Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 763061 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1410 Dátum: 2013.07.19 11:06:38 »
Itt voltam én mindig, csak a háttérben  ::)
100km/h -nál kb 2700-at pörög a motor.

Köszi. Akkor kicsit más a váltó áttétele a 2.0-hoz képest, ott 2500.

Jó tudni, hogy vki figyel ránk.  ;)

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1411 Dátum: 2013.07.19 11:09:14 »
Jó tudni, hogy vki figyel ránk.  ;)

 :eek: :eek:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1412 Dátum: 2013.07.19 22:37:56 »
A 3db képen időrendi sorrendben világosan látszik a sebességem csökkentése az előzés alatt, de ezt megfellebbezni nem biztos, hogy érdemes.
Úgy mondanám: biztos, hogy nem érdemes  ::) :) ... Nem számít, mennyi ideig mentél az adott sebességgel. A lényeg, hogy a méréskor annyival mentél. Sajnos.

...szétszedtem a vezető oldali ajtót és WD40-nel befúlytam az ablakemelő mechanikát, mert kissé nehézkesnek tűnt a mozgása. Halkabb és simább lett, alig ránt a nyitott ajtón, amikor megnyomom a gombot.
Ezzel csak annyi a gond, hogy a WD40 hamar elpárolog, így szorulni fog megint. Ha tartós eredményt szeretnél, valamilyen speciális kenősprayt használj.

A többihez gratulálok  :D - megint igen korrekt fogyasztásokat produkáltál  :yes: ; adott körülmények között, úgy fél literrel többre saccoltam volna.

A 2.0 D-4 amúgy, meglepő módon, nem sokkal megy jobban, mint az 1.8. Legalábbis, Ave II-ben vezetve mindkettőt, én erre jutottam. Valahogy kelletlenebb a kétliteres. Ha kinyomod a szemét, jobban megy, persze - de érzésre élénkebb, agilisabb az 1.8-as. Még ha objektíven néhány tizeddel rosszabb is a gyorsulása.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1413 Dátum: 2013.07.19 22:45:54 »
És az Ave2-esek is ilyen jól fogyaszthatnak? :hmmmm:
Mert akkor nem érdemes dieselt venni, 6-7 litert azok is megesznek a népítélet szerint.
Bár amilyen ólomlábú vagyok nekem biztos sokkal több lenne a fogyim :cry:
Azonos motorral, az Ave II pár decivel fogyaszt többet, mint az I.

De bepi fogyasztása esetében ne felejtsd el, hogy ez nem ÁTLAG. Hanem az optimálishoz közeli körülmények között mért, országúti érték. Már korábban is beszéltünk róla, hogy ez az a szegmens, amiben a legkevésbé tér el az autók fogyasztása. Ha egymás mögött mentek volna egy 2.0 dízel Avéval, az mondjuk 7-8 decivel evett volna kevesebbet. De ettől még, átlagban, kb. másfél liter az eltérés a két autó fogyasztása között (6.4 vs. 7.9, a Spritmonitor szerint).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1414 Dátum: 2013.07.19 22:55:58 »
Komp. szerint 4.9l, kiszámolva 5.4, ebben nincs város csak országút 110-90 között, finoman gyorsítva és fékezve.
Ez szépen egybevág a bepi Mester által kapott értékekkel  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1415 Dátum: 2013.07.19 23:01:06 »
Akkor én vagyok a jó példa, a benzinesek körében.  ::)
Komp. szerint 4.9l, kiszámolva 5.4, ebben nincs város csak országút 110-90 között, finoman gyorsítva és fékezve.
Persze a forgalmat nem tartom fel soha. :yes:
1/3 város plusz autópálya 2/3 úgy hogy pályán 120-130 között megyek 6.4.
Egyértelmű hogy ezek az értékek ugyanilyen körülmények között egy dizlivel még kevesebb is lehetne, de én a kocsival nem autózok sokat, így sehogy nem érné meg a többlet szervizköltség és a magasabb vételár miatt.
Ha a dieselel is keveset mennél, akkor annak se lenne sok a szervizköltsége. Max az üa szűrőt kell +ban cserélni, viszont nincs gyertyacsere :D
Ha évi 10 e km-t mész 20 évig nem sok gond lehet a dieselséggel. :devil:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1416 Dátum: 2013.07.19 23:44:06 »
A 2.0 D-4 amúgy, meglepő módon, nem sokkal megy jobban, mint az 1.8. Legalábbis, Ave II-ben vezetve mindkettőt, én erre jutottam. Valahogy kelletlenebb a kétliteres. Ha kinyomod a szemét, jobban megy, persze - de érzésre élénkebb, agilisabb az 1.8-as. Még ha objektíven néhány tizeddel rosszabb is a gyorsulása.
Elképzelhető, hogy erre az a magyarázat, hogy a 2.0 d4 motor ún lean-burn féle, mint a régi Carina 1.8-asa míg az 1zz motor nem az. Utóbbinak rendkívül lapos a nyomatékgörbéje, egyenletesnek érződik a teljesítményleadása. Meg bowdenes a gázpedál, nem elektronikus. Bár, lehet, hogy az Avensis2-ben már az 1.8-nak is elektromos volt...

Ma is volt egy 75 km-es utam klíma nélkül. Nem írom le adatot, inkább töltök majd fel egy screenshot-ot.
Egyébként, már a múltkor én is kihangsúlyoztam, hogy ezek az alacsony értékek csak országúti használatra vonatkoznak, a nagyátlag nálunk kerek 6.7 l/100km.
Ebben autópályán kívül minden van, sőt, főleg női lábak munkája ez. A gyári értéke 7.6 l, szóval, az asszony még így is bőven ügyes.
Az országúti gyári adat 6.2, ehhez képest a hosszú távú saját eredményemmel és főleg az autó képességeit figyelembe véve az 5.6-tal maximálisan elégedett Vagyok.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1417 Dátum: 2013.07.20 08:59:42 »
azt azért megnézném, hogy beférnél-e 10 alá a pesti dzsungelharc mindennapjaiban...egyébként meg ilyen használat mellett asszem egy hibriddel tudnál egészen mellbevágó fogyasztási adatokat hozni  :yes:


vagy esetleg egy dízel bmw-vel  :devil:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1418 Dátum: 2013.07.20 09:01:46 »
azt azért megnézném, hogy beférnél-e 10 alá a pesti dzsungelharc mindennapjaiban...egyébként meg ilyen használat mellett asszem egy hibriddel tudnál egészen mellbevágó fogyasztási adatokat hozni  :yes:

Talán pont beférne.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1419 Dátum: 2013.07.20 10:06:49 »
azt azért megnézném, hogy beférnél-e 10 alá a pesti dzsungelharc mindennapjaiban...egyébként meg ilyen használat mellett asszem egy hibriddel tudnál egészen mellbevágó fogyasztási adatokat hozni  :yes:


vagy esetleg egy dízel bmw-vel  :devil:
Ha megfinanszírozod nekem, egy pillanatig nem sajnálnám eladni az Avét. Én is hibridre hajtok, kb 5 év múlva, ha minden körülményem meg fogja engedni, behozok magamnak egy Auris Tourer Sports hibridet. Nekem aztán "bégethet", nem zavar.  :wub:
Vagy, addigra majd meglátjuk, hogy milyen árba esnek a Prius+-ok...

Viccet félretéve, természetesen csakis anyagi okai vannak, miért nem hibriddel járok, elviekben számomra a hibrid az AUTÓ.  :yes:

Ami az adatokat illeti, a hibridet is meg kell tanulni vezetni. Más, mint egy hagyományos autó. És nálam sokkal-sokkal tapasztaltabb hibridesek vannak itt a fórumon. Nem kizárt, egyébként, hogy az itteni körülmények között hamar megtalálnám a gyári megadott értéket a Priusszal is... Jó lenne már ott tartani, hogy ezt ki is próbálhassam..

BP dzsungelben nem hiszem, hogy csodát tudnék művelni az Avensisszel. A gyári adata az autómnak városi fogyasztásra 10 liter. MEgkockáztatom, hogy maximum 0,5-1 literrel tudnék ezen belül teljesíteni, de ebben azért nagyon sok a bizonytalanság...
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.20 10:09:55 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #1420 Dátum: 2013.07.20 10:20:12 »
a prius topikba bevágtam a fekete vasat,amire a mama beizgult. ;))
persze mindez gondolom azért van,m a pontagyú bnőjének egy hibrid hondája van alig 1hete.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1421 Dátum: 2013.07.20 20:39:33 »
Ha a dieselel is keveset mennél, akkor annak se lenne sok a szervizköltsége. Max az üa szűrőt kell +ban cserélni, viszont nincs gyertyacsere :D
Ha évi 10 e km-t mész 20 évig nem sok gond lehet a dieselséggel. :devil:
Kérdés, hogy újat vagy használtat akarsz/tudsz-e venni. Mi, amikor 2007-ben kerestük az Avét, tudatosan kizártuk a körből a dízeleket. 3-4 éves autóra volt keretünk, és igen hosszú távú (legalább 10-12 éves) további használattal, valamint évi kb. 10 ezer km-es futásteljesítménnyel számoltunk. És, mondom, így is kizártuk őket. Elsősorban abból a megfontolásból, hogy az évente így a dízel részéről várható, kb. 80-90 ezer forintos üa. költség-megtakarítás nem éri meg azt a plusz meghibásodási kockázatot, és az ebből adódóan esetlegesen fellépő többlet javítási költségeket, ami a dízel mivoltból (illetve a használt dízelek eleve jóval nagyobb lefutott km-éből) adódik.

Az, hogy végül egy mindössze 41 ezer km-t futott, 3 éves benzinest sikerült találnunk, nyilván csak még jobban aláhúzta ennek a feltevésnek a megalapozottságát. Dízelből, ugyanezért a pénzért, 3-4 éves korban, egy legalább 3-4-szer ennyit futott példányt tudtunk volna csak venni.

Sajnos ma, Magyarországon, használt autó vásárlása esetében, nagyon ritka az az eset, amikor megéri megvenni a dízelt. Ezek gyakorlatilag csak a szabályt erősítő kivételek. Vannak olyan, több évtizede egy autósiskolát üzemeltető ismerőseim, akik egy ideje (kb. a modern crpdcdhdtdi-csodák megjelenése óta) nem hajlandók dízelt venni - pedig ők újonnan veszik az autóikat, és 4-5 éves korukban (200 ezer körüli futással) cserélik őket! Úgy gondolom, ez azért eléggé sokatmondó. És azt kell mondanom, hogy igazuk van.

Ma beszéltem egyik oktató kollégámmal. Pár hete 200 ezret költött a dízel Fiestája javítására. Mind motor-specifikus dolog volt. Paff... ugrott az az összeg, amit a Yarisomhoz képest, egy év alatt megspórol a kocsija. És akkor a bosszúság-faktorról még nem beszéltünk. (Egyébként én vontattam el a szervizbe, mikor lerobbant, a város közepén, oktatás közben.)
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.20 20:53:53 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1422 Dátum: 2013.07.20 21:01:38 »
Elképzelhető, hogy erre az a magyarázat, hogy a 2.0 d4 motor ún lean-burn féle, mint a régi Carina 1.8-asa míg az 1zz motor nem az. Utóbbinak rendkívül lapos a nyomatékgörbéje, egyenletesnek érződik a teljesítményleadása. Meg bowdenes a gázpedál, nem elektronikus. Bár, lehet, hogy az Avensis2-ben már az 1.8-nak is elektromos volt...

Ma is volt egy 75 km-es utam klíma nélkül. Nem írom le adatot, inkább töltök majd fel egy screenshot-ot.
Egyébként, már a múltkor én is kihangsúlyoztam, hogy ezek az alacsony értékek csak országúti használatra vonatkoznak, a nagyátlag nálunk kerek 6.7 l/100km.
Ebben autópályán kívül minden van, sőt, főleg női lábak munkája ez. A gyári értéke 7.6 l, szóval, az asszony még így is bőven ügyes.
Az országúti gyári adat 6.2, ehhez képest a hosszú távú saját eredményemmel és főleg az autó képességeit figyelembe véve az 5.6-tal maximálisan elégedett Vagyok.
Önmagában a bowdenes megoldástól nem lesz fürgébb egy autó gázreakciója... a Yarisom pl. bowdenes, mégis elég idegesítő késés van a gázpedál lenyomása, és a motor felpörgése között. Ezzel az autóval, ebből adódóan, meredekebb emelkedőn induláskor pl. én is kénytelen vagyok használni a kéziféket, mert különben túl sokat gurulna vissza az autó, mire felpörög a motor. A Starletben vagy a Camryben, vagy még akár a Carinában nem volt még szükségem ilyesmire. Az Avensisben viszont már igen... de azt nem tudom, hogy utóbbi bowdenes-e vagy sem.

Fogyasztás: az, hogy a gyári értékek alatt tudtok maradni (női lábmunkával is  :D ), jól mutatja az Alföld + aránylag kis város faktorok együttes kedvező hatását  :yes: ... a kocsid Sprites átlagfogyasztása amúgy valami 7.9 liter, szóval ahhoz képest meg pláne bőven jók vagytok  :) !

Hogy mennyire "lean-burn" a D-4, vagy mennyire nem az, azt passzolom... annyi biztos, hogy direkt befecskendezéses (innen a D-4 megjelölés), ellentétben az 1.8-assal. De nem vagyok elájulva a karakterisztikájától, tényleg  ::) ... a Camry, érzésre, sokkal fürgébb (pedig a valóságban vagy 3 mp-el lassabban gyorsul 100-ra).

Egyébként, valamiféle nem szándékos "hagyomány" lehet ez Toyotáéknál  :hmmmm: ... Carina esetében is jobban "ugrott" érzésre az 1.6-os, mint a 2.0. Pedig a valóságban persze utóbbi volt gyorsabb, jóval... És utóbbi bírta pl. azt is, ha 40-ről húzattad fel ötödikben - míg előbbi ettől a mutatványtól kb. exitált  :lol: ... és mégis: érzésre agilisabb, pörgősebb volt.
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.20 21:04:07 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re: Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1423 Dátum: 2013.07.20 21:50:53 »
Hogy mennyire "lean-burn" a D-4, vagy mennyire nem az, azt passzolom... annyi biztos, hogy direkt befecskendezéses (innen a D-4 megjelölés), ellentétben az 1.8-assal. De nem vagyok elájulva a karakterisztikájától, tényleg  ::) ... a Camry, érzésre, sokkal fürgébb (pedig a valóságban vagy 3 mp-el lassabban gyorsul 100-ra).

Egyébként, valamiféle nem szándékos "hagyomány" lehet ez Toyotáéknál  :hmmmm: ... Carina esetében is jobban "ugrott" érzésre az 1.6-os, mint a 2.0. Pedig a valóságban persze utóbbi volt gyorsabb, jóval... És utóbbi bírta pl. azt is, ha 40-ről húzattad fel ötödikben - míg előbbi ettől a mutatványtól kb. exitált  :lol: ... és mégis: érzésre agilisabb, pörgősebb volt.
Amennyire én tudom a music elmondása alapján, a d4 motor 3500-ig amolyan szegénykeverékes módban működik. Ez annyit jelent, hogy ez alatt halk, nagyon takarékos, de teljesítménye is visszafogott. E fölött viszont rendkívül erős, és fogyaszt is.
Az 1.8-nál nem érződik ennyire határozottan a változó szelepvezérlés, itt bár gyengébb, de a normál használat közben nem igazán érződik gyengébbnek. Jó lenne látni két grafikont a teljesítménnyel és nyomatékkal.

Más: Ma végre láttam kollégám frissen vett 2003-as Previa-ját. Faceliftes SOL, 2.0 d4d, originál 219000 km, végig vezetett szervizkönyv, összes számla 0km-es korától! Első-hátsó lökhárítók voltak fényezve, de számla erről is van (toyota márkaszerviz).
Az autó makulátlan! Brutális! Gyönyörű! Egyedül bőr kárpit nincs benne, minden más igen. Vásárlás előtt egy porlasztócsúcsot cseréltek.
Ilyen finomságok, mint szervózáras tolóajtó is van benne, igen, mint a luxus autókban, egy motor szépen behúzza az ajtót a kasztniba.
Az autó színe az egyik legelegánsabb, metál krémbarnás szürke. Elől-hátul gyári tolatóradar.
Nagyon tetszett, nagy, kényelmes, ahogy Te is mondtad anno, a sok sharan,galaxy,alhambra helyett ilyeneknek kellett volna ellepni az ország útjait...
Árban nem volt olcsó 2.6M, de az autó olyan is! Mondom, makulátlan. :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re: Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1424 Dátum: 2013.07.21 00:07:56 »
Amennyire én tudom a music elmondása alapján, a d4 motor 3500-ig amolyan szegénykeverékes módban működik. Ez annyit jelent, hogy ez alatt halk, nagyon takarékos, de teljesítménye is visszafogott. E fölött viszont rendkívül erős, és fogyaszt is.
Én nem vettem észre ekkora eltérést  :hmmmm: ... az is igaz, mondjuk, hogy igen ritkán forgatom 3500 fölé. Már 3000-ig pörgetve is teljesen korrektül, lendületesen lehet vele autózni. Efölé igazából csak egy-egy tempósabb országúti előzésnél, meredekebb emelkedőn, vagy autópályán nyomom.


Az autó színe az egyik legelegánsabb, metál krémbarnás szürke.
Azzmiazz?  :?: :1eye:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )