Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1557045 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Corolla Verso
« Válasz #3510 Dátum: 2013.09.14 10:55:12 »
A hátulján a Toyota emléma mellett az egy nagy horpadás?  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #3511 Dátum: 2013.09.14 11:01:20 »
2
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Corolla Verso
« Válasz #3512 Dátum: 2013.09.14 11:03:43 »
És az ilyet nevezi valaki "megkímélt állapotnak"?  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corolla Verso
« Válasz #3513 Dátum: 2013.09.14 11:11:11 »
És az ilyet nevezi valaki "megkímélt állapotnak"?  :hmmmm:
Ő kimélte, csak más nem :surrender:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Corolla Verso
« Válasz #3514 Dátum: 2013.09.14 11:37:32 »
És ha ő tolatott neki valaminek? Mert ha más csattant belé, akkor annak a biztosítója már rendezte volna a javítást, de saját hibánál az emberek nagy része nem nyúl hozzá (persze tudom az anyagiak hiánya is közrejátszhat  :hmmmm: ).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corolla Verso
« Válasz #3515 Dátum: 2013.09.14 12:03:14 »
És az ilyet nevezi valaki "megkímélt állapotnak"?  :hmmmm:
Attól még lehet megkímélt hogy egyszer benézett valami. Az megkímélt, ami horpadásmentes, csak 100 ezret ment egy olajcserével? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Corolla Verso
« Válasz #3516 Dátum: 2013.09.14 12:19:35 »
Attól még lehet megkímélt hogy egyszer benézett valami. Az megkímélt, ami horpadásmentes, csak 100 ezret ment egy olajcserével? :D
Na ez így jogos észrevétel!;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Corolla Verso
« Válasz #3517 Dátum: 2013.09.14 15:36:58 »
Az megkímélt, ami horpadásmentes, csak 100 ezret ment egy olajcserével? :D

Az én szótáramban biztosan nem.  ;)
Pl én se mondanám az enyémre, hogy "kítűnő állapot", mert van rajt pár kőfelverődési nyom és 1-2 nagyvárosi, bevásárló-parkolókban mások nemtörődömsége miatt összeszedett apró seb.  :innocent: ;)
Aki pedig ebben az országban autózik, az előbb vagy utóbb összeszed ilyeneket dögivel, ergó ilyen állapot max a szalonban lehet.  :innocent: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corolla Verso
« Válasz #3518 Dátum: 2013.09.14 15:53:22 »
Az én szótáramban biztosan nem.  ;)
Pl én se mondanám az enyémre, hogy "kítűnő állapot", mert van rajt pár kőfelverődési nyom és 1-2 nagyvárosi, bevásárló-parkolókban mások nemtörődömsége miatt összeszedett apró seb.  :innocent: ;)
Aki pedig ebben az országban autózik, az előbb vagy utóbb összeszed ilyeneket dögivel, ergó ilyen állapot max a szalonban lehet.  :innocent: ;)
Nameg ma már 9 évesen ciki érintetlennek lenni :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

2ozz

  • Vendég
Re:Corolla Verso
« Válasz #3519 Dátum: 2013.09.14 15:55:16 »
Az én szótáramban biztosan nem.  ;)
Pl én se mondanám az enyémre, hogy "kítűnő állapot", mert van rajt pár kőfelverődési nyom és 1-2 nagyvárosi, bevásárló-parkolókban mások nemtörődömsége miatt összeszedett apró seb.  :innocent: ;)
Aki pedig ebben az országban autózik, az előbb vagy utóbb összeszed ilyeneket dögivel, ergó ilyen állapot max a szalonban lehet.  :innocent: ;)
És nincsen olyan ember aki 20 éve balesetmentesen közlekedik, mert az nem közlekedik, nem része a forgalomnak, hanem akadályozza azt és mindenki őt kerülgeti meg előzgeti, szal 10 évig Bp-n közlekedett autó sem megkímélt és nem lehet törésmentes, vagy az nem megkímélt, hanem használaton kívüli.  :surrender: :whistling:

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re:Corolla Verso
« Válasz #3520 Dátum: 2013.09.14 16:01:46 »
És ha ő tolatott neki valaminek? Mert ha más csattant belé, akkor annak a biztosítója már rendezte volna a javítást, de saját hibánál az emberek nagy része nem nyúl hozzá (persze tudom az anyagiak hiánya is közrejátszhat  :hmmmm: ).

Ha az anyagiak hiánya közrejátszik egy hiba kijavításánál, akkor bizony a rendes szervizelésnél is :(
Persze ha a horpadásnál nem sérült a festék és nem rozsdásodik, akkor tényleg lehet, hogy nem érdemes bolygatni, a biztosító lehet, hogy full ajtócserét akar, és egy újrafestett új ajtó nem biztos, hogy jobb eladásnál, mint egy nem rozsdás horpadás.
(Nekem most fogják javítani, a lökhárítón és sárvédőn van olyan sérülés, amit bármelyik sarki javító megcsinál 30-40e forintért, de simán full cserére írta a biztosító a lököst, az egész lesz vagy fél misi így....)

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #3521 Dátum: 2013.09.14 19:30:29 »
És nincsen olyan ember aki 20 éve balesetmentesen közlekedik, mert az nem közlekedik, nem része a forgalomnak, hanem akadályozza azt és mindenki őt kerülgeti meg előzgeti, szal 10 évig Bp-n közlekedett autó sem megkímélt és nem lehet törésmentes, vagy az nem megkímélt, hanem használaton kívüli.  :surrender: :whistling:

Ezért ez nem teljesen így van szerintem. A lassú hajtás legalább olyan veszélyes (ha nem veszélyesebb), mint a gyorshajtás. A legkevésbé veszélyes az, ha az ember tud a forgalommal együtt haladni. Ezért is utálom az indokolatlan sebességkorlátokat, és az ott trafizást, mert számtalanszor van hogy észreveszem, vagy számítok rá, lelassítok, és már állnak a seggemben, puposkodnak, villognak stb...  :no:

Jogosan teszik, hiszen indokolatlan a lassítás, de ha nem akarok fényképet kapni, akkor muszáj lassítanom.

2ozz

  • Vendég
Re:Corolla Verso
« Válasz #3522 Dátum: 2013.09.14 22:17:11 »
Ezért ez nem teljesen így van szerintem. A lassú hajtás legalább olyan veszélyes (ha nem veszélyesebb), mint a gyorshajtás. A legkevésbé veszélyes az, ha az ember tud a forgalommal együtt haladni. Ezért is utálom az indokolatlan sebességkorlátokat, és az ott trafizást, mert számtalanszor van hogy észreveszem, vagy számítok rá, lelassítok, és már állnak a seggemben, puposkodnak, villognak stb...  :no:

Jogosan teszik, hiszen indokolatlan a lassítás, de ha nem akarok fényképet kapni, akkor muszáj lassítanom.

Nem tudom te merre szoktál autózni, de Bp belvárosában vagy gyorshajtasz, vagy minden lámpa megfog. Nem drasztikus gyorshajtásról beszélek, de általában a zöld-hullámhoz kell egy kb 10%-os gyorshajtás.
Nem is azok zavarnak, akik a 40es táblánál 40-el mennek, hanem akik a 70esnél 35-el szigorúan a belső sávban, mert ő biztonságosan vezet...
Az undorító csak az benne, hogy engem letraffiznak és jön a csekk, ő meg a forgalmat akadályozza, ami legalább olyan veszélyes...
Bp-en sajnos óhatatlanul is összetörnek néha, rád húzzák a kormányt sávváltásnál, mert nem néz bele a holttérbe, kitolat elém a parkolóból, telefonál és benéz egy lámpát, én meg repülök a kereszteződés közepére neki köszönhetően, stb. Mindennapos az ilyesmi a belvárosban.

290ezer km van abban a Versoban, jól láttam, azt hittem a szemem káprázik, ennyivel dízeleket osztanak, igaz 2007-es évjáratból.

Kérdés: A Luna felszereltséghez lehetett tempomatot kérni?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_2.2_d-4d_luna_navis-7232224
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.14 22:24:28 írta 2ozz »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #3523 Dátum: 2013.09.14 23:05:55 »
Pécsen is így van, zöldhullámhoz gyorsabban kell menni.

A motorban ha igaz, akkor csak 150.000 km van. Nem is sok (a motorban), az enyém 320.000 felett jár, igaz, hogy ez tíz évvel fiatalabb...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Corolla Verso
« Válasz #3524 Dátum: 2013.09.15 01:14:36 »
Nem is azok zavarnak, akik a 40es táblánál 40-el mennek, hanem akik a 70esnél 35-el szigorúan a belső sávban, mert ő biztonságosan vezet...

Igen, és főleg azért veszélyes, mert elvileg nem kellene ennyire indokolatlanul feltartó autósra számítani egy ilyen szakaszon.
Másik, talán jóval balesetveszélyesebb forrás a főútvonalon makacsul 80-at tartó sofőr, szabályosan (10 km/h-val megy a limit alatt, de az előzéshez a különbség meg talán túl kevés) megelőzni elég hosszú szakaszra lenne szükség.  :hmmmm:

De ez itt OFF, van nekünk vezetéstechnikai és kresz fórumunk is.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61