Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1162436 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #510 Dátum: 2004.08.19 16:50:36 »
Idézetet írta: "Peter"
ez a helyzet magyarorszagon az eu-ban.
en otthon teletoltok egy 10 literes kannat, aztan a helyzsinen attoltom vodorbe.
ez van, a helyzet ennel mar csak jobb lehet :)


Magyarországon az EU-ban  :shock:  ? Miért , azt hiszed , nyugatabbra máshogy van ? A fenét . A németeknél pl. gyakorlatilag nincs is alternatívája a gépi , vagy szolgáltatás-jellegű kézi mosónak , mert otthon tilos kocsit mosni , környezetvédelmi okokból - sőt , vasárnap általánosan tilos bárhol/bárhogy kocsit mosni  :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #511 Dátum: 2004.08.19 16:55:17 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "Peter"
ez a helyzet magyarorszagon az eu-ban.
en otthon teletoltok egy 10 literes kannat, aztan a helyzsinen attoltom vodorbe.
ez van, a helyzet ennel mar csak jobb lehet :)


Persze ez sem egyszerű, mert vagy van zárható kannád, vagy imádkozol, hogy ne boruljon ki a szűk nyitott tetejű cucc. Erre az esetleges alternatívák: több 1,5 literes flakon tölcsér segítségével fél óra alatt vízzel megtöltve zárva szállítva, vagy nyitott tetejű kanna a lábközött szorítva a kútig szállítandó....stb

Látom, hozzá kell szoknom a sanyarú körülményekhez.... :cry:

Nem vagyok egy finnyás pacák, de ha már egyszer megtapasztalta valaki a jót (udvaron autót mosni 500 L vízzel) az már nehezen megy bele ebbe a balkáni körülménybe. Olyan, mintha most át kellene ülnöd egy polskiba és tudod, hogy legalább 2-3 évig nem fogsz cserélni autót. :shock:


Tényleg megér ennyi kínlódást az a pár száz forint spórolás , meg az aggodalom amiatt , hogy a kézi mosóban megkarcolhatják a kocsidat  :shock:  ? Nem értelek benneteket . Sokkal nagyobb az esélye , hogy TE megkarcold eközben a kínlódós és merőben szakszerűtlen (mert a szivacsot , ugye , pár másodpercenként kéne öblíteni!) művelet közben ! A kézi mosóban 1000-1500 körüli összegért gyorsan , szépen és szakszerűen megcsinálják (ha meg valahol mégsem , akkor keresel egy másikat) - te meg csak állsz , és nézed  :)

Balkánról még egyszer : máshol is ilyen ! A benzinkutas nagy nyomású mosót nem arra találták ki , hogy ott komplett szivacsos-samponos mosásokat hajtsanak végre a tulajok  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #512 Dátum: 2004.08.19 17:03:36 »
Idézetet írta: "kishaver"
Amit még fontos tudni, hogy vannak kavicsfelverődés ellen védő fóliák, amit érdemes a motorháztetőre, tükrökre, fényszórókra tenni, mert a bogarakat könnyebb levakarni róla, de nagyon drága. Egy Yarisra a full lökhárító és motorház félig takarva kb 60e körül van a tükrök 4e/db a fényszórót Yarisnál nem kell, mert a búra eleve olyan anyagból van (nem üveg), ami bírja a fóliás srác szerint.


És ez vajon a nagyobb kavicsok kagylós törést okozó becsapódása ellen is véd ? Ugyanis a Camry bal fényszórójával már másodszor járok így  :x  ... Nagy koppanás , aztán ott a fényszórón egy ötforintosnyi kagylós törés , a közepén kis lyukkal  :(  - pár éve 12 ezer volt a komplett , bontott fényszóró - most viszont pár hónapja ez is betört , ugyanígy . Persze az ember eljárkál egy darabig úgy , hogy odaragaszt valamit , hogy betömje a lyukat - de ez azért hosszú távon snassz  :?  ... És egyre nehezebb lesz fényszórót találni , lévén kihalóban a típus . Szóval : vajon ettől is véd  :?:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #513 Dátum: 2004.08.22 16:58:07 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Tudod , milyen színekben lehetett rendelni Németföldön a Camryt '86-ban ? Fehér , metálkék , metálbeige , metálszürke . Ennyi . Beszarás  :x De volt hozzá háromféle utastér-szín is (amibe nemcsak a kárpitok , hanem minden egyéb is beleértendő!) : kék , beige , szürke . Na , EZ viszont nem semmi  :o  - és nagyon sajnálom , hogy ez a spórolás áldozatává vált  :(

Igen, ezt ismerem, a szüleim hoztak 88-ban külföldről egy Camry katalógust, benne hasonló színválasztékkal. Csak ugye 88-ban itthon az, hogy választhatsz színt, és nem pedig kapsz egy libafos-színű járgányt, hatalmas dolog volt...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #514 Dátum: 2004.08.22 19:30:30 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Tudod , milyen színekben lehetett rendelni Németföldön a Camryt '86-ban ? Fehér , metálkék , metálbeige , metálszürke . Ennyi . Beszarás  :x De volt hozzá háromféle utastér-szín is (amibe nemcsak a kárpitok , hanem minden egyéb is beleértendő!) : kék , beige , szürke . Na , EZ viszont nem semmi  :o  - és nagyon sajnálom , hogy ez a spórolás áldozatává vált  :(

Igen, ezt ismerem, a szüleim hoztak 88-ban külföldről egy Camry katalógust, benne hasonló színválasztékkal. Csak ugye 88-ban itthon az, hogy választhatsz színt, és nem pedig kapsz egy libafos-színű járgányt, hatalmas dolog volt...


A V2-es Camry esetében a külső színek száma ugyan bővült (ötre  :roll: ...) - viszont az már uniform szürke utasteret kapott  :(
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #515 Dátum: 2004.08.23 00:41:44 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A V2-es Camry esetében a külső színek száma ugyan bővült (ötre  :roll: ...) - viszont az már uniform szürke utasteret kapott  :(

Az is lehet(ne) szép, a szín még önmagában nem garancia semmire :!:
music     

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #516 Dátum: 2004.08.23 07:12:38 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "kishaver"
Amit még fontos tudni, hogy vannak kavicsfelverődés ellen védő fóliák, amit érdemes a motorháztetőre, tükrökre, fényszórókra tenni, mert a bogarakat könnyebb levakarni róla, de nagyon drága. Egy Yarisra a full lökhárító és motorház félig takarva kb 60e körül van a tükrök 4e/db a fényszórót Yarisnál nem kell, mert a búra eleve olyan anyagból van (nem üveg), ami bírja a fóliás srác szerint.


És ez vajon a nagyobb kavicsok kagylós törést okozó becsapódása ellen is véd ? Ugyanis a Camry bal fényszórójával már másodszor járok így  :x  ... Nagy koppanás , aztán ott a fényszórón egy ötforintosnyi kagylós törés , a közepén kis lyukkal  :(  - pár éve 12 ezer volt a komplett , bontott fényszóró - most viszont pár hónapja ez is betört , ugyanígy . Persze az ember eljárkál egy darabig úgy , hogy odaragaszt valamit , hogy betömje a lyukat - de ez azért hosszú távon snassz  :?  ... És egyre nehezebb lesz fényszórót találni , lévén kihalóban a típus . Szóval : vajon ettől is véd  :?:


Bocsi, de erre nem merek válaszolni teljes felelőséggel. Nem tudom mekkora kőtől véd meg a fólia.  :cry:  Ami biztos, hogy a felverődő féltégláktól NEM. :cry:  Viszont a kis pöttyöket okozó zuzaléktól tuti. Hiszen ez a fólia van a Yaris oldalán és a hátsó kerék mögötti részen is és teljesen jól teljesít. Főleg annak, akinek nincs sárfogója (Bibííía nekeeeem már van) :lol:  Szóval most, hogy sárfogókat szereltem, akkor láttam vettem észre a fóliát és ahol nincs ott már kicsit össze volt kopogtatva a lökös, viszont a fóliázott részen korrekt volt. Most mondhatnám, hogy kérdezd meg a fóliástól, hogy mit bír a dolog, de hát hülye lenne azt mondani, hogy "Figyi....nem éri meg felrakni...." Szerintem 6-8e/pár körül megéri, mert a kisebb baleseteket tuit megúszod.
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #517 Dátum: 2004.08.25 08:27:45 »
Áldom az eszem, hogy ezt a homkkő színű autót választottam. Régen grafit metál volt és a por már a mosás utáni pár órában látható módon jelen volt a gépen. MOST KIRÁLY 8) . Már két hete nem mostam le és csak az enyhén fóliázott üvegeim jelzik a mocskot. A többi rész makulátlan :lol:  :lol: ....majdnem... :lol:
Üdv: Kishaver 74

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #518 Dátum: 2004.08.25 13:25:32 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
A V2-es Camry esetében a külső színek száma ugyan bővült (ötre  :roll: ...) - viszont az már uniform szürke utasteret kapott  :(

Az is lehet(ne) szép, a szín még önmagában nem garancia semmire :!:


Én nem mondtam , hogy nem szép ... De a színe : szürke . SZÜRKE . SZÜÜÜÜÜÜRKEEE , bakker ! Mint a hamu . Mint a novemberi ég . Mint a köd . Mint a hétköznapok . Mondjak még pár hasonló , pozitív képzettársítást ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #519 Dátum: 2004.08.25 21:23:18 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Én nem mondtam , hogy nem szép ... De a színe : szürke . SZÜRKE . SZÜÜÜÜÜÜRKEEE , bakker ! Mint a hamu . Mint a novemberi ég . Mint a köd . Mint a hétköznapok . Mondjak még pár hasonló , pozitív képzettársítást ?

Mint az ezüst... :roll:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #520 Dátum: 2004.08.25 22:27:58 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Én nem mondtam , hogy nem szép ... De a színe : szürke . SZÜRKE . SZÜÜÜÜÜÜRKEEE , bakker ! Mint a hamu . Mint a novemberi ég . Mint a köd . Mint a hétköznapok . Mondjak még pár hasonló , pozitív képzettársítást ?

Mint az ezüst... :roll:


Az ám , hazám  :roll:  ... Tegnap este láttam egy Hunyadi-reklámot . Arról szólt , hogy egy csomó Hunyadi verődik össze , és egyre hosszabb sorokat alkotva , szabályos szép alakzatban gördülnek méltóságteljesen az úton . Az összes kocsi ezüstszínű volt . Az ÖSSZES  :disgusted:  :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #521 Dátum: 2004.08.26 01:05:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Az ám , hazám  :roll:  ... Tegnap este láttam egy Hunyadi-reklámot . Arról szólt , hogy egy csomó Hunyadi verődik össze , és egyre hosszabb sorokat alkotva , szabályos szép alakzatban gördülnek méltóságteljesen az úton . Az összes kocsi ezüstszínű volt . Az ÖSSZES  :disgusted:  :!:

...és az a Ferrari-utánérzésű kupé milyen jól néz ki :!:
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #522 Dátum: 2004.08.26 15:16:15 »
Hellósztok!

ápolás ügyben kérdezném, hogy van egy spray amivel az ajtó és egyéb cuccok tömitögumijait lehet kenni! amikor pár hónapja elhoztam az autóm a monori toyotásoktól ők bekenték és annyira jól hang/hő és minden szigetelt hogy nagyon tetszett. emléxem 2-3 nap után ha beültem a kocsiba, cuppant egy kicsit a gumi. imádtam!
na, most fogyott el!:-(
milyen spray lehet ez?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #523 Dátum: 2004.08.26 19:42:45 »
Idézetet írta: "murray"
Hellósztok!

ápolás ