Szerző Téma: Hurrá! Nyaralunk!  (Megtekintve 191702 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #375 Dátum: 2009.08.02 11:44:13 »
Hát attól függ, de pl. a Starlettel én is a régi 6-ost használtam a múltkor, és azzal ezután is azt fogom. Camryvel, Avéval viszont fölmegyek a pályára, mert azokkal ki tudom használni az ottani lehetséges magasabb tempót - nomeg az aztán tényleg mega-nyugis, szeretem az M6-ost.

Ami gáz a régi 6-os esetében - és nem lennék róla meggyőződve, hogy törvényes: hogy minden egyes kereszteződésben (körforgalomban) csak a következő település van kiírva, tehát pl. Pécs még véletlenül sem  :censored: ... Nyilvánvalóan a pályára próbálják ezzel terelni az embereket, dehát wazz, az egy FIZETŐS út, és pl. egy külföldi, ha hirtelen rajta találja magát, akkor hogyan vesz matricát  :wacko: ? Vagy akár egy magyar is hogyan vesz, ha nem vágja az sms-es lehetőséget :?: ? Ez így nagyon nem fair szerintem. Ha nem tudod fejből az utat (vagy nem nézed meg minden alkalommal a térképet), tutira a pályán kötsz ki, ha akarod, ha nem  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #376 Dátum: 2009.08.03 00:22:45 »
Ezek szerint az már megszűnt, hogy le volt marva a legfelső aszfaltréteg, és Érdtől Adonyig  végig 60-as tábla volt kinn?
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #377 Dátum: 2009.08.03 10:28:40 »
Normális út van végig, teljesen jó. Nem is értettem, te miért írtad kicsit korábban, hogy szörnyű a régi szakasz  :hmmmm: ... Most már értem, de már megcsinálták az utat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #378 Dátum: 2009.08.03 10:48:48 »
Tavaly márciusban jártam arra, akkor volt ez a helyzet,  ha jól emlékszem kb. a százhalombattai elágazástól, de lehet, hogy Érdtől az adonyi vasúti átjáróig végig fel volt marva, 60-as tábla kinn, és ha 5 körforgalom nem volt, akkor egy se. (Abból indultam ki, hogy amíg nem volt meg az autópálya végig, a Polgár-Debrecen közti régi úton másfél évig ugyanez volt a helyzet...).
Viszont megint megállapítottam, hogy az M6 bekötését ritka hülyén oldották meg. Annak jó, aki Pest felé megy, de aki erről a sima 6-os útra, vagy az Osztyapenkohoz akar jutni, az vagy menjen le Érdnél, vagy még jobban jár, ha az M0-n elmegy Diósdig, és ott vissza a 7-es útra Kamaraerdő felé.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #379 Dátum: 2009.08.03 10:54:01 »
Körforgalom sok van, de az út teljesen jó. És meglehetősen kicsi rajta a forgalom. Csak aki nem ismeri, az ne járjon arra (mert ahogy a múltkor is említettem, mindig csak a legközelebbi település van kitáblázva).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #380 Dátum: 2009.08.03 11:24:29 »
Végülis vettem matricát és az M6-oson jöttünk, összesen 1 (!) autót előztem meg a teljes szakaszon (meg kettőt, akik a leállósávon szereltek). Azonkívül egy lélek sem volt a dél felé vezető oldalon (szembeoldalon kicsit nagyobb volt a mozgás).
Aztán a 6-os úton is igen gyér forgalom volt  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #381 Dátum: 2009.08.03 14:08:46 »
Aztán a 6-os úton is igen gyér forgalom volt  ::)
Örülj neki, nem jellemző. Nem azt mondom, hogy olyan, mint a 4-es, de azért egy Bp.-Pécs utra nekem össze szokott jönni 50 körüli -tehát 3-4 km-re jut egy - előzés, (beleértve az engem ért, és az általam kivitelezettet is).
music     

Krepuska

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
  • '07 Corolla 1.6 Luna
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #382 Dátum: 2009.08.03 15:02:18 »
Végülis vettem matricát és az M6-oson jöttünk, összesen 1 (!) autót előztem meg a teljes szakaszon (meg kettőt, akik a leállósávon szereltek). Azonkívül egy lélek sem volt a dél felé vezető oldalon (szembeoldalon kicsit nagyobb volt a mozgás).
Aztán a 6-os úton is igen gyér forgalom volt  ::)
Szia!

Mi a hétvégén Bécsben nézelődtünk, illetve inkább aszalódtunk, de egyébként minden jó volt, főleg a kolbász és a sör.  :yes:
Most nem sokat fotóztam, a napon néha szinte sütött szegény NIKON. Inkább a mókusokat etettem Schönbrunnban..  :)

Amiket küldtem képeket átmentek? Nem emlékszem, hogy visszajelezted. Ha mégis, akkor bocsi!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #383 Dátum: 2009.08.03 16:31:34 »
Végülis vettem matricát és az M6-oson jöttünk, összesen 1 (!) autót előztem meg a teljes szakaszon (meg kettőt, akik a leállósávon szereltek). Azonkívül egy lélek sem volt a dél felé vezető oldalon (szembeoldalon kicsit nagyobb volt a mozgás).
Aztán a 6-os úton is igen gyér forgalom volt  ::)
Nyaralnak a népek... Bár hétvégén tényleg nem szokott már durva lenni a 6-os. Meg úgy egyébként is sokat javult - rengetegen átnyergeltek a Siófok-M7 útvonalra, emiatt én kb. két éve már vissza is nyergeltem a 6-osra  :yes: ... Hétközben továbbra is forgalmas, de azért messze nem olyan, mint mondjuk 7-8 évvel ezelőtt.

Az M6 meg egyetlen nagy relax, nagyon szeretek ott menni  :) ... Ha akarsz, rohansz - ha akarsz, spórolsz (mentem már ott tartós 180-al és tartós 100-al egyaránt) - egyikben sem fognak zavarni, annyira gyér a forgalom  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #384 Dátum: 2009.08.06 21:00:13 »
Amiket küldtem képeket átmentek? Nem emlékszem, hogy visszajelezted. Ha mégis, akkor bocsi!
Még akkor rögtön  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #385 Dátum: 2009.08.06 21:08:39 »
Az M6 meg egyetlen nagy relax, nagyon szeretek ott menni  :) ... Ha akarsz, rohansz - ha akarsz, spórolsz (mentem már ott tartós 180-al és tartós 100-al egyaránt) - egyikben sem fognak zavarni, annyira gyér a forgalom  :yes:
Ma jöttünk fel, a 6-oson olyan jó közepes volt a forgalom, főleg teherkocsik. Ezek közül kettő, az az építkezéseken követ-homokot szállító nyerges típusú olyan tempót tartott, hogy a (valós) 102-re állított tempomatos sebességemmel nem értem utól őket. Aztán egy-egy lassú jármű utolérésekor őket is legyűrtem, de lakott területen visszaelőztek, pedig tartottam a 60-at.
Kakasdon mértek, pont tt, ahol a navi jelezte, hogy szoktak állni. Egy tök hülyén leparkolt Lacettiből, a jobb 1 ablaka volt félig lehúzva, ott kandikált ki a kamera. Mellette a bal 1-en elterülve (gisztustalanul) aludt a rend "éber" őre.
És ami nekem fura volt, az M6 felhajtón, ahol 60-as tábla van, mértek  :eek: Jó hosszú ívű kanyar, nem is látszódtak a rendőrök emiatt. Valahogy éreztem előre, így 65-tel mentem  :sweatdrop:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #386 Dátum: 2009.08.06 21:40:02 »
És ami nekem fura volt, az M6 felhajtón, ahol 60-as tábla van, mértek  :eek: Jó hosszú ívű kanyar, nem is látszódtak a rendőrök emiatt. Valahogy éreztem előre, így 65-tel mentem  :sweatdrop:
Ne idegelj, a múltkor vagy 100-zal mentem ott... :ph34r:
Igaz, sötétben volt és nem volt villanás. :otlet:
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #387 Dátum: 2009.08.06 21:42:39 »
Melyik ez a kanyar? Hol van?
         

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #388 Dátum: 2009.08.06 21:47:33 »
Ha Dunaföldvár felől jössz Bp. felé, akkor az autópálya ráhajtó összevissza tekereg, és 60-as tábla van kint. Aztán amikor belefut az M8 is, onnantól lehet csak menni rendesen.
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #389 Dátum: 2009.08.06 21:56:12 »
Egész sűrűn járunk arra (x hetente), de még nem láttunk zsarut. Mostantól jobban figyelünk. :surrender: Köszi.  :yes: