Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1556962 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4770 Dátum: 2016.03.27 23:41:54 »
Nyomkodtam a mode gombot es talaltam egy olyat, hogy e/t 18:30, ez pontosan mi?
motorindítás óta eltelt idő - ha esetleg tudni akarod, mennyi időt töltöttél vezetéssel, vagy rekordra hajtasz a szokásos útvonaladon  ;)
ugyanúgy nullázható, mint a többi.

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #4771 Dátum: 2016.03.28 08:27:01 »
Ertem koszonom :)
Nalam most egyetlen rekord van, figyelem a fogyasztast es probalok takarekosan menni, egyelore sikeresen :) budapest-gyor solymar fele elindulva betartva minden szabalyt tempomattal 5,6 lett, nekem ez tetszik, legalabbis ez a computer adat, de valahol irtatok h csal.

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #4772 Dátum: 2016.03.28 17:42:35 »
Ma ismét új dolgot fedeztem fe la rádióval kapcsolatban. Épp indultunk volna haza, előtte gondoltam kipróbálom a cd-t. Beraktam és szépen elnyelte, err3 jelent meg a kijelzőn. Nem tudtam kiszedni, aztán hagytam. Elindultunk, nem szólt a rádió, csak jelezte hogy valamilyen frekvencián van. Úgy is hagytam, gondoltam majd beindul, ahogy korábban is. Aztán mikor épp előztem, egyszer csak baromi nagy hangerőn elkezdett sisteregni meg recsegni, de a hangerő 0-án volt, gyorsan kikapcsoltam, eléggé megijedtem, a gyerek is hátul, épp aludt. Majd visszakapcs megint, gyorsan kikapcsoltam. Kb fél óra múlva újra megpróbáltam, ahogy bekapcsoltam működött a rádió, a lemezemet is kiadta szépen. Majd visszatoltam, elindult, de nem játszotta le, amúgy gyári audio lemez. Kiszedtem, nem érdekelt, nem hallgatok cd-t sosem. A rádió viszont szólt megint.
Szóval nem tudom mi a gond, de lehet nem az antenna, majd a szerelő megmondja.


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4773 Dátum: 2016.03.28 20:26:43 »
Nagyon jo kis autonak tunik amugy. Megszerettem a magas ulest, nagyon jo. A motor tenyleg meglepett mennyire dinamikus, nem gondoltam volna. 5,6ot irt ki atlagra budapest-gyor kozott tempomattal, mindenhol betartva a szabalyt, teljesen jo.
Háááááát, nekem ilyen átlagom még sosem volt, még bc szerint sem, pedig az általában jó fél litert szépít a valóságon. Asszem bc-s átlagom 6,1 volt a legjobb, tényleges fogyasztást tekintve meg 6,7. Ez Bp. - Őrség és vissza, nagyrészt a 8-as úton.
Autópályán mentél Győrbe, mert az már infarktusközeli állapotot okozna nálam..., vagy az 1 úton?
Ha a rádiós egység ilyen parajelenségeket produkál, az biztosan nem antenna, legalábbis nemcsak.
music     

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #4774 Dátum: 2016.03.28 21:55:51 »
Háááááát, nekem ilyen átlagom még sosem volt, még bc szerint sem, pedig az általában jó fél litert szépít a valóságon. Asszem bc-s átlagom 6,1 volt a legjobb, tényleges fogyasztást tekintve meg 6,7. Ez Bp. - Őrség és vissza, nagyrészt a 8-as úton.
Autópályán mentél Győrbe, mert az már infarktusközeli állapotot okozna nálam..., vagy az 1 úton?
Ha a rádiós egység ilyen parajelenségeket produkál, az biztosan nem antenna, legalábbis nemcsak.

Pomáz fele indulok el, majd a 10-es úton végig, aztán az 1-es.
Évekig gyakoroltam a fogyasztást az előző autóval :) Van már tapasztalatom, mindig rekordot akarok dönteni. Szabályok maximális betartása mellett megoldható.
Régen, pár évvel ezelőtt pályán is mentem évekig, volt hogy 80-90-el csak, beálltam a kamion mögé és úgy mentem végig, nem siettem. TS yaris volt hogy 4,7-et fogyasztott, az volt a rekordom, de a 4,9-5,2 az mindig összejött. Micel hetente mentem vele sokat, számított a fogyasztás is. Most keveset megyünk, de még mindig bennem van a rekord döntögetés. Persze most már nem pályázok, de megyek annyival, amennyi a megengedett, lassabban nem.

A rádió dolog érdekes igen, ha ki be kapcsolgatom sokáig, akkor egyszer csak jó lesz. A CD nem érdekel, de a rádiónak működnie kell.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4775 Dátum: 2016.03.28 22:44:53 »
Ja, hogy csak nézegeted a gázpedált, az más. :D De arra azért készülj, hogy a BC nagyon optimista, nekem már volt, hogy liter fölöttit tévedett. Ha a magam tapasztalatából indulok ki, akkor köztünk a fél liter különbség reális, tehát a tényleges fogyi valahol 6 fölött egy hajszállal lehet.
Ezzel a karosszériaformával sajnos nem lehet csodát művelni...
music     

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #4776 Dátum: 2016.03.29 06:09:27 »
Ja, hogy csak nézegeted a gázpedált, az más. :D De arra azért készülj, hogy a BC nagyon optimista, nekem már volt, hogy liter fölöttit tévedett. Ha a magam tapasztalatából indulok ki, akkor köztünk a fél liter különbség reális, tehát a tényleges fogyi valahol 6 fölött egy hajszállal lehet.
Ezzel a karosszériaformával sajnos nem lehet csodát művelni...

Liter fölött? Nem sok az? :) Nem csak pár tized?

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re:Corolla Verso
« Válasz #4777 Dátum: 2016.03.29 07:57:02 »
Liter fölött? Nem sok az? :) Nem csak pár tized?

10 tized az sok???  [rohog]
A dizelben is pontosan így működik! A mostani Avensis Versomban és a volt Corolla Versomban is 1 liter a különbség!

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #4778 Dátum: 2016.03.29 09:24:10 »
A fogyasztás adat szerintem akkor pontos a leginkább, ha te tankoltad csutkára, peremig és megint tele, akkor van mit számolni. És persze mondjuk 10x legalább, mert minden számít, forgalom, időjárás, csomag stb. Lehetnek kiugróan kicsi és emelkedettebb fogyasztási adatok is.
Azért ide beszúrom, hogy haladni, meg autózni...szóval van más értelme is a haladásnak, mint ***ára keveset fogyasztani :clap:
Ráadásul (hogy űbereljem a dolgot) az autópálya a szabályos de gyors autózásra van kitalálva, tényleg idegtépő és veszélyes sokkal lassabban bóklászni. Ráöntöm még ezt is :szemez:: egy liter dizel mondjuk 305 Ft. Kb. egy pohár sör, valamennyi tej v 2 kakós csiga. Ez a fogyasztásverseny gazdaságilag is értelmetlen. Persze ki mire izgul.  ;)
Megjegyzésem még, hogy én is írom évek óta a tankolásokat és masszívan 6,6 l/100 km-re jön ki átlagosan a 100 000 km-re vetítve. Ebben Bp. városi forgalom, autópályák, tetődoboz, hosszas tempos autópálya, külföldi utak és minden van a vontatás kivételével. Ebben benne van a részecskeszűrő kiégetése is, ami ugye egy kis fogyi emelkedéssel jár. (Ehhez azért kell menni 130-at, és többtíz km-t, 60-80-as temponál sose tisztulna meg különben.)A Verso műszere kb. fél egy literrel kevesebbet mutat két tankolás között -állítólag lehet kalibrálni, fogalmam sincs hogyan. De mint kiderült azért annyira nem izgat. A 2.2 dizel kb. 120-130 körül és felette elcsendesül, egész 160-ig kb. szóval istenien lehet haladni, erre van kitalálva.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4779 Dátum: 2016.03.29 12:04:38 »
Liter fölött? Nem sok az? :) Nem csak pár tized?
Nem, nem tévedés, de amúgy teljesen rapszodikus. Az aláírásomban ha rákattintasz a fogyi adatra, a spritmonitoron megnézheted. Általában 4-7 tizedet téved, egyszer-kétszer még liternél is több az eltérés, asszem 1,1 volt a legnagyobb. Egyszer volt csak hogy pontos volt, de szerintem ott a tankolással lehetett gond, valszeg nem ment tele csontig.
Tankolni igyekszem mindig ugyanúgy, ha tehetem, a sárga lámpa kigyulladása után töltök, tehát 50 liter bele szokott menni, azaz legalább 500, de inkább még jóval több km-et megyek két tankolás közt ezzel is csökkentve a hiba százalékot. Ha a család is az autóban ül, akkor 1,5-2, ha egyedül vagyok, akkor 2-2,5 liter megy még bele kattanás után szinte mindig. Többször átnéztem már, de nem igazán találtam okot, mitől függ a tévedés nagysága. Nem függ sem külső hőmérséklettől, sem attól, hányszori autózás után tankolok, sem attól, hol megyek (város/pálya/országút), sem a klímától, sem az utasok számától. A guminyomást is mindig ugyanannyira állítom be.
« Utoljára szerkesztve: 2016.03.29 12:06:41 írta music »
music     

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Corolla Verso
« Válasz #4780 Dátum: 2016.03.29 21:38:27 »
Érdekesek ezek az adatok, alátámasztják az egykor tanultakat... (ha jól emlékszem, akkor a légellenállás a sebesség négyzetével nő..)
Még nem tankoltam az utolsó 400 km után igy csak az elso 3064 km van meg az egy hetes fordulóból.
466 km (városból ki, 120 km/h max kb 150 km-en keresztül utána is csak kb 130) - 8,48 l
476 km, 140-150 km/h, 10,06 l
516 km, 130 km/h, 7,88 l
708 km (elfelejtettem felirni egy közbenső km,t, de magyar osztrak szakasz) 130 km/h, 8,77 l
410 km (Wels-Würzburg) 150 km/h 10,49 l (csak neha ment 160 korul)
Mindezek, Conti Winter contact, 2 személy, közepes terhelés és normális forgalom szombat délután.
Ja igen, ezer köszönet és hála a budakeszi Mayereseknek, hogy szombatra szereztek egy új hűtőt és délre készen lett a kocsi és igy este fél nyolc körül már a würzburgi kavalkádot néztük. (de közben az osztrák almaspite vaniliaöntettel azert be lett tankolva ..)

Azaz, ahogy itt az előbb irtátok, csodák nincsenek, ez egy viszonylag nagy autó és nagy kaszni. Lehet ezzel keveset fogyasztani, de ha menni kell, akkor menni kell és ahhoz kell az energia. Holnap remélhetően átmegy a műszakin és megkapja az új nyári gumikat is és akkor azokkal lesz majusban egy hasonló kör, remélhetően kicsit lassabban...

atticus85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #4781 Dátum: 2016.03.29 22:49:35 »
Sziasztok!

Egy kis technikai segítséget szeretnék kérni. 
Corolla verso 2003 2.0 d4d 66kw -hoz szeretnék olajcseréhez olajat venni.  138000km van benne.  Liqui moly -t néztem de nem tudom hogy az 5w30 belül melyiket érdemes választani hozzá.

Előre is köszönöm a válaszokat

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4782 Dátum: 2016.03.31 10:04:38 »
Eltelt két hónap az injektor csere óta, az autó remekül megy hidegben-melegben, a hangja is sokkal csendesebb és szebb lett - szinte benzines az alapjárati hang  :hug:
Titkon reméltem ugyan, hogy a fogysztás is csökkenni fog valamennyit, bár belegondolva hogy pont a "legrosszabb" párosításban (város és autópálya) használom, sok tartalék nem volt benne.

...viszont. Melegen továbbra is nehezen indul - a nehezen alatt azt értem, hogy foroghármat - reszelegyet - foroghármat - reszelegyet - foroghármat - beindul.
Erre "mindenhol" azt írják, hogy injektor probléma - mivel ezt kizárhatjuk (legalábbis remélem egy 2 hónapos injektornál), mi lehet még?

fenegie84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #4783 Dátum: 2016.03.31 10:39:50 »
Ma ismét új dolgot fedeztem fe la rádióval kapcsolatban. Épp indultunk volna haza, előtte gondoltam kipróbálom a cd-t. Beraktam és szépen elnyelte, err3 jelent meg a kijelzőn. Nem tudtam kiszedni, aztán hagytam. Elindultunk, nem szólt a rádió, csak jelezte hogy valamilyen frekvencián van. Úgy is hagytam, gondoltam majd beindul, ahogy korábban is. Aztán mikor épp előztem, egyszer csak baromi nagy hangerőn elkezdett sisteregni meg recsegni, de a hangerő 0-án volt, gyorsan kikapcsoltam, eléggé megijedtem, a gyerek is hátul, épp aludt. Majd visszakapcs megint, gyorsan kikapcsoltam. Kb fél óra múlva újra megpróbáltam, ahogy bekapcsoltam működött a rádió, a lemezemet is kiadta szépen. Majd visszatoltam, elindult, de nem játszotta le, amúgy gyári audio lemez. Kiszedtem, nem érdekelt, nem hallgatok cd-t sosem. A rádió viszont szólt megint.
Szóval nem tudom mi a gond, de lehet nem az antenna, majd a szerelő megmondja.

Így jártam én is az enyémmel, később teljesen elromlott. Vettem másik szettet a kocsiba.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Corolla Verso
« Válasz #4784 Dátum: 2016.04.03 12:53:56 »
Kérdés; mitôl lehet hirtelen brutális benzinszag?
Szerdán a mûszaki és gumicsere után a szomszédos kútnál megtankoltam (tele) és ma reggel elmentünk 10 km-t és 2 órát állt a kocsi ( napon).
Visszafele kb 5km után kezdett egyre erôsebben benzinszag lenni. 40-60 km/h sebessegek, motorfékes lassulások...
A ház elôtt napon próbáltam valamit látni, de semmit nem latok a motortérben. A benzinsapka és környéke száraz. A motorházban talán bal oldalon lehet jobban érezni a szagot...

Hol és mit kellene néznem, mire figyeljek? Most két hete volt az éves szervíz....