Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1314812 alkalommal)

0 Felhasználó és 38 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4545 Dátum: 2013.10.08 11:18:53 »
Igen, előzésnél én is hajlandó vagyok felvenni a belső sáv ritmusát, vagy felgyorsítani 145ig. Lényeg asszem hogy előzés közben ne sminkeljek, vagyis ne a tükröt nézzem. És van bőr :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4546 Dátum: 2013.10.08 12:36:42 »
De ha mondjuk elkezdenéd 90-el előzni azt a 10 kamiont... szép kis sor torlódna fel mögötted.  :whistling:
Neeem! Én féltem az életemet! :D
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4547 Dátum: 2013.10.08 21:47:07 »
Addig csinálja, amíg valami nálam is szőkébb bele nem tapos a fékbe, vagy elrántja jobnra, visszapattan a nyergesrűl oszt töri az övét is. Majd a rendőr báttyának kimagyarázza hogy nem ő a hibás :)
Csak ha meg kitalálok valami biztonságosan kivitelezhető manővert az ilyen besz•ratására, nem vagyok jobb nála, plusz még az utasaimat is veszélyeztetem
Az a legjobb, ha semmit nem változtatsz sem a haladási irányodon, sem a tempódon. Az a legbiztosabb. Az ipse (csaj) csak próbálkozik... de tudja ő azt nagyon jól, hogy fékeznie kell, ha nem tűnsz el előle. Százszor, ezerszer csinálta már.

Bosszút állni sem kell, mert sosem tudhatod, miféle állatot hoz elő a másikból az efféle lépés. És az eszközeitek nincsenek egy súlycsoportban (a kocsikra gondolok, nomeg arra is, hogy ő még esetleg mit tart az autójában; persze azt sem tudom, hogy te mit tartasz).

---------------------

Ma majdnem felborultunk az egyik tanulómmal, kicsit hasonló okból  :sorcerer: ... Jobbra kis ívben kanyarodtunk le egy főútról; kb. 90 fokos szögű kanyarra kell gondolni. A lány kitette jobbra az indexet, de szinte nem is lassított 50-ről... mondtam neki újra, hogy "jobbra menjünk", de mivel továbbra sem lassított, ezért már biztosra vettem, hogy na, itt mégsem fogunk bekanyarodni (ez elég gyakran előfordul, simán elnézik a kanyarodási lehetőséget). Erre, bakker, mikor odaértünk a kereszteződéshez, kb. 40-es tempóval berántotta jobbra a kocsit  :ph34r: ... fél mp alatt lezajlott az egész, esélyem nem volt reagálni  :wacko: ... a tükörben láttam, hogy kanyarodás közben a hátsó kerék egy-két centire suhant el a (jó magas) szegély mellett - szerintem ha annál a tempónál ráhajt vele a szegélyre, és az így megdobja hirtelen fölfelé az éppen amúgy is erősen balra dőlő autó hátulját, még az is lehet, hogy felborulunk  :helpsmilie: ...

Kanyar valahogy bevéve... részemről döbbent kiabálás, fékezés... félrehúzódunk, megállunk.  ::)

Kérdem a lánytól, hogy ezt most MIÉRT csinálta? Aszongya: hát mert belenézett a tükörbe, és látta, hogy egy teherautó jön mögöttünk, és nem lassít, hanem egyre közelebb kerül  :eek: ... ezért hát eldöntötte, hogy ő akkor inkább lassítás nélkül fordul be, nehogy a teherautó belénk jöjjön hátulról  :ph34r: :ph34r: :ph34r: :nonono: :nonono: :nonono:

... Lehiggadás után elmagyaráztam neki, hogy a teherautós valószínűleg látott már jobbra kis ívben lekanyarodó autót, és emiatt tudhatta, hogy az majd lassítani fog... az a tény pedig, hogy mégis közelebb jött, csak annyit jelent, hogy kiszámította a manővert és csak a szükséges mértékben fékezett (ahogy nyilván már előtte is sok ezerszer) - nem pedig azt, hogy végül nekünk jött volna  :surrender:
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.08 21:50:14 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4548 Dátum: 2013.10.08 21:54:56 »
Én is ezt vallom!  :yes:
Ha pedig az illető villog és továbbra is tol, akkor felkapcsolom neki a hátsó ködlámpákat néhányszor. A legtöbb ettől észhez tér, az idiótákkal meg nem tudok mit kezdeni.  :innocent: Persze azért hozzáteszem, hogy pályán én 130-al megyek, nem vagyok az a 90-el autópályán előzgetős/feltartó típus, mert az már egy másik tészta...  :innocent: ;)
Én csak az indexet szoktam balra kitenni, ha a másik nagyon tombol mögöttem. Jelentése: "előzök én is, vedd már észre!"  ::)

SEMMI agresszív mozdulatot (ködlámpa, netán fék, ablakmosó stb) nem teszek. De nem is takarodok le előlük idő előtt/hirtelen manőverrel. Befejezem az előzést, és utána visszasorolok a külsőbe.

Mindez persze csak akkor érvényes, ha 130-al haladok. Ha lassabban (mondjuk 110-el) előzök, és ilyenkor érnek utol, akkor fel szoktam gyorsítani, hogy minél hamarabb befejezzem az előzést.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4549 Dátum: 2013.10.08 21:56:49 »
Én mentem 85-tel pénteken az M1-esen. Tény, hogy a 10 kamion után én voltam a "vonóhorogra akaszkodó" kiscsótány.  :devil:
:D :lol:

Ha a külsőben mész ennyivel (és ezzel nem tartasz fel másik kamiont, aki ugye nem előzhet meg), az abszolút nem para  :) ... mikor hoztam haza Pestről a donor Coronát, én is 90-el gurulásztam az M7-esen Siófokig.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4550 Dátum: 2013.10.08 21:59:00 »
Én csak az indexet szoktam balra kitenni, ha a másik nagyon tombol mögöttem. Jelentése: "előzök én is, vedd már észre!"  ::)

SEMMI agresszív mozdulatot (ködlámpa, netán fék, ablakmosó stb) nem teszek. De nem is takarodok le előlük idő előtt/hirtelen manőverrel. Befejezem az előzést, és utána visszasorolok a külsőbe.

Mindez persze csak akkor érvényes, ha 130-al haladok. Ha lassabban (mondjuk 110-el) előzök, és ilyenkor érnek utol, akkor fel szoktam gyorsítani, hogy minél hamarabb befejezzem az előzést.
Én is így szoktam. :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4551 Dátum: 2013.10.08 23:09:49 »
Az ablakmosás mekkora ötlet.  :D :clap: :innocent:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4552 Dátum: 2013.10.08 23:22:43 »
Az ablakmosás mekkora ötlet.  :D :clap: :innocent:
Na neeeee  :eek: :devil: :nono: :D :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4553 Dátum: 2013.10.09 07:50:40 »
Az ablakmosás mekkora ötlet.  :D :clap: :innocent:

+1  [rohog]

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4554 Dátum: 2013.10.09 08:01:46 »
Az ablakmosás mekkora ötlet.  :D :clap: :innocent:
Motorosokkal szemben kifejezetten szemétség, minden helyzetben még akaratlanul is :D

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4555 Dátum: 2013.10.09 10:08:28 »
Motorosokkal szemben kifejezetten szemétség, minden helyzetben még akaratlanul is :D

Föleg városban mikor még a plexi is fel van hajtva.  :censored:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4556 Dátum: 2013.10.29 19:40:31 »
Van olyan szabály, amit állítólag az oktatók betanítanak a bizonytalanoknak, miszerint álló autóba nem hajtunk bele, vagyis ha bizonytalan vagy állj meg, ha belédszállnak nem te leszel a hibás.
Ugyanis ki akartam balra kanyarodni, balról 200m-re jött egy autó, begurultam középre, megálltam, jobbról megadtak nekem egy elsőbbséget, ahogy elnéztem balra egy taxis (innen is üdvözlöm a kedves sarkon álló anyukáját) 10 centire lassított az oldalamtól, szal ha a fékbe lépek, akkor lekaszál :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4557 Dátum: 2013.10.29 19:44:04 »
Van olyan szabály, amit állítólag az oktatók betanítanak a bizonytalanoknak, miszerint álló autóba nem hajtunk bele, vagyis ha bizonytalan vagy állj meg, ha belédszállnak nem te leszel a hibás.
Ugyanis ki akartam balra kanyarodni, balról 200m-re jött egy autó, begurultam középre, megálltam, jobbról megadtak nekem egy elsőbbséget, ahogy elnéztem balra egy taxis (innen is üdvözlöm a kedves sarkon álló anyukáját) 10 centire lassított az oldalamtól, szal ha a fékbe lépek, akkor lekaszál :D

A helyzet totál tiszta, de nem tudok rájönni, hogy honna tudod hogy a k mama RIBANSZIÉ? :?: :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4558 Dátum: 2013.10.29 19:59:24 »
A helyzet totál tiszta, de nem tudok rájönni, hogy honna tudod hogy a k mama RIBANSZIÉ? :?: :D
Hát ha nem labanc, akkor rib*** :D
Meg van a vicc is:
"Kisgyerek kérdi az anyukáját a taxiban, a Rákóczi tér környékén.
- Mama, mire várnak itt ezek a nénik?
- Háát, a férjükre várnak.
A taxis:
- Ejnye asszonyom, miért nem lehet annak a gyereknek megmondani az igazat?
K*rvák ezek kérem szépen.
- Mama, ezek tényleg azok?
- Igen kisfiam, azok.
- És van nekik gyerekük?
- Van kisfiam.
- És mit csinál ilyenkor a gyerekük?
- Taxit vezet."
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4559 Dátum: 2013.10.29 20:10:13 »
Hát ha nem labanc, akkor rib*** :D
Meg van a vicc is:
"Kisgyerek kérdi az anyukáját a taxiban, a Rákóczi tér környékén.
- Mama, mire várnak itt ezek a nénik?
- Háát, a férjükre várnak.
A taxis:
- Ejnye asszonyom, miért nem lehet annak a gyereknek megmondani az igazat?
K*rvák ezek kérem szépen.
- Mama, ezek tényleg azok?
- Igen kisfiam, azok.
- És van nekik gyerekük?
- Van kisfiam.
- És mit csinál ilyenkor a gyerekük?
- Taxit vezet."
:D :D :D :D :D ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu