Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368099 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

jihadjoe

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
    • Hibrid klub
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #915 Dátum: 2008.07.23 12:54:27 »
Ha jól rémlik nemhogy Prius, de Hibrid hajtású autó sem volt a talin.  :no:

Majd talán legközelebb.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #916 Dátum: 2008.07.23 13:27:34 »
Nagyon örülnék, ha jövőre el tudnék menni egy Priusszal a seggem alatt ;) Mostanában egyre jobban a bűvöletébe kerültem és a család egy része is támogatná az ötletet. Viszont ahogy látom csak amerikaiak jönnének szóba a kedvezőbb áruk és futásteljesítményük miatt, de Iko által említett apróságok elég lehangolóak lennének. Vajon hol tudnék utánanézni mennyit is kóstál az európaisítás? Iko sajna ritka vendég erre. Más amcsi Priusos van még itt aki az átalakításról tudna mesélni? A sima amcsi modell tulajdonságai mennyire zavaróak egyébként?
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.23 13:31:04 írta squiddy »

Fulika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #917 Dátum: 2008.07.28 22:58:12 »
Nagyon örülnék, ha jövőre el tudnék menni egy Priusszal a seggem alatt ;) Mostanában egyre jobban a bűvöletébe kerültem és a család egy része is támogatná az ötletet. Viszont ahogy látom csak amerikaiak jönnének szóba a kedvezőbb áruk és futásteljesítményük miatt, de Iko által említett apróságok elég lehangolóak lennének. Vajon hol tudnék utánanézni mennyit is kóstál az európaisítás? Iko sajna ritka vendég erre. Más amcsi Priusos van még itt aki az átalakításról tudna mesélni? A sima amcsi modell tulajdonságai mennyire zavaróak egyébként?
Én azért erős fenntartásokkal hinném el az amcsi priusok kereskedő által megadott futásteljesítményét. Kicsit gondolkozz el azon, mennyire életszerű, hogy az amcsi 2-3 éves priusok mindegyike 20-30e km-t futott csak? Szerintem hülyítés az egész, mindegyiknek visszatekerik az óráját.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #918 Dátum: 2008.07.29 07:48:19 »
Benne van a pakliban, vétel előtt biztosan átnézetném. Mindenesetre ha tényleg pöpec állapotban van, akkor azért valószínűsíthető, hogy egy 3 éves autóban nincs mondjuk 100.000 km. Toyota szervizbe bevíve, diagnosztikai csatira rádugva mutat vajon valamit a gép amiből svindlire lehet gyanakodni ?

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #919 Dátum: 2008.07.29 08:10:33 »
Benne van a pakliban, vétel előtt biztosan átnézetném. Mindenesetre ha tényleg pöpec állapotban van, akkor azért valószínűsíthető, hogy egy 3 éves autóban nincs mondjuk 100.000 km. Toyota szervizbe bevíve, diagnosztikai csatira rádugva mutat vajon valamit a gép amiből svindlire lehet gyanakodni ?
Nekem csak az a kérdés hogy ha 100 ekm is van benne, mi romlik el?
A motort közel sem használja annyit, mint a hagyományos rendszer, a többi rész meg... szal már a carina-nál is bírt 500 ekm-t
Én nem aggódnék ezen.Ja és azt sem kell elfelejteni, hogy ez volt az igazi "kedvcsináló" model a hibridhez. Egész tuti, hogy ezek még normálisan meg vannak csinálva, és nem állítja falhoz 100 ekm. Persze meg kell nézni rendesen, de...
Volt itt valahol egy cikk, hogy egy ausztrál taxitársaság amelyik priusokat használ, már 250 ekm-en is túl vannak és még az aksival sem volt gond.
Jó ez a gép na!
Nekem még mindíg tetszenek ezek a gépek és célom, hogy egyszer prius tulaj legyek.
Az sem zavar ha egyből aksicserével kell kezdeni, mert utána gondolom, minden visszaáll a gyári állapotra! A japók azért értik ezt az elektronika dolgot!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #920 Dátum: 2008.07.29 14:31:08 »
Na igen, a lényeg hogy ne legyen törve, meg tisztességgel legyen szervizelve. Talán(?) aki Prius tulaj volt az értékeli a technikát és az átlagnál jobban kíméli azt. Tökmindegy, csak legyen má' egy a kezeim között! :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #921 Dátum: 2008.07.30 01:13:02 »
Nekem csak az a kérdés hogy ha 100 ekm is van benne, mi romlik el?
A motort közel sem használja annyit, mint a hagyományos rendszer, a többi rész meg... szal már a carina-nál is bírt 500 ekm-t
Én nem aggódnék ezen.Ja és azt sem kell elfelejteni, hogy ez volt az igazi "kedvcsináló" model a hibridhez. Egész tuti, hogy ezek még normálisan meg vannak csinálva, és nem állítja falhoz 100 ekm. Persze meg kell nézni rendesen, de...
Volt itt valahol egy cikk, hogy egy ausztrál taxitársaság amelyik priusokat használ, már 250 ekm-en is túl vannak és még az aksival sem volt gond.
Jó ez a gép na!
Nekem még mindíg tetszenek ezek a gépek és célom, hogy egyszer prius tulaj legyek.
Az sem zavar ha egyből aksicserével kell kezdeni, mert utána gondolom, minden visszaáll a gyári állapotra! A japók azért értik ezt az elektronika dolgot!

Akksicsere szükségességéről nem nagyon lehet tudni még a most már tizenéves koruk elején járó első Prius I-eseknél sem! Szóval ez nem igazán téma.

Amúgy a Prius tényleg a "hőskor" agyonüthetetlen Toyotáit idézi. Nagyjából az összes ezzel kapcsolatos felmérésen a Prius áll az élen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #922 Dátum: 2008.08.03 08:55:31 »
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.03 09:08:30 írta music »
music     

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #923 Dátum: 2008.08.05 11:18:44 »
Tyűha! Mondjuk nekünk valszeg jövőre lenne esedékes a dolog, addig meg még bármi lehet.

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #924 Dátum: 2008.08.06 19:29:35 »
Ez már szinte a régi Merkuros időket idézi,kapnak egy kis ízelítőt az amcsik a hiánygazdaságból! :devil:
'93 Carina Xli 1.6

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #925 Dátum: 2008.08.16 09:33:37 »
Misi!

Erről (http://www.hasznaltauto.hu/2308238) mit lehet tudni? Hátha... :)

Köszi.

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #926 Dátum: 2008.08.16 15:18:49 »
Erről (http://www.hasznaltauto.hu/2308238) mit lehet tudni? Hátha... :)
Ha megteheted, ne vegyél első generációs Priust, a mostani annyival jobb!!!
music     

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #927 Dátum: 2008.08.16 15:51:11 »
Erről (http://www.hasznaltauto.hu/2308238) mit lehet tudni? Hátha... :)
Ha megteheted, ne vegyél első generációs Priust, a mostani annyival jobb!!!

De annyival drágább is! Konkrétan bő 1,5M-val. Akkor már megvárom a következőt, hátha tényleg lesz belőle egyterű és/vagy kombi. A tatár nem hajt, a 960 egyelőre rendben van.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #928 Dátum: 2008.08.16 16:27:17 »
Misi!

Erről (http://www.hasznaltauto.hu/2308238) mit lehet tudni? Hátha... :)

Köszi.


Keddig szabin vagyok, ha addig ráér, megkérdezem, mit lehet tudni róla.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #929 Dátum: 2008.08.16 16:39:46 »
Keddig szabin vagyok, ha addig ráér, megkérdezem, mit lehet tudni róla.

Persze, köszönöm szépen!