Szerző Téma: Hurrá! Nyaralunk!  (Megtekintve 191685 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #435 Dátum: 2009.08.24 14:38:10 »
hát igen. én utálom észak HR-t, csak a dalmát részre megyek. Omisban van a legjobb homokos tengerpart :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #436 Dátum: 2009.08.24 21:09:43 »
Opatija nagyon szép hely, "vegyes" strandokkal. Ha jól emlékszem, néhány km-rel lejjebb, Medvejában már van homokos strand.
Múlt csütörtökön leugrottunk Zadarba, akkor szembesültem vele, hogy nagyon elszaladtak az árak. Minden aranyárban kapható. Nem a szállásra gondolok, mert azt nem néztem, hanem egyebekre. Csak az autópálya 11.000 HUF oda-vissza :devil:. A dízel 7,23 kuna (a napokban emelték talán 15%-kal :wacko:). Érdemes a Mercator-ban vásárolni, nagyobb helyeken van ilyen üzlet, még  nagyobb helyen Spar is. Éttermek elég drágák és furcsa módon alig találni olyat, ahol tengeri herkentyűket lehet kapni, főleg pizzériák és kávézók vannak (Zadar). Egy kétszemélyes haltál csekély 290 kuna volt (némi kagyló, garnéla, tintahal és hal). Fagylalt 5-6 kuna/gombóc, bár nem húzzák le a kanalat.
Érdemes kint kártyával fizetni (esetleg kivenni ATM-ből), mert kedvezőbb az árfolyam, mintha itthon vennél kunát. Nekem 37,42 Ft/kuna árfolyamra jött ki a kinti kivét. A költségét nem ismerem, mert nekem ingyenes a kártyahasználat. :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.24 21:13:43 írta Sanyesz »

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #437 Dátum: 2009.08.24 23:26:22 »
Sanyesz: Köszi, nézem a linket. Az a baj, hogy nem ismerem a településeket és nem tudom mi az ami bababarát.
murray: jó lenne, de kissé távol van, a lányunk főbe lőné magát mire odaérnénk. Inkább a Kvarner öböl környékét céloznám meg. Legjobban valami homokos, vagy aprókavicsos tengerpart tetszene.

A KRK sziget még szóba jöhet, ott van homokos strand, és a kompnál sincsenek kilométeres sorok már szeptemberben, viszont sziget lévén túl sok látnivaló nincs, és szeptemberben az időjárás kb. az, mint itthon. - ha egyszer lehül az idő, a  tenger már nem melegszik vissza jövő nyárig.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #438 Dátum: 2009.08.24 23:47:27 »
Pag-sziget ugyanez - egy lyukkal lejjebb - de az még kisebb és még kevesebb a látnivaló...
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #439 Dátum: 2009.08.25 07:06:03 »
Ezt sokan mondták, hogy az utóbbi pár évben jelentősen drágult Horvátország. Hiába no, a divatot meg kell fizetni. Majd ez is lecseng, mint Bulgária, Görögország, Spanyolország...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #440 Dátum: 2009.08.25 09:07:32 »
Tegnap "Novi Vinodolski" nevű helyre találtam, ami Sz.helytől 400 Km, elvileg van látnivaló is (bár a lányomat még ezek nem érdeklik, úgyhogy nem elsődleges szempont) meg lett volna egy apartman is jó áron (40Eur/nap), csak 2 nappal korábban, mint ahogy nekünk jó lenne.
Néhány éve voltunk H.o.-ban egyszer Trogirban, egszer Stara Baskan akkor elfogadhatóak voltak az árak, most csak nézek mind az autópálya díjon, mind a kajákon. A végén még kiderül hogy összességében egy olasz (Pl. Bibione, Jesolo) nyaralás sem drágább?
A tenger téma aggaszt talán legjobban, ilyenkor egy kisebb lehűlés után már ott is az van, mint nálunk a Balatonnal? :(

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #441 Dátum: 2009.08.25 09:56:48 »
Ezt sokan mondták, hogy az utóbbi pár évben jelentősen drágult Horvátország. Hiába no, a divatot meg kell fizetni. Majd ez is lecseng, mint Bulgária, Görögország, Spanyolország...

eddig sem volt olcso. utoljára 2007ben voltunk de már akkor drágább volt a viz mint a cola
emlékszem még 2003ban egy hét kemping helyért fizettem vmi 5e ft ot :surrender:
megálltam a hajóállomáson tankolni a dizel vmi 100 ft körül volt  :)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #442 Dátum: 2009.08.25 10:46:34 »
A végén még kiderül hogy összességében egy olasz (Pl. Bibione, Jesolo) nyaralás sem drágább?
Nem írtál butaságot... :hmmmm: Ausztria sem drágább (már), bár oda nem strandolni jár az ember. :)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #443 Dátum: 2009.08.25 10:50:05 »
emlékszem még 2003ban egy hét kemping helyért fizettem vmi 5e ft ot :surrender:
megálltam a hajóállomáson tankolni a dizel vmi 100 ft körül volt  :)
Én 2002-ben és 2003-ban jártam arra utoljára, azóta látom alaposan megdrágult náluk is minden.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #444 Dátum: 2009.08.25 10:51:30 »
Nem írtál butaságot... :hmmmm: Ausztria sem drágább (már), bár oda nem strandolni jár az ember. :)
Ausztria gyönyörű, de ha nyaralás, akkor nekünk tenger (vagy Balaton) a legnyerőbb.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #445 Dátum: 2009.08.25 11:15:00 »
eddig sem volt olcso. utoljára 2007ben voltunk de már akkor drágább volt a viz mint a cola
Ez nyugaton is mindenhol így van - a sör-üdítő-ásványvíz trióból az utóbbi a legdrágább.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #446 Dátum: 2009.08.25 11:15:57 »
A KRK sziget még szóba jöhet, ott van homokos strand, és a kompnál sincsenek kilométeres sorok már szeptemberben,(...)
Krk-re híd is vezet (nagyon szép), de természetesen fizetni kell az áthaladásért. (Kb. 30 kuna)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #447 Dátum: 2009.08.25 11:32:41 »
Horvátország valami gusztustalanul drága, megkockáztatom, hogy még a Balatonnál is drágább :) Olaszország olcsóbban kijön még a nagyobb táv ellenére is, de tengerparti viszonylatban nekünk Montenegro az abszolút nyerő. Mind látnivalóban, mind árban. És messze a legkedvesebb vendéglátó nép a 3közül. Csakhát 1000km Bp-ről.... És csak Beogradig van pálya, onnantól meg kemény változatos szerpentin :) Imádom azt az utat, de a gyerkőc ezt eléggé behatárolja nektek.

(Tranzitszállással esetleg :hmmmm: )
kisa
born to ride

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #448 Dátum: 2009.08.25 11:54:15 »
Horvátország valami gusztustalanul drága, megkockáztatom, hogy még a Balatonnál is drágább
Nem értem, miért terjedt el az a tévhit, hogy a Balaton a legdrágább. :eek: Én itt lakom 6 km-re a déli parttól és egyáltalán nem osztom ezt a nézetet. Sajnos nagyon sok magyarnak eleve előítélete van a Balatonnal szembenl, mondván: "bárhova csak oda ne". Sokan presztízsből mennek inkább a horvát tengerpartra, ott meg konzerven élnek (amit itthonról vittek). Azt én elfogadom, hogy a Balaton nem tenger, nem mediterrán a klímája, de ezt nem, hogy drágább lenne pl. Horvátországnál. :nonono:
Aki idén nem tudott szobát kiadni a Balaton kerül az csak saját magát okolhatja, mert vendég aztán volt bőven. A minap nyilatkozott a siófoki és a balatonfenyvesi polgármester, hogy milyen gyenge volt a szezon. Valóban gyenge, mármint gyenge lábakon áll ez az állítás. :nono: Erre szokták mondani: melyik meccset nézed?  :tt2:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #449 Dátum: 2009.08.25 13:32:35 »
Horvátország valami gusztustalanul drága, megkockáztatom, hogy még a Balatonnál is drágább
Nem értem, miért terjedt el az a tévhit, hogy a Balaton a legdrágább. :eek: Én itt lakom 6 km-re a déli parttól és egyáltalán nem osztom ezt a nézetet.
Én sem! Ez egy kb. hét-nyolc éve idejétmúlt beidegződés, hogy a Balaton drága. Rég nem az (leszámítva pár kiemelt helyet). Fonyódon és környékén mindent megkapok ugyanannyiért, sőt gyakran olcsóbban, mint Pécsett.
Aki idén nem tudott szobát kiadni a Balaton kerül az csak saját magát okolhatja, mert vendég aztán volt bőven. A minap nyilatkozott a siófoki és a balatonfenyvesi polgármester, hogy milyen gyenge volt a szezon. Valóban gyenge, mármint gyenge lábakon áll ez az állítás. :nono: Erre szokták mondani: melyik meccset nézed?  :tt2:
Hogy idén gyenge volt a szezon :ph34r: ? ... :lol: ... Augusztus elején, egy hétre előre, sehol nem tudtunk szobát vagy appartmant találni Badacsonyban vagy környékén! Sehol! A végén egy kempingben találtunk nagy nehezen helyet. De a fonyódligeti strandon is annyi nép volt folyton, amennyit utoljára az ezredforduló után lehetett csak látni.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )