Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 591645 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Biztosítás
« Válasz #720 Dátum: 2008.11.03 12:41:59 »
No nekem ezt mutatja, Uniqánál vagyunk 2 éve, jelenleg negyedévente 5100 HUF-ot fizetek csak. Szal minimum újrakötés bejátszik.

« Utoljára szerkesztve: 2008.11.03 12:43:41 írta kleingy »
         

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Biztosítás
« Válasz #721 Dátum: 2008.11.03 14:14:32 »
A Groupama biztositorol halott valaki?
Az anyacég francia, és elég jónevű. Ettől még a magyar leányvállalat akármilyen is lehet.
Tenyleg. Utannaneztem a neten es ez a vilag 2. legnagyobb biztositasi egyesulete. Meg alszok ra egyet, de asszem en atkotok
Nekünk a Groupama-nál van valamilyen biztosításunk (talán életb.), de alig várjuk, hogy lejárjon, mert nagyon pancserek. Rosszul számláznak, rosszul adják az igazolást, nehézkes az ügyintézés, az ügyfélszolgálat katasztrófa.
Ettől még kötelezőre mondjuk jó lehet.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Biztosítás
« Válasz #722 Dátum: 2008.11.03 16:23:52 »
A Groupama biztositorol halott valaki?
Az anyacég francia, és elég jónevű. Ettől még a magyar leányvállalat akármilyen is lehet.
Tenyleg. Utannaneztem a neten es ez a vilag 2. legnagyobb biztositasi egyesulete. Meg alszok ra egyet, de asszem en atkotok
Nekünk a Groupama-nál van valamilyen biztosításunk (talán életb.), de alig várjuk, hogy lejárjon, mert nagyon pancserek. Rosszul számláznak, rosszul adják az igazolást, nehézkes az ügyintézés, az ügyfélszolgálat katasztrófa.
Ettől még kötelezőre mondjuk jó lehet.  ::)
Ők voltak régen az Európa biztosító. Ugyanez a cég volt, ugyanez a tulajdonosi háttér, csak a nevet hozzáigazították a konszernhez 2 éve.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Biztosítás
« Válasz #723 Dátum: 2008.11.03 19:25:28 »
Hát nemtom. Nem akarom tovább ragozni, de nekem az jön le az olvasottakból, hogy nem köthetsz újat, amíg nem mondtad fel a régit. Még az is le van írva (máshol, az oldalon), hogy ha esetleg mégsem jön össze a kedvezményes, akkor ők gondoskodnak az új "normál" szerződés megkötéséről, hogy ne maradj jan 1 után biztosítás nélkül. Mindegy, próbáld meg, aztán meglássuk.
Majd hülye leszek a Hungáriánál normálba kötni..... A legdrágább biztosítók egyike... :ph34r:

Már nem az! Időközben a kedvezőbb árúak közé tartozik már, még ha nem is a legolcsóbb. Nézd csak meg pl. a netrisken.
Megnéztem. A 16 biztosítási ajánlat közül a 13. a sorban, ha az árat veszem alapul. És a Dai-ra számoltattam.  41.760.- HUF az éves díj. A jelenlegi biztosítóm a Signal 29.652.- HUF-ra állítja be és az 5. a sorban. Egyébként a Wabard az első - mondjuk nem meglepő -, és a Genertel a második.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Biztosítás
« Válasz #724 Dátum: 2008.11.03 20:12:35 »
Hát nemtom. Nem akarom tovább ragozni, de nekem az jön le az olvasottakból, hogy nem köthetsz újat, amíg nem mondtad fel a régit. Még az is le van írva (máshol, az oldalon), hogy ha esetleg mégsem jön össze a kedvezményes, akkor ők gondoskodnak az új "normál" szerződés megkötéséről, hogy ne maradj jan 1 után biztosítás nélkül. Mindegy, próbáld meg, aztán meglássuk.
Majd hülye leszek a Hungáriánál normálba kötni..... A legdrágább biztosítók egyike... :ph34r:

Már nem az! Időközben a kedvezőbb árúak közé tartozik már, még ha nem is a legolcsóbb. Nézd csak meg pl. a netrisken.
Megnéztem. A 16 biztosítási ajánlat közül a 13. a sorban, ha az árat veszem alapul. És a Dai-ra számoltattam.  41.760.- HUF az éves díj. A jelenlegi biztosítóm a Signal 29.652.- HUF-ra állítja be és az 5. a sorban. Egyébként a Wabard az első - mondjuk nem meglepő -, és a Genertel a második.


Hát, akkor nagy lehet a szórás, mert én megnéztem az Avéra, a Camryre és a Starletre is, és mindegyiknél a középmezőnyben volt az Allianz - kábé ahogy Gy. alábbi példája is mutatja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Biztosítás
« Válasz #725 Dátum: 2008.11.03 20:21:29 »
Hoppácska :excl: Most számoltattam ki apámnak az Avéra, az Allianz a legolcsóbb :eek: ! 21.360/év, újrakötés esetén  :clap: ... ez 5.340/negyedév. Mivel most valami 6.700-at fizet negyedévente, ezért valszeg újra fogjuk kötni  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Biztosítás
« Válasz #726 Dátum: 2008.11.03 21:12:05 »
Hopp most vettem eszre, hogy erdemes a fizetesi modnal a dijlehivast valasztani, mert ez is - biztositotol fuggoen - 1-3 ezer minuszt jelent az en esetemben evente. Es ez aztan tenyleg tokmindegy meg egyszerubb is..

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Biztosítás
« Válasz #727 Dátum: 2008.11.03 22:23:38 »
Hopp most vettem eszre, hogy erdemes a fizetesi modnal a dijlehivast valasztani, mert ez is - biztositotol fuggoen - 1-3 ezer minuszt jelent az en esetemben evente. Es ez aztan tenyleg tokmindegy meg egyszerubb is..
Ha a bankodnal nem kerul plusz penzbe...
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Biztosítás
« Válasz #728 Dátum: 2008.11.03 22:40:45 »
Inkább a netes átutalást preferálom. Ez nem csoportos beszedés és akkor utalod mikor akarod nem kel csekkezni és 1-2 nap már küldik is a papírt róla igazolásul.
A bankomnál ez 60 ft kb. de sokal többet nyerek csak ezzel.
En is ezt preferalom, de erre nem szoktak akkora kedvezmenyt adni - ha adnak egyaltalan - mint a lehivasra.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Biztosítás
« Válasz #729 Dátum: 2008.11.03 22:47:51 »
Hopp most vettem eszre, hogy erdemes a fizetesi modnal a dijlehivast valasztani, mert ez is - biztositotol fuggoen - 1-3 ezer minuszt jelent az en esetemben evente. Es ez aztan tenyleg tokmindegy meg egyszerubb is..
Ha a bankodnal nem kerul plusz penzbe...
Szerintem ez ma mar egyik banknal sem kerul penzbe. Na jo lehet, hogy az OTPnel meg igen  :winkiss:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Biztosítás
« Válasz #730 Dátum: 2008.11.03 23:03:13 »
Hopp most vettem eszre, hogy erdemes a fizetesi modnal a dijlehivast valasztani, mert ez is - biztositotol fuggoen - 1-3 ezer minuszt jelent az en esetemben evente. Es ez aztan tenyleg tokmindegy meg egyszerubb is..
Ha a bankodnal nem kerul plusz penzbe...
Szerintem ez ma mar egyik banknal sem kerul penzbe. Na jo lehet, hogy az OTPnel meg igen  :winkiss:
Szerintem csomag fuggo. Raiffeisennel es az OTP-nel az alap csomagban biztos nincs benne. Amugy en meg nem szeretem, ha csak ugy megterhelik a szamlamat, majd azt en tudom, mikor akarok fizetni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Biztosítás
« Válasz #731 Dátum: 2008.11.04 15:46:53 »
Hopp most vettem eszre, hogy erdemes a fizetesi modnal a dijlehivast valasztani, mert ez is - biztositotol fuggoen - 1-3 ezer minuszt jelent az en esetemben evente. Es ez aztan tenyleg tokmindegy meg egyszerubb is..
Ha a bankodnal nem kerul plusz penzbe...

Inkább a netes átutalást preferálom. Ez nem csoportos beszedés és akkor utalod mikor akarod nem kel csekkezni és 1-2 nap már küldik is a papírt róla igazolásul.
A bankomnál ez 60 ft kb. de sokal többet nyerek csak ezzel.
Nekem 0 ft az átutalás bebebebe, ja a pénzkivételen (186ft/alkalom) kívül minden ingyenes :clap:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Biztosítás
« Válasz #732 Dátum: 2008.11.04 16:31:36 »
En is csekkoltam a netrisket.

Valtani fogok Allianzra, ez nem kerdes...


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Biztosítás
« Válasz #733 Dátum: 2008.11.04 21:31:26 »
Én meg a netes átutalásban nem bízom, pontosabban a netben, inkább befizetem csekken egyben az éves díjat, azon is lehet pár ezer forintot nyerni.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Biztosítás
« Válasz #734 Dátum: 2008.11.04 21:56:03 »
Hoppácska :excl: Most számoltattam ki apámnak az Avéra, az Allianz a legolcsóbb :eek: ! 21.360/év, újrakötés esetén  :clap: ... ez 5.340/negyedév. Mivel most valami 6.700-at fizet negyedévente, ezért valszeg újra fogjuk kötni  :yes:

Azaz mégsem. Rosszul emlékeztem: nem 6.700-at fizet most, hanem 5.700-at  :whistling: ... Ennyiért nem fogjuk újrakötni.

Amúgy nem semmi a dolog. Én is B10-ben vagyok, ő is - én 7.600-at fizetek a Camryre, ő 5.700-at az Avéra. OK hogy ő 62 éves, én meg 35... na ja, és neki 37 éve van jogsija, nekem meg 18... de ez azért akkor sem kis különbség.

Mondjuk, jóbarátném -szintén B10-ben- meg közel ugyanannyit fizet az 1.4-es dízel Corijára, mint én a 2.0 benzines Camryre, pedig ő is 30 éves, és 14 éve van jogsija... Szóval azért vannak érdekes eltérések.

Ja, mindhárman az Allianznál vagyunk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )