Szerző Téma: Hurrá! Nyaralunk!  (Megtekintve 191744 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #450 Dátum: 2009.08.25 13:49:21 »
a szállásadóknak, vendéglátosoknak  mindig sírni kell mert jön az apeh és a többi sarc
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #451 Dátum: 2009.08.25 14:32:03 »
A Balatont gyerekkorom óta szeretem, amikor tehetjük mindig lemegyünk. Idén is jó lett volna egy hosszabb Balcsis nyaralás, de a körülmények nem tették lehetővé, így 1-1 napra ugrottunk csak le Vonyarcra. Árak tekintetében nem volt húzósabb a strandon sem a kaja, mint itt Sz.helyen egy pizzériában.

Visszatérve a tervezett nyaraláshoz: most épp Bibionéval szemezgetek (2000-ben ott is jártam), van 1-2 ránézésre elfogadható árú apartman. A klíma náluk milyen szeptember elején/közepén?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #452 Dátum: 2009.08.25 14:54:54 »
Visszatérve a tervezett nyaraláshoz: most épp Bibionéval szemezgetek (2000-ben ott is jártam), van 1-2 ránézésre elfogadható árú apartman. A klíma náluk milyen szeptember elején/közepén?
Többször voltam ott, szeptember második felén is, meleg volt, de rendesen. Látszik már az utószezon, főleg a strandon, de ez csak jó, nincs tömeg. Főleg kisgyerekkel érdemes akkor menni.  Mi mindig szállodában voltunk (találtunk egy jót, oda többször is visszamentünk), az apartmanokról így nem tudok nyilatkozni.

(jé, végre egy "falumbeli"  :clap:)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #453 Dátum: 2009.08.25 15:31:40 »
Ha vonyarci vagy akkor bizonyos mértékig tényleg, hisz ott van telkünk, a főúttól még följebb 2 utcával ;)
Szerk: most látom csak, hogy Sz.helyre gondoltál :) Rajtunk kívül még tudomásom szerint 2 aktív sz.helyi fórumos van.
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.25 15:34:05 írta squiddy »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #454 Dátum: 2009.08.25 16:12:14 »
Ha vonyarci vagy akkor bizonyos mértékig tényleg, hisz ott van telkünk, a főúttól még följebb 2 utcával ;)
Szerk: most látom csak, hogy Sz.helyre gondoltál :) Rajtunk kívül még tudomásom szerint 2 aktív sz.helyi fórumos van.
Akár lehetne vonyarci falubeli is, mint a sz.helyiek felénél nyáron (bár mostanában egyre ritkábban) :D

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #455 Dátum: 2009.08.25 16:52:42 »
Horvátország valami gusztustalanul drága, megkockáztatom, hogy még a Balatonnál is drágább
Nem értem, miért terjedt el az a tévhit, hogy a Balaton a legdrágább.

Tengerre néző főzőedényekkel felszerelt konyhájú légkondicionált franciaágyas új bútorzattal rendelkező petrovaci apartman 9€-ért vagy Balatonfüreden egy "belvárosi" garzonlakás egy darab polc, szekrény, tányér, akármi nélkül 4800 huf-ért. Keszthelyen 5000-et mondtak, akkor még továbbmentünk, mert hittem, hogy olcsóbb lesz. Boltokba 10-20%-al több minden mint itthon, éttermekbe szintén, de inkább 30%.... Nemtom. Nem jött be a Balaton. És nem csak az árak miatt.
Romániába 1800ért aludtam sokkal különb helyen, mint a füredi lakás...
A Balatonra járjanak a gazdagok, nekem jó lesz a tenger is.... Még ha egy kicsit messzebb is van.
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #456 Dátum: 2009.08.25 17:07:25 »
Tengerre néző főzőedényekkel felszerelt konyhájú légkondicionált franciaágyas új bútorzattal rendelkező petrovaci apartman 9€-ért vagy Balatonfüreden egy "belvárosi" garzonlakás egy darab polc, szekrény, tányér, akármi nélkül 4800 huf-ért. Keszthelyen 5000-et mondtak, akkor még továbbmentünk, mert hittem, hogy olcsóbb lesz. Boltokba 10-20%-al több minden mint itthon, éttermekbe szintén, de inkább 30%.... Nemtom. Nem jött be a Balaton. És nem csak az árak miatt.
Romániába 1800ért aludtam sokkal különb helyen, mint a füredi lakás...
A Balatonra járjanak a gazdagok, nekem jó lesz a tenger is.... Még ha egy kicsit messzebb is van.
Én a Balatonra járok, pedig nem vagyok gazdag  ;) ... Persze nyilván itt sem mindegy, hogy hová megy az ember. Legalábbis Fonyódon a boltokban (Spar, Lidl) semmi nem drágább, mint Pécsett az ugyanilyenekben; és étteremből is bőven van olyan, amelyik jó, és nem drágább, mint egy hasonló szintű pécsi étterem. Pl. ez itt - júniusban voltunk, szuper! Szállás... Badacsonyban a Neptun panzióban a négyfős apartman 19.500 egy napra, reggelivel. Legutóbb szintén Badacsonyban, egy kempingben fejenként 4 ezerért kaptunk fürdőszobás, WC-s szobát, reggelivel.

NEM drága a Balaton, csak nem a turistafogó helyekre kell menni. Olyanok meg vannak mindenhol, nemcsak a Balatonon.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #457 Dátum: 2009.08.25 17:29:45 »
Tengerre néző főzőedényekkel felszerelt konyhájú légkondicionált franciaágyas új bútorzattal rendelkező petrovaci apartman 9€-ért vagy Balatonfüreden egy "belvárosi" garzonlakás egy darab polc, szekrény, tányér, akármi nélkül 4800 huf-ért. Keszthelyen 5000-et mondtak, akkor még továbbmentünk, mert hittem, hogy olcsóbb lesz. Boltokba 10-20%-al több minden mint itthon, éttermekbe szintén, de inkább 30%.... Nemtom. Nem jött be a Balaton. És nem csak az árak miatt.
A Balatonra járjanak a gazdagok, nekem jó lesz a tenger is.... Még ha egy kicsit messzebb is van.
Ne haragudj, de Te egy kissé el vagy tévedve! :whistling: Két végletet hoztál példának. Több kolléganőm is ad ki szobát teljesen berendezve (konyha, Sat TV stb.), olyan 2000-2500 Ft körül, külföldieknek olyan 15 € körül. A boltokat fentebb azt hiszem, már bőségesen cáfoltuk. A legfrissebb horvát élményem alig 5 napos. NEKED IS ELŐÍTÉLETED VAN A BALATONNAL SZEMBEN. :flowers:
No mindegy, mindenki ott költi el a pénzét, ahol akarja, de az a kijelentés, hogy a Balaton drága, illetőleg drágább, mint a horvát Adriapart, az nem állja meg a helyét.  :no:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #458 Dátum: 2009.08.25 17:45:13 »
Visszatérve a tervezett nyaraláshoz: most épp Bibionéval szemezgetek (2000-ben ott is jártam), van 1-2 ránézésre elfogadható árú apartman. A klíma náluk milyen szeptember elején/közepén?
Jo. Mi tavaly szept 6-7-en voltunk ott es jo volt. Jo meleg, keves ember. Mi nem neztunk ki elore semmit, csak egy infopontba mentunk be, mondtunk egy kategoriat, meg hogy kell parkolohely es onnan hivogattak korbe a szallodakat, hogy hol van szabadhely.  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #459 Dátum: 2009.08.25 18:54:11 »
Konkrétan azt írtam, hogy Horvátország a drágább, továbbá nem előítéleteim vannak, hanem a tapasztalataimat osztottam meg. Nagyon igaz, hogy nem vagyunk egyformák, de a saját bőrömön azt vettem észre, hogy kétszer annyi pénzért a szállások is gyengécskék voltak, meg a kishazánk földrajzi adottságai is elmaradnak az általam imádott Montenegrótól.
Ha esetleg kipróbáljátok Montenegrót, akkor érdekelnének a tapasztalatok... Nem kötelező oda menni, mint ahogy a Balatonra sem. Mindenki maga döntheti el, hogy hol és mennyit vár a pénzéért ::)

Hozzátartozik az igazsághoz, hogy nem nyaraltam sosem a Balcsin, nincs weekendházunk, és nem 6km-re lakok... Nem kötnek oda régi élmények-emlékek, így nem vagyok elfogult vele, de szerintem az is túlzás, hogy előítéleteim vannak.  :flowers:
kisa
born to ride

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #460 Dátum: 2009.08.25 19:54:43 »
Horvátország drágulását úgy értettem, hogy 10 évvel ezelőtt milyen volt (magyar viszonylatban) és most. Óriású léptékű a drágulás.
A Balaton viszont a csökkent forgalom miatt nem emelkedett, messze nem olyan mértékben, mint hasonló időszakban mondjuk a felkapott horvát részek.
Én ritkán fordultam meg a Balatonnál nyaralási céllal, mert nem vagyok egy napozós-pancsolós típus. Egyszer voltam asszem 88-ban, akkor még marha olcsó volt, meg voltam asszem 2001-ben, amikor pofátlan árakkal szembesültem (tipikusan minden vállalkozó a szezon 3 hónapja alatt akarta megkeresni az éves jövedelmét).
Az idén csak szezon előtt voltam egy fél délután rokonokkal, de 5 lángos és 4 üdítő vásárlása során alig adtak vissza 5000-ből.  :hmmmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #461 Dátum: 2009.08.25 20:32:48 »
Ha esetleg kipróbáljátok Montenegrót, akkor érdekelnének a tapasztalatok... Nem kötelező oda menni, mint ahogy a Balatonra sem. Mindenki maga döntheti el, hogy hol és mennyit vár a pénzéért ::)
Hozzátartozik az igazsághoz, hogy nem nyaraltam sosem a Balcsin, nincs weekendházunk, és nem 6km-re lakok... Nem kötnek oda régi élmények-emlékek, így nem vagyok elfogult vele, de szerintem az is túlzás, hogy előítéleteim vannak.  :flowers:
Sajnos Montenegrót még anno a régi Jugoszláviában volt szerencsém kipróbálni, akkor is kempingben (Budva, Titograd :ph34r:, Ivangrad, Bar). Azóta sajnos nem jártam annyira lent. De egy kollégám a jövő hónapban megy Budvába. :cry:
Én Horvátországról, illetve a horvát árakról beszélek. :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.25 20:36:40 írta Sanyesz »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #462 Dátum: 2009.08.25 20:56:05 »
(tipikusan minden vállalkozó a szezon 3 hónapja alatt akarta megkeresni az éves jövedelmét).
Tudja maskor?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #463 Dátum: 2009.08.25 21:21:17 »
(tipikusan minden vállalkozó a szezon 3 hónapja alatt akarta megkeresni az éves jövedelmét).
Tudja maskor?
Na, pont ezt akartam kérdezni én is. Nagyon kevés helyet leszámítva, a Balaton környéki vendéglátó helyeknek a szezon 2 (!) hónapján kívül gyakorlatilag nincs bevételük. Mondjuk, cserébe rezsijük is alig van, lévén bezárnak, igen kevés kivétellel.

Mondjuk, jellemzően pont azok a helyek szoktak inkább jók lenni, amelyek egész évben nyitva vannak. Gondolok itt elsősorban az éttermekre.

És a szezon tényleg 2 hónap, mert júniusban még alig lézeng lent valaki. Július, augusztus - slussz. Augusztus is úgy, hogy 20.-a után olyan szinten kiürül kvázi varázsütésre, hogy az valami döbbenet  :ph34r:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #464 Dátum: 2009.08.25 21:35:43 »
Nekem a Balatonnal az idén semmi bajom nem volt. Fűzfőn voltunk, itt szálltunk meg, igényes volt, nem drága. A szomszédos étteremben jó kaja, nem nagyon elszállt árakon. A strandbeugró asszem 420 forint volt, 4 után meg tán a fele, és nagyon szép is. Szimpatikus vendéglátók, stb, stb. mi kell még? És végre nem kellett angolt használnom...  :ph34r:
Gabe 254.