Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 591427 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Biztosítás
« Válasz #1875 Dátum: 2012.02.01 23:03:03 »
Szerintem ha kulon nem tuntettek fel az elso levelben, amiben a csekk jott, hogy az a baleseti adot is tartalmazta, akkor fog jonni kulon level, ujabb csekkel. Mindenkepp elkulonitve szerepelnie kell, hogy mekkora osszeg a baleseti ado. Nekem 2 hete volt fordulonap, es az elmult 2 het alatt 3 levelet is kaptam: az elozo szerzodes felmondasa miatt egy kartorteneti igazolast, az uj szerzodes kotvenyet/csekket, most pedig a hianyzo baleseti adorol levelet, plusz ujabb csekket. Tok jo, hogy a KGFB dijbol 2 csekkre, es harom levelre is futja (kb. 500 Ft koltseg), inkabb lenne ennyivel olcsobb a biztositasom :)
Az a vicces, hogy ha eves dijfizetessel le tudod ev elejen a temat, majd veletlen elkavarodik/nem erkezik meg a baleseti ados befizetes, akkor tulajdonkepp a baleseti adot befizetted, de az eves biztositasi dijat csak 70%-ban. Ha 2 honapon belul ezt nem rendezed, akkor elmeletileg megszunhet a biztositasod. A fedezetlen idoszakra jokora dijat felszamitanak, raadasul meg arra is jon ujabb 30%-os baleseti ado.
Szoval nem art esznel lenni :)

[off]: most nezem, hogy az elozo hsz-em elso ket mondata total ertelmetlen lett, sorry. Mire eszrevettem, mar nem lehett szerkeszteni. Apropo: hany percig lehet utolag atszerkeszteni? Az idokeret lejarta utan semmilyen mod nincs mar modositani?[/off]
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Biztosítás
« Válasz #1876 Dátum: 2012.02.02 17:56:52 »
2010 nyarán megkötöttem após kgfb-jét a groupamához. Be is fizettem 2010október 1-ig. Negyed éves csekkes fizetésre szerződtünk.
Após idős, 71-72éves, egyedül élő ember. Ami csekk jön neki, azt befizeti, ami nem, azt nem.
Na a groupama 2010 október óta nem küldött csekket, vagyis egyszer sem jött csekk. Most vettük észre, hogy nincs kgfb-je. Ez alatt az idő alatt közel 200 000 ft mabisz díj gyűlt össze.
Jogilag, apósnak kellene jeleznie, hogy nem kap csekket.
A gyakorlatban sem a groupama nem jelezte levél formájában, hogy fizessen, vagy legalább annyit, hogy nemfizetés miatt felmondja a szerződést, de a ketyegő mabiszdíjról sem szóltak.
Nem geccciség ez gyerekek? Szórakozott idős ember, azért egy ku.rva levelet megérdemelne.

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Biztosítás
« Válasz #1877 Dátum: 2012.02.02 18:10:26 »
Hat, ez sz*r ugy. Tobbek kozott ezert fizetek eves dijat, egy osszegben. Igy nem tudom elfelejteni a befizetest, es egyben le van tudva. Nekem eleg volt 2-3 napra az a fedezetlensegi dij, amit az auto vasarlasakor ki kellett fizetnem, noha a szerzodes alairasa elott 5 perccel kotottem meg a biztositast netrisken. Azota persze inkabb magam intezem az ilyesmit kozvetlen a biztositonal.
A baj az, hogy lehetetlen bizonyitani, hogy a csekket nem kapta meg. Masreszt a csekkes fizetes csak egy opcio, lehet atutalassal is, az elso csekken szereplo szamlaszamra atutalva. Erdemes egy naptarba feljegyezni, hogy mikor milyen csekket var az ember, kulonosen, ha sok helyrol var. Nekem pl. elmu, dijbeszedo, kozos koltseg, kgfb, casco, internet, gepjarmuado, es most mar baleseti ado is. Ha mindet eszben kellene tartani, valszeg meghibannek. A naptarat figyelve (ami a telefonomon keznel van es jelez, ha vmit be kell fizetni) egesz kezben tarthato.
A csoportos beszedest ruhellem, tolem ne szedjenek el semmit a tudtom nelkul, meg akkor sem, ha lehet limitet beallitani.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Biztosítás
« Válasz #1878 Dátum: 2012.02.02 18:18:42 »
Csak azért írtam le, hogy mekkora genyó egy rendszer ez. Senkinek nem áll érdekében, hogy értesítse a felet, hogy ketyeg a jó baromi drága mabisz díj, na ez az ocsmány.... ide kellene az ombudsman, meg a demokrácia.  :devil:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Biztosítás
« Válasz #1879 Dátum: 2012.02.02 18:25:32 »
2010 nyarán megkötöttem após kgfb-jét a groupamához. Be is fizettem 2010október 1-ig. Negyed éves csekkes fizetésre szerződtünk.
Após idős, 71-72éves, egyedül élő ember. Ami csekk jön neki, azt befizeti, ami nem, azt nem.
Na a groupama 2010 október óta nem küldött csekket, vagyis egyszer sem jött csekk. Most vettük észre, hogy nincs kgfb-je. Ez alatt az idő alatt közel 200 000 ft mabisz díj gyűlt össze.
Jogilag, apósnak kellene jeleznie, hogy nem kap csekket.
A gyakorlatban sem a groupama nem jelezte levél formájában, hogy fizessen, vagy legalább annyit, hogy nemfizetés miatt felmondja a szerződést, de a ketyegő mabiszdíjról sem szóltak.
Nem geccciség ez gyerekek? Szórakozott idős ember, azért egy ku.rva levelet megérdemelne.


Így már én is jártam 12 éve, az első autómmal, hogy ti. átutalásos fizetésre szerződtem, vagyis nem is én kötöttem, hanem ilyen autóátirató iroda. Aztán 3 hónap után feltűnt, hogy nem vonják a pénzt.. Bementem, kiderült, ez a biztosítás már megszűnt nem fizetés miatt.. faxa. Én is azt gondolomn, legalább szólhattak volna, hogy fizess már te barom, vagy valami.. Aztán kiderült, hogy valójában i9nkasszós megbízás volt, tehát nekem kellett volna megbízni a bankot még külön, hogy ők levonhassák.
tesóm posta biztosítója szintén b@xott csekket küldeni, telefonált nekik, aztán küldtek a napokban, ide, az én címemre, mertzhogy én vagyok a tulaj, tesó az üzembentartó, de az ő nevére lett kötve, erre ráírják a csekkre szerződőként az én nevem..
 :censored: :gun_bandana:  Voltak már szívások a netriskkel is :D

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Biztosítás
« Válasz #1880 Dátum: 2012.02.02 20:25:55 »
Na voltunk a groupamánál. A rendszer szerint 4x küldtek levelet....csekket, majd felszólításokat, majd megszűnésről szóló levelet.
Én 3dologra tudok gondolni. A groupama-nál volt egy fúzió 2009-2010környékén, nagy volt a káosz, így szerintem a rendszer ki akarta küldeni a leveleket, ettől függetlenül az a levél nem lett postázva. Ennek adok 70%-ot. Após kidobálta a csekkeket, ennek adok 10%-ot, a posta valamit nagyon elszeszett, ennek adok 20%-ot. :hug:

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Biztosítás
« Válasz #1881 Dátum: 2012.02.02 21:42:15 »
Ha legalabb egyszer mar kapott levelet toluk, akkor a postat kizarnam. Egyreszt mert 3 levelet egymas utan szinte lehetetlen, hogy elhagyjanak. En eleg sok dolgot szoktam postan kapni, foleg kulfoldrol, de belfoldrol is, es 5 ev alatt meg soha egyetlen levelemet/csomagomat sem hagytak el vagy loptak el. Pedig nagyreszt nincsenek is ajanlottan feladva, tehat ha eltunne, sosem lehetne rajuk bizonyitani.
Ennel joval valoszinubb, hogy a biztosito nem kuldte el oket.

