Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368167 alkalommal)

0 Felhasználó és 38 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2040 Dátum: 2010.10.17 16:40:37 »
Az négy éves nem inkább három? Vagy már téli is van?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2041 Dátum: 2010.10.17 16:42:15 »
Hát a karácsonyi vacsora?  :surrender:
         

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2042 Dátum: 2010.10.17 16:47:55 »
Javaslom az Általános/Találkozók topicot figyelmedbe (van heti és négy darab éves talink).  ;)

Köszönöm, elég figyelmetlen voltam, hogy nem vettem észre! [rohog]
Prius II. 2008

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2043 Dátum: 2010.10.17 16:50:09 »
Hát a karácsonyi vacsora?  :surrender:

Az Karácsonnyi vacsora... Én nem nevezném találkozónak. Legalábbis a klasszikus autós talikra gondolva.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2044 Dátum: 2010.10.17 16:52:31 »
Oké, akkor 3+1.  :winkiss: Kérdés, hogy ki mit ért tipikus autós tali alatt. A tavaszi és az őszi tali jellemzően inkább az emberekről szól, a nyári pedig egyértelműen az autókról.  :yes:

T.Pi-eM: A toyotaklub.hu főoldalán találsz képeket a régebbi talikról.
         

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2045 Dátum: 2010.10.18 10:09:24 »
Oké, akkor 3+1.  :winkiss: Kérdés, hogy ki mit ért tipikus autós tali alatt. A tavaszi és az őszi tali jellemzően inkább az emberekről szól, a nyári pedig egyértelműen az autókról.  :yes:

T.Pi-eM: A toyotaklub.hu főoldalán találsz képeket a régebbi talikról.

Köszi! Megtaláltam tegnap, és nézegettem is...szépek:-)
Prius II. 2008

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2046 Dátum: 2010.10.23 18:34:59 »
Sziasztok! Csek egy kérdés erejéig ugrottam be ide. Az új Prius csomagterének űrtartalmát a gyár miért a plafonig számolva adja meg, miközben a többi autó kalaptartóig számol?  :hmmmm:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2047 Dátum: 2010.10.23 22:40:12 »
Nem a plafonig adja meg, hanem a rolóig. Így volt ez a II-es esetében is.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2048 Dátum: 2010.10.24 23:49:45 »
Nem a plafonig adja meg, hanem a rolóig. Így volt ez a II-es esetében is.
Állítólag a katalógusban 'tetőig' kitétellel van megadva ez a szám, ahol mindenütt egyértelmű kalaptartó/roló -ig méretet jelent. Rövidesen megyek szervizbe, meg fogom nézni, mert ez így kicsit becsapás...

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2049 Dátum: 2010.10.25 07:06:46 »
... mert ez így kicsit becsapás...
bízom benne,h Misi már elkezdett szervezkedni a kollektív kivégzésekről :flowers:

amennyiben beigazolódik a gyanúd, abban az esetben a marketingesek levágott kisujjaival kellene megtölteni a roló feletti részt :hmmmm:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2050 Dátum: 2010.10.25 08:10:04 »
Állítólag a katalógusban 'tetőig' kitétellel van megadva ez a szám

Nem tudom ki terjeszti ezt a marhaságot, de nem kell mindenkinek mindent elhinni... :)

A hétvégén volt alkalmam kipróbálni egy vadiúj III-as Priust. Ami érdekes, hogy a felhasznált anyagok kicsit furák benne. A műanyag felületek "szálcsiszolt" hatást keltenek, viszont megérintve őket kellemetlenebb a tapintásuk, mint a II-esben. Azokon a helyeken is, amiket fogdos is az ember, tehát nem a műszerfal teteje, hanem pl. a rekeszek fedele. Az ajtókat a srác nemes egyszerűséggel csak Wartburg-ajtónak titulálta, olyan csattanással csukódnak, ez is finomabb a II-esben egy picit. A navigáció nélküli HUD parasztvakítás szerinte, mert a km-óra igen közel van hozzá, és osztom a véleményét. Talán úgy lehetne az igazi, ha éjjel a Saabok Night Paneljéhez hasonlóan le lehetne kapcsolni a műszerek háttérvilágítását.

Egyébként nagyjából ugyanazt tapasztaltam, mint az Auris HSD esetében. Elindulás után sokkal tovább megy tisztán elektromosan, a benzinmotor jóval később indul csak be és az átmenet is sokkal finomabb. Valamint az egész kocsi jóval csendesebb. Ja és egy fontos dolog, az ülés _sokkal_ kényelmesebbnek tűnik. Szélesebb, jobban tart, nem olyan hokedli, mint ami a II-esben van. A beltér és a csomagtartó mérete gyakorlatilag megegyezik, jól eldugták azt a plusz 37l-t, méregettük, de 1-1 centi különbségek vannak csak az egyes irányokban. A II-esnek itt is igényesebb a kiképzése abból a szempontból, hogy a különböző műanyag elemek szinte maguktól betalálnak a helyükre, a III-as kicsit a kínai játékok összerakottságára hajaz. Viszont a raktér felületének a kiképzése valamivel finomabb benyomást kelt. Ja és a +26LE itt sem volt érzékelhető, pedig érdekes módon a PIII-nak a 0-100 adata egy teljes másodperccel jobb az Aurisénál (és a PII-énél is).

Összegezve feltűnően látszik az olcsósítás a gépen, ami a II-es esetében nincs így (abban még volt anyag?! [rohog] :D :lol:). Ráadásul ez a vonal végigvonul az autón, pl. a motortérben nincsenek nagy műanyag borítások többé. A technika nyilván jobb, kifinomultabb lett, csiszolgattak rajta kicsit, a kocsi egy műszer, még az elődhöz képest is. Valahogy az Auris jobban megfogott, a fen tudja miért. Pedig egyértelműen kisebb, kevésbé használható. Viszont hiába maradt ki belőle a sok költséges trükk (pl. alumínum motorháztető és hátsó ajtó), gyakorlatilag ugyanazt tudja. Csendes, extra keveset fogyaszt, hibrid feeling. Kíváncsi vagyok nagyon a CT200h-ra, mint a hajtáslánc egy újabb reinkarnációjára, valamint a Misi által beharangozott egyterűre. :)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2051 Dátum: 2010.10.25 13:18:20 »
Állítólag a katalógusban 'tetőig' kitétellel van megadva ez a szám
Nem tudom ki terjeszti ezt a marhaságot, de nem kell mindenkinek mindent elhinni... :)
Ezt most első kézből hallottam, az ismerősöm nagy autó fan, ott van a számszerű paraméterekben is, megbízható, és ráadásul toyotás, ő is a szervizre várva látta ezt a dolgot.... mindegy, két hét múlva megyek én is szervizbe, meg fogom nézni a Prius katalógust.  :whistling:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2052 Dátum: 2010.10.25 14:09:20 »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2053 Dátum: 2010.10.25 14:32:34 »
" Csomagtér VDA szabvány szerinti térfogata tetőig (liter) 446 "   :hmmmm:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2054 Dátum: 2010.10.25 14:35:42 »
" Csomagtér VDA szabvány szerinti térfogata tetőig (liter) 446 "   :hmmmm:

Elírás...

Tetőig az enyém kb. 650l (rolóig meg ugye 409). 70l-es mulcsos zsákokkal tesztelve. A két kocsi csomagtere gyakorlatilag azonos méretű.