: 2011.04.07 18:39:26 »
Sziasztok!

Hozzáértők véleményét kérném, tolatókamera ügyben:

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/biztonsagtechnika/egyeb/tolatokamera_rendszam_vilagitas_helyere_toyota_pri_1451334646.html

A kamera színes, valószínűleg AV kimenetes.
Az ára magasnak tűnik.
Várnám hozzászólásaitokat.

Üdv! :oops:
Nos ha AV kiementes akkor valóban drága. Ez kint 40-50 yuan (1300-1500 forint) A másik hogy az AV-t hova kötöd be? Én spec vezeték nélkülit vettem és AV fogadására alkalmas GPS-el használom, a tápot pedig a tolatólámpáról kapja :)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3119 Dátum: 2011.04.08 08:05:12 »
Nana, hogy nyert  :clap:
A végeredmény mégsem a Toyota mellett szól. Akiben ugyanis az autóvásárlási döntés folyamatában a környezettudatosságot felülírja a közgazdász, Citroënt fog venni. A Prius ugyanis ezzel a fogyasztással, évi 30 000 kilométer futásteljesítménnyel számolva, azonos, mondjuk 380 forintos üzemanyag-áron 23 év alatt hozza be a C4 kétmillió forintos árelőnyét.
Csak azt nem szamoltak bele, hogy a Citroen kb ugy tartja az arat mint egy Chevrolet (koreai) mig a Prius nem eppen :nono:



Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX