Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243090 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5940 Dátum: 2013.12.22 19:55:38 »
Egyértelműen a hibrid, ha választani kellene...  :yes:

Plug-in ként pedig mégjobb lenne...  :)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5941 Dátum: 2013.12.23 16:10:06 »
Egy családnak, azonban jobb a hibrid, mert városban is elő lehet venni minden gond nélkül (nem dugul el az egr, hamar fűt, noncs turbója és kényelmes mert aut), de nyaralni is elvisz mindent dízeles fogyasztás mellett, csendben, simán.

Arra leszek kíváncsi, hogy vajon 4-5 évesen melyik fogja jobban tartani az árát?
En a hybridre saccolnek, mar csak azert is, mer keves leharcolt ceges visszatekert peldany lesz ami lehuzna az arat.

Varosban valoban jo a hybrid, de azert belegondolva, egy 7 millios autot varosban hasznalni: katyuk, ranyitasok, itt-ott kicsit "raparkolnak" suhancok eloveszik a kulccsomot.  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5942 Dátum: 2013.12.23 16:28:37 »
En a hybridre saccolnek, mar csak azert is, mer keves leharcolt ceges visszatekert peldany lesz ami lehuzna az arat.

Varosban valoban jo a hybrid, de azert belegondolva, egy 7 millios autot varosban hasznalni: katyuk, ranyitasok, itt-ott kicsit "raparkolnak" suhancok eloveszik a kulccsomot.  :wacko:
Ha úgy tetszik városba ott a Yaris hybrid:(még nyerő is, a többihez képest is)
http://www.oeamtc.at/?id=2500%2C1582350%2C%2C

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5943 Dátum: 2013.12.23 16:38:45 »
Total mindegy. 4+ millios kiskocsit sincs "lelkem" lezuzatni


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5944 Dátum: 2014.01.09 13:49:51 »
Sziasztok

Köszi a segítséget, a távolsági fényszórót sikerült kicserélnem, némi csuklógyakorlatot követően, ahol is vesztettem némi szőrt és bőrt a kezemről, továbbá begörcsölt a csuklóm. Ezúton is csókoltatom az auris tervezőit. Már lefotóztam a kétféle izzó típust ami a lámpában található és majd megyek kajtatni a városban hol is lehet kapni olcsón. Jelzésük a következő ha vlaakit érdekel H11 és HB3

Viszont most úgy jártam hogy nem indult az autó és nem bírta az aksi. Gondoltam távolból, hogy akkor kéne venni egy újat és mozgósítottam az asszonyt hogy vegyen egy akkumulátort a kocsijába és én este beleteszem. Így is lett, de továbbra sem votl hajlandó beindulni  ( benzines 1.6-os ) Gyorsan távsegítség kérése telefonon, de hibakód jelzés nélkül nem sokra mentem. Gyanakodva néztem a műszerfalon a teli benzintank mutatót és a rossz benzinre kezdtme gyanakodni. A 3szori indítózás után nem terheltem tovább sem az aksit, sem a motort és katalizátort. Próbáltam kiszendi a gyertyát, de mint kiderült ezt sem otthoni szerszámokra és átlagos felhasználókra tervezték , hogy csak úgy simán kiszereld. Értsd a 16 os nál kisebb 14es kulcsnyílású gyertyakulcs kell ami már tuti hogy nicns otthon. Ezen kívül fölé lóg a karosszéria egy része hogy nehogy már könnyen kivedd vagy valami. A lényeg, hogy feladtam de kb. úgy 10 percenként próbáltam talán beindul. A végén amit már tényleg utolsónak szántam sikerült beindítani. Gyorsan kitolattam, mert meredeken kell kiállni a gyarázsból és ha máshogy nem megy a lábán akkor ki kellett volna húzni. Kicsit járattam az udvaron, majd elmentem vagy 30 km-es nagy kerülőre a ködben és meghajtottam rendesen. Azóta lekopogom indul és nincs vele gond.
hát csak ennyit akartam írni, hogyan is jártam.
A szerelő barátom elmondása szerint ha koszos a benzin akkor leengedni csak úgy lehet, hogy vagy lehúzni a csövet a szivattyú után és kb fél óra mire kilöki a tankból, vagy szervízben le kell szerelni a komplett tankot, mert leengedő csavar nincs. Esetleg a betöltő nyíláson keresztül valahogy leszívni.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5945 Dátum: 2014.01.09 14:53:48 »
Milyen kútról kapja a benzint?
Fery

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5946 Dátum: 2014.01.09 15:48:51 »
Nem lehet hogy az akksicsere elgondolkodtatott valamit a kompjútereiben? Azóta indúl?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5947 Dátum: 2014.01.10 13:39:00 »
ez egy auchan kút volt Maglódnál. Én is ott szoktam tankolni, többször, mint az asszony és idáig nem volt gond. Nem a komputer volt a hibás. Talán ez bármelyik kútnál előfordulhat. Én még nem másztam le egynek sem a tartályába, hogy mi lehet ott bent
 :D
Lekopogom , azóta nincs vele gond. Majd visszakerül a régi aksi is, csak előtte még ránézek milyen álapotban is van.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5948 Dátum: 2014.01.13 18:29:31 »
Ahoy,

Ravasz kérdés - pár hónap, és lejár a hitel az Aurison, el kellene döntenünk, hogy mi legyen vele. 98%, hogy marad, elvégre miért cserélnénk le, ha szeretjük, de azért csak furdal a kíváncsiság - milyen költségekre számíthatunk vajon a következő 2-3 évben?

Paraméterek: 1.4-es dízel, 2007-es gyártású, meglehetősen keveset futott (86.000 km, várhatóan marad is ez az ütem, azaz egy évben 14000 km körül fut, annak 90%-a országút/autópálya), szervíz mindig időben, márkaszervízben, üzemanyag normális. Baja egyelőre nincs, a fékbetétek koptak el, de ebben semmi rendkívüli. Várható valami nagyobb költség szerintetek? Van esetleg típushibája akár a motornak, akár az autónak, amire számítani kell 100.000, 150.000 km, vagy 8-10 év körül?
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.13 18:35:59 írta istvanf »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5949 Dátum: 2014.01.13 18:59:58 »
Ahoy,

Ravasz kérdés - pár hónap, és lejár a hitel az Aurison, el kellene döntenünk, hogy mi legyen vele. 98%, hogy marad, elvégre miért cserélnénk le, ha szeretjük, de azért csak furdal a kíváncsiság - milyen költségekre számíthatunk vajon a következő 2-3 évben?

Paraméterek: 1.4-es dízel, 2007-es gyártású, meglehetősen keveset futott (86.000 km, várhatóan marad is ez az ütem, azaz egy évben 14000 km körül fut, annak 90%-a országút/autópálya), szervíz mindig időben, márkaszervízben, üzemanyag normális. Baja egyelőre nincs, a fékbetétek koptak el, de ebben semmi rendkívüli. Várható valami nagyobb költség szerintetek? Van esetleg típushibája akár a motornak, akár az autónak, amire számítani kell 100.000, 150.000 km, vagy 8-10 év körül?
Én nem számolok semmilyen komolyabb problémával. Én se tudok okot miért cseréljem le ;)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5950 Dátum: 2014.01.13 19:40:18 »
1.4-es dízel,...  2007-es gyártású, 86.000 km, ... szervíz mindig időben, márkaszervízben... , a fékbetétek koptak el...  Várható valami nagyobb költség szerintetek? Van esetleg típushibája
A típushibája, az, hogy ritkán akar tőle megválni a tulaj.
A szokásos kis szervizen felül általános dolgok:
- fék és kuplung folyadék csere, praktikusan a betétcserénél, ekkor a csúszkákat is le lehet ápolni;
- hűtőfolyadék csere;
- váltóolaj csere;
- bordásszíj ell/ csere.
A márkaszerviz biztosan tudni fogja.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5951 Dátum: 2014.01.13 19:51:16 »
Nade gyerekek. Ahogy még a válás előtt mondotta Suzuki kereskedő:
Az autó olyan mint a víz meg az áram, muszáj hogy legyen egy a családban és 3 évente KÖTELEZŐ lecserélni (különben lúzer vagy).
Miattatok fognak éhen halni a bankok, aztán a kormány és végül beomlik az egész gazdaság.
FOGYASSZATOK!!! Ez az egyetlen örömforrás a mai világban!!!! :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5952 Dátum: 2014.01.13 19:53:32 »
Az a 2% esély a cserére nem azért van, mert nem akarok lúzer lenni (erről már amúgy is lekéstem), csak megrettentem a kolléga esetéből, aki súlyos százezreket költ a 9 éves Opeljére, aranyáron adott alkatrészekkel :-D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5953 Dátum: 2014.01.13 19:59:40 »
Az a 2% esély a cserére nem azért van, mert nem akarok lúzer lenni (erről már amúgy is lekéstem), csak megrettentem a kolléga esetéből, aki súlyos százezreket költ a 9 éves Opeljére, aranyáron adott alkatrészekkel :-D
Hát ha vigasztal, nekem 15 év/200e km környékén hullott atomjaira a vas. Én hülye meg talpra állítottam most meg azon matekozok hogy mikor tudok belőle kiszállni, mert érződik már rajta a következő széthullás :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5954 Dátum: 2014.01.13 20:04:10 »
15 év/200e km környékén hullott atomjaira a vas.  érződik már rajta a következő széthullás
Ismeretlen előélettel is kibírt ennyit. Ki tudja mit kaphatott előtted.