Amugy velem megesett peldaul, hogy a vizmuvek fele valami hiba folytan valami par ezer forinttal kevesebb lett befizetve egyszer (lehet, hogy elirtam az atutalas osszeget, nem emlekszem). Viszont evekig jottek a csekkek, amin sosem szerepelt a plusz buntetesi osszeg. En meg csak atneztem a meroallasokat, konstataltam, hogy ejj, de sok viz fogy, leteptem a csekket, es atutalassal befizettem.
Egyszer aztan valami miatt vegig olvastam ez egesz reszletezot (ez valami oknal fogva ilyen meter hosszu pergamen), es a kozepen, normal betukkel, kiemeles nelkul oda volt irva, hogy a fennallo tartozasom harmincvalahany-ezer forint. Nem ertettem mi ez, erre elokutattam a regi szamlakat (szerencsere sosem szoktam kidobni oket), es kiderult, hogy mindegyikre rairtak, hogy van am fennallo tartozasom, csak a csekkre ezt nem irtak ra, vagyis hogy mindig csak az aktualis havi vizdijat kellett kifizetnem (vagy lehet, hogy kethavonta volt elszamolas, nem emlekszem pontosan).

A nehany ezres tartozasbol pedig a jegybanki alapkamat ketszeresevel csakhamar igen szep summa kerekedett. Nekik egyaltalan nem erdekuk, hogy azonnal beszedjek az elmaradast. Ugyan, hol lehet ma mar kockazat nelkul 10% koruli hozamot elerni? Plane 2008-ban, amikor a jegybanki alapkamat ketszerese a 20%-ot is elerte?

Azota viszont megtanultam, hogy hiaba, hogy a penzukert nekik kellene futniuk, nem art odafigyelni, es idoben rendezni a szamlat - meg akkor is, ha elfelejtenek csekket kuldeni -, mert kulonben igen rosszul jarthat az ember.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Biztosítás
« Válasz #1882 Dátum: 2012.02.03 09:48:17 »
Amúgy ha jól gondolom, akkor per esetén a biztosítónál van a bizonyítási teher, hogy kiküldte a leveleket, és a saját rendszere bizony nem lehet bizonyíték...  Szóval szerintem a biztosítónak is érdekes, hogy békésen rendezze ezt a dolgot. Egyébként pedig ha ennyi levelet küldött, csak egyet küldött volna ajánlottként és nem lenne gond. Meg is kaptátok volna, és bizonyítani is tudná. De nem erről van szó.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Biztosítás
« Válasz #1883 Dátum: 2012.02.04 11:08:43 »
Április 1-én fordul a casco-m. Genertel 20% 200ezerFt önrészért 4572Ft/hó díjat fizetek.
Kalkuláltam, és lehet K&H casco-m lesz 20%/200ezerFt = 2000Ft/hó.
Kérdezi a kalkulátor a casco bónuszt....nekem már 2008-as évre van 9hónap casco-m (ez ugye 1 biztosítási évnek elég), 2009, 2010, 2011-re is volt végig casco-m, törés nélkül.
Ennek ellenére nem merek semmi évet vagy bónuszt beírni, mert baromira nincs a casco-nál igazolási rendszer, azt sem tudom mikor melyik társaságnál volt cascom, és ha ne adj Isten kárfizetésre kerüle sor, állítom, egyből erre mennének rá.

TZoli

  • Vendég
Re:Biztosítás
« Válasz #1884 Dátum: 2012.02.04 11:17:27 »
Ugorj be valamelyik Toyota szalonba és kérj ajánlatot.
Én is most nemrég kötöttem át Allianz-ról, a Generali-hoz (Toyota).  10% önrész, havi 4747forint, 2007 január óta folyamatosan fizettem az Allianznak havi 10 ezer forintot ugyanezért :censored:

Talán még jár a 10.000 forintos szervizkupon is ha náluk kötöd.

http://www.toyota.hu/biztositas/
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.04 11:26:11 írta TZoli »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Biztosítás
« Válasz #1885 Dátum: 2012.02.04 12:02:30 »
Már azt hiszem írtam erről, hogy nálam pont fordítva van: a Toyota (Generali) casco 2X annyiban van, mintha kötnék egyet az Allianznál. Fene sem érti ezt  :hmmmm:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Biztosítás
« Válasz #1886 Dátum: 2012.02.04 12:26:56 »
Áááá, engem is bombáznak (Genertel, az ugye Generali alap) baromi jó ajánlattal, csak nekem a hitelbe van integrálva a Casco, így aztán nem, vagy csak nagyon körülményesen lehet megszüntetni. (és az sem biztos, hogy megéri)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Biztosítás
« Válasz #1887 Dátum: 2012.02.04 13:48:15 »
Április 1-én fordul a casco-m. Genertel 20% 200ezerFt önrészért 4572Ft/hó díjat fizetek.
Kalkuláltam, és lehet K&H casco-m lesz 20%/200ezerFt = 2000Ft/hó.
Kérdezi a kalkulátor a casco bónuszt....nekem már 2008-as évre van 9hónap casco-m (ez ugye 1 biztosítási évnek elég), 2009, 2010, 2011-re is volt végig casco-m, törés nélkül.
Ennek ellenére nem merek semmi évet vagy bónuszt beírni, mert baromira nincs a casco-nál igazolási rendszer, azt sem tudom mikor melyik társaságnál volt cascom, és ha ne adj Isten kárfizetésre kerüle sor, állítom, egyből erre mennének rá.
Én is néztem a K&H-t, de asszem végül inkább a Groupama lesz, mert ott nem avultatással térítenek.
Én mondjuk nem vagyok hajlandó 50 ezernél nagyobb önrészt vállalni...  :whistling:
Szerintem nyugodtan írd be azt, ami tényleg megvolt, mert azt az előző biztosítóknak igazolniuk kell, Te pedig kevesebbet fizetsz majd az újnál, nem?

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Biztosítás
« Válasz #1888 Dátum: 2012.02.04 14:42:12 »
Én is néztem a K&H-t, de asszem végül inkább a Groupama lesz, mert ott nem avultatással térítenek.
Én mondjuk nem vagyok hajlandó 50 ezernél nagyobb önrészt vállalni...  :whistling:
Szerintem nyugodtan írd be azt, ami tényleg megvolt, mert azt az előző biztosítóknak igazolniuk kell, Te pedig kevesebbet fizetsz majd az újnál, nem?
Nekem a casco tényleg csak végszükségletre kell... ha ellopják a verdát, vagy ha komolyabban megtörik, ne kelljen BKV-zni..... azért egy 200 000 ft-ot csak betolok valami megoldásba...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Biztosítás
« Válasz #1889 Dátum: 2012.02.04 14:49:54 »
Áááá, engem is bombáznak (Genertel, az ugye Generali alap) baromi jó ajánlattal, csak nekem a hitelbe van integrálva a Casco, így aztán nem, vagy csak nagyon körülményesen lehet megszüntetni. (és az sem biztos, hogy megéri)

Ez a legnagyobb szívás, ilyet több nem kötök! Nekem is a hitelben volt, aztán amikor kifizettem nem adtak ki róla igazolást, így kezdhettem a cascot az elejéről, pedig amikor kötöttem a Toyotánál a nő mondta is, hogy azért számítana valamennyit.
És amikor rákérdeztem azt mondták, hogy ha baj lenne, akkor a biztosító nem nekem fizet, hanem a banknak (akkor is ha csak 50 ezer a tartozásom a kár meg mondjuk lényegesen több), és a bank mérlegeli, hogy abból mennyit ad nekem. Szóval az integrált cascot el kell felejteni.
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.04 14:58:51 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...