Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 886324 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1380 Dátum: 2016.07.25 11:19:32 »
Erősen húztam és kijött :-)
:) Ezért vannak feltöltve service manualok a klub oldalra :)

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1381 Dátum: 2016.07.25 17:02:50 »
Sziasztok,

Tegnap ez FB csoportba már beírtam hátha van valakinek ott is ötlete de azért beírom ide is ha esetleg valaki azt nem olvasná és tud nekem valami tippet adni.

Szóval a szimptóma a következő: leállításkor az autó normál esetben kikapcsol és a sebesség "fokozat" kijelző később alszik el 2-3 másodperccel, mint a kikapcsolás maga, illetve ezután elkezd villogni a kulcs visszajelző. Tegnap óta nekem olyat csinál az autó, hogy a kikapcsoló gombra bökve azonnal eltűnik minden, majd kb 5-10 másodperc múlva bekapcsol az autó újra. Ez elég ciki pl amikor már kiszállt az ember aztán csodálkozva nézi, hogy az autó be van kapcsolva.

Mindennek kísérő jelensége is van, mégpedig egy szoftosabb és egy hard formában. A szoftosabb az, hogy semmi más, csak a digitális óra beáll 1:00-ra. A keményebb verzió, hogy minden resetelődik: óra 1:00-ra, fogyasztás, megtett út, ODO-méterek nullán, összes rádió állomás elfelejt - tehát mintha levettem volna egy pillanatra a kis akksit.

Átléptem diagnostic módba és a következő értékeket mutatta a computer a kis akksira: menet közben vagy READY-ben, 13.9V körül, tehát töltés OK. Simán csak bekapcsolva READY nélkül 12.1V, bekapcsolt fényszóróval 11.8V.  Elsőre én is kis akksira gondoltam, de ezek az értékek nem igazán arra hajaznak meg az sem, hogy alig 1.5 éves a kis akksim. Mindenesetre egy akkutesztert próbálok valahonnan szerezni...

Este amikor hazaértem ráültem Techstream-el de semmi hibakód nincs benne, minden a legnagyobb rendben lévőnek tűnik.

Priuschat-en kétféle dolgot olvastam: kis akkis és valami kontakt hiba a biztosíték doboz házatáján ill. valakit még le is akart húzni egy kereskedő, hogy a gyújtáskapcsoló a hibás (ami ugye nincs is benne).

Valakinek volt már hasonló misztikus hibája? Esetleg valami ötlet a fentieken túl?

Na, nem teljesen tuti, hogy ez a baja, de legyen itt az utókornak, hátha másnak is előjön ez a dolog.
https://1drv.ms/v/s!As0Va-0VwEVqi9QSAajWtmYfHhWFWw
Szóval a pozitív pólus laza volt a kis akksimon. Igaziból csutkára megvan húzva a saru, de így is mozgott. Most annyit csináltam, hogy kilazítottam és lejjebb toltam amennyire csak lehet és meghúztam. Most úgyfest nem mozog rajta, de ha újra előjön akkor ki kell találnom valamit amivel rendesen megtudom húzni a sarut.

Ubul74

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1382 Dátum: 2016.07.26 20:19:17 »
Sziasztok! 2005-ös prius elsőlengőkar silent csak lengőkarral együtt cserélhető,vagy jó bele másik tipus silentje is?

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1383 Dátum: 2016.07.27 22:36:59 »
Na, nem teljesen tuti, hogy ez a baja, de legyen itt az utókornak, hátha másnak is előjön ez a dolog.
https://1drv.ms/v/s!As0Va-0VwEVqi9QSAajWtmYfHhWFWw
Szóval a pozitív pólus laza volt a kis akksimon. Igaziból csutkára megvan húzva a saru, de így is mozgott. Most annyit csináltam, hogy kilazítottam és lejjebb toltam amennyire csak lehet és meghúztam. Most úgyfest nem mozog rajta, de ha újra előjön akkor ki kell találnom valamit amivel rendesen megtudom húzni a sarut.
Sztem ki kellene reszelni a belőle, ott, ahol összeér és már nem tudod tovább húzni, 1 mm bőven elég. Nem tudom van-e nagyobb átmérőjű "érintkezővel" (Nem tudom mi a neve) rendelkező akku. De láttam már régi ólomcsövet is ráhúzva. Csak hosszába be kell vágni, hogy tudjon idomulni.
Prius 2 - a mosolygós autó.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1384 Dátum: 2016.07.27 23:13:39 »
Sztem ki kellene reszelni a belőle, ott, ahol összeér és már nem tudod tovább húzni, 1 mm bőven elég. Nem tudom van-e nagyobb átmérőjű "érintkezővel" (Nem tudom mi a neve) rendelkező akku. De láttam már régi ólomcsövet is ráhúzva. Csak hosszába be kell vágni, hogy tudjon idomulni.
Az utóbbi a tervem ha még egyszer kilazul. A sarut nem bántanám, hátha egyszer teszek majd bele belevaló akksit is. (bár őszintén szólva nem rémlik, hogy a gyári akksinak a pozitívja vastagabb lett volna, vagy egyáltalán más méretű, na mindegy)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1385 Dátum: 2016.07.28 05:43:37 »
Az utóbbi a tervem ha még egyszer kilazul. A sarut nem bántanám, hátha egyszer teszek majd bele belevaló akksit is. (bár őszintén szólva nem rémlik, hogy a gyári akksinak a pozitívja vastagabb lett volna, vagy egyáltalán más méretű, na mindegy)

Ha ezt a saru-akksi kombót akarod továbbra is használni a kontaktálás miatt azt javasolom, hogy megfelelő vastagságú alufóliacsíkot szabjál alá, azzal normálisan megszorul és biztos kontakt lesz. Lehet, hogy sufnituning, de nem fog lelazulni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1386 Dátum: 2016.07.28 10:08:57 »
Sziasztok,

Néztem a priusclub oldalán a P2 JBL hangszóró javítós videót...
Membrángumit honnan lehet szerválni hozzá?

Köszi!
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1387 Dátum: 2016.07.28 10:45:45 »
Sziasztok,

Néztem a priusclub oldalán a P2 JBL hangszóró javítós videót...
Membrángumit honnan lehet szerválni hozzá?

Köszi!
Én cseréltem azt, és ebay-ről rendeltem.
Sajnos azonban az ebay csak 2014-ig visszamenőleg őrizte meg a vásárlási történelmet így nem látom már kitől vettem.

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1388 Dátum: 2016.07.28 11:30:25 »
Én cseréltem azt, és ebay-ről rendeltem.
Sajnos azonban az ebay csak 2014-ig visszamenőleg őrizte meg a vásárlási történelmet így nem látom már kitől vettem.
Köszi! Akkor ez speckó ehhez a JBL-hez volt vagy valami univerzális 16cm-es?
Nem tudom, hogy beadjam-e javítani vagy vegyek egy új JVC koaxot alulra, ami mondjuk 4 Ohm a 2 helyett...
A JBL baromira puffog már. :(
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1389 Dátum: 2016.07.28 12:56:20 »
Köszi! Akkor ez speckó ehhez a JBL-hez volt vagy valami univerzális 16cm-es?
Nem tudom, hogy beadjam-e javítani vagy vegyek egy új JVC koaxot alulra, ami mondjuk 4 Ohm a 2 helyett...
A JBL baromira puffog már. :(
Univerzális. A méretére már nem emlékszem sajnos, de sima univerzális volt. A hangszóró cserével lehet próbálkozni, de vedd figyelembe a méreteket (és hogy mennyire fogja szeretni az erősítő) Ha 4 ohm helyett 2 ohmosat teszel bele, előfordulhat fehér zaj.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1390 Dátum: 2016.07.29 13:49:15 »
Ha ezt a saru-akksi kombót akarod továbbra is használni a kontaktálás miatt azt javasolom, hogy megfelelő vastagságú alufóliacsíkot szabjál alá, azzal normálisan megszorul és biztos kontakt lesz. Lehet, hogy sufnituning, de nem fog lelazulni.
Én nem mertem más fémet ajánlani, mert lehet, bár nem biztos, hogy a két fém között elektrokémiai reakció indulhat ami szigetelőréteg képződéssel jár. De ha valaki próbálta és működött, azt jó lenne tudnom.
Amúgy nálam is határeset a megszorítás. Igazából nem is értem.
Prius 2 - a mosolygós autó.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1391 Dátum: 2016.07.29 16:50:56 »
Én nem mertem más fémet ajánlani, mert lehet, bár nem biztos, hogy a két fém között elektrokémiai reakció indulhat ami szigetelőréteg képződéssel jár. De ha valaki próbálta és működött, azt jó lenne tudnom.
Amúgy nálam is határeset a megszorítás. Igazából nem is értem.
Pont emiatt amit te írsz én sem szívesen próbálkoznék csak valami olyan fémmel ami vagy a saru vagy az elektróda anyaga. Ezek szerint a gyári akksinak sem megfelelő az elektróda mérete? Vagy milyen akkud van?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1392 Dátum: 2016.07.29 16:57:36 »
Én nem mertem más fémet ajánlani, mert lehet, bár nem biztos, hogy a két fém között elektrokémiai reakció indulhat ami szigetelőréteg képződéssel jár. De ha valaki próbálta és működött, azt jó lenne tudnom.
Amúgy nálam is határeset a megszorítás. Igazából nem is értem.

Az akksi póluspontjai ólomötvözetből vannak, az alufólia meg aluból.  Nem vesznek össze. A rézzel már óvatosabb lennék.

A megoldás meg az, hogy japán (ázsiai) normájú akksi kell bele, azzal kompatibilis az akkusaru.  :excl:  (nem azonos kialakítású, mint az eu-s)

Az ázsiai cserébe kissé drágább. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1393 Dátum: 2016.07.29 21:13:22 »
Az akksi póluspontjai ólomötvözetből vannak, az alufólia meg aluból.  Nem vesznek össze. A rézzel már óvatosabb lennék.

A megoldás meg az, hogy japán (ázsiai) normájú akksi kell bele, azzal kompatibilis az akkusaru.  :excl:  (nem azonos kialakítású, mint az eu-s)

Az ázsiai cserébe kissé drágább. :)
Márkák?

Az enyémben most Varta van.  Én az összeszoruló pofák reszelését fogom választani. 1 mm elég. Azzal mé be lehet tennia vastagabb pólusúhoz is mivel azt csak a csavar hossza befolyásolja.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1394 Dátum: 2016.07.30 08:06:36 »
Márkák?

Az enyémben most Varta van.  Én az összeszoruló pofák reszelését fogom választani. 1 mm elég. Azzal mé be lehet tennia vastagabb pólusúhoz is mivel azt csak a csavar hossza befolyásolja.

Huhh, akksiban nekem "majdnem" mindegy.  Van Varta, Lesti, Bosch, meg valami noname akksim a különböző kocsikban, robogóban.  Úgy vélem, hogy a Varta, Exxide teljesen jó választás lehet.  Ha kell, jellemzően a kedvenc akkuboltomba megyek, ahol értenek is hozzá, van is választék és nem a legdrágábban akarják rámsózni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.