Szavazás

Szerinted a a baleset bekövetkezését mi okozta?

Az időjárás -- sok esőzés, kimosott alapzat
Az, hogy elhanyagolták a tározót és műszakilag nem volt rendben
Véletlen baleset, bármikor megtörténhet
Szándékos rongálás következtében ömlött ki a zagy
Egyéb

Szerző Téma: Vörösiszap katasztrófa  (Megtekintve 36046 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #75 Dátum: 2010.10.12 22:52:17 »
http://www.komment.hu/tartalom/20101011-velemeny-iszapomles-az-adakozas-nem-lomtalanitas.html?cmnt_page=1

"De a magánadakozás hagyománya, kultúrája is sokszor fájóan hiányzik. Magyarországon már ott kezdődnek a problémák, hogy sokan nem értik, hogy az adakozás, jótékonykodás: lemondás valamiről mások javára. Az viszont nem lemondás, ha olyasmit adományozunk, ami nekünk nem kell, sőt felesleges és csak a helyet foglalja. Ami a saját háztartásunkban már úgyis használhatatlan, kiszolgált, és gyakran már csak szemét. "

rezol

  • Vendég
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #76 Dátum: 2010.10.13 00:19:46 »
Kedves rezoli!

Légyszi, állatok szenvedéséről ne tegyél fel több képet, mert a gyomrom kifordul... és, mivel rendszeresen olvasgatom ezt a topicot, nem tudok elsiklani felette, hogy ne nézzem meg...  :cry: :cry: :cry: :clap:
Csak gondoltam visszaterelem a gondolatvilágot a valós témára, mert elment politikába, meg a megvitatás megvitatásának megvitatásába.
Pedig itt emberi és állati tragédiákról van szó.
(A halott csecsemő képét nem kerestem, ugye az sem zavarna kevésbé?)  :wacko:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #77 Dátum: 2010.10.13 08:47:59 »
Kedves rezoli!

Légyszi, állatok szenvedéséről ne tegyél fel több képet, mert a gyomrom kifordul... és, mivel rendszeresen olvasgatom ezt a topicot, nem tudok elsiklani felette, hogy ne nézzem meg...  :cry: :cry: :cry: :clap:
Csak gondoltam visszaterelem a gondolatvilágot a valós témára, mert elment politikába, meg a megvitatás megvitatásának megvitatásába.
Pedig itt emberi és állati tragédiákról van szó.
(A halott csecsemő képét nem kerestem, ugye az sem zavarna kevésbé?)  :wacko:
Ha azt raktad volna fel, nem fogalmaztam volna ilyen udvariasan. Ugye érted, mire gondolok?  :flowers:
Mivel, azonban nálam közel egy szinten van ember és kutya, sőt a kutyát többe nézem, mint némely embert, ezért a tehetetlensége miatt sajnálom az áldozatokat, legyen az állat, vagy idős ember, netán csecsemő. Az én szememben mind egy-egy tragédia, mert segítség nélkül nem élhették volna túl a katasztrófát.
Visszatérve a lényeghez, nem az van rám hatással, ha "halottakat", vagy szenvedőket kell nézzek, mert ettől inkább felfordul a gyomrom, mint, hogy a szükséges érzelmeket váltaná ki belőlem. Viszont egy táj, vagy utcakép, netán tárgyakat tartalmazó kép már eléri a célját.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #78 Dátum: 2010.10.13 08:52:28 »
Én ma utaltam a kormányzati kármentő alapba. És még fogok is. Ebben hiszek a legjobban, a szeretetszolgálatokról hallottam egysmást, szóval azokban nem bízom.

Nálunk a munkahelyen - azt kell mondjam, sajnos - hagyománya van az ilyesminek: összedobunk egy kis pénzt, és attól függően, hogy mit kérnek a rászorulók, vagy a pénzt adjuk át, vagy vásárlunk belőle. A tavaszi árvíz idején voltak nálunk szabolcsi gyerekek, szállást adtunk, ill. bevásároltunk tisztítószerekből, takarókból, mert arra volt szükség. Most pénzt küldtünk, ill. a munkahely - ahogy korábban linkeltem - ingyen vállalja a kárfelmérést. Csak oda akarok kilyukadni, hogy civil szerveződés is lehet célirányos és hatékony. Kommunikáció és hozzáállás kérdése.

rezol

  • Vendég
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #79 Dátum: 2010.10.13 10:51:26 »
Én ma utaltam a kormányzati kármentő alapba. És még fogok is. Ebben hiszek a legjobban, a szeretetszolgálatokról hallottam egysmást, szóval azokban nem bízom.

Nálunk a munkahelyen - azt kell mondjam, sajnos - hagyománya van az ilyesminek: összedobunk egy kis pénzt, és attól függően, hogy mit kérnek a rászorulók, vagy a pénzt adjuk át, vagy vásárlunk belőle. A tavaszi árvíz idején voltak nálunk szabolcsi gyerekek, szállást adtunk, ill. bevásároltunk tisztítószerekből, takarókból, mert arra volt szükség. Most pénzt küldtünk, ill. a munkahely - ahogy korábban linkeltem - ingyen vállalja a kárfelmérést. Csak oda akarok kilyukadni, hogy civil szerveződés is lehet célirányos és hatékony. Kommunikáció és hozzáállás kérdése.
Csillagos ötös a munkahelyi kollektívádnak!  :yes:
Nálunk mindig csak "belső" megsegítésre gyűjtenek. Pl ha valakivel történik valami, akkor a családjának vagy hozzátartozó halála esetén ... ilyesmi.
"Kifelé" nem szoktak.

V8Cars  krónika by Totalcar
Ja-ja. Én meg le lettem hurrogva, hogy vannak erre megfelelő szervezetek (Vörös kereszt, stb)
Hát igen   (...)  no more comment. ::)

rezol

  • Vendég
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #80 Dátum: 2010.10.13 10:56:30 »
... Viszont egy táj, vagy utcakép, netán tárgyakat tartalmazó kép már eléri a célját.
Van ilyen topik. :)
Még ha nem is mindenki érti a lényegét.  ;)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #81 Dátum: 2010.10.13 19:49:07 »
Nálunk a munkahelyen - azt kell mondjam, sajnos - hagyománya van az ilyesminek: összedobunk egy kis pénzt, és attól függően, hogy mit kérnek a rászorulók, vagy a pénzt adjuk át, vagy vásárlunk belőle. A tavaszi árvíz idején voltak nálunk szabolcsi gyerekek, szállást adtunk, ill. bevásároltunk tisztítószerekből, takarókból, mert arra volt szükség. Most pénzt küldtünk, ill. a munkahely - ahogy korábban linkeltem - ingyen vállalja a kárfelmérést. Csak oda akarok kilyukadni, hogy civil szerveződés is lehet célirányos és hatékony. Kommunikáció és hozzáállás kérdése.

Példás! Az ilyesmi nagyon rendben van, minden tiszteletem érte! A szeretetszolgálatokban és hasonlókban nem bízom, az ilyen civil kezdeményezesek nagyon rendben vannak!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #82 Dátum: 2010.10.13 22:45:17 »
De az milyen már ,hogy az autós társaság ( V8 ) "gulyáságyújánál" megjelent egy nő az ÁNTSZ-től és hogy ő hívja az ÁNTSZ felügyelőit másnapra ,mert nincsen megfelelő mosogatás...
Pááf... :eek:
Hát az ilyennek egy sallert kell adni egy merítő kanállal...
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #83 Dátum: 2010.10.13 22:48:56 »
Ezen én is nagyon kiakadtam, menjenek már a  :censored: .
Ezek a srácok tényleg önzetlenül mentek segíteni. Az ilyet sokkal inkább becsülni kéne, és nem szivatni. Egyébként pedig minden tiszteletem az övék! Mindig meghatódom az ilyesmin, hogy az emberek hogyan tudnak segíteni egymáson!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #84 Dátum: 2010.10.13 23:19:57 »
De az milyen már ,hogy az autós társaság ( V8 ) "gulyáságyújánál" megjelent egy nő az ÁNTSZ-től és hogy ő hívja az ÁNTSZ felügyelőit másnapra ,mert nincsen megfelelő mosogatás...
Pááf... :eek:
Hát az ilyennek egy sallert kell adni egy merítő kanállal...
Már nem azért, de  szerintem nem hiányzik a nagy bajban egy általános hasmenés,  tömeges mérgezés stb. van nekik elég bajuk.
Jobb odafigyelni.

Satriani

  • Vendég
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #85 Dátum: 2010.10.14 08:17:30 »
Hiába volt igaza a nőnek, attól még intézhette volna másképp. Mondjuk úgy, hogy srácok, ez így nem oké, hogy nem mosogattok, segítek mosogatóberendezést keríteni, csak használjátok, ha nem akarjátok, hogy megfikkanjon a segítségre szoruló társaság bélése, köszi.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #86 Dátum: 2010.10.14 09:29:22 »
Hiába volt igaza a nőnek, attól még intézhette volna másképp. Mondjuk úgy, hogy srácok, ez így nem oké, hogy nem mosogattok, segítek mosogatóberendezést keríteni, csak használjátok, ha nem akarjátok, hogy megfikkanjon a segítségre szoruló társaság bélése, köszi.

Még az is lehet, hogy így is volt, csak ez nem lenne hír.

Satriani

  • Vendég
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #87 Dátum: 2010.10.14 09:30:46 »
Na ja. Imádom a hazai sajtó botránykommunikációját.

Ez is elég sokkoló: http://index.hu/video/2010/10/13/csizmamosas/
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.14 09:41:05 írta Satriani »

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #88 Dátum: 2010.10.19 12:32:43 »
Szerintem mint Toyota Klub Magyarország itt meg kellene jelennünk: http://sajtokozlemeny.blog.hu/2010/10/19/kozlekedok_fogjunk_ossze

Mit gondoltok?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Vörösiszap katasztrófa
« Válasz #89 Dátum: 2010.10.19 13:25:30 »
Jó ötlet!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...