Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 591573 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

szfp

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
Re:Biztosítás
« Válasz #2820 Dátum: 2015.01.11 22:46:11 »
Naja, csak én meg nem fogok egy kgfb miatt szabadnapot meg hasonlókat kivenni. Max megkérdezem Generali ügynököm hogy milye van.
Nem értem ezeket.
Munka után mentem a biztosítóhoz. Nem kellett semmilyen szabadnap.
Fél órán belül megvolt minden várakozással együtt.
Ügynökkel már fáztam rá, nem is érdekel, hogy mije van.
Csak segíteni akartam.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #2821 Dátum: 2015.01.11 22:49:12 »
Nem értem ezeket.
Munka után mentem a biztosítóhoz. Nem kellett semmilyen szabadnap.
Fél órán belül megvolt minden várakozással együtt.
Ügynökkel már fáztam rá, nem is érdekel, hogy mije van.
Csak segíteni akartam.
Persze, majd be fogok menni a biztosítóhoz.
Csak azt nem értem hogy ha van számomra X termékük, miért kell a piaci versenyhez képest a legrosszabbat ajánlani.
Tavaly 800Ft-ot spóroltam volna ha újrakötöm a megtartás helyett, azzal tényleg nem szórakoztam.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

szfp

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
Re:Biztosítás
« Válasz #2822 Dátum: 2015.01.11 22:57:10 »
800 Ft-ért világos, hogy nem.
Rosszabbat ajánlanak. Szerintem ezért:
Az ügyfeleknél ha csak harmada szó nélkül befizeti, már rengeteget nyert a cég.
Tiszta nyereség.
De ennél nagyobb része nem jár utána.
Aki meg utánajár, annak jó része újraköti (ha nem sokkal rosszabb, mint más cég ajánlata), nem kockáztatja a bónusz besorolás miatti tévedéseket (kiszúrásokat).
Kisebb része meg megköti máshol ugye.
Nekem szinte a legjobb volt a régi biztosító (K&H) a netrisken, de újrakötéssel.
Nem volt kérdés.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Biztosítás
« Válasz #2823 Dátum: 2015.01.12 12:51:05 »
Holnap első találkozás a Gékosszal, ügyvéddel; előzetes infok alapján már csak polgári peres eljárásban tudok érvényt szerezni igazamnak. Elsőre úgy néz ki, egy év, kb. 100-150e Ft költség, de ha a végén sikerül bizonyítani igazamat, akkor visszajön a pénz, megkapom a lökhárítóra költött pénzemet és nem utolsó sorban nekem lesz igazam :) ...csak rá kell szánni magam...

(ilyen gyorsan még soha egy szolgáltató, hivatal, senki nem reagált a megkeresésre... Köszönöm még egyszer a tippet, micila!)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Biztosítás
« Válasz #2824 Dátum: 2015.01.12 14:15:26 »
Pénteken kaptam az Aegontól egy levelet, melyben kiküldik a KGFB igazoló lapcsokát (kivágandó a lavélből). Csak éppen az lepett meg, hogy a kockázatviselés kezdete dátumhoz 2014.01.23. van írva, szerződés évfordulójához 2015.01.23. és a kockázatviselés végéhez 2015.03.23.  :wacko:

Lehet, hogy én értem félre, de ez kb a tavalyi évi igazoló lap, amit már kiküldtek nekem tavaly ilyenkor és benne tartok a forgalmiban. Most miért küldték ki újra?  :hmmmm:
Valami zavart érzek az Erőben...
Mert az idei éves díjat még nem fizettem be, azt majd csoportos díjbeszedéssel leemelik. Nem váltottam biztosítót. Inkább a 2015-ös igazolást kellene kiküldjék majd, ha befizettem az idei éves díjat, nem?
Nem értem, hogy most miért kaptam az igazolást...  :surrender: :helpsmilie:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Biztosítás
« Válasz #2825 Dátum: 2015.01.12 14:41:58 »
Pénteken kaptam az Aegontól egy levelet, melyben kiküldik a KGFB igazoló lapcsokát (kivágandó a lavélből). Csak éppen az lepett meg, hogy a kockázatviselés kezdete dátumhoz 2014.01.23. van írva, szerződés évfordulójához 2015.01.23. és a kockázatviselés végéhez 2015.03.23.  :wacko:

Lehet, hogy én értem félre, de ez kb a tavalyi évi igazoló lap, amit már kiküldtek nekem tavaly ilyenkor és benne tartok a forgalmiban. Most miért küldték ki újra?  :hmmmm:
Valami zavart érzek az Erőben...
Mert az idei éves díjat még nem fizettem be, azt majd csoportos díjbeszedéssel leemelik. Nem váltottam biztosítót. Inkább a 2015-ös igazolást kellene kiküldjék majd, ha befizettem az idei éves díjat, nem?
Nem értem, hogy most miért kaptam az igazolást...  :surrender: :helpsmilie:

Rutinból. Azért mert nem érkezett be az új éves díj, ezért a rendszer csak márciusig ad fedezetbiztosítást. Ez jelzi, hogy még nem könyvelték le az összeget, mert nem érkezett be hozzájuk. (az most mindegy, hogy csoportos beszedési, inkasszó, átutalás, vagy készpénz)  Ha beérkezik és könyvelik az összeget elvileg kiküldik a 2016-ig érvényes fedezetigazolást. Ha nem küldik, akkor kérd. Egyébként nyugi.  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Biztosítás
« Válasz #2826 Dátum: 2015.01.12 14:43:46 »
Köszi, jobb hijján nekem sem volt más ötletem.  :)
Nem aggódom, csak nem egészen értettem a dolgot. Ezek a robotemailek...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Biztosítás
« Válasz #2827 Dátum: 2015.01.12 20:52:10 »
Pénteken kaptam az Aegontól egy levelet, melyben kiküldik a KGFB igazoló lapcsokát (kivágandó a lavélből). Csak éppen az lepett meg, hogy a kockázatviselés kezdete dátumhoz 2014.01.23. van írva, szerződés évfordulójához 2015.01.23. és a kockázatviselés végéhez 2015.03.23.  :wacko:

Lehet, hogy én értem félre, de ez kb a tavalyi évi igazoló lap, amit már kiküldtek nekem tavaly ilyenkor és benne tartok a forgalmiban. Most miért küldték ki újra?  :hmmmm:
Valami zavart érzek az Erőben...
Mert az idei éves díjat még nem fizettem be, azt majd csoportos díjbeszedéssel leemelik. Nem váltottam biztosítót. Inkább a 2015-ös igazolást kellene kiküldjék majd, ha befizettem az idei éves díjat, nem?
Nem értem, hogy most miért kaptam az igazolást...  :surrender: :helpsmilie:
ugyan ez van nekem is, aegon, nemváltottam, lapocska jött márc1-ig érvényességgel... csekketnem kaptam még a 2015re.. :hug:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #2828 Dátum: 2015.01.13 06:38:53 »
Holnap első találkozás a Gékosszal, ügyvéddel; előzetes infok alapján már csak polgári peres eljárásban tudok érvényt szerezni igazamnak. Elsőre úgy néz ki, egy év, kb. 100-150e Ft költség, de ha a végén sikerül bizonyítani igazamat, akkor visszajön a pénz, megkapom a lökhárítóra költött pénzemet és nem utolsó sorban nekem lesz igazam :) ...csak rá kell szánni magam...

(ilyen gyorsan még soha egy szolgáltató, hivatal, senki nem reagált a megkeresésre... Köszönöm még egyszer a tippet, micila!)
:clap:
Nincs mit Feri! Vídd ki az igazadat, ha már nem jár csak úgy, mert a tiéd !! A végén pedig számolj be róla minden ollan helyütt, ahol megfelelőnek érzed, hadd okuljon mindenki. :flowers: 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Biztosítás
« Válasz #2829 Dátum: 2015.01.13 16:29:42 »
Sajnos, arra jutottunk, hogy nem áll elég stabil lábakon az igazam, emiatt nem érdemes perre vinni az ügyet. Tegnap még utoljára próbáltam ráijeszteni a biztosítómra, de valószínű mindhiába, így feladom :( köszönöm mindenkinek a tanácsokat, ötleteket!  :hug:

Emiatt márciusban biztosító váltás, eddigi számítások szerint több biztosítónál is olcsóbb lesz nekem a B5, mint a jelenleginél a B8, legalább ez vigasztal...

Jut eszembe, CASCO-nak is ugyanúgy van fordulónapja, vagy azt bármikor fel tudom mondani? Lehet, már kérdeztem, de nem emlékszem...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Biztosítás
« Válasz #2830 Dátum: 2015.01.13 16:34:24 »
Ugyanúgy fordulónapos a Casco is.

Amúgy dash kamerával tudtad volna bizonyítani az igazad?

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Biztosítás
« Válasz #2831 Dátum: 2015.01.13 17:46:06 »
Kamera engem igazolna, de ennek már nincs jelentőségr. Utána vettem..

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Biztosítás
« Válasz #2832 Dátum: 2015.01.13 20:18:02 »
Megjött ma a jövő évi ajánlat kgfb-re, (most már leírom, az Aegontól): 12363 Ft, baleseti adóval, majdnem a duplájára emelkedett a kár miatt...
Gyors számítás netrisken, MKB 6158 Ft, szintén baleseti adóval... jaj, vajon mit csináljak??? Hajjaj... nehéz kérdés  :D

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Biztosítás
« Válasz #2833 Dátum: 2015.01.17 07:37:04 »
...még egy utolsó adalék: tegnap megkaptam a választ a drága biztosítómtól (pontosabban az irodavezetőtől és a jogi szakértőtől :D ), mi alapján jutottak oda, hogy én vagyok a károkozó. Mellékelték a beszkennelt baleseti bejelentő másodpéldányt is, azon konkrétan nem látszik, hogy a másik sávot váltott (önátírós papírok, hajrá!!!), továbbá a kárleírásban azt írta a kötsög, hogy forgalmi ok miatt állt meg és én, aki mögötte haladtam(!!!) hátulról belehajtottam... természetesen a sérülésekről a kötsög által készített képeket nem mutatják meg nekem (történetesen lefényképezte az egész lökhárítómat, szóltam neki, hogy nem kellene, mert az korábbi sérülés, de ha azt is leadta, akkor simán rá lehet fogni, hogy telibe vertem), mert biztosítói titoknak minősül, de ha szerzek egy minden részletében az előírásoknak megfelelő felhatalmazást a kötsögtől, akkor betekinthetek a képekbe, iratokba...  ennek kevés esélye van...
Említették, hogy "a balesetbeli felelősséggel kapcsolatban nem nyilatkoztam, ezzel kapcsolatos aggályaimat nem jeleztem", persze, mivel a honlapjukon nem szerepel semmi olyan, hogy nekem saját biztosítómhoz károsultként bármilyen bejelentési kötelezettségem lenne. Sőt, még az ő ügyfélszolgálatosuk mondta, hogy a biztosítónak kellett volna tőlem kérni károkozói nyilatkozatot, miután úgy gondolták, hogy én vagyok a hunyó és még azelőtt, hogy fizettek volna...

Én igyekszem sokat tanulni ebből az esetből...

(ja, időközben felvetettem az üggyel kapcsolatos aggályaimat a Mabisznak is... azt a választ kaptam, ők nem másíthatják meg a biztosítók döntését (ilyet nem is kértem, csak annyit, véleményezzék a saját biztosítóm magatartását/esetleges hibáját), de elküldték panaszomat mindkét biztosítónak,  majd ők válaszolnak... nagy segítség)

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Biztosítás
« Válasz #2834 Dátum: 2015.01.18 07:56:00 »
Hogy az a ...............  :censored:
(mindenki mindenkit szívat) Valaki egyszer mondta, hogy jogász államban élünk.
Igen sokan abból élnek, hogy húzzák le a másikat, jogilag! Utálom ezt a....
Na jó, így korán reggel nem kéne felhúznom magam!  :no:
Fery