Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 786424 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2040 Dátum: 2014.12.12 09:18:32 »
Nálam úgy tűnik, rendben van a számozás. 2000-es faceliftes az autó és "0" a 10. számjegye a VIN-nek.

Ugyan keress már rá TOYOTA VIN DECODER-re!
Én kb. 4 helyen találom ugyanazt: "O – Doesn’t exist. Neither zero or the letter “O” are used as the 10th digit." "Y – 2000"
Most akkor WTF?
(Az nem izgat, hogy esetleg 2000 év végi az autóm a 2001/02 helyett, de szeretek tisztán látni.)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2041 Dátum: 2014.12.12 09:40:31 »
Ugyan keress már rá TOYOTA VIN DECODER-re!
Én kb. 4 helyen találom ugyanazt: "O – Doesn’t exist. Neither zero or the letter “O” are used as the 10th digit." "Y – 2000"
Most akkor WTF?
(Az nem izgat, hogy esetleg 2000 év végi az autóm a 2001/02 helyett, de szeretek tisztán látni.)
Rákerestem, nem ismeri fel, de én ettől még jól fogok aludni...  :cool2:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2042 Dátum: 2014.12.12 09:50:41 »
Rákerestem, nem ismeri fel, de én ettől még jól fogok aludni...  :cool2:

Akkor tiszta sor, hogy nem érthető :)
Egyébként, álmaimat én sem hagyom zavarba ejteni ilyesmikkel.

ujjobbagya

  • Vendég
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2043 Dátum: 2014.12.12 10:42:09 »
Milyen kuplung szettet ajánlanátok a T22-be?
Elég nagy árkülönbségek vannak, 45ezer - 110ezer Ft.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2044 Dátum: 2014.12.12 10:48:30 »
Milyen kuplung szettet ajánlanátok a T22-be?
Elég nagy árkülönbségek vannak, 45ezer - 110ezer Ft.
Aisin, Valeo. Ezek jók és megfizethetők.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

ujjobbagya

  • Vendég
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2045 Dátum: 2014.12.12 11:05:24 »
Aisin, Valeo. Ezek jók és megfizethetők.

Aham, és pl a jakoparts 105ezerért mivel tud többet mint a valeo 45ért?
Mi indokol ekkora különbséget?

Vagy van Sachs (ezt ismerem az FAstra-ba is ilyet vettem anno, ***a volt), de abból is az egyik 47 a másik 117, itt se tudom mi lehet a különbség, lásd mellékelt ábra.

Arra akarok kilyukadni hogy ha kedvezménnyel el bírok hozni egy ilyen ~100ezreset jóval olcsóbban akkor érdemes-e inkább azt.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2046 Dátum: 2014.12.12 11:10:16 »
Én ekkora különbséget semmiképpen nem tartok indokoltnak a Sachs esetében pl. Ha már 80-100.000Ft-ért vennék kuplunot, az csakis Optifit Toyota lenne.

Nekem az Aisin 33600Ft volt nagy kedvezménnyel. A Valeo is kb 5000Ft hijján ennyi. A LUK picit drágább, a Sachs sokkal.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

ujjobbagya

  • Vendég
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2047 Dátum: 2014.12.12 11:14:49 »
Én ekkora különbséget semmiképpen nem tartok indokoltnak a Sachs esetében pl. Ha már 80-100.000Ft-ért vennék kuplunot, az csakis Optifit Toyota lenne.

Nekem az Aisin 33600Ft volt nagy kedvezménnyel. A Valeo is kb 5000Ft hijján ennyi. A LUK picit drágább, a Sachs sokkal.

Az Optifit csak márkaszervizben kapható?
Sehol máshol nem találom a neten, árakat se.

szerk.: amúgy az aisin neve rémlik, ugyanis amikor a kocsit vettem még belealkudtam a kuplungot, mintha pont aisin lett volna a számlán, meg az ár is stimmel. Mondjuk ez a kuplung most lesz 2 éves de már a végét járja, szerelő szerint (meg érzésre is) még éppen párezer km-t kibír de nyár körül muszáj lesz cserélni.
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.12 11:18:01 írta ujjobbagya »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2048 Dátum: 2014.12.12 11:30:11 »
Az Optifit csak márkaszervizben kapható?
Sehol máshol nem találom a neten, árakat se.

szerk.: amúgy az aisin neve rémlik, ugyanis amikor a kocsit vettem még belealkudtam a kuplungot, mintha pont aisin lett volna a számlán, meg az ár is stimmel. Mondjuk ez a kuplung most lesz 2 éves de már a végét járja, szerelő szerint (meg érzésre is) még éppen párezer km-t kibír de nyár körül muszáj lesz cserélni.
Lehet, hogy csak egy részét cserélték ki, de veled kifizettették a szett árát. 2 év alatt nem kopik el a vadiúj kuplung. Kiemelkedően sokat sem mész vele...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2049 Dátum: 2014.12.12 12:03:02 »
Szia. Üdv a fórumon. A 700e-s kategória felejtos a leírt igényekből kiindulva. Olyan 800 és 1 Milla az az ársáv, amiben már lehetne találni megfelelőt.
Az enyémben 230000 van, de ránézésre egy százast legalább letagadhatna. Ha egy avensisnek van gazdája, akkor nem kopik a autó csúnyán, mint egy hasonló VW, vagy francia valami.
Nézegetni kell a hahu-t, akár be is linkelheted ide, megszakértjuk. Légy ugrásra készen, mert borzasztó ritka a tényleg jó állapotú darab.
Köszönöm a köszöntést!:)
Nos igen,nézem a hirdetéseket, február környékén már aktuális lehet,most még nem nagyon tudok vezetni. Az a baj, hogy mivel nem használom nagyon sokat, így nem látom értelmét 1 millát kitenni az utcára dísznek, ugyanakkor megbízható verdát szeretnék, ami még egy ideig autó marad. Olvasgattam a fórumot,azért hatalmas problémák nem szoktak lenni ezekkel,nem? CSapágycserék,sziletnek, kuplung... Ha a motor nincs ostromolva,akkor 300e-ig azért lehet rá számítani,nem? Nem néztem meg még egyet sem, egyelőre képek és leírások alapján gondolkodom.. A faceliftes jobban tetszik,bár a központ kompjútert kidobnám,egy rendes rádió/mp3 lejátszóaztán kész.A fabetét katasztrófa.. Elrendezésre a régebbi jobban bejön , de azoka az első lámpák... :)
Ha 600 körül felbukkan valami normális,amira még rá kell dobni 2 éven belül 200at,az még talán beleférhet, de ugye lutri,hogy mennyi van benne, s hogy használták...  Márkaszervizes nincs itt esetleg,aki motorszám alapján utána tud nézni az előéletének?

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2050 Dátum: 2014.12.12 12:10:25 »
Szia! Mivel 10e km-t mész egy évben, így a tervezett időszakban 60-80e km az nem sok, szóval ne riasszon vissza egy jó állapotú 300e km-t futott kocsi, mert a végén lesz benne 400, na és akkor...
Maradj a benzinesnél 1.6 vagy 1.8 -ha találsz olyat-. Ha a motor/váltó rendben van, a többi nem nagy költség.

Sajnos a kárpit olyan jó az autóban, hogy csak akkor lehet megítélni belőle a korát és használtságát, ha 150kg ember ült benne, egyébként alig van jele a kiültségnek, meg nem kopik. Lehet ezért kopik ki minden nadrágom a seggemnél, mert az ülés valami gárnit-kárpitból van :)

Vagy ha ennyi van rá, akkor vegyél egy carinát, a többiből meg felújítod :)

Köszi, s igazad van, ha a motor rendben van,akkor a többi nem égető probléma, de a kérdés az,h mennyit bír a  motor? Mert azért olvastam 200 felett nem sokkal motorgenerált eladó hirdetésekben... Viszont a nepperek hirdetéseiben látható 15éves autó 170e km-el 800ért sem fogott meg, jobban esne magánszemélytől vásárolni..
Carinát nem veszek, 20 éves autót adtam el, vágyom valami újabbra,szebbre, jobbra... Kérdés, h gyűjtögessünk még egy rendes autóra, vegyek egy kopottat,s szenvedjek a szervizekkel, vagy inkább nézzek egy mondeót?

Tényleg, jó szerelőt ismertek pesten,akire rá lehet bízni egy ave-t, s nem márkaszervíz áron dolgozik?

ujjobbagya

  • Vendég
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2051 Dátum: 2014.12.12 12:27:14 »
Lehet, hogy csak egy részét cserélték ki, de veled kifizettették a szett árát. 2 év alatt nem kopik el a vadiúj kuplung. Kiemelkedően sokat sem mész vele...  :whistling:

Lehet, mindegy is, kb. egy évig jó is volt teljesen.
Igazából a kocsi árából alkudtam kicsit + cserélje ki a kuplungot saját költségen mert akkori állapotában már nagyon szar volt.

Jaja, kiemelkedően sokat nem megyek, kb. 30ezer ment bele max.

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2052 Dátum: 2014.12.12 13:57:47 »
Köszi, s igazad van, ha a motor rendben van,akkor a többi nem égető probléma, de a kérdés az,h mennyit bír a  motor? Mert azért olvastam 200 felett nem sokkal motorgenerált eladó hirdetésekben... Viszont a nepperek hirdetéseiben látható 15éves autó 170e km-el 800ért sem fogott meg, jobban esne magánszemélytől vásárolni..
Carinát nem veszek, 20 éves autót adtam el, vágyom valami újabbra,szebbre, jobbra... Kérdés, h gyűjtögessünk még egy rendes autóra, vegyek egy kopottat,s szenvedjek a szervizekkel, vagy inkább nézzek egy mondeót?

Tényleg, jó szerelőt ismertek pesten,akire rá lehet bízni egy ave-t, s nem márkaszervíz áron dolgozik?

Mivel volt egy 20 éves autód, te is tudod, hogy a mostani árkategória/évjárat, amit belőttél, lutri. Ez nem azt jelenti, hogy csak szar van, de nagyobb eséllyel nyúlsz mellé. Ezért javasolta más is, hogy ha ezt a kocsit akarod, akkor érdemesebb a drágábbakat nézni.
Ha szép kocsi kell ennyiért, vegyél egy peugeot 406-ost :-). Nekem anno bevált.

simico

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2053 Dátum: 2014.12.12 16:44:49 »
A jobb térdednél, a kormány alatti borításban van egy rácsos rész. Na, ott van mögötte.
...

Köszi a választ és a doksit! Ha lesz rá lehetőségem, megpróbálom majd a doksi alapján ellenőrizni a dolgokat.
Azt tudom, hogy középen hideg levegő jön a módok többségében (személy szerint én ezt baromságnak tartom), éppen ezért én is le szoktam zárni. Pont úgy állítok be mindent (fűtés, hűtés, párátlanítás, stb), ahogy a kézikönyv írja, azt a részt külön bedigitalizáltam és felraktam a telefonomra is anno (bár már nincs rá szükség, megy már fejből is). Az első 5-10 percig úgy is megy minden ahogy a nagykönyvben meg van írva, aztán jön a hideg meglepetés.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer