Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 591461 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re:Biztosítás
« Válasz #2325 Dátum: 2013.08.05 18:20:18 »
Már árulod is?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_sol_enyhen_serult_igazolt_km-7116051
Szia! Igen, felraktam a hahu-ra, hogy ha tudom már mit ajánl a biztosító, képben legyek az eladási árral is. 3. lehetőség, hogy a jelenlegi állapotában eladom, a biztosítótól kapott összeggel kiegészítem, és veszek egy ugyanilyet, csak s.menteset. De úgy látom ez sem lesz egyszerű, mert sedan 1.6 VVTi olyan ritka mint a fehér holló... még külföldön is... :(

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Biztosítás
« Válasz #2326 Dátum: 2013.08.05 18:40:01 »
Szia! Igen, felraktam a hahu-ra, hogy ha tudom már mit ajánl a biztosító, képben legyek az eladási árral is. 3. lehetőség, hogy a jelenlegi állapotában eladom, a biztosítótól kapott összeggel kiegészítem, és veszek egy ugyanilyet, csak s.menteset. De úgy látom ez sem lesz egyszerű, mert sedan 1.6 VVTi olyan ritka mint a fehér holló... még külföldön is... :(

Nem tudom milyen konstrukcióban akarod így eladni, de 1.2 milláért sérülten 200e kmrel és 10 évesen nem hiszem h kapkodni fognak utána..
Am sztem ne add el. Úgy látom nem olyan vészes, bár kevés a kép. Én a hátsó ajtót nem cserélném, így kép alapján, az első sárvédő egyértelműen cserés, meg a futóműalkatrészek, de ezeket be lehet szerezni bontottan is. Első lökös cserés ? Gondolom légzsák nem nyílt.
Szóval sztem csináld meg a bontott cuccos verzióval, lehet h még keresel is rajta :) Nálunk volt olyan sztori, hogy parkolóban állva megsérült a kocsi 2 kocsi ütközésében, asszem GTK lett, és 120 ezret fizettek rá, mi meg 60-70 körül megcsináltattuk :)

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re:Biztosítás
« Válasz #2327 Dátum: 2013.08.05 18:59:17 »
Nem tudom milyen konstrukcióban akarod így eladni, de 1.2 milláért sérülten 200e kmrel és 10 évesen nem hiszem h kapkodni fognak utána..
Am sztem ne add el. Úgy látom nem olyan vészes, bár kevés a kép. Én a hátsó ajtót nem cserélném, így kép alapján, az első sárvédő egyértelműen cserés, meg a futóműalkatrészek, de ezeket be lehet szerezni bontottan is. Első lökös cserés ? Gondolom légzsák nem nyílt.
Szóval sztem csináld meg a bontott cuccos verzióval, lehet h még keresel is rajta :) Nálunk volt olyan sztori, hogy parkolóban állva megsérült a kocsi 2 kocsi ütközésében, asszem GTK lett, és 120 ezret fizettek rá, mi meg 60-70 körül megcsináltattuk :)
Az árat majd igazítom, ha ismerem a biztosító ajánlatát.  ::) A 200 ekm-re ki sem térek, hiszen jó magyar szokás, hogy a 10 éves, és a 3 éves autókban is 80-120 ekm van, vagy amit a kedves vevő kér.  :clap:
A hátsó ajtó csak fényezési hibás, könnyen javítható. Első-hátsó lökhárító javítható, fényezni + műanyagozni kell. Mivel alacsony volt a sebesség (kb. 30 km/h), nem nyílt légzsák. Azt értem, hogy a biztosító ajánl mondjuk 250 eFt-ot és én megcsináltatom 150-ből, akkor mondhatnám, hogy matematikailag nyertem 100-at. De ha azt kérdezed mit szeretnék: 1. az autómat s.mentesen visszakapni? vagy 2. bontott cuccokból összetákolva + ajándék 100 eFT (amit bőven elvisz az utánajárás, telefonálgatás, értékcsökkenés, az autó nem használható stb.), akkor nem is olyan jó biznisz ez... :( Senkinek nem kívánom, hogy így "keressen" pénzt...  :no: Persze más lenne a helyzet, ha egy már 100x rommá tört ócskaságról beszélnénk, még lehet örülnék is hogy belém jöttek, csak hát itt más a helyzet. Azért köszönöm, hogy kifejtetted a véleményedet!  :flowers:
OFF: Most látom csak, hogy a tiéd sedan 1.6, ha SOL, és ha 100 ekm alatt van, érdekelne!  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.05 19:30:19 írta R6Rider »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Biztosítás
« Válasz #2328 Dátum: 2013.08.05 19:31:06 »
Az árat majd igazítom, ha ismerem a biztosító ajánlatát.  ::) A 200 ekm-re ki sem térek, hiszen jó magyar szokás, hogy a 10 éves, és a 3 éves autókban is 80-120 ekm van, vagy amit a kedves vevő kér.  :clap:
A hátsó ajtó csak fényezési hibás, könnyen javítható. Első-hátsó lökhárító javítható, fényezni + műanyagozni kell. Mivel alacsony volt a sebesség (kb. 30 km/h), nem nyílt légzsák. Azt értem, hogy a biztosító ajánl mondjuk 250 eFt-ot és én megcsináltatom 150-ből, akkor mondhatnám, hogy matematikailag nyertem 100-at. De ha azt kérdezed mit szeretnék: 1. az autómat s.mentesen visszakapni? vagy 2. bontott cuccokból összetákolva + ajándék 100 eFT (amit bőven elvisz az utánajárás, telefonálgatás, értékcsökkenés, az autó nem használható stb.), akkor nem is olyan jó biznisz ez... :( Senkinek nem kívánom, hogy így "keressen" pénzt...  :no: Persze más lenne a helyzet, ha egy már 100x rommá tört ócskaságról beszélnénk, még lehet örülnék is hogy belém jöttek, csak hát itt más a helyzet. Azért köszönöm, hogy kifejtetted a véleményedet!  :flowers:
OFF: Most látom csak, hogy a tiéd sedan 1.6, ha SOL, és 100 ekm alatt van, érdekelne!  ;)

Ez miért tákolás ? A kasztnin igazából csak a sárvédőt kell cserélni, de az még belefér talán újonnan is.  Futómű a kérdés, nem e kell húzatni valami bekötési pont miatt  :hmmmm: Bár nem volt nagy erejű a kocc. Ha meg másik autót nézel, az is utánajárás, telefonálgatás, kockázat  mit veszel, és persze addig sincs autód  :whistling:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Biztosítás
« Válasz #2329 Dátum: 2013.08.05 19:37:00 »
Klokkerholm sárvédő 11 rongy a bárdinál.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re:Biztosítás
« Válasz #2330 Dátum: 2013.08.05 19:37:47 »
Ez miért tákolás ? A kasztnin igazából csak a sárvédőt kell cserélni, de az még belefér talán újonnan is.  Futómű a kérdés, nem e kell húzatni valami bekötési pont miatt  :hmmmm: Bár nem volt nagy erejű a kocc. Ha meg másik autót nézel, az is utánajárás, telefonálgatás, kockázat  mit veszel, és persze addig sincs autód  :whistling:
Tákolás = nem gyári technológiás, helyreállítás (lökhárítók javítása, hátsó sárvédő gittelése stb.). + lámpát, meg igazából kellene a hátsó lökhárítót is cserélni, mert letörtek a falfogatásai. A futómű egy lengőkar + felni cserével ok elméletileg. Teljesen igazad van, pont ez a bajom, hogy több rossz megoldás közül kell választanom. Megvárom a szakértőt, mit ajánl, aztán próbálok jól dönteni. Majd leírom a tapasztalatokat.  :)
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.05 19:41:08 írta R6Rider »

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re:Biztosítás
« Válasz #2331 Dátum: 2013.08.05 19:40:27 »
Klokkerholm sárvédő 11 rongy a bárdinál.
Köszönöm!  :flowers: Ez gondolom utángyártott... A márkája nem ismerős.  :hmmmm:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Biztosítás
« Válasz #2332 Dátum: 2013.08.05 20:40:49 »
Sajnos - mint kiderült - ez nem is olyan egyértelmű...  :no:

Nézd:  megvárod a kárszakértő által kalkulált árat, és dobsz majd egy hátast.

A márkaszervizben ki tudják hozni nullára. Nem győzködni akarlak, tapasztalatom van benne sajnos, több autóval is.  De pozitív a tapasztalat!
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.05 21:02:28 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Biztosítás
« Válasz #2333 Dátum: 2013.08.05 20:48:53 »
Nézd:  megvárod a kárszakértő által kalkulált árat, és dobsz majd egy hátast.

A márkaszervizben ki tudják hozni nullára. Nem győzködni akarlak, tapasztalatom van benne sajnos, több autóval is.
Ez így van. Megfelelően összeállított árral megoldják ;)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Biztosítás
« Válasz #2334 Dátum: 2013.08.05 22:44:14 »
Javításnál tényleg attól függ mekkora volt a sérülés mértéke, de azért ebben az esetben nem 2 autóból fognak 1-et összerakni...  ;)
Használt autó esetén ugyanúgy nem tudhatod, hogy sikerül-e egy valóban sérülésmenteset kifognod - azt pedig tudnod kell, hogy olyat, mint a tiéd, nem nagyon fogsz találni (nem csak a felszereltségre gondolok).

Bontott alkatrész esetében sem arra kell gondolni, hogy egy kettétörött lökhárítót akarnak rád sózni, hanem lehet full totálkáros egy autó (általában első légzsákok durranása után gtk-van, mert milliós tétel szakszerűen kicserélni a komplett műszerfalat), de a lökősei megúszták.

Én nem ódzkodnék a javítástól, ha valóban az autó lényeges elemei/szerkezete nem sérültek.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Biztosítás
« Válasz #2335 Dátum: 2013.08.05 22:53:52 »
Tákolás = nem gyári technológiás, helyreállítás (lökhárítók javítása, hátsó sárvédő gittelése stb.).
Ezen ne agódjál. Van olyan márkaszervíz, amelyiknek nincs saját fényező/lakatos műhelye, azok egy külsőssel csináltatják meg. A gyári technológiát nem hiszem, hogy a gyáron kívül bárhol tudják garantálni, de a festékvastagságot igen.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Biztosítás
« Válasz #2336 Dátum: 2013.08.06 00:46:26 »
Én se cserélnék ezért autót...

Gondolj csak bele, ezt a törést simán meg lehet úgy javítani, hogy nyoma sem lesz utána. Pl a gyári, sérülésmentes, bontott alkatrészekből...
Lehet belefutnál egy ugyanilyen javított autóba, amiről még 1000 más dolog kiderülhet...

Járt utat járatlanért... ;)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Biztosítás
« Válasz #2337 Dátum: 2013.08.06 04:11:26 »
Az árat majd igazítom, ha ismerem a biztosító ajánlatát.  ::)
Nem értem akkor mi értelme volt feltenni, főleg ennyiért. 10 év 200e km, javítás előtt ... . :surrender:

Avulást a cserés fém alkatrészekre számítanak csak, a műanyagokra nem. Azért csinálják, mert az elhasznált helyett új kerül beépítésre, amit értéknövelőnek tekintenek. A biztosítók figyelnek arra, hogy ne járjon haszonnal az autó megtörése a károsultnak. Ezzel szemben nem szeretik megtéríteni a konkrét javítási összegen kívüli károkat, 10 éves autónál számukra ismeretlen fogalom az értékcsökkenés (sajnos fiatalabbnál is), esetleg a bérautó, egyéb költségek, a károkozás ideje és a kár kifizetése közötti időszakra vonatkozó késedelmi kamat. Ezek érvényesítésére csak hosszadalmas jogi huzavona útján lehetséges, amit a biztosítók maximálisan kihasználnak. :censored:

Legegyszerűbb a biztosítóval szerződésben álló márkaszervizt keresni, a lemondó nyilatkozat után elvégzik a papírmunkát. Tekintve, hogy nem sok elemet kell avultatni, megoldhatják, hogy ne keljen fizetni, de ha mégsem, akkor is így lesz a legkisebb       az értékcsökkenés.

A biztosító próbálkozik, kb. annyit szokott megajánlani, mint amennyi az alkatrészek (kedvezményes) ára + sufni munkadíj.
Nekem kb. 5 éve 1 fényezett lökhárító cserére 50e fizettek volna. Mszerviben több mit 160 volt csak a csere+ fényezés.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re:Biztosítás
« Válasz #2338 Dátum: 2013.08.06 10:31:56 »
Nézd:  megvárod a kárszakértő által kalkulált árat, és dobsz majd egy hátast.

A márkaszervizben ki tudják hozni nullára. Nem győzködni akarlak, tapasztalatom van benne sajnos, több autóval is.  De pozitív a tapasztalat!
Gondolom itt arra gondolsz, hogy nagyon keveset fognak ajánlani kp-ben. A biztosítós ismerősöm azt mondta, hogy a biztosító nem nagyon szereti kifizetni a márkaszervizes javításokat, mivel nagyon magas díjakkal dolgoznak, ezért inkább olyan kp-s ajánlatot ad, hogy azt fogadja el a károsult...
A tegnapi márkaszervizes szakértő esetében, az volt az érzésem, hogy megcsinálták volna gyári bontott alkatrészekből az autómat, a biztosítónak meg számlázták volna az új alkatrészeket. Sajnos, ezt nehéz kizárni... :(

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re:Biztosítás
« Válasz #2339 Dátum: 2013.08.06 10:33:07 »
Ez így van. Megfelelően összeállított árral megoldják ;)
Nem gyári alkatrészekkel oldják meg, sztem...