Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1556923 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #2655 Dátum: 2011.02.25 11:53:59 »
Az automata klíma működik fagyban is, de a manuál (tekergetős) sosem! ;)
Az "automata" ebben az esetben kicsit csalóka, mert ha Te kézzel nem kapcsolod be a klímát (A/C gomb), akkor ő sosem fog "automatikusan" bekapcsolni, még nyári 50 fokban sem. Így hiába van (elvileg) az AUTO gombbal bekapcsolva a fűtés/hűtés, magát a klímát továbbra is kézzel kell kapcsolgatni.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corolla Verso
« Válasz #2656 Dátum: 2011.02.25 13:09:57 »
Lehet, hogy csalóka, de alap értelmi szintet feltételezve a uesertől, bekapcsolt klímával értendő  :surrender:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Corolla Verso
« Válasz #2657 Dátum: 2011.02.25 14:23:19 »
Az automata klíma működik fagyban is, de a manuál (tekergetős) sosem! ;)
Ez biztos? Nekem az E11 látszólag ment télen is. Párátlanítani biztos párátlanított - bár akkor valószinüleg nem volt minusz.
Viszont a klímát télen járatni azért kell, hogy a gáz keringjen és biztosítsa a kenést ahol kell.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Corolla Verso
« Válasz #2658 Dátum: 2011.02.25 14:29:58 »
Ha valakit érdekel 2005-ös 1.8-as Corolla Verso Sol 145e km-el az küldjön egy pü-t. Egy ismerős februárban cseréli le. Céges autó, de csak ő használja. Szervízkönyves. Az árat nem tudok, azt majd a tulajjal kéne egyeztetni, de szerintem normális áron odaadja.
Na kezd aktuális lenni, felrakta a HaHu-ra. A kilóméter tényleg annyi és végig a budai Reálnál volt szervizelve. Viszont áprilisban kapja meg az új Verso-t, úgyhogy addig még kell neki.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

01010011

  • Vendég
Re: Corolla Verso
« Válasz #2659 Dátum: 2011.02.25 14:49:34 »
Na kezd aktuális lenni, felrakta a HaHu-ra. A kilóméter tényleg annyi és végig a budai Reálnál volt szervizelve. Viszont áprilisban kapja meg az új Verso-t, úgyhogy addig még kell neki.

Ez drága, nem?

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Corolla Verso
« Válasz #2660 Dátum: 2011.02.25 15:08:22 »
Hát biztos nem a legolcsóbb, de ez legalább tényleg ennyit futott, nem volt törve, karban volt tartva. Az ár alkuképes, de hogy mennyire, azt inkább a tulajjal kéne megbeszélni.
Neki nem sürgös az eladás, sőt, áprilisig nem akarja eladni - amíg meg nem kapja az újat.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Corolla Verso
« Válasz #2661 Dátum: 2011.02.25 15:41:22 »
Az "automata" ebben az esetben kicsit csalóka, mert ha Te kézzel nem kapcsolod be a klímát (A/C gomb), akkor ő sosem fog "automatikusan" bekapcsolni, még nyári 50 fokban sem. Így hiába van (elvileg) az AUTO gombbal bekapcsolva a fűtés/hűtés, magát a klímát továbbra is kézzel kell kapcsolgatni.

Igen, csak akkor fog "bekapcsolni" a klíma, ha teszem azt az előző leállításnál is már ment, vagy ha nem ment, de bekapcsolod az ablak párátlánító funkciót (Avensisnél legalábbis).  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #2662 Dátum: 2011.02.25 18:30:47 »
Igen, csak akkor fog "bekapcsolni" a klíma, ha teszem azt az előző leállításnál is már ment, vagy ha nem ment, de bekapcsolod az ablak párátlánító funkciót (Avensisnél legalábbis).  ;)
Mondjuk az személy szerint nekem nem tetszett a COV-nál, hogy az "automatának" aposztrofált klímát (értsd: A/C) mégiscsak kézzel kell ki/bekapcsolni. Az AUTO gomb még nyári kánikulában sem aktiválja. Az céges OFF Lagunákban, korábban Octáviában is teljes értékű volt az AUTO funkció és a CX-7-ben is az. :whistling:

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corolla Verso
« Válasz #2663 Dátum: 2011.02.26 09:35:44 »
Na kezd aktuális lenni, felrakta a HaHu-ra. A kilóméter tényleg annyi és végig a budai Reálnál volt szervizelve. Viszont áprilisban kapja meg az új Verso-t, úgyhogy addig még kell neki.

Ez drága, nem?

De. Nem akarom elkeseríteni, meg sok sikert, de az enyémet novemberben 2.2M-ért vettem, minden pont ugyanilyen, csak az 200.000 km. VIszont bő egy évvel fiatalabb.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corolla Verso
« Válasz #2664 Dátum: 2011.02.26 09:41:21 »
Igen, csak akkor fog "bekapcsolni" a klíma, ha teszem azt az előző leállításnál is már ment, vagy ha nem ment, de bekapcsolod az ablak párátlánító funkciót (Avensisnél legalábbis).  ;)
Mondjuk az személy szerint nekem nem tetszett a COV-nál, hogy az "automatának" aposztrofált klímát (értsd: A/C) mégiscsak kézzel kell ki/bekapcsolni. Az AUTO gomb még nyári kánikulában sem aktiválja. Az céges OFF Lagunákban, korábban Octáviában is teljes értékű volt az AUTO funkció és a CX-7-ben is az. :whistling:

Nekem pont ez tetszik benne.. :-) Lehet hogy elviselek picit melegebbet, ha spórolhatok a klímával... Hangulattól függ, nálam a döntés :-)

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Corolla Verso
« Válasz #2665 Dátum: 2011.02.26 13:47:25 »
Bejött a kikormolás! Köszi!  :clap: Tegnap átmentem német autópályára, kb 10percig mentem 180-200as tempoval, visszafelé már semmi füstje nem is volt a kocsinak, ma is akárhogy nyomtam neki semmi nem látszik és még mintha jobban is menne  :D ugyfest tulságosan kiméletesen kocsikázok vele más baja nincs. Igaz az átlagfogyasztásnál egyből 6.1et ir

erről van szó.  :yes: Csak azért írtam a pályát, mert Steve OP írta, hogy Ő sokat pályázik, ezért ajánlottam neki, hogy ott kormolja ki egy kicsit.

A klimáról annyit, nálam ha megnyomom az auto gombot egyből bekapcsolja, legyen akárhányfok kint, nem is szeretem használni mert csak üvegre vagy csak lábra sosem nyomja a levegőt hanem felpörgött ventilátorral egyből az ember képébe, csak azt szereti ha lobok az ember haja!

borati67

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re: Corolla Verso
« Válasz #2666 Dátum: 2011.02.27 11:30:34 »
Na én is kipróbáltam ismét a klímát felbuzdulva a +3 fokon és működik :clap:Ez így csak félautomata,hogy be kell nyomni az A/C-t de nem halok bele.AZ én kocsimon ha benyomom az autot gombot akkor az automata is de így ugyebár nem tudok spórolni.Tehát effektíve jobb hogy van a/c gomb.
Család:
Toyota Corolla Verso D4D 2.0/ 2005
Toyota Rav4 2,2 DCAT 4x4/ 2007

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Corolla Verso
« Válasz #2667 Dátum: 2011.02.28 16:07:38 »
Na kezd aktuális lenni, felrakta a HaHu-ra. A kilóméter tényleg annyi és végig a budai Reálnál volt szervizelve. Viszont áprilisban kapja meg az új Verso-t, úgyhogy addig még kell neki.

Ez drága, nem?

De. Nem akarom elkeseríteni, meg sok sikert, de az enyémet novemberben 2.2M-ért vettem, minden pont ugyanilyen, csak az 200.000 km. VIszont bő egy évvel fiatalabb.
Szerintem az a 60e km - nálam cirka 4 év - sok. Viszont így is volt már érdeklődő. Ha eladta, majd megírom mennyiért ment el.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Corolla Verso
« Válasz #2668 Dátum: 2011.02.28 16:40:34 »
Szerintem az a 60e km - nálam cirka 4 év - sok. Viszont így is volt már érdeklődő. Ha eladta, majd megírom mennyiért ment el.

Nekem még <50e és ebben az évben 5 éves lesz, kiváncsi vagyok mennyiért fogom tudni majd eladni pár év múlva 100e alatti km-rel és még érvényes extragaranciával...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corolla Verso
« Válasz #2669 Dátum: 2011.03.01 09:12:37 »
Bejött a kikormolás! Köszi!  :clap: Tegnap átmentem német autópályára, kb 10percig mentem 180-200as tempoval, visszafelé már semmi füstje nem is volt a kocsinak, ma is akárhogy nyomtam neki semmi nem látszik és még mintha jobban is menne  :D ugyfest tulságosan kiméletesen kocsikázok vele más baja nincs. Igaz az átlagfogyasztásnál egyből 6.1et ir
Örülök neki!  :clap: Legközelebb, ha nem akarsz száguldozni, érdemes csak előzéseknél elforgatni kövér gáz mellett 3500-ig, nem muszáj pályán száguldani. Pl. gondolok itt egy autópálya felhajtónál, ahonnan mondjuk 4.-ben 70-80-ról gyorsítasz. Általában 3.-ban, 4.-ben érzik magukat jól az autók, ha pörgetésről van szó, én azt szoktam használni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i