Szerző Téma: Hurrá! Nyaralunk!  (Megtekintve 191677 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #495 Dátum: 2009.11.16 10:54:42 »
Gyerekeeek  :szemez: ... Nekem ezt ne, én is (részben) ebből élTEM, sok éven át  :whistling: ... De most már nem megy! Hivatalosan nem csinálhatjuk - és csúnyán be vagyunk kamerázva  ::) ... Néha még megteszem, hogy kisebb összegeket, saját zsebből beváltok, de ezt is inkább csak olyankor, ha a vendég tényleg gondban van, pl. ki kéne fizetnie a taxit és nincs nála forint.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #496 Dátum: 2009.11.16 12:28:22 »
Nem értem miért nem lehet valutában fizetni?
Off Herviszben lehet pl.
Laco 73 :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #497 Dátum: 2009.11.16 13:05:03 »
Pl a Spar-ban is fizethetsz EUR-val. Csak kellene egy szerződés valamelyik bankkal (mint kihelyezett valutaváltó) és máris legális. A legtöbb helyen így megy.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #498 Dátum: 2009.11.16 14:10:37 »
Szoval nem regota sielek sajna. Gyerekkent voltam parszor Szlovakiaban. Nevere nem emlexem egyik helynek se  :helpsmilie: Valahol Rozsnyo kornyeken volt.
Az elmult par evben viszont Olaszorszagban sielek. Eleg kezenfekvo, mert a haloszobabol a Paganellara latok ra. Ott ketszer voltam egy-egy hetet sielni. A szallas nagyon olcso, magyarok uzemeltetik. A palyakat itt szeretem a legjobban. Nagyon kompakt az egesz. Nem kell 45-50 percet felvonoban tolteni, megis a tetore erve sok lehetoseg kozul valaszthatsz. A palyak nagyon szelesek, es ez nekem fontos szempont. Amugy a tetorol  latni a Garda tavat es Olimpiai palyan lehet lezuzni tobb mint 1000 meter szintet :D
Aztan voltam a Monte Bondone-n. Itt a palyak nem vmi szelesek es emiatt tul zsufi az egesz, tul sok ember van rajta.
Voltam Madonna di Campiglio-ban. Itt szokott nehany F1sztar nyomulni (Schumaher-nek itt van egy szallodaja is). Ez nem jott be annyira. A 2008-as Husvetot toltottem el ott. Nekem nem jon be. Iszonyatos ember tomeg.  :wacko: 1 oras felvonozas siman osszehozhato. Nehezen elerhetoek az egyes palyak. Raadasul, es ez a legnagyobb hatranya, sok helyen kezzel kell magad lokni, hiaba ereszted meg, vannak olyan vizsszinten szakaszok amiken vegig kell toszogatni magad  :wacko:
Viszont a legszebb sielos napom Bankuton volt  :yes: Gyalog mentunk fel Omassarol Bankutra a jeghideg, havas osvenyen. Fennt bereltunk felszerelest es este mar alkonyodott amikor lesetaltunk vissza Omassara  :yes:
A felszerelesem egy kezdo Dynastar lec, Lange bakival. Miskolcon van egy fazon, aki minden szezon vegen elmegy Svajcba, felvasarolja a folos keszletet es igen nyomott aron adja el.  :yes:
Hamarosan tervben lesz K2 lecek beszerzese, mert a mostani mar be-be remeg, pedig 172-es Carving, szoval nem big-foot meret.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #499 Dátum: 2009.11.16 14:32:39 »
Jóbarátném is a Paganellán kezdett síelni  :) ... Február végén pedig ide szeretnének menni a barátnőivel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #500 Dátum: 2009.11.16 14:37:52 »
Huh az mar Lombardia es csodajo kornyek. Pukkadjon meg a jobaratned  :tt2: Az almom ott ez. De ez iden nem fog osszejonni  :cry: Pedig az a ropke 350 kilometernyi palya 3 napos olyan sieles, hogy ketszer ugyanott nem siklasz  :cool2:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #501 Dátum: 2009.11.16 14:45:43 »
Szoval nem regota sielek sajna. Gyerekkent voltam parszor Szlovakiaban. Nevere nem emlexem egyik helynek se  :helpsmilie: Valahol Rozsnyo kornyeken volt.
Az elmult par evben viszont Olaszorszagban sielek. Eleg kezenfekvo, mert a haloszobabol a Paganellara latok ra. Ott ketszer voltam egy-egy hetet sielni. A szallas nagyon olcso, magyarok uzemeltetik. A palyakat itt szeretem a legjobban. Nagyon kompakt az egesz. Nem kell 45-50 percet felvonoban tolteni, megis a tetore erve sok lehetoseg kozul valaszthatsz. A palyak nagyon szelesek, es ez nekem fontos szempont. Amugy a tetorol  latni a Garda tavat es Olimpiai palyan lehet lezuzni tobb mint 1000 meter szintet :D

A felszerelesem egy kezdo Dynastar lec, Lange bakival. Miskolcon van egy fazon, aki minden szezon vegen elmegy Svajcba, felvasarolja a folos keszletet es igen nyomott aron adja el.  :yes:
Hamarosan tervben lesz K2 lecek beszerzese, mert a mostani mar be-be remeg, pedig 172-es Carving, szoval nem big-foot meret.
Nagy mázli, hogy közel lax oda. Nagyon olcsó síterep az adottságaihoz képest. Ausztriában 1 ilyen síterepen 35-38 eurót kérnek a bérletért januárban. Itt 28. Mennék én is szívesen oda, nagyon teccik, csak messze van. A benzinköltségen nem jön vissza a bérlet ára. Arról nem beszélve, hogy a társasággal, akikkel megyünk, 1 nap lenne az út ;) Nők miatt sűrűn meg kell állni, meg nem megyünk 130-al konstans, pláne emelkedőn.
Először Ótátrafüreden volt síléc a lábamon 2008-ban.
Donovalyban tanultam meg síelni, aztán voltunk Ausztriában Stuhleck-en 1 napot. 6 napot voltunk Koralpén tavaly. Idén meg a Lungau sírégió a cél. De azért nézegetek már, hogy a jövőben hova lehetne menni.
Nálunk az alacsony költségvetésű síelés a nyerő. Nagy apartmanház 10-20fős. Önellátás. Viszünk magunkkal minden kaját. Olcsó síbérlet.
Itthon Eplényben, Mátraszentistvánon, és Visegrádon voltunk már.
Most vettem 1 profi lécet. Fischer RC-4 WC SC. Jól leharcolt, de legalább olcsó volt. Ez volt álmaim léce. Már csak meg kell úgy tanulni síelni, hogy hasznát vegyem ;) Rossignol Salto T bakancsom van, azt tavaly vettem újan. Azt nagyon szeretem.
Laco 73 :D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #502 Dátum: 2009.11.16 14:49:46 »
Ha a magyaroknal szalltok meg, akkor a siberlet meg joval olcsobb  ;) Ha erdekel, akkor atkuldom pdf-ben az idei arajanlataikat szallasra es felvonokra.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #503 Dátum: 2009.11.16 14:52:51 »
Nálunk az alacsony költségvetésű síelés a nyerő. Nagy apartmanház 10-20fős. Önellátás. Viszünk magunkkal minden kaját. Olcsó síbérlet.
Itthon Eplényben, Mátraszentistvánon, és Visegrádon voltunk már.
Most vettem 1 profi lécet. Fischer RC-4 WC SC. Jól leharcolt, de legalább olcsó volt. Ez volt álmaim léce. Már csak meg kell úgy tanulni síelni, hogy hasznát vegyem ;) Rossignol Salto T bakancsom van, azt tavaly vettem újan. Azt nagyon szeretem.
Detto. Nekunk a sipalyak a fontosak, nem este a baldachinos agy :)
Nekem is meg kellene tanulnom rendesen, mert csak megyek mint a kamikaze es kezdek egyre batrabb lenni tudas nelkul. Tavaly a palyarendorseg leszedett minket a haverommal gyorshajtasert.  :)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #504 Dátum: 2009.11.16 14:59:25 »
Huh az mar Lombardia es csodajo kornyek. Pukkadjon meg a jobaratned  :tt2: Az almom ott ez. De ez iden nem fog osszejonni  :cry: Pedig az a ropke 350 kilometernyi palya 3 napos olyan sieles, hogy ketszer ugyanott nem siklasz  :cool2:
Atta mindenit. Elakadt a szavam.  :eek:
Hihetetlen, milyen síterepek vannak. Én már az osztrákoknál is kiakadok, hogy van olyan hegyvonulat kb 7-8, ahol szintén egymás melletti hegyeken összesen 2-300km sípálya van.
Ugyanakkor ezeken a síterepeken irreálisan magas a síbérlet ára. Pedig nincs ember a földön, aki 3 nap alatt végigmegy nyitástól-zárásig a 300km-en. 9kor nyit a pálya, 4kor zár. 21 óra alatt 300km az 14km/h-s átlagsebesség. És akkor felvonót nem is használtál, ami kb 15-25km/h-val megy ;) Szóval ilyen helyre 7nap a minimum, amire érdemes menni.
1 napos sítúrára a legideálisabb a 20km-es síterep, vagy ha nagyon profi vagy, akkor az olyan síterep, ahol 20km fekete és piros pálya van.
Ahova mi megyünk 7 napra, ott 3 hegy van, összesen 158km pálya. 23km fekete, 79km piros, 56 kék. Mivel nem vagyunk profik, ezért 79+56km=135km sípálya/7nap=19,2km/nap Ez még reális is.
Ami nekem nagy álom, 1 gleccser, ami 3000 méter feletti. Oda 1szer szeretnék eljutni télen, és ha lehet, 1szer nyáron is ;)
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #505 Dátum: 2009.11.16 15:01:55 »
Ha a magyaroknal szalltok meg, akkor a siberlet meg joval olcsobb  ;) Ha erdekel, akkor atkuldom pdf-ben az idei arajanlataikat szallasra es felvonokra.
Ez érdekel ;) Ez alapján jövőre tudunk kalkulálni kb-re. Megfontolandó. Osztrákoknál elég kevés hely van, ahol kedvezményes síbérlet van. Bizonyos utazási irodák bizonyos síterepekre adnak csak. Illetve 3-4 csillagos szállodák, ahol a szállás 2x annyiba kerül, mint reális, ott adnak 10%-ot a bérletből, ami könyöradomány ;) Aki 400 eurót fizet 1 hétre 1 főre, annak az a 12 euró nem oszt nem szoroz ;)
Laco 73 :D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #506 Dátum: 2009.11.16 15:11:11 »
KLaco, mail ment.  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #507 Dátum: 2009.11.16 15:12:11 »
Nekem is meg kellene tanulnom rendesen, mert csak megyek mint a kamikaze es kezdek egyre batrabb lenni tudas nelkul. Tavaly a palyarendorseg leszedett minket a haverommal gyorshajtasert.  :)
Ja, hát én se tudok úgy síelni, ahogy azt iskolában tanítják. 1mástól tanulunk. Tavaly a 6nap alatt rengeteget fejlődtem. Első nap még estem keltem, aztán a 4. nap már 1 kezemen meg tudtam számolni a napi eséseim számát. Most már a piros pályákat biztosan tudom síelni kis sebességgel. A kéken meg száguldok, mint állat :D Nagyon szeretem a sebességet. Szerencsére én még nem találkoztam ilyen pályarendőrökkel. Amúgy mennyi a sebesség limit, és mivel mérik? Trafi a pályán?  [rohog] Ha sikerül, idén szeretném valami GPS-el lemérni, hogy kb milyen sebességgel nyomjuk. Haver amikor 3. alkalommal síelt, lemérte, hogy 20km/h-s átlaga volt, és 40km/h körül volt a max. Ekkor még ő is elesett néha, meg bizonytalankodott. Mivel robogóztam, ezért úgy saccolom a sebességérzet alapján, hogy 60-70 körül tudok menni biztonságosan egyenesen, úgy, hogy nem érzem azt, hogy mindjárt elesek.
Amúgy nekem nagyon rossz az egyensúlyérzékem. Ehhez hozzájárul még, hogy 188cm vagyok, de csak 75kg. Szóval nem tudom elmondani, hányszor estem el. Emlékeim szerint 2 kezemen nem tudom megszámolni, hányszor estem akkorát, hogy utána 50 métert csúsztam az oldalamon. 1szer a bukósisakomat is behorpasztottam, meg 1 szer akkorát estem sisakban tarkóra, hogy 1 pillanatra sötét lett. A sisakhorpasztó baleset az elég emlékezetes. 1 jeges pályán kívüli szakaszon mentünk, és beakadt a léc eleje, szóval fejjel előre, arccal a hóba, a sílécem vége meg hátulról majdnem fejbe vágott. Sztem a bordám is megrepedt kicsit, mert fájt. Alig bírtam felkelni, szinte levegőt se kaptam 1 pillanatra. Aztán a hüttében kérdezték a többiek, hogy mi az a horpadás a sisakon? Mondom, lehet, hogy ez akkor keletkezett, de azt nem is éreztem a többihez képest.
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #508 Dátum: 2009.11.16 15:13:20 »
KLaco, mail ment.  :flowers:
Köszi. Mindjárt megnézem.
Laco 73 :D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #509 Dátum: 2009.11.16 15:22:36 »
Ja, hát én se tudok úgy síelni, ahogy azt iskolában tanítják. 1mástól tanulunk. Tavaly a 6nap alatt rengeteget fejlődtem. Első nap még estem keltem, aztán a 4. nap már 1 kezemen meg tudtam számolni a napi eséseim számát. Most már a piros pályákat biztosan tudom síelni kis sebességgel. A kéken meg száguldok, mint állat :D Nagyon szeretem a sebességet. Szerencsére én még nem találkoztam ilyen pályarendőrökkel. Amúgy mennyi a sebesség limit, és mivel mérik? Trafi a pályán?  [rohog] Ha sikerül, idén szeretném valami GPS-el lemérni, hogy kb milyen sebességgel nyomjuk. Haver amikor 3. alkalommal síelt, lemérte, hogy 20km/h-s átlaga volt, és 40km/h körül volt a max. Ekkor még ő is elesett néha, meg bizonytalankodott. Mivel robogóztam, ezért úgy saccolom a sebességérzet alapján, hogy 60-70 körül tudok menni biztonságosan egyenesen, úgy, hogy nem érzem azt, hogy mindjárt elesek.
Bizony vannak. Nem palyakarbantartok, hanem rendorseg. :police:
En mar nem nagyon esek. Amikor eloszor voltam a Paganellan, akkor 1szer sem estem egy het alatt  :tt2: Masodszor jott az orszagos haverom, vele csinaltunk meredek dolgokat...akkor egy het alatt 3-4 eses jott ossze. Epp a fekete palya masodik felet nyomtuk nyilegyenesen. Az aljara mar a siszemuveg alatt is sirtam akkora huzat volt benne.  :yes: Ekkor intett le minket ket rendor. Teljesen jogosan.
Emlékeim szerint 2 kezemen nem tudom megszámolni, hányszor estem akkorát, hogy utána 50 métert csúsztam az oldalamon. 1szer a bukósisakomat is behorpasztottam, meg 1 szer akkorát estem sisakban tarkóra, hogy 1 pillanatra sötét lett. A sisakhorpasztó baleset az elég emlékezetes. 1 jeges pályán kívüli szakaszon mentünk, és beakadt a léc eleje, szóval fejjel előre, arccal a hóba, a sílécem vége meg hátulról majdnem fejbe vágott. Sztem a bordám is megrepedt kicsit, mert fájt. Alig bírtam felkelni, szinte levegőt se kaptam 1 pillanatra. Aztán a hüttében kérdezték a többiek, hogy mi az a horpadás a sisakon? Mondom, lehet, hogy ez akkor keletkezett, de azt nem is éreztem a többihez képest.
Hal' istennek en meg nem estem ekkorat. Tavaly lattam csunya baleseteket. Egy kisgyereket kaszalt el keresztbe egy urge. Oda mentoket kellett hivni.
A masik meg a felesegem volt. O az 50 kilojaval utkozott az orrom elott a 110 kilos baratommal. Enyhe agyrazkodassal meguszta.  :szemez:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX