Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2345546 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8055 Dátum: 2012.01.12 15:13:27 »
A szerviz baromsága volt, hogy úgy állt neki szétszedni a motort, hogy közben még nem hagyta jóvá a TMH...

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8056 Dátum: 2012.01.12 15:19:06 »
Ki volt az és mikor, mit???

En sejtem ki volt, nyilvan O is tudja, hogy O volt. A sunyi mindensegit.  :D

"Vagyunk ezzel igy egy paran.  :D"  - szo szerint ezt irtam, ez lett eltuntetve, meghozza nyomtalanul elvitte a kiscica, ezert nem is lehet tudni a sunyi egeszen pontos kiletet.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8057 Dátum: 2012.01.12 15:58:44 »
En sejtem ki volt, nyilvan O is tudja, hogy O volt. A sunyi mindensegit.  :D

"Vagyunk ezzel igy egy paran.  :D"  - szo szerint ezt irtam, ez lett eltuntetve, meghozza nyomtalanul elvitte a kiscica, ezert nem is lehet tudni a sunyi egeszen pontos kiletet.
Már csak azért szeretném tudni, mert ez, ha valóban így volt az nem szerencsés, és beszélni illene róla, ha nem is nyilvánosság előútt, hanem a moderátori fórumban.  Ha gondolod PÜ., ha nem, akkor borítsa felejtés.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8058 Dátum: 2012.01.12 16:14:53 »
Már csak azért szeretném tudni, mert ez, ha valóban így volt az nem szerencsés, és beszélni illene róla, ha nem is nyilvánosság előútt, hanem a moderátori fórumban.  Ha gondolod PÜ., ha nem, akkor borítsa felejtés.

Annyira nincs ennek nagy jelentosege, hogy osszeuljon miatta a kerekasztal. Boritsa felejtes.  :) :sleeping:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8059 Dátum: 2012.01.12 18:20:05 »
Itt egyértelműen a szervíz a hibás, na meg az előző tulaj.
Amíg a TMH nem hagyja jóvá, nem szabadott volna nekiállni, ez teljesen alap... A TMH pedig valószínüleg jóváhagyta volna, ha az előző tulaj normálisan szervízeltet...
Ez a márkaszervíz sara, ne a TMH-val levelezz, hanem a márkaszervízzel, hogy nyeljék be a felesleges szétszedést...
Mondjuk ettől még olajzabálós lesz az autód, de majd a következő Citroened vagy Peugeotod nem lesz az  ;)
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8060 Dátum: 2012.01.12 18:21:22 »
Milyen olajat használsz?

Castrol EDGE 0W30
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8061 Dátum: 2012.01.12 18:31:40 »
Castrol EDGE 0W30
És azzal tolod néha tartósan 150 fölött, pályán  :ph34r: ? ... Hm, lehet hogy mégiscsak félre kéne tennem az ezzel kapcsolatos túlzott óvatosságomat  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8062 Dátum: 2012.01.12 19:43:35 »
És azzal tolod néha tartósan 150 fölött, pályán  :ph34r: ? ... Hm, lehet hogy mégiscsak félre kéne tennem az ezzel kapcsolatos túlzott óvatosságomat  :D

Feltételezem Nagycitrom is szokott így pályázni, pedig neki 0W20 van az Avensisben. Tudom hogy az egy 1,6-os motor, de a fordulat hasonlóan magas, mert annak is rövid az ötödik...
Xanyi

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8063 Dátum: 2012.01.12 19:47:43 »
Feltételezem Nagycitrom is szokott így pályázni, pedig neki 0W20 van az Avensisben. Tudom hogy az egy 1,6-os motor, de a fordulat hasonlóan magas, mert annak is rövid az ötödik...
6 sebességes az Ave.  :) 130-nál majdnem 3500-at forog 6.-ban. Bár, nem hiszem, hogy valaha is ment annyival...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8064 Dátum: 2012.01.12 20:44:33 »
Feltételezem Nagycitrom is szokott így pályázni, pedig neki 0W20 van az Avensisben. Tudom hogy az egy 1,6-os motor, de a fordulat hasonlóan magas, mert annak is rövid az ötödik...
De az egyrészt hatsebességes, másrészt nem hinném, hogy menne vele tartósan 150 fölött. És ha mégis, akkor is jóval kevesebbet forogna a motorja, mint a Yarisé. Ráadásul egy olyan motorról beszélünk, ami ugye közel egy évtizeddel későbbi fejlesztés, nomeg sokkal kevesebbet is futott.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8065 Dátum: 2012.01.12 21:03:31 »
Akkor mivel keverem? A Dual-VVTi Corollák voltak 5 sebességesek? Mert rémlik hogy van egy 1,6-os motor amibe 0W20 a gyári ajánlás, és majdnem ugyanannit pörög a motor 5-ben...

Amúgy múltkor elkezdtem nézegetni, hogy talán inkább Liqui Moly-t kellene tenni bele. De abból meg annyi féle van hogy már belefájdult a fejem...  :D Az olajajánló pedig 5W30-ast hoz, de én olyan lekvársűrüségü olajat nem teszek bele az biztos  [rohog]
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.12 21:05:58 írta Xanyi »
Xanyi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8066 Dátum: 2012.01.12 22:45:27 »
En sejtem ki volt,
Tudom, hogy senki nem állította ezt, de jelzem, hogy nem én. Ilyet nem is szoktam tenni, mindig belezöldezek, ha a teljes hsz tartalmát kitörlöm, akkor is.
music     

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8067 Dátum: 2012.01.13 10:09:16 »
Tudom, hogy senki nem állította ezt, de jelzem, hogy nem én. Ilyet nem is szoktam tenni, mindig belezöldezek, ha a teljes hsz tartalmát kitörlöm, akkor is.

Ok, nincs jelentosege a dolognak reszemrol, tenyleg semmi. En mar el is felejtettem.  :)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8068 Dátum: 2012.01.13 11:31:06 »
Akkor mivel keverem? A Dual-VVTi Corollák voltak 5 sebességesek? Mert rémlik hogy van egy 1,6-os motor amibe 0W20 a gyári ajánlás, és majdnem ugyanannit pörög a motor 5-ben...

Amúgy múltkor elkezdtem nézegetni, hogy talán inkább Liqui Moly-t kellene tenni bele. De abból meg annyi féle van hogy már belefájdult a fejem...  :D Az olajajánló pedig 5W30-ast hoz, de én olyan lekvársűrüségü olajat nem teszek bele az biztos  [rohog]
Ha jól emlékszem, akkor a facelift előtti Auris/Corolla modellek voltak csak Dual-vvt-i-k és 5 sebességesek. A facelift után valvematic & 6 gang.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

TZoli

  • Vendég
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8069 Dátum: 2012.01.13 12:05:27 »
Amúgy múltkor elkezdtem nézegetni, hogy talán inkább Liqui Moly-t kellene tenni bele. De abból meg annyi féle van hogy már belefájdult a fejem...  :D Az olajajánló pedig 5W30-ast hoz, de én olyan lekvársűrüségü olajat nem teszek bele az biztos  [rohog]

Kicsit nézz utána jobban, amit most használsz Castrol Edge 0w-30-at, az hidegen és melegen is lekvárabb mint mondjuk az LM Top Tec 4300 5w-30, aminek van kifejezetten Toyota ajánlása is.
Amúgy most Castrolék adtak valami új adalékolást az Edge családhoz, FST néven fut.

Én egy bő hónap múlva csinálom az éves szervizt a kocsimon és LM Top Tec 4300 megy bele.
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.13 12:15:59 írta TZoli »