Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243098 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3345 Dátum: 2008.09.29 07:33:29 »
Sziasztok!

Régen jártam erre és elnézést kérek, hogy visszakanyarodok a már régebben tárgyalt témára, de most jutottam oda, hogy lefényképezzem és közzétegyem az én első utasülés előtt talált szivacsdarabomat. Három oldala ép, a negyedik szakított, hátsó oldala ragasztózott, azaz ragadós, tehát valahova ragasztották... Hogy nem jól az biztos, mert kiesett, de a szakított szél miatt kicsit buhera érzésem van. Mondjuk nem zörög azóta sem semmi (kivéve a hátsó rendszámtábla, mert valszeg kiesett alóla a másik szivacs szigetelés, de az más téma).

Szóval itt van:

Szia!

Éppen most hétvégén másztam be a kesztyűtartó alatti rész "vizsgálása" miatt (is) a kocsiba (alig tudtam kijönni utána)  :sweatdrop:
Szóval, semmi gond ezekkel a szivacs- hangszigetelő-távtartó darabokkal ha kiesik egy kis darabka. Azt észrevettem, hogy ténylegesen a zörgés hangszigetelés a céljuk. Mert amikor kipattintottam a műanyag borítást akkor látható volt a tervezők szándéka. De. Az összerelés nem találkozott ezzel  :eek:
Legszívesebbn leszedtem volna és 2-3mm odébb ragasztottam volna mert látszik, hogy ott lenne az igazi.
Viszont nekem néha így is zörög ez a műanyag borítás. Erre akkor jöttem rá mikor bemásztam oda és végig mozgattam finoman, leszedtem visszaraktam stb.
Pedig hányszor megálltam és kerestem a "zörgés helyét, okát !!!
Most megtaláltam!
Funkcionálisan addig nem okoznak problémát amíg nem zörögnek és dörzsölődnek valamihez.
Ettől függetlenül zavaró!  :devil:
Fery

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3346 Dátum: 2008.10.13 11:43:16 »
Kezd megint nagyon zavarni a fekcsikorgas.  :censored:
Az elso szervizen emlitettem, ott koszorultek az elekbol, de azota meg rosszabb a dolog.
Amellett, hogy ciki igy a dugoban araszolas, tenyleg nagyon fulsuketito tud lenni.
Nincs valami hir, hogy keszultek/keszulnek uj fekpofak, uj alapanyagbol?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3347 Dátum: 2008.10.13 17:47:47 »
Kezd megint nagyon zavarni a fekcsikorgas.  :censored:
Az elso szervizen emlitettem, ott koszorultek az elekbol, de azota meg rosszabb a dolog.
Amellett, hogy ciki igy a dugoban araszolas, tenyleg nagyon fulsuketito tud lenni.
Nincs valami hir, hogy keszultek/keszulnek uj fekpofak, uj alapanyagbol?

Azóta is nagy a hallgatás a TH részéről, azonban vidéki Toyota-kereskedésből származó infó szerint nagy általános visszahívás lesz. (...nem hiszem)
Ettől függetlenül cseréltesd ki, elvileg szó nélkül cserélniük kell gariban. Szerencsémre az én autómban az első csere megszüntette a fékcsikorgást, de nem régen beszéltem egy hölggyel, akinek már a 3. garnitúra van benne és még mindig visít...
Nem hiszem el, hogy nem képesek felfogni mekkora presztizsvesztést jelent :excl:
hazard

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3348 Dátum: 2008.10.14 11:27:11 »
Azóta is nagy a hallgatás a TH részéről, azonban vidéki Toyota-kereskedésből származó infó szerint nagy általános visszahívás lesz. (...nem hiszem)
Ettől függetlenül cseréltesd ki, elvileg szó nélkül cserélniük kell gariban. Szerencsémre az én autómban az első csere megszüntette a fékcsikorgást, de nem régen beszéltem egy hölggyel, akinek már a 3. garnitúra van benne és még mindig visít...
Nem hiszem el, hogy nem képesek felfogni mekkora presztizsvesztést jelent :excl:

A nagy visszahivasrol mar en is hallottam meg majus kozepen, szinten egy videki szervizben. Gondolom ez nem lesz...
Mondjuk a legkozelebbi szerviznel azt mondanam, lecci csereld ki. Erre a szervizes mondhatja, hogy ok megteszem, de mivel ugyanaz az anyagu es kialakitasu mint a regi volt, nagy esellyel a kovetkezo is vinnyogni fog. Ebben meg igazatadnek neki...


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3349 Dátum: 2008.10.14 11:49:55 »
Azóta is nagy a hallgatás a TH részéről, azonban vidéki Toyota-kereskedésből származó infó szerint nagy általános visszahívás lesz. (...nem hiszem)
Ettől függetlenül cseréltesd ki, elvileg szó nélkül cserélniük kell gariban. Szerencsémre az én autómban az első csere megszüntette a fékcsikorgást, de nem régen beszéltem egy hölggyel, akinek már a 3. garnitúra van benne és még mindig visít...
Nem hiszem el, hogy nem képesek felfogni mekkora presztizsvesztést jelent :excl:

A nagy visszahivasrol mar en is hallottam meg majus kozepen, szinten egy videki szervizben. Gondolom ez nem lesz...
Mondjuk a legkozelebbi szerviznel azt mondanam, lecci csereld ki. Erre a szervizes mondhatja, hogy ok megteszem, de mivel ugyanaz az anyagu es kialakitasu mint a regi volt, nagy esellyel a kovetkezo is vinnyogni fog. Ebben meg igazatadnek neki...

Nézd a jó oldalát: ha minden második szerviznél kicserélteted a nyikorgás miatt, 150e-ig nem lesz gondod a fékekkel :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3350 Dátum: 2008.10.14 12:10:48 »
Nézd a jó oldalát: ha minden második szerviznél kicserélteted a nyikorgás miatt, 150e-ig nem lesz gondod a fékekkel :D

Igen, ez mar nekem is eszembe jutott  :winkiss:
Csak nem vagyok benne biztos, hogy ha a magyarazat ellenere eroskodom a csere mellett, akkor nem fognak betenni egy masik Aurisbol hasonlo okok miatt kivett betetet.  :ph34r:
Remelem csak en vagyok tul gyanakvo  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3351 Dátum: 2008.10.14 14:35:12 »
A gariban kivett alkatrészeket vissza kell küldeniük.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3352 Dátum: 2008.10.14 14:39:02 »
A gariban kivett alkatrészeket vissza kell küldeniük.

Koszonom.  :)
Amugy letezik mar csikorgasmentes fekpofa? Mar olvastam olyat, hogy letezik. Az uveggomben nem latni ebbol semmit?  :innocent:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3353 Dátum: 2008.10.14 14:48:51 »
Nem hallottam semmi infót.
Viszont most nem dolgozok. (illetve egy kicsit azért mégis, néha)
Még úgy egy évig...

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3354 Dátum: 2008.10.14 16:00:04 »
A nagy visszahivasrol mar en is hallottam meg majus kozepen, szinten egy videki szervizben. Gondolom ez nem lesz...
Mondjuk a legkozelebbi szerviznel azt mondanam, lecci csereld ki. Erre a szervizes mondhatja, hogy ok megteszem, de mivel ugyanaz az anyagu es kialakitasu mint a regi volt, nagy esellyel a kovetkezo is vinnyogni fog. Ebben meg igazatadnek neki...
Ami erdekes (es azt sugallja, hogy azert van jo betet), hogy az enyem nem vinnyog. Mostanaban ramjott a frasz parszor, mert ha nem is vinnyogast, de hallottam valamit lassu fekezesnel, de aztan az is elmult. Meg ugye masok is irjak, hogy csere utan jo lett, szoval legalabbis letezik olyan fekbetet ami okes

.pont

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3355 Dátum: 2008.10.15 07:58:00 »
Sziasztok

Lehet, hogy lesz visszahívás 2008-ban gyártott Aurisoknál.
Én a héten megyek gázpedál cserére!


üdv.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3356 Dátum: 2008.10.15 09:18:42 »
Sziasztok

Lehet, hogy lesz visszahívás 2008-ban gyártott Aurisoknál.
Én a héten megyek gázpedál cserére!


üdv.

Ezt megkerdezned direktben a szalonban? Halas lennek erte.
2008-as Auris? 2007-esek is vinnyogtak... vagy nem? Vagy mas ok miatt lesz visszahivas?
Mi a baj a gazpedaloddal?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

.pont

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3357 Dátum: 2008.10.15 09:50:23 »
P1120-as hibakód. A gázpedál sensor nem működik megfelelően.


Sziasztok

Lehet, hogy lesz visszahívás 2008-ban gyártott Aurisoknál.
Én a héten megyek gázpedál cserére!


üdv.

Ezt megkerdezned direktben a szalonban? Halas lennek erte.
2008-as Auris? 2007-esek is vinnyogtak... vagy nem? Vagy mas ok miatt lesz visszahivas?
Mi a baj a gazpedaloddal?

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3358 Dátum: 2008.10.21 17:50:45 »
Titeket nem idegesít, hogy ha kevés az üzemanyag, akkor folyamatosan az a szöveg látható, hogy LOW FUEL, annak ellenére, hogy villog az üzemanyagszintmérő-csúszka, ráadásul megjelenik és egy kis sárga felkiáltójel...  :eek: Miért kell háromszorosan a számba rágni valamit? Ennek köszönhetően, amíg nem tankolok, nem látom pl. se a hőfokot, sem az órát, stb, stb...

Lehet, csak én túlzom el...  :cool2:


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3359 Dátum: 2008.10.21 18:00:19 »
Titeket nem idegesít, hogy ha kevés az üzemanyag, akkor folyamatosan az a szöveg látható, hogy LOW FUEL, annak ellenére, hogy villog az üzemanyagszintmérő-csúszka, ráadásul megjelenik és egy kis sárga felkiáltójel...  :eek: Miért kell háromszorosan a számba rágni valamit? Ennek köszönhetően, amíg nem tankolok, nem látom pl. se a hőfokot, sem az órát, stb, stb...

Lehet, csak én túlzom el...  :cool2:

En nem jarok vele sokaig igy.
Szoval a megoldas=tankolj  :flowers:
Mivel nincs oram es azon tartom szamon az idot, engem is idegesit


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX