Szerző Téma: Hurrá! Nyaralunk!  (Megtekintve 191764 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #285 Dátum: 2008.04.09 00:13:23 »
Peti: idõközben leesett, úgy látszik a "két-hete-hatnál-elõbb-nem-fexem" meghozta a hatását  :szemez:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Peti

  • Vendég
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #286 Dátum: 2008.04.09 20:05:22 »
No problem :szemez:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #287 Dátum: 2008.05.31 10:42:38 »
Kedves fórumtársak (esp. Zénóka) Az idén a Balcsira tervezünk menni csipet családdal. Az Északi partot céloztuk meg mint uticél. Egy-két szállástippünk már van, de szívesen vennénk újabb tippeket, ahol jó áron, kulturált környezetben, közel a prthoz tudnánk megszállni. (apa, anya, 2 éves kiscsákkó) Köszönöm szépen!
Gabe 254.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #288 Dátum: 2008.05.31 11:52:27 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Kedves fórumtársak (esp. Zénóka) Az idén a Balcsira tervezünk menni csipet családdal. Az Északi partot céloztuk meg mint uticél. Egy-két szállástippünk már van, de szívesen vennénk újabb tippeket, ahol jó áron, kulturált környezetben, közel a prthoz tudnánk megszállni. (apa, anya, 2 éves kiscsákkó) Köszönöm szépen!


Hát a tavaszi tali kecója nagyon bejött, viszont nem a part közelében van, úgy emlékezem, hogy 10 km-re.
www.sarvarivendeghaz.hu
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #289 Dátum: 2008.05.31 16:59:14 »
Egy újabb "nyaralás"  :kacsint:
-beszámolóm kopizva-

beszámoló: European Winners Circle 2007 - Mallorca, Ibiza, Barcelona

Tartok egy kis beszámolót, akit érdekel, olvassa el ;)
Szóval, a 2007-es értékesítési verseny egyik nyerteseként én is azok között a szerencsések között lehettem, akik május 22. és 25. között kihajózhattak az Aida Cara klubhajóval egy kisebb körútra.
Elsõ nap:
8-ra kellett kint lenni a reptéren, ezt sikerült késés nélkül abszolválni, amikor kiderült, hogy igazság szerint félre lettünk informálva és valójában az a 9:25-ös indulás az 10:35.. késõbb jött a hidegzuhany, hogy ez inkább 11-12 között lesz, majd végül egykor, végül
kettõkor. Hogy miért? Mert bérelt repülõ volt, ami egyrészt sztrájk miatt, másrészt valami
idióta focidrukkerek miatt "cseppet" késett.. szerencsétlen csehek is pórul jártak, mivel a
gépünk elõször õket vette (volna) fel, majd minket, tehát õk jóval többet szoptak. A párórás várakozást sikerült azért jól eltöltenünk, elõször a mekibe mentünk ki, majd a terminálban
kóvályogtunk, lefogyasztottuk a utalványt (kapott mki 2500 ft értékben), illetve a duty free
shopban kábé kipróbáltuk az összes parfümöt, kifestettem a körmömet chanel lakkal, és még ki is sminkeltem magam párszor.. öt óra alvás után azért nem ment zökkenõmentesen a pörgés-forgás, szüttyögtünk még egy kicsit, cég számlájára elkajáltunk meg elittunk még pluszban a két büfében összesen 250ezer ft-ot, amikor landolt a gépünk és felszállhattunk végre.

Emiatt viszont buktuk a mallorcai programot,

 leszállás után egybõl a hajóra mentünk.

Elfoglaltuk a kabinunkat és kicsit körbenéztünk,

majd elhúztunk vacsorázni. Én egy munkatársnõmet vittem, aki egyben nagyon jó barátnõm is, mindemellett 28 hetes terhes, de ez csak annyiban akadályozta, hogy nem ihatott alkoholt.. sebaj, pótoltam ... :P
Elsõ nap volt valami nyitóbuli, ahol sikeresen elfogyasztottunk pár koktélt, így a hangulatra nem volt panasz.. fél2 körül tértem nyugovóra, a hajó már este elindult Ibizára.


Második nap:
Szokás szerint nem sikerült idõben felkelnünk, azért a többfogásos reggelit nem mulasztottuk el, volt ott minden, mi szem szájnak ingere: omlett, felvágottak, sajtok, mindenféle gyümölcs stb (több kép hamarosan a gast topikban)
Buszokkal mentünk ki Ibiza egyik strandjára (ses salines) és sajnos elég borus volt az idõ. Hálistennek nem sokáig, úgyhogy újból belevethettem magam a koktélok és finomságok sokaságába, a napfényes tengerparton. Kisebb szieszta után becéloztuk a katamaránt,

amihez motorcsónakkal vittek ki minket és kétórás kört tett, szólt a muzsika, fogyott a bólé, sütött a nap, oda is pirultunk rendesen. Utána még a parton süttettük magunkat, majd öt körül visszafelé vettük az irányt.

Lecuccoltunk a hajón, majd elindultunk bevásárlókörútra, Ibiza hangulatos kis utcáiba.
Elnyaltunk egy fagyit, nyami, vettünk ezt-azt,


majd megint azon kaptuk magunkat, hogy az eredetileg tervezett programunkon túlcsúsztunk.

Sebaj, jöhetett a vacsora, ami másfél órásra húzódott, iszonyat sokat zabáltunk, a végén olyan szarul voltunk már, hogy aszittük, sose jutunk ki a kabinból :D Szerencsére sikerült, kisebb nyöszörgések árán, de az esti hippibuliba így is csúszva érkeztünk. Mivel elõre megmondták, hogy hippi felszereléssel mindenki készüljön, senki nem okozott csalódást, iszonyat meleg jelmezek voltak..

 némely archoz képest mi Beával sehol nem voltunk.

A hangulat meg a feeling ellenére a buli elég lagymatagra sikerült, úgyhogy mi sem maradtunk sokáig, jöhetett Barcelona!


Harmadik nap:
Reggel kötött ki a ladikunk Barcelonában. Két útvonal lett megadva, 15 percenként mentek a buszok, mindegyik máshol állt meg. Ezekrõl bármelyik ponton le lehetett szállni, illetve
lehetett továbbmenni. Elég sok mindent sikerült megnézünk, mint pl Gaudi hullámos házát, a Casa Batllót, a La Catedralt, a La Sagrada Familiat, sétáltunk és vásárolgattunk a Las Ramblason stb.






Ki is használtuk a maximális idõt, hatkor tértünk vissza a hajóra. Újabb vacsora, most már óvatosabb formában, pláne, hogy fél10-re közös csoportkép volt meghírdetve  a hajó tizedik szintjén, ami végül elhúzódott, kár volt sietni a sok finomsággal... jöhetett a zárógála, élõzene, atom bekoktélozás, tûzijáték.

Egykor úgy gondoltam, ideje pihenni, hiszen reggel hétkor kelni kellett, de végül visszacsábultam és hajnali négyig roptuk. Oltári módon sikerült becsípnem, úgyhogy nagyon féltem az ébredéstõl, de végül hõs módjára viselkedtem.

Negyedik nap:
Ahogy az elsõ nap, úgy az utolsó is le lett csípve. Volt olyan csoport, akik csak este jöttek haza, nekünk fél10-kor már indult a buszunk a mallorcai reptérre...

És most itthon.

Kaptunk ajándékba AIDA oldaltáskát, jegyzetet, kitûzõt, pezsgõt, egy ***ott nagy EWC-s törcsit, frizbit, meg ilyen ütögetõs labdajátékos cuccot nemtom a nevét, hungary teames pólót, nokiás polárpulcsit egy szürkét meg egy fehéret, szóval jól betáraztam itthonra :)

Sajnálom, hogy a négy napból kettõ volt az igazi, de szerencsére mindegyik eseménydús volt , az éjszakák meg no comment, pláne az utolsó :twisted:

..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #290 Dátum: 2008.06.04 07:46:18 »
"Horvátországban június 1-jén mégis életbe lépett az uniós jogszabály, amelynek értelmében a külföldi turisták nem vihetnek be Horvátország területére hús-és tejterméket."
Ez a pontos szöveg?
Mi az, hogy külföldi turista? A horvátok bevihetnek külföldről hazatérve élelmiszert? Mert akkor így semmi értelme.

Egyébként minden ország állategészségügyi és élelmiszer hatósága elrendelhet ilyet, de annak valami oka van.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #291 Dátum: 2008.06.04 09:03:48 »
"Horvátországban június 1-jén mégis életbe lépett az uniós jogszabály, amelynek értelmében a külföldi turisták nem vihetnek be Horvátország területére hús-és tejterméket."
Ez a pontos szöveg?
Mi az, hogy külföldi turista? A horvátok bevihetnek külföldről hazatérve élelmiszert? Mert akkor így semmi értelme.

Egyébként minden ország állategészségügyi és élelmiszer hatósága elrendelhet ilyet, de annak valami oka van.

ugyanmá ilyen hülyeségek..minden nyáron ez megy. évente járok le dalmáciába karton innivalokkal,
két gyerekkel, rakás kajával és kutyát nem érdekli mi van csomiban.
a balaton-adria témához inkább nem szólok semmi :-X
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.04 09:24:03 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #292 Dátum: 2008.06.06 06:58:20 »
"Horvátországban június 1-jén mégis életbe lépett az uniós jogszabály, amelynek értelmében a külföldi turisták nem vihetnek be Horvátország területére hús-és tejterméket."
Ez a pontos szöveg?
Mi az, hogy külföldi turista? A horvátok bevihetnek külföldről hazatérve élelmiszert? Mert akkor így semmi értelme.

ugyanmá ilyen hülyeségek..minden nyáron ez megy. évente járok le dalmáciába karton innivalokkal,
két gyerekkel, rakás kajával
Azért fontos a szöveg, mert lehet, hogy az Eu-n kívüli túristákra gondol, csak rosszul lett fogalmazva. Így lehet értelme.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #293 Dátum: 2008.06.06 08:24:38 »
"Horvátországban június 1-jén mégis életbe lépett az uniós jogszabály, amelynek értelmében a külföldi turisták nem vihetnek be Horvátország területére hús-és tejterméket."
Ez a pontos szöveg?
Mi az, hogy külföldi turista? A horvátok bevihetnek külföldről hazatérve élelmiszert? Mert akkor így semmi értelme.

ugyanmá ilyen hülyeségek..minden nyáron ez megy. évente járok le dalmáciába karton innivalokkal,
két gyerekkel, rakás kajával
Azért fontos a szöveg, mert lehet, hogy az Eu-n kívüli túristákra gondol, csak rosszul lett fogalmazva. Így lehet értelme.

láttam a hiradoban mindenkire vonatkozik ránk is.
igazából tök mindegy. sztem ami kaját érdemes kivinni /ásványviz , narancslé stb az nagyon drága/  azt lehet
az hogy nem vihetsz ki egy fél disznot abban meg igazuk van.
én fillerekért olyan gyünyörü helyeken jártam h ihaj. én imádom az Adriát.  :tt1:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #294 Dátum: 2008.08.28 20:47:14 »
Szombat hajnalban indulás Zadarba  :clap:
Programok: szánsájn sznorkeling tintahal szerelem Plitvice
szeptember 9-ig tervezzük a maradást
remélem végig jó időnk lesz  :stuart:
:toyotajel:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #295 Dátum: 2008.08.28 22:05:56 »
Már jól bevásároltunk (bár téliszalámit pont nem  ::))
majd jövök a fotókkal
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #296 Dátum: 2008.08.29 14:24:02 »
nem, már nem mászkálok arra  ::)
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #297 Dátum: 2008.09.12 00:13:24 »
nem, már nem mászkálok arra  ::)
és a kocsid? :devil: :devil: :devil:
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #298 Dátum: 2008.09.12 12:00:20 »
Nem tudna ajanlani valaki jo szallast Munchenben?  Esetleg aki megszallt valahol es ajanlja.  :helpsmilie: Vagy oldalt ahol talalhatok? Elore is koszonom.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #299 Dátum: 2008.09.12 17:18:39 »
Nem tudna ajanlani valaki jo szallast Munchenben?  Esetleg aki megszallt valahol es ajanlja.  :helpsmilie: Vagy oldalt ahol talalhatok? Elore is koszonom.
München városi honlap
H'Otello
CVJM München
Sollner Hof
Gasthof Scheissstaette

... bocs, nincs türelmem többet betenni. :flowers: Írd be a google keresőbe, hogy "gasthof münchen"! Kapsz egy csomó ajánlatot, amik egész megfizethetőek.
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.12 17:28:10 írta musspici »
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV