Szerző Téma: Hurrá! Nyaralunk!  (Megtekintve 191693 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1080 Dátum: 2016.08.23 07:03:25 »
:clap: :clap: :clap:
Nem tűnt fel a fiúknak, azt biza tán nem mossák!? ;) :D
ezt nem értettem...

rajta van a rendszámon 2004május1 óta...

Kimoshatnád a csipákat meló után maci! :hug: :hug: :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1081 Dátum: 2016.08.23 07:12:20 »
agyafurt,de kapizsgálom...
kemény vagy szöghaj...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1082 Dátum: 2016.08.23 09:03:12 »
8 éve megyek minden évben vitorlázni, nincs H matricán.😊


vitorlázásról mesélhetnél.. :wub:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1083 Dátum: 2016.08.25 09:42:48 »
Mire vagy kíváncsi?
Adrián, bérelt 46-53 hajó, egy hét, saját vezetői licensszel.

Tapatalkkal küldve az én iPhone 8S készülékemről 😜


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1084 Dátum: 2016.08.25 22:27:15 »
Mire vagy kíváncsi?
Adrián, bérelt 46-53 hajó, egy hét, saját vezetői licensszel.
Szerintem arra gondolt, hogy milyen hajóvezetői engedély kell az Adriára, mennyire macerás letenni, mennyibe kerül, hol lehet vele hajózni, milyen bérlési lehetőségek vannak, stb.
De csak tippelek.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1085 Dátum: 2016.08.26 08:41:26 »
na. semmi extra érdekel a  hajózás.
 itt óbudán gondolkodtam hogy lerakom a wiking marina-ban a zengedélyt. 
a többi kérdést Silent úr le is írta.  ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1086 Dátum: 2016.08.26 09:48:34 »
Múltor a Balcsiról hazafelé oszkároztam, és hoztam egy srácot, aki ilyesmivel foglalkozik. Azt mondta van a Balatonon vitorlás tanfolyam, ami elég nehéz, sok gyakorlat stb. de ezzel nem mehetsz tengerre (?? ebben már nem vagyok biztos), viszont az Adrián egy hétvége alatt, minimális gyakorlattal meg lehet szerezni olyan engedélyt, ami Horvátország és csomó más (szerződött) ország tengerpartjánál jó, de megvan, hogy milyen távolságra távolodhatsz el a parttól. Azt mondta, hogy ez Horvátországban elég jó, mert sok sziget messze van a szárazfölddtől és ilyenkor az utolsó szigettől számít. Illetve azt is mondta, hogy hivatalosan nem, de gyakorlatilag mehetsz távolabbra is (saját kockázatodra), mert nemzetközi vizeken úgysem ellenőrzi senki.
De majd Citrom kijavít, biztos sokkal pontosabban tudja.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1087 Dátum: 2016.08.26 09:55:10 »
na. semmi extra érdekel a  hajózás.
 itt óbudán gondolkodtam hogy lerakom a wiking marina-ban a zengedélyt. 
Elsőre jobban jársz, ha csinálsz egy hazai vitorlás tanfolyamot haladó szintig és Balatonon vagy a Velencei tavon vitorlázol. Bérelni sok helyen lehet, Agárdon a VVSI-nél pl. oktatás és bérbeadás is van. Ha a tanfolyamot ott csinálod, akkor talán valami kedvezményes bérlési opció is kialakul. Pestről háromnegyed óra, még akkor is mókás tud lenni, ha korán megy be melózni az ember, 3-kor eljön melóból, 4-re lent van a bérelt vitorlásban és este 9-10-re hazaér. Horvát B/C 400/900 euró és előtte azért kell némi gyakorlat. De lehet nem vagyok pontos mindenben, én főleg szörföztem, családban mások vitorláznak, onnan ragadt rám némi infó.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1088 Dátum: 2016.08.26 10:02:27 »
Engem amúgy nagyon érdekelne a Balatoni vitorlázás, csak sajnos nem stabil az úszástudásom...  :wacko:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1089 Dátum: 2016.08.26 10:10:46 »
Engem amúgy nagyon érdekelne a Balatoni vitorlázás, csak sajnos nem stabil az úszástudásom...  :wacko:

én is ugyanígy vagyok. asszony szerint én még úszni se tudok, beúszok a tengerbe nyelek egy korty vízet , helló... :helpsmilie:

mindegy. tetszenek érdekelnek a hajók.  elöször valami társaságot keresnék aki kivinne inasnak egy vitorlásban mondjuk egy napra. ha megtetszene akkor levizsgáznék belőle.
Adria később.  imádom de nem ..

most is néztem a horvát pályán aki lecipel (cseh, német) egy hajót oda , ez megéri? 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1090 Dátum: 2016.08.26 10:18:13 »
Engem amúgy nagyon érdekelne a Balatoni vitorlázás, csak sajnos nem stabil az úszástudásom...  :wacko:
Stabilizáld. Én 27 évesen mentem el felnőtt úszásoktatásra a Kondorosiba, mert ugyanebben a cipőben jártam. Cikinek éreztem, de kiderült, hogy nem ritka. 4 alkalom alatt gyönyörűen rendbe tették a mellúszásomat, utána jött a gyors. 10-15 alkalom alatt simán felszeded amit kell és onnantól teljesen rendben leszel. Próbáld ki, egyáltalán nem vészes árban sem és időben is alkalmazkodnak egy átlag felnőtt életviteléhez, általában este 7-kor van az oktatás.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1091 Dátum: 2016.08.26 10:21:59 »
Ússzással is kb így vagyok, tudom miről beszélsz : :cool2: .
Valószínűleg úgy éri meg, ha sokat vagy lent, vagy otthagyod télire egy kikötőben. Rendszeresen lecipelni nem hiszem, hogy megéri.

Innen jutott eszembe, hogy pont beszéltük a nyáron, hogy miért jó lakókocsival menni nyaralni. Tényleg nem értem:
- lassan tudsz haladni (max 90-100 pályán is)
- az autó sokkal többet fogyaszt
- vadkempingezést eléggé bűntetik a legtöbb helyen, a rendes kempingben a hely pedig alig olcsóbb mint egy rendes apartman és ugyanúgy előre kell foglalni.
- egész nyáron ugyanabban szűk wc-ben és zuhanyzóban szívatod magad és a családodat.

Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1092 Dátum: 2016.08.26 10:23:41 »
Stabilizáld. Én 27 évesen mentem el felnőtt úszásoktatásra a Kondorosiba, mert ugyanebben a cipőben jártam. Cikinek éreztem, de kiderült, hogy nem ritka. 4 alkalom alatt gyönyörűen rendbe tették a mellúszásomat, utána jött a gyors. 10-15 alkalom alatt simán felszeded amit kell és onnantól teljesen rendben leszel. Próbáld ki, egyáltalán nem vészes árban sem és időben is alkalmazkodnak egy átlag felnőtt életviteléhez, általában este 7-kor van az oktatás.
Köszi, jó ötlet, valamikor meg fogom lépni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1093 Dátum: 2016.08.26 10:59:47 »
Engem amúgy nagyon érdekelne a Balatoni vitorlázás, csak sajnos nem stabil az úszástudásom...  :wacko:
Azért mész inkább hajóval, nem?!  :D

Úszó szakedzőivel úszásoktatást vállalok jutányos áron!  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.26 11:01:29 írta Nagycitrom »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1094 Dátum: 2016.08.26 11:23:49 »
Elsőre jobban jársz, ha csinálsz egy hazai vitorlás tanfolyamot haladó szintig és Balatonon vagy a Velencei tavon vitorlázol. Bérelni sok helyen lehet, Agárdon a VVSI-nél pl. oktatás és bérbeadás is van. Ha a tanfolyamot ott csinálod, akkor talán valami kedvezményes bérlési opció is kialakul. Pestről háromnegyed óra, még akkor is mókás tud lenni, ha korán megy be melózni az ember, 3-kor eljön melóból, 4-re lent van a bérelt vitorlásban és este 9-10-re hazaér. Horvát B/C 400/900 euró és előtte azért kell némi gyakorlat. De lehet nem vagyok pontos mindenben, én főleg szörföztem, családban mások vitorláznak, onnan ragadt rám némi infó.
Szerintem nem.
Ki kell menni az Adriára, ha ott akarsz később vitorlázni. Ha a Balatonon, akkor persze oda kell menni.
Igazából úgy lehet tényleg használható tudást összeszedni, hogy csinálja az ember és ott, ahol később is menni akar már önállóan is. Mert a helyi időjárás ismeret nagyon fontos tényező.
Én egy pár hetes tanfolyammal és vizsgával utána nem mernék elindulni egy családdal a hajón. A vitorlázás veszélyes munkakör, tényleg meg lehet halni, ha valaki hülye. Persze ha csak szélcsendben motorozgat az ember a vitorlással és mindig kimegy egy marinába (ugyanabba), akkor oké, de tényleges túrákhoz az kevés. Ott észnél kell lenni, erőteljesen körültekintőnek!
Idén sikerült belefutnunk az utolsó két napon egy viharos, szar időbe. Rajunk kívül talán senki nem vitorlázott akkor és olyan hajónk volt, amivel lehetett is menni rendesen (egy latnis Elan 450-es). De 3 tapasztalt, évek óta vitorlázó ember volt a hajón és dolgozott rendesen. Kellett is. Így sem úsztam meg kisebb baleset nélkül.
Pár éve a horvátok kis túlzással egy üveg italért is adtak licenszet mondjuk egy max 47-esre és nem kellett tanfolyam. A kikötő parancsnokkal lebeszéled az időpontot, odamész és virítasz. Nekik az az érdekük, hogy minél többen vigyenek hajót. De a papír csak ahhoz kell, hogy megkapd a vitorlást, a tudás viszont magad és a családod miatt kell.

Egyébként nagyon nagy buli egy hétig hajón lakni, vitorlázni a szigetek között, kikötni egy-egy városban vagy egy csöndes öbölben és felpattintani egy üveg finom bort este a fedélzeten  :yes:
Ja és megdönteni a hajót fedélzet szintig 28-36 csomós szélben :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.26 11:25:31 írta Nagycitrom »