Szerző Téma: Hurrá! Nyaralunk!  (Megtekintve 191774 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #525 Dátum: 2010.03.29 09:53:08 »
Köszönöm a tippeket. Amiket írtál, már mind megjártuk. Írott-kőt többször, Liszt háznál is jártunk meg a lékai várnál is. És annál a bizonyos kilátónál is. (legutóbb, mikor ott voltunk, épp valami határvadász féleség is fent volt a kilátóban. Én még élőben ekkora távcsöves puskát nem láttam :eek: )
Gabe 254.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #526 Dátum: 2010.03.29 10:08:16 »
Ha mindent ismersz a környéken, miért kérsz tanácsot? :lol:

Amúgy ennyire szeretitek Kőszeget, hogy visszajártok?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #527 Dátum: 2010.03.29 10:17:08 »
Nagyon :yes: Ráadásul van egy kedvenc szálláshelyünk is.  Jó fej vendéglátók :D
Egyébként igen, ismerjük nagyjából a helyet, de pont a rejtett értékekre lennék kíváncsi, amit talán kevesebben látogatnak. Az Írott-kővel is az a bajom, hogy már az úton is sok emberrel szoktunk összefutni, de mikor fönt vagyunk, akkor aztán valóságos tömeg szokott lenni.
Gabe 254.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #528 Dátum: 2010.03.29 10:38:27 »
Mi először voltunk most. Viszont megdöbbentett, hogy a hegytetőn a kilátó mennyire rozzant állapotban van, fel sem lehet menni. Pedig szvsz ott rentábilis turistalátványosságot lehetne csinálni. Le kéne aszfaltozni a felvezető utat, felújítani a kilátót, de láthatóan egyik állam se óhajt pénzt költeni ilyesmire. Sajnos.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #529 Dátum: 2010.03.29 10:39:28 »
Amúgy meg érdemes lehet megnézni a 1,5M lépés utolsó és a még 1M lépés első részét. Hátha ad tippeket.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #530 Dátum: 2010.03.30 00:07:25 »
Mi először voltunk most. Viszont megdöbbentett, hogy a hegytetőn a kilátó mennyire rozzant állapotban van, fel sem lehet menni. Pedig szvsz ott rentábilis turistalátványosságot lehetne csinálni. Le kéne aszfaltozni a felvezető utat, felújítani a kilátót, de láthatóan egyik állam se óhajt pénzt költeni ilyesmire. Sajnos.

Nem lehet felmenni rá?! Legutóbb nem tűnt annyira ramatynak. (2éve nyáron)
Gabe 254.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #531 Dátum: 2010.03.30 08:34:38 »
Nem lehet felmenni rá?! Legutóbb nem tűnt annyira ramatynak. (2éve nyáron)

Le van lakatolva, nagy tábla, hogy nem szabad, blabla. Az alsó teraszra még ki lehet menni, de elvileg már az is tilos.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #532 Dátum: 2010.05.21 22:52:00 »
Hali. Gondoltam beírom ide, hátha van még itt Toyotás Horvátország-fan rajtam kívül.  :D Szóval idén júliusban 10 napot tervezünk eltölteni Brac szigetén (2 család, E12 és E15 Corikkal). Igazából arra lennék kíváncsi, hogy van-e valakinek friss élménye (1-2-3 éves) Brac szigetéről. Illetve apartmant keresünk 6 főre 19.07.-30.07. közt. Előre is köszi a válaszokért (már ha lesznek...).  :D Minden tippet ötletet, szívesen fogadok.  :flowers:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #533 Dátum: 2010.05.21 23:17:06 »
Tavaly voltam, igaz csak egy estét és egy fél délelőttöt, azt is egy csendes, lakatlan öbölben, horgonyon  :)
De vitorlásról nagyon szép volt, mint a szigetek többsége az Adrian.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #534 Dátum: 2010.05.22 00:35:13 »
Tavaly voltam, igaz csak egy estét és egy fél délelőttöt, azt is egy csendes, lakatlan öbölben, horgonyon  :)
De vitorlásról nagyon szép volt, mint a szigetek többsége az Adrian.
Csak irigykedni tudok... ::) Én motorral és autóval voltam már elég sok helyen. a kedvencek: Korcula, Hvar, Cres, Rab...  :) Brac eddig kimaradt, ezt szeretnénk pótolni. Nem tudom foglaljak-e előre szállást, vagy próbáljak meg helyszínen keresni...  :hmmmm: Mekkora a vitorlás, ha publikus?  ;)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #535 Dátum: 2010.05.22 07:59:41 »
Tavaly egy 49-es Bavaria-val voltunk, Trogir-ból indultunk.





« Utoljára szerkesztve: 2010.05.22 08:07:10 írta Nagycitrooom »

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #536 Dátum: 2010.05.22 14:03:12 »
Tavaly egy 49-es Bavaria-val voltunk, Trogir-ból indultunk.

Gyönyörűek.  :wub: Mindig is szerettem volna vitorlázni, de ez eddig kimaradt az életemből....mondjuk, a párom nem is igazán bírja a kisebb hajókat...  ::) Ezek szerint bérelni szoktátok a hajót? Sajnos elég drága dolog, ha jól tudom... bár biztosan minden pénzt megér!  :yes: Ha lent vagyunk az Adrián, mindig program, hogy megnézzük a kikötők hajókínálatát...  :)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #537 Dátum: 2010.05.22 15:30:21 »
Relatív dolog, hogy drága. Jó, egy apartmanhoz képest biztosan, de ha szállodai árat vesszük, akkor már nem. És persze egészen más. Szabadon mászkálhatsz, nincs kötöttség, ha akarsz, mehetsz marina-ba (jacht kikötő, sokféle + szolgáltatással), de kereshetsz egy csendes kis öblöt éjszakára. Az adriai városok a tenger felé épültek, így hajóval megközelítve gyönyörű látvány.
Ez 12 személyes hajó volt és mivel van a családban vezetői licence, így nem kellett "idegent" magunkkal vinni. Egy hétre 4.xxx EUR a bérlet, + gázolaj és kikötői díjak. Ha 10-zel visszaosztod, már nem is olyan nagy luxus. Ráadásul tavaly elkevertek valamit a rendelésnél és egy 45-ös áráért kaptuk meg a nagy hajót  :D
Trogirban indulás előtt:

Hvar:

Korcula

Jó szórakozás a kötélen húzás vitorlázás közben:

Jó szelünk volt:

Esti fürdőzés:

Delfinek is voltak:

« Utoljára szerkesztve: 2010.05.22 15:33:10 írta Nagycitrooom »

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #538 Dátum: 2010.05.22 16:07:54 »
Relatív dolog, hogy drága. Jó, egy apartmanhoz képest biztosan, de ha szállodai árat vesszük, akkor már nem. És persze egészen más. Szabadon mászkálhatsz, nincs kötöttség, ha akarsz, mehetsz marina-ba (jacht kikötő, sokféle + szolgáltatással), de kereshetsz egy csendes kis öblöt éjszakára. Az adriai városok a tenger felé épültek, így hajóval megközelítve gyönyörű látvány.
Ez 12 személyes hajó volt és mivel van a családban vezetői licence, így nem kellett "idegent" magunkkal vinni. Egy hétre 4.xxx EUR a bérlet, + gázolaj és kikötői díjak. Ha 10-zel visszaosztod, már nem is olyan nagy luxus. Ráadásul tavaly elkevertek valamit a rendelésnél és egy 45-ös áráért kaptuk meg a nagy hajót  :D

Csak tátom a szám... :eek: Valóban szép képek... és a delfin...nem is gondoltam volna... A Hvar-i kikötő valóban gyönyörű, emlékszem még rá...  :yes: Hááát azért 3 napi vitorlázás költségéből 10 napot nyaralunk apartmanban.... Persze felesleges összehasonlítani.... sok olajat, és LED világítást el kell adnom még, hogy ez elérhető legyen számunkra... :D Idén hová mentek?  :?:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #539 Dátum: 2010.05.22 16:25:08 »
Idén hová mentek?  :?:
Remélem idén is meglesz a vitorlázás legalább 1X (tavaly 2X volt  :) )
Az útvonal nincs előre megtervezve, amerre kedvünk van (Utoljára Trogir-Dubrovnik volt)