Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 591505 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Biztosítás
« Válasz #990 Dátum: 2009.11.02 15:19:33 »
Tegyük hozzá, hogy ha a biztosító nem fizet a károsultnak, akkor az polgári peres úton is beszedheti a pénzt tőled!
Most az más kérdés, hogy ez mennyi idő és költség.
         

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Biztosítás
« Válasz #991 Dátum: 2009.11.02 15:28:52 »
Meg ha ezt valaki nem várja ki, hanem kiküldi az ukrán tolmácsot... :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Biztosítás
« Válasz #992 Dátum: 2009.11.02 16:04:18 »
Figyi, ha lenne valami garanciám arra, hogy aki nekem jön, az tutira rendes biztosítónál kötötte, akkor igen. Erre egyszerű lenne a megoldás: csak rendes biztosítók legyenek. De ez nem az én hatáskörömbe van... nem tudom befolyásolni.
Nem az a pár ezer forint - az elv!
Az, hogy az állam nem vállal garanciát, az egyébként törvényben előirt, állampolgár által kifizetett (azaz 100%-ban teljesített) szolgáltatásért, egy nonszensz. És nem az én problémám! Így hát ha netán én okozok kárt, és a biztosításom rendben volt, de a biztosítóm nem fizet, nem az én gondom. Hiába verik rám, akkor sem fizetek - megyek Strassbourg-ba.
(hozzáteszem, ez már nem fordulhat elő, mert 2010-től az állam előírta minden biztosítónak, hogy alapot hozzon létre arra az esetbe, ha nem tud fizetni, tehát még annál inkább sem izgat az ügy)
Itt arról van szó, hogy 1-2e Ft megspórolásával egy estleges károkozáskor a másik fél nyakába 10X akkora gondot varrsz. Nem elég, hogy megsérült a kocsija, még hónapokig levelezhet, telefonálhat, vitatkozhat, hogy a saját zsebből kifizetett javítási költségéhez jusson. Ja és Te voltál a károkozó és a sóher, aki minimális spórolásért ezt ajándékoztad neki. De én balek vagyok és konkrétan + 1.080,- Ft-ot fizetek a következő évben a normális autós társadalomnak (valahogy csak túlélem  :D).
Igazad van. Pont azért, mert több százezren (egyes becslések miatt idén akár egy millióan) váltanak, vélhetően olcsóbbra és sokan a legolcsóbbra - annak esélye, hogy így járjak, ahogy leírtad, reális. Ezért nem szeretnék úgy járni, hogy bezzeg én rendes, drága biztosítót fizetek, de ha nekem jön egy 'olcsó', akkor még nekem gyűlik meg a bajom.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Biztosítás
« Válasz #993 Dátum: 2009.11.02 16:08:52 »
150.- HUF valóban, havonta.
Aztán, ha bajban van az egyesület, akkor egy közgyűléssel megemeli a befizetendőt akármennyire. Akkor aztán lehet zsebbe nyúlni.
Hát nem éppen, a közgyűlésnek többsége kell, hogy megszavazza. Múltkor is ez volt, akartak emelni, nem sikerült: elmentek a biztosított tagok, és lazán leszavazták az emelést. Nem hülyék: naná, hogy nem fognak a saját érdekeik ellen szavazni.

tutinet

  • Vendég
Re: Biztosítás
« Válasz #994 Dátum: 2009.11.02 16:10:30 »
Rossz a netrisk, rossz számokat ad ki. Az union esetében 3 ezerrel kevesebbet számol negyedévente. Telefonon beszéltem az unionnal, ők mondták.
Akkor a netrisk gagyi ?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Biztosítás
« Válasz #995 Dátum: 2009.11.02 16:15:38 »
150.- HUF valóban, havonta.
Aztán, ha bajban van az egyesület, akkor egy közgyűléssel megemeli a befizetendőt akármennyire. Akkor aztán lehet zsebbe nyúlni.
Hát nem éppen, a közgyűlésnek többsége kell, hogy megszavazza. Múltkor is ez volt, akartak emelni, nem sikerült: elmentek a biztosított tagok, és lazán leszavazták az emelést. Nem hülyék: naná, hogy nem fognak a saját érdekeik ellen szavazni.

Így volt.   Amúgy meg tessen pontosan olvasni. Azt írtam, hogy a közgyűléssel megemeli.  Ezen állítás - ha már megemeli - többséget is jelent. Szóval egyet írtunk. :D

Akkor pőrére vetkőztetve írom:

A Zrt.-s megoldásnál kizárt a plusz pénz befizetésének lehetősége, míg az Egyesületi formánál nem.
 :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Biztosítás
« Válasz #996 Dátum: 2009.11.02 16:23:16 »
A Zrt.-s megoldásnál kizárt a plusz pénz befizetésének lehetősége, míg az Egyesületi formánál nem.
Így van, de kiegészíteném azzal, hogy bár az Egyesületi formánál megvan a plusz pénz befizetésének lehetősége, annak esélye, hogy ez megtörténjen szinte nulla.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Biztosítás
« Válasz #997 Dátum: 2009.11.02 16:24:20 »
Ha a tulajdonos maradt az apád, akkor a tulajdonos szerződik, és kész. A kalkulátorok mindig megkérdezik, hogy ki a biztosítás szerződője, az üzembentartó vagy a tulajdonos.

A Netrisken azt írják, hogy valami kormányrendelet miatt aki ebben az évben volt az autó tulajdonosa, az jövőre nem lehet az, az üzembentartónak kell szerződnie. És a kalkulátor nem is enged mást kiválasztani,l csakis az üzembentartót.
Mondjuk most a díjkalkulátorra más számok jöttek ki, 16e körül van a legolcsóbb negyedéves, a másik véglet meg valahol 48-49e körül van.

Azt hiszem valamelyik nap bemegyünk a biztosítóba, és tisztázzuk az egészet.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Biztosítás
« Válasz #998 Dátum: 2009.11.02 16:33:45 »
Tegyük hozzá, hogy ha a biztosító nem fizet a károsultnak, akkor az polgári peres úton is beszedheti a pénzt tőled!
Most az más kérdés, hogy ez mennyi idő és költség.
Így van... Én meg perelem tovább a biztosítót, meg az államot.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Biztosítás
« Válasz #999 Dátum: 2009.11.02 21:43:37 »
Meg ha ezt valaki nem várja ki, hanem kiküldi az ukrán tolmácsot... :)


 [rohog] :lol: :D [rohog] :clap: [rohog]
Gabe 254.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Biztosítás
« Válasz #1000 Dátum: 2009.11.03 07:51:42 »
Így van, de kiegészíteném azzal, hogy bár az Egyesületi formánál megvan a plusz pénz befizetésének lehetősége, annak esélye, hogy ez megtörténjen szinte nulla.

Egyetértek.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Biztosítás
« Válasz #1001 Dátum: 2009.11.03 19:14:26 »
A K&H Biztosítóról van valakinek infója? Megbízható, érdemes oda váltani?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Biztosítás
« Válasz #1002 Dátum: 2009.11.03 19:41:23 »
A K&H Biztosítóról van valakinek infója? Megbízható, érdemes oda váltani?

Működnek, szerintem akkor mennek tönkre, amikor a Bank... Én oda kötöm át a motort.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Biztosítás
« Válasz #1003 Dátum: 2009.11.03 19:44:21 »
Működnek, szerintem akkor mennek tönkre, amikor a Bank... Én oda kötöm át a motort.
Pont ezért kérdem, mert az autónál ugyan nem ez lenne az egyik legolcsóbb, de motornál fele annyit fizetnék mint most az Allianz-nál.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Biztosítás
« Válasz #1004 Dátum: 2009.11.03 20:12:07 »
Működnek, szerintem akkor mennek tönkre, amikor a Bank... Én oda kötöm át a motort.
Pont ezért kérdem, mert az autónál ugyan nem ez lenne az egyik legolcsóbb, de motornál fele annyit fizetnék mint most az Allianz-nál.

Már átkötöttem. Olyan 100.-HUF-al fizetek többet, mint idén. Ahol voltam majd 10E lett volna, itt meg 2,4E HUF. Azért az már különbség.... :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.