Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 591616 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Biztosítás
« Válasz #1725 Dátum: 2011.11.13 09:03:34 »
En is igy jartam tavaly. Csak ugyfelszolgalaton keresztul lehet  :yes:
Ma reggelre már módosították is.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #1726 Dátum: 2011.11.13 15:29:38 »
OK, szal ha jól veszem ki, nézzem meg az évfordulót a kötvényen.
Nah megnéztem a köt(v)ényen: 2012.03.21 az évfordulóm. Szal megköthetem most is az uniqa-ra, aztán 2012 márciusában nekik kell egy összegben átutalnom az éves KGFB+baleseti adót?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Biztosítás
« Válasz #1727 Dátum: 2011.11.13 18:31:27 »
Figyelem, a baleseti adót mindenkinek 2012.01.01-től kell fizetni, függetlenül attól, mikor van az évforduló.

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Biztosítás
« Válasz #1728 Dátum: 2011.11.13 20:02:38 »
WTF? A baleseti adot ezek szerint nem akkor kell csak befizetni, ha az ember balesetet okozott? Mi a raknak baleseti adonak hivjak akkor, es miert nem gepjarmu ado2-nek, vagy KGFB adonak? Utalom, hogy rejtegetni probaljak, hogy megint egy ujabb adonemet vezettek be (szemben a valasztasi igeretekkel), de ez mar sajnos politika.
Nem lehet megtamadni valahogy ezt az adonemet? Pl. nem fizetem be, es arra hivatkozom, hogy amig nem okozok balesetet, milyen jogon szedik el a penzt? 10 eve van jogsim Budapesten, es meg koccanasos balesetem sem volt sosem (a legnagyobb serulesem, hogy egy aruhaz parkolojaban lehorzsoltam a falnal a lokharitot par centimeteren). Miert fizessek akkor?
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Biztosítás
« Válasz #1729 Dátum: 2011.11.13 20:10:56 »
Te nem nézel/hallgatsz/olvasol híreket? Rádióban általában minden egész órakor szoktak mondani, még a leggagyibba is...

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Biztosítás
« Válasz #1730 Dátum: 2011.11.13 21:19:53 »
Te nem nézel/hallgatsz/olvasol híreket? Rádióban általában minden egész órakor szoktak mondani, még a leggagyibba is...
Eltalaltad :) Utoljara 2002 oktobereben neztem tevet (leszamitva a foci VB-ket, arra 4 evente kolcson kerek 1 honapra tevet ismerostol), radiot csak online hallgatok, es csak olyat, ahol nincs reklam, csak zene. De ehelyett is inkabb last fm. Hireket online olvasom, es csak azt, ami erdekel (gazdasagi hirek, sport hirek). Tehat jol latod, ebben nem vagyok tajekozott. A magyar kozlonyben elobb utobb elolvasnam majd a jogszabalyt, persze elobb veglegesiteniuk kellene.
Mindezt azert, mert ki nem allhatom a nepbutito baromsagait a medianak. Multkor (kb. fel eve) egy orvosi varo teremben lattam, hogy valami bananjelmezben ugraltak fel valami csuszos lepcson ilyen majka papa szintu emberek, este 7 orakor fo musoridoben. Atyaisten. Na erre nekem szerencsere nincsen szuksegem.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #1731 Dátum: 2011.11.13 21:43:25 »
Mindezt azert, mert ki nem allhatom a nepbutito baromsagait a medianak. Multkor (kb. fel eve) egy orvosi varo teremben lattam, hogy valami bananjelmezben ugraltak fel valami csuszos lepcson ilyen majka papa szintu emberek, este 7 orakor fo musoridoben. Atyaisten. Na erre nekem szerencsere nincsen szuksegem.
Végülis jól látod, a nagyjából értelmes műsorokat (pl.: XXI. század, meg asszem a házon kívül), spórolásra hivatkozva törölték. Maradt a Haló Világ meg a tehetségek kutatása (a szereplőkről pár hónapig le lehet húzni némi pénzt, aztán vagy vannak olyan jók hogy talpon maradnak, vagy süllyesztő).
De lényeg az hogy akkor most kell megkötnöm a jövő évi biztimet, ami 2012.03.21-től lesz esedékes?
A politikai iróniába meg nem akarok belemenni mert az OFF
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Biztosítás
« Válasz #1732 Dátum: 2011.11.13 21:44:51 »
OFF: azért vannak normális(abb) csatornák is, pl. a közmédia hírei elég korrektek mostanában. És ilyen baromságokat mint amiket írsz a köztévé nem ad, ellenben mostanában egyre nézhetőbb a műsora. ON

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Biztosítás
« Válasz #1733 Dátum: 2011.11.13 21:46:16 »
De lényeg az hogy akkor most kell megkötnöm a jövő évi biztimet, ami 2012.03.21-től lesz esedékes?
Szerintem nem kell, ráérsz, bár egyesek szerint valami trükközés folytán jan. 1 után ha kötöd, pár ezerrel drágábban kapod.

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re:Biztosítás
« Válasz #1734 Dátum: 2011.11.14 19:05:28 »
Ha nem alkuszon keresztül kötök biztosítás, hanem valamelyik biztositó online felületén akkor mit kell még tenni a megkötésen kivül? Ugy értem a mostani biztositónál le kell mondani a biztositást?
Mert más nevében kellene megkötnöm egy biztositást és ha nem muszáj nem akarom beregisztrálni a netrisk-hez.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Biztosítás
« Válasz #1735 Dátum: 2011.11.14 19:45:19 »
...a mostani biztositónál le kell mondani a biztositást?
Igen. Az alkusz dolga pont az, hogy helyetted eljár mindenkivel szemben. Ezért írásban fel is hatalmazod erre.

wittlia

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
  • '00 Corolla 1.4 Liftback
Re:Biztosítás
« Válasz #1736 Dátum: 2011.11.17 15:56:41 »
Sziasztok!
Biztosito valtassal kapcsolatosan, van valakinek tapasztalata MKB vagy Groupama biztositoval?
Kotelezo valtasanal azon kivul, hogy osszehasonlitom az arakat, meg mit erdemes leellenorizni?

Elore is koszi mindenkinek!  ;)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Biztosítás
« Válasz #1737 Dátum: 2011.11.17 17:13:19 »
Én mindig azt nézem meg, hogy legyen a közelemben irodája, ha bármi van, be tudjak menni személyesen intézni.
Groupama, ha nincs gond akkor mindent küldenek, ha már valami kell (pl kártörténeti igazolás stb) akkor már nem ilyen segítőkészek.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Biztosítás
« Válasz #1738 Dátum: 2011.11.17 18:10:57 »
Na, a Scenic biztosításával kapcsolatban felhívtam a Genertel-t.  Kiküldték az éves 14E HUF-os díjat. Mondtam a telóba, hogy más biztosítónál kaptam jobb ajánlatot. Rövid beszélgetést követően faragtunk az éves áron mintegy 4E HUF-os tételt, természetesen negatív irányba. Újrakötöttem.  :D :hug:  A Netrisk legolcsóbb ajánlata alá ment így a díjam.

Durván a baleseti adó összegét faragtam le.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Biztosítás
« Válasz #1739 Dátum: 2011.11.17 21:16:54 »
Sziasztok!
Biztosito valtassal kapcsolatosan, van valakinek tapasztalata MKB vagy Groupama biztositoval?
Kotelezo valtasanal azon kivul, hogy osszehasonlitom az arakat, meg mit erdemes leellenorizni?

Elore is koszi mindenkinek!  ;)
Idén az Avensisszel MKB-nál voltam és a COV is oda jött ki a legolcsóbbnak. Igazán nem tudok mit mondani, mert az év elején egyben befizettem az éves díjat, és más dolgom nem volt velük - netrisken keresztül kötöttem. Még annyit tudok mondani, hogy az Avensis biztosításából visszajáró pénzt visszaküldték 30 napon belül, a COV kötvényét még nem kaptam meg, de azt két hete kötöttem, és erre is 30 napja van a biztosítónak, hogy válaszoljon.
music