Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1557693 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Corolla Verso
« Válasz #4680 Dátum: 2016.03.04 17:15:41 »
Köszönöm a gyors választ.

Kicsit elbizonytalanítottál a dieselesekkel kapcsolatban.Teljesen elölről kell kezdjem a keresgélést? Tényleg ennyire gázosak a dieselek? Mondjuk a benzines többlet fogyasztása nem annyira zavaró és ha a szervizköltsége jóval barátságosabb akkor meg tudnék barátkozni vele. Keresgéltem egy kicsit ezek közül melyik lenne jó választás ránézésre?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1.8_linea_terra_navi_7_szemelyes_112000_km-9847706
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_2.0_d-4d_linea_sol_magyar_-_1_tulaj_-_80e._km-9752326
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1.8_linea_sol-9864218
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_2.0_d-4d_linea_terra_7_szemelyes._megkimelt-9360723

Köszi a segítséget.

Megerősítem az előbbieket, 20.000 km alatt nem érdemes a dízel, itt is ezt mondták, azaz hazabeszélve az 1,8-ast ajánlanám és nekem Luna van, azaz manuál klímás és teljesen jó.
Most van benne 161.000 km, 2005 aprilis 5 óta. Jellemzően hosszú utakra használjuk, de néha kisebb távolságra is.
A vásárlásnál a márkaszervíz/dealer szomorúan mondta, hogy na minket is csak az éves szervizeknél fog látni ...
amikor tavaly elvittem a szervizbe, az évesre (csak márkaszervízbe viszem!) egyből ajánlották, hogy olajcsere helyett inkább vegyek egy újat.
Mikor mondtam, hogy amig ők nagy kegyesen 3500 euróért bevették volna, nekem minimum 15-18e Eurot kellett volna kipengetnem egy kisebb Versoért (VersoS-t néztük, de gyenge a motorkinálat). Viszont a használati értéke a meglevőnek messze 3,5e euró fölött van. Viszont az éves szerviz (kisszervíz) majd kétszerese volt annak mint amit otthon kell fizetni. Úgyhogy ünnep után "nagyszerviz", szűrő és gyertyacserével, mert így mulat egy magyar úr.... meg a COV megérdemli, ez az igazság.
Épp ma beszélgettünk kollagákkal és más is mondta, hogy a Toyotánál alacsonyabbak a szervízköltségek mint más típusnál :)

Fogyasztás: kényelmes üzemben, vidéki uton amikor nem rohan az ember (konkrtan Brüsszel - Charleroi reptér oda vissza 90 km, 5,2 -es fogyasztás az óra szerint ami nem valószínű, hogy több lenne mint 6 liter ha korrigáljuk a mérés huncutságával.
Ráadásul a Cartrottle is ezt ajánlja  ;)


fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re:Corolla Verso
« Válasz #4681 Dátum: 2016.03.04 19:49:23 »
Megerősítem az előbbieket, 20.000 km alatt nem érdemes a dízel, itt is ezt mondták, azaz hazabeszélve az 1,8-ast ajánlanám és nekem Luna van, azaz manuál klímás és teljesen jó.
Én nem szeretnék benzin-dízel vitát kezdeni, csak a saját véleményemet osztom meg azzal akit érdekel.
Nekem egy 2.0 D4D 2004-es autóm volt. Személy szerint a dízel motorkarakterisztikája jobban "tetszik".
Én családi autóként használtam évi átlag 10e km-t mentünk vele. Ennek kb. 70-80%-át hosszútávon.
110e km-rel vettem, 143e km-rel adtam el 3,5 év után. CSAK a csomagtartó mérete miatt cseréltem le!!! 

Ezek az autók szerintem 200e km-t simán elmennek mindenféle nagyobb beavatkozás nélkül. De lehet, hogy 250e km-t is! Vagy még többet!  :D
Az én használatomat figyelembe véve ez 9 év, de lehetséges az is hogy 14 év! Természetesen ez csak az én optimista számításaim és a technikában való bizodalmam szülötte!! Ez nagyon sok idő! Nagyon sok minden történhet az emberrel ennyi idő alatt!

Abban viszont teljesen igazat adok mindenkinek, hogy a nagyobb javítások drágábbak! Üzemanyag rendszer, kettős tömegű lendkerék, káros anyag kezelés.

Az érzelmek felülkerekedhetnek az észérvek felett!  :wub:

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4682 Dátum: 2016.03.04 20:26:04 »

 :no: :no: :no: :no: Választási!
No, ez mit jelent?
Prius 2 - a mosolygós autó.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #4683 Dátum: 2016.03.04 20:31:47 »
No, ez mit jelent?

Esetleg azt is jelentheti, hogy ollan autót választottál megvételre, amelyben alkalmazott nyomaték osztómű egy fostalicska (júzsuli)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4684 Dátum: 2016.03.04 20:52:16 »
Esetleg azt is jelentheti, hogy ollan autót választottál megvételre, amelyben alkalmazott nyomaték osztómű egy fostalicska (júzsuli)
Már, hogy sz*r az MMt?
Prius 2 - a mosolygós autó.

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re:Corolla Verso
« Válasz #4685 Dátum: 2016.03.04 21:02:02 »
Már, hogy sz*r az MMt?
Szerintem úgy értette, hogy nem a legjobb Toyota konstrukció ez a váltó!
Egy ismerősömnek szavatosságban cserélték gyári hiba miatt!

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4686 Dátum: 2016.03.04 21:28:52 »
Szerintem úgy értette, hogy nem a legjobb Toyota konstrukció ez a váltó!
Egy ismerősömnek szavatosságban cserélték gyári hiba miatt!
ez is volt cserélve.
Tudom, hogy nem a tuti konstrukció, de ez a megállapítás nem visz előre a dolog kiküszöbölésében.
Prius 2 - a mosolygós autó.

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re:Corolla Verso
« Válasz #4687 Dátum: 2016.03.04 21:38:06 »
ez is volt cserélve.
Tudom, hogy nem a tuti konstrukció, de ez a megállapítás nem visz előre a dolog kiküszöbölésében.

Nem csúszik a kuplung menet közben, váltásnál? Ha igen, akkor kuplungcsere és jó lesz (most ezzel nem mondtam újat :))
Elvileg állítani nem nagyon lehet, mert automatán állítja magát után, de esetleg érdemes elvinni szervizbe, ahol valamilyen módon állítanak rajta mégis (nekem minden évben állítanak, hogy szépen csússzon, a Superben).

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Corolla Verso
« Válasz #4688 Dátum: 2016.03.04 21:51:48 »
Már, hogy sz*r az MMt?
jaja...méghozzá 1jó nagy rakás...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4689 Dátum: 2016.03.05 13:56:18 »
Nem csúszik a kuplung menet közben, váltásnál? Ha igen, akkor kuplungcsere és jó lesz (most ezzel nem mondtam újat :))
Elvileg állítani nem nagyon lehet, mert automatán állítja magát után, de esetleg érdemes elvinni szervizbe, ahol valamilyen módon állítanak rajta mégis (nekem minden évben állítanak, hogy szépen csússzon, a Superben).
Teljesen jól viselkedik menet közben. Úgy figyeltem meg, hogy ezt is csak melegebb időben, vagy jól bemelegedett állapotban csinálja, hol jobban hol kevésbé.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Corolla Verso
« Válasz #4690 Dátum: 2016.03.06 12:28:05 »
Nezem az akcios szerviz csomagokat COV-ra, a szakertoktol kerdem, hogy milyen akksi van ebben az akcioban 31700 Ft-ert?
Lehet, hogy erdemes lenne nem keresni a bajt, es lecserelni a 11 eves eredetit.... :helpsmilie:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4691 Dátum: 2016.03.06 12:59:42 »
Nezem az akcios szerviz csomagokat COV-ra, a szakertoktol kerdem, hogy milyen akksi van ebben az akcioban 31700 Ft-ert?
Lehet, hogy erdemes lenne nem keresni a bajt, es lecserelni a 11 eves eredetit.... :helpsmilie:
optifit, de hogy milyen paraméterű, azt nem tudom.
music     

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re:Corolla Verso
« Válasz #4692 Dátum: 2016.03.06 13:47:00 »
optifit, de hogy milyen paraméterű, azt nem tudom.

Nekem gyári akku volt benne tavalyig (11 év). Mivel már 5 éve figyeltem, hogy hidegben kínlódva indít (de MINDIG indított!), tavaly lecseréltem egy Banner Professional-re (ez 2Ah-val többet tud mint a sima Banner ugyanilyen méretben, magasabb az indítóárama is, és szürke színű).
No, ezt nem kellett volna :( Azóta még jobban kínlódik hidegben (bár indítani még így is indít...) De hogy ez nem fog kibírni 11 évet, az biztos.

Én a helyedben hagynám, míg meg nem makkan teljesen, nem cserélném le. Néha rátöltés esetleg.
És mostani ezemmel már gyárira (optifit) cserélném le inkább.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Corolla Verso
« Válasz #4693 Dátum: 2016.03.06 14:00:46 »
Akksi:
Kb 2-3 hete amikor ellenoriztem, hogy mik a szintek, folyadekok, olaj, gumi, akksi, akkor lattam, hogy fekete az akksi szeme, ugyhogy raengedtem a CTEK MSX5-t es lement rajta problema nelkul. Szepen be is zoldult a varazsszem. Viszont 2 het utan, amikor csak a hetvegen volt rovid tavon hasznalva, mar visszafeketult. De indit, igaz a garazsban van, 16 fokban. No majd egy het mulva kiderul 800 km utan, hogy viseli a Bajor hajnali hideget.

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re:Corolla Verso
« Válasz #4694 Dátum: 2016.03.06 18:30:54 »
Nekem gyári akku volt benne tavalyig (11 év). Mivel már 5 éve figyeltem, hogy hidegben kínlódva indít (de MINDIG indított!), tavaly lecseréltem egy Banner Professional-re (ez 2Ah-val többet tud mint a sima Banner ugyanilyen méretben, magasabb az indítóárama is, és szürke színű).
No, ezt nem kellett volna :( Azóta még jobban kínlódik hidegben (bár indítani még így is indít...) De hogy ez nem fog kibírni 11 évet, az biztos.

Én a helyedben hagynám, míg meg nem makkan teljesen, nem cserélném le. Néha rátöltés esetleg.
És mostani ezemmel már gyárira (optifit) cserélném le inkább.
Nem lehetséges, hogy az önindítót kellene megnézetni? Esetleg a csatlakozások, testkábel oxidáció?