Szerző Téma: Hurrá! Nyaralunk!  (Megtekintve 191695 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #915 Dátum: 2012.08.25 17:48:00 »
Hajnal 2-re hazaértünk Portorozsból  :wub: Első külföldi és egyben tengerparti nyaralás, de lenyűgöző volt  :yes: Gyönyörű part, szuper tiszta szállás (***) és víz; árban benne a wellness részleg használata (bár ez utolsó este tudatosult bennünk, így utolsó napot du 3-ig a belső medencékben töltöttük; csúszdától már fájt a hátam  :D ), wifi (ha valaki arra gerjed), parkolás. Parton minden van, és nem drága, meglepő módon. 2x a koperi Intersparban ebédeltünk (2 felnőtt 1 gyerek, üdítővel ~17 €), nagyon finom, de ha annyira tudnának angolul, mint mi szlovénül nem, akkor jobb lett volna.

Nem ez volt az utolsó alkalom, hogy itt nyaraltunk... Egy valami árnyalta kicsit ezt a pár napot: hazafelé, éjfél után, Nagykanizsa magasságában megállt az autó, Check Engine...  :helpsmilie: ennek örömére délelőtt időpont a Nissan Gablinihez, valószínűleg egy korábbi hiba "tört felszínre" a hibatárolóból, de ha már ott voltam, egy teljes szerviz, átvizsgálás, beállították az alapjáratot, még ki is takarították nekem az autót. Lassan esedékes toronycsapágy csere, de most már van legalább assistance-om.

(Nagykanizsán bementünk a Tescoba, gyerek még nem nagyon érti ezt a külföld-belföld, idegen nyelvek dolgot, szépen átaludta Maribortól az utat. Tescoban a pénztárnál halkan megjegyezte, apa, itt magyarul beszélnek...  [rohog] )

Melyik szálló volt ez, kíváncsi lennék az árkra, ha nem titok. Ha nem titok, közvetlen foglalás volt, vagy utazási irodán keresztül?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #916 Dátum: 2012.08.25 19:34:00 »
Ha az osztrákoknál netán készült automata fénykép, akkor azt kiküldik ide vagy nem foglalkoznak vele?  ::)
2 vagy 3 alkalommal haladtam el ilyen objektum mellett nem teljesen korrekt sebességgel (~10-20 km/h plusz).
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #917 Dátum: 2012.08.25 19:39:17 »
Melyik szálló volt ez, kíváncsi lennék az árkra, ha nem titok. Ha nem titok, közvetlen foglalás volt, vagy utazási irodán keresztül?
Hotel Ville Park, Portorozs, a szállón belül pedig az Orada szekció (ez nem választott, ezt úgy adták) A szálló egyébként része a Bernardin komplexumnak, az 5*-os része nyilván nem ennyi... A szállás 2 felnőtt 1 gyermek (7 éves) részére 130e Ft volt, 4éj/5 nap, svédasztalos reggelivel (kellő választék, mind étel, mind ital területén, és finom minden). Booking.com-on találtam, teljesen véletlenül; picit drágább lett volna, de vagy az € árfolyam változott, vagy a bank váltott kedvezően kártyás fizetésnél, nem tudom, nem is izgat  :D Az egész személyzet, de még a környéki kisboltokban is nagyon aranyosak, szuper korrektek.
(csak kerestem egy képet, a piros körrel jelölt, sárga épületben voltunk, ha látszik...)



Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #918 Dátum: 2012.08.25 19:50:51 »
Ha az osztrákoknál netán készült automata fénykép, akkor azt kiküldik ide vagy nem foglalkoznak vele?  ::)
2 vagy 3 alkalommal haladtam el ilyen objektum mellett nem teljesen korrekt sebességgel (~10-20 km/h plusz).
Nagy eséllyel nem. Kb. max. 12-15 EUR lenne, de gazdaságilag nem éri meg futniuk utána.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #919 Dátum: 2012.08.26 03:25:51 »
Ha az osztrákoknál netán készült automata fénykép, akkor azt kiküldik ide vagy nem foglalkoznak vele?  ::)
2 vagy 3 alkalommal haladtam el ilyen objektum mellett nem teljesen korrekt sebességgel (~10-20 km/h plusz).
En is ketszer szaladtam bele 3 labuba az osztrakoknal az egyik 100~ korul volt 50-en tablanal es nem jott semmi.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #920 Dátum: 2012.08.26 07:50:31 »
Hotel Ville Park, Portorozs, a szállón belül pedig az Orada szekció (ez nem választott, ezt úgy adták) A szálló egyébként része a Bernardin komplexumnak, az 5*-os része nyilván nem ennyi... A szállás 2 felnőtt 1 gyermek (7 éves) részére 130e Ft volt, 4éj/5 nap, svédasztalos reggelivel (kellő választék, mind étel, mind ital területén, és finom minden). Booking.com-on találtam, teljesen véletlenül; picit drágább lett volna, de vagy az € árfolyam változott, vagy a bank váltott kedvezően kártyás fizetésnél, nem tudom, nem is izgat  :D Az egész személyzet, de még a környéki kisboltokban is nagyon aranyosak, szuper korrektek.
(csak kerestem egy képet, a piros körrel jelölt, sárga épületben voltunk, ha látszik...)


Köszi a beszámolót és igen látszik!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #921 Dátum: 2012.08.26 10:32:28 »
Ha az osztrákoknál netán készült automata fénykép, akkor azt kiküldik ide vagy nem foglalkoznak vele?  ::)
2 vagy 3 alkalommal haladtam el ilyen objektum mellett nem teljesen korrekt sebességgel (~10-20 km/h plusz).
Legjobb tudomásom szerint nincs (még) olyan egyezményünk Ausztriával, melynek alapján az efféle szabálysértési bírságok "utolérhetnék" az embert Magyarországon.

Viszont el tudok képzelni egy "worst scenario" forgatókönyvet  :hmmmm: ... Jelesül azt, hogy ha mondjuk mégis bemértek (amit egyébként 10-20 kmh plusz esetén én nem tartok túl valószínűnek), akkor, amennyiben később valamikor belefutsz egy közúti ellenőrzésbe Ausztriában, és a rendőr lecheckolja a rendszámodat a rendszerben, esetleg kibukhat a dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #922 Dátum: 2012.08.26 11:55:38 »
Ha az osztrákoknál netán készült automata fénykép, akkor azt kiküldik ide vagy nem foglalkoznak vele?  ::)
2 vagy 3 alkalommal haladtam el ilyen objektum mellett nem teljesen korrekt sebességgel (~10-20 km/h plusz).
ja, nem lesz semmi se. nincs adatközlés. de már dolgozik rajta a ZEU, a következő schengeni integrációs lépcsőben, amikorra egységesíteni fogják az eu-s jogosítványokat, akkorra állítólag a tagállami nyilvántartások is össze fognak kapcsolódni. egyébként egy kollegám egyszer kapott belgiumban egy németországi gyorshajtási büntetést - akkor ott azok utánajártak és a belgák kiadták az adatokat

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #923 Dátum: 2012.08.26 12:12:06 »
ja, nem lesz semmi se. nincs adatközlés. de már dolgozik rajta a ZEU, a következő schengeni integrációs lépcsőben, amikorra egységesíteni fogják az eu-s jogosítványokat, akkorra állítólag a tagállami nyilvántartások is össze fognak kapcsolódni. egyébként egy kollegám egyszer kapott belgiumban egy németországi gyorshajtási büntetést - akkor ott azok utánajártak és a belgák kiadták az adatokat
Bizonyos országok között már működik a dolog. Pl. Ausztria és Németország között biztosan.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #924 Dátum: 2012.08.28 22:58:31 »
Milánóba volna akciós 3 napos repülő út október elején. Ahogy néztem ott még kellemes az időjárás. Érdemes elmenni oda, milyen látnivalók vannak - a neten elég vegyes infókat találtam, mi nem bulizni mennék. Wizzair gondolom vállalható.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #925 Dátum: 2012.08.28 23:10:54 »
Én 2010-ben október 1-2-én voltam Milánóba, nem volt rosszidő, olyasmi mint nálunk mondjuk 2 héttel korábban (tehát szeptember közepén).
Én egy konferencián voltam Milánó mellett egy kisvárosban egy magánegyetemen, Milánóba egyik este mentünk be este 10 és éjfél között. Ennélfogva túl sokat nem láttam belőle, de azt mondják, hogy a székesegyház, opera (Scala) ami a fő turistalátványosság, viszont ha ruhát szeretnétek venni, akkor a legfobb hely, Milánó a divat fővárosa.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #926 Dátum: 2012.08.29 04:42:09 »
Milánóba volna akciós 3 napos repülő út október elején. Ahogy néztem ott még kellemes az időjárás. Érdemes elmenni oda, milyen látnivalók vannak - a neten elég vegyes infókat találtam, mi nem bulizni mennék. Wizzair gondolom vállalható.
Semmi nincs ott. Europa leunalmasabb nagyvarosa (olaszok szeirnt is). Ne vesztegess ra se idot se penzt! Nem veletlen olyan olcso oda minden repjegy  :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #927 Dátum: 2012.08.29 08:32:22 »
Kösz, ez hasznos volt.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #928 Dátum: 2012.09.15 18:16:16 »
Voltunk kirandulni.
A helyszin a Schaffhausen mellett talalhato Rheinfall vizeses(21m) volt, amirol azt erdemes tudni, hogy Europa legnagyobb vizhozamu vizesese.

Sajat felvetel a csonakbol. Bocs, hogy nem tudok videot vagni, igy egy kicsit lehet, hogy unalmas lett.
&feature=youtu.be
kisa
born to ride

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #929 Dátum: 2014.07.26 09:06:51 »
gyerekek,van valaki,aki mostanában olasz nyaralást tervez? vagy netán épp ott van?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки