Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3760245 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13425 Dátum: 2017.06.19 19:44:20 »
Vagy kihasználod hogy az eladónak komoly oka akadt amiért eladja, olcsóbban, annak ellenére hogy jó az autó-akkor te nyersz rajta (kivéve ha az ok az autó rejtett hibáiból adódik :D)
Ja mint apósom ment vagy 2ekm-t évente, az a legdrágább, annál még a taxi is olcsóbb.

Az ilyen autók sokszor családban, ismeretségi körben azonnal elkelnek. Erre írtam, hogy ismerőstől kell venni...
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13426 Dátum: 2017.06.19 20:37:48 »
Minden használt autó lutri! Ismerőstől érdemes venni.... ha akad éppen egy "szembejövő"...
De tudomásul kell venni, hogy az autózás pénzbe kerül. Aki újat vesz, annak beszálláskor kell többet fizetni, aki pedig használtat, annak "menet közben" lesz drágább!
Spórolni úgy lehet, hogy az ember nem napi szinten használja, ill. ha "egyszerűbb" típust választ. :whistling:

tisztában vagyok vele, ezért is alkudtam le a srárga földig anno..  :devil:

ha később rá is kell költenem, amennyivel olcsóbb volt, akkor is ugyanott vagyok, mint egy drágább lutrinál, csak erről tudom, hogy bele lett téve az anyag..  ;)

illetve úgy lehet még spórolni szerintem, hogy ha többet tud a vevő egy autóról, mint az eladó.. (típushibák ismerete, mire érdemes figyelni (általános használati/kopó dolgok), illetve emberismeret! (hamar kiderül, milyen is az eladó, ha nem őszinte/sumák, akkor tipli..))

én személy szerint szeretem, ha van pár karc az autón, vagy kisebb javított sérülés, amit szakszerűen javítottak, úgysem egy új autót akarok venni és ezeket már bebukta az előző tulaj (tökéletes alkualap), nekem pedig csak használati értéke van, +ne romoljon el, +ne rohadjon..
 
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.19 20:39:43 írta helkis »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13427 Dátum: 2017.06.19 21:01:47 »
Az ilyen autók sokszor családban, ismeretségi körben azonnal elkelnek. Erre írtam, hogy ismerőstől kell venni...
Családból, rokonságból még soha nem sikerült autót vennem vagy eladni. Mindenki ,én is, azt mondja, jobb a béke és jó viszony :innocent:
Soha nem tudhatod, mi jön elő , amiről neked mint eladónak sejtelme se volt és máris jöhet a harag.

voxelspace

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13428 Dátum: 2017.06.21 01:05:02 »
Sziasztok!

Arra van tippetek, hogy mi lehet egy fura vibracio/remeges ami alapjaraton (kb 750-800) alig erezheto majd a gazadassal 1000-1200 erezheto a leghatarozottabban es utana mintha enyhulne.Kormanyon,karosszerian egyarant erezheto,klima bekapcsolassal erosodik kicsit.Nem amolyan dizeles remeges inkabb vibracio.A felso motortarto bakokat csekkolta mar a szerelo.Alapjaratom stabil,forszamingadozas csak klima ki-be kapcsolaskor van.Kuplungkinyomas eseten is fennall a jelenseg.
2010es Ave 1.8 benzin 97k kilometerrel.

Elore is koszonom a segitseget!

vm69

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13429 Dátum: 2017.06.22 11:13:18 »
Sziasztok!

2005 ös 1.8 benzines (T25) Avensis-em  meleg motornál hosszan pörgetve indul .

Szerintetek mi lehet gond?

Önindító hibára gondolok...

Köszi!

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13430 Dátum: 2017.06.22 20:30:04 »
Ha jól értem, a pörgetés önindító működtetést jelent, tehát ha ez megy, önindító hiba nem lehet. Ezzel szemben van-e hibakód, jelez a motor diag. égő?
Benzinnyomás, légtömegmérő adatok kellenének, milyen  a gyújtógyertya képe? Egy motordiagnosztikára beneveznék esetedben. Sok sikert!
Avensis 1.8 / 2007

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13431 Dátum: 2017.06.23 08:30:28 »
Sziasztok!

2005 ös 1.8 benzines (T25) Avensis-em  meleg motornál hosszan pörgetve indul .

Szerintetek mi lehet gond?

Önindító hibára gondolok...

Köszi!

Nálam is tapasztalható. Viszont tavaly szeptemberben lett felújítva az önindító.
Ezért ezt kizárnám. Majd tájékoztass , mi lett a vége.
Köszönöm

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13432 Dátum: 2017.06.24 09:14:53 »
Az előélet is számít... :innocent:
Az enyém 1. tulaja egy háziorvos volt...100.000. km-ig ... gondolom sok rövid etappal...
A 2. tulaj egy család(apa) volt 210.000 km-ig . Ők az Ave után egy 3.000 ccm BMW-t vettek... Elképzelhető hogy az Ave-ből is ezt a teljesítményt akarta kihozni? Ha nem is sikerült, de biztos PRÓBÁLKOZOTT :devil:   :hmmmm:

p.s. Vidéki paptól kell autót venni, aki havonta egyszer megy vele a ku******ba...  :innocent:
Nálam a gyári váltócsapágy csak 60e km-t bírt. (Még gariban cserélték.) A második 520e-t bírt. :clap:
60e-nél kicserélték a kuplungszettet is - feleslegesen. 580-nál csak a tárcsát kellett cserélni, a szerkezet még jó volt.

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13433 Dátum: 2017.06.29 15:44:23 »
Tegnapi Pesti út során, már visszafelé a Tabánnál mentem fel a hegyalja útra mikor lefulladt az autó.. Két gyors újraindítás után "elkapta"..
M7-esen nem volt semmi gond.. Délután bejöttem dolgozni, majd haza, akkor a kapubeállóban megint leállt..
Reggel kiálltam, majd hagytam ketyegni 2 perc után leállt..
Utána megint pár indítás, nem indul..
Elmentem feltelepíteni egy nyomtatót, majd haza, próba,  pöcc röff.. 10perc után állítottam le..
Ráraktam egy ELM327-et, hibát nem ír.

Üzemanyagszűrő most tavasszal lett cserélve, légszűrővel, olajjal, olajszűrővel egyetemben..

Ötletek?

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13434 Dátum: 2017.06.29 21:44:10 »
Lehet, hogy van hibakód, csak  az ELM327 nem olvassa. Esetleg gyártóspecifikus a hibakód és az neki nem ismerős. (Ez is csak ötlet)
Avensis 1.8 / 2007

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13435 Dátum: 2017.06.29 22:45:58 »
Lehet, hogy van hibakód, csak  az ELM327 nem olvassa. Esetleg gyártóspecifikus a hibakód és az neki nem ismerős. (Ez is csak ötlet)

hmm, úgy tudom, hogy ilyen esetben is van hibakód, csak magyarázat nincs hozzá, de igazad van, be kéne menni valahova ahol ki tudják olvasni rendes műszerrel..
ma hazaérve melóból megint leállt a verda a kapubejáróban..  :no:

Balázs 77

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13436 Dátum: 2017.07.01 08:04:53 »
Sziasztok!
Most vásároltam egy 2003-as Avensis Verso 2.0 D4D-t. Kb 500 km -t mentünk vele eddig és a következő hiba jött elő. Gyorsításkor 2300-as fordulatnál vagy megtorpanik, vagy elkezd rángatni. Ha jobban eröltetem a gyorsítást akkor bedobja a sárga engine lámpát és elmegy belőle az erő. Újra indításkor megszünik a hiba, de csak az első gyorsításig.
A szerelő szerint turbomyomásszabályzó vagy az üzemanyag rendszer dugulása okozhatja. Tisztító adalékot rakott bele. Most járok majd vele , hátha valami változik.
Valakinek volt már hasonló hibája?

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13437 Dátum: 2017.07.01 08:12:58 »
Egr szelep + maf sensor tiszítással kezdeném..
A kötelező, olaj, olajszűrő, gázolajszűrő, légszűrő csere megvolt?
Ha nem akkor ezeket is érdemes megejteni..

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13438 Dátum: 2017.07.01 08:39:14 »
Tegnapi Pesti út során, már visszafelé a Tabánnál mentem fel a hegyalja útra mikor lefulladt az autó.. Két gyors újraindítás után "elkapta"..
M7-esen nem volt semmi gond.. Délután bejöttem dolgozni, majd haza, akkor a kapubeállóban megint leállt..
Reggel kiálltam, majd hagytam ketyegni 2 perc után leállt..
Utána megint pár indítás, nem indul..
Elmentem feltelepíteni egy nyomtatót, majd haza, próba,  pöcc röff.. 10perc után állítottam le..
Ráraktam egy ELM327-et, hibát nem ír.

Üzemanyagszűrő most tavasszal lett cserélve, légszűrővel, olajjal, olajszűrővel egyetemben..

Ötletek?

Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de ez eléggé befecskendező szagú hibajelenség. Különösen, ha bemelegedés után csinálja. Nem készpénz, de nagy esélye van... sajnos

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13439 Dátum: 2017.07.01 09:00:56 »
annyiban igazat adok, hogy az üzemanyag rendszerrel lesz gond, de ha a befecskendező lenne akkor folyamatosan gond lenne szvsz, illetve az alapjárat egyenetlen lenne, +lenne hibakód. valamint nálam 1.5év 20ekm alatt gagyi gázolajat nem kapott, csak OMW maxx motion-t...

tegnap este egyébként 15percig járattam a melóhelyi parkolóban a verdát, alapjárat tökéletes volt, belőttem az elm327-et hogy a high pressure rail nyomását mutassa folyamatosan, 300000-800000kPa között változott.. hazaérve feltolattam a járdára a kapubeállóra, a nyomás leesett ~180000 körülire, majd leállt az autó..  :cry:

tehát vagy a nagynyomású pumpa szarakodik, vagy a nyomásszenzor (SCV) ad vissza rossz jelet (vagy hibás), vagy eleve nem jön el idáig az üzemanyag normálisan adott pillanatban, abból a nagynyomású sem tud normális nyomást csinálni..  elvileg van hátul a tankban is egy üzemanyag szivattyú, ezt ma felderítem, megnézem a csatlakozóját, kap egy kis kontaktspray-t is, ill. keresek valamilyen vezérlési rajzot.. amin ki lehet találni, hogy is van ennek a vezérlése..

kérdés a nagynyomású előtti üzemanyag csőben mekkora nyomásnak kell lennie?
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.01 09:11:41 írta helkis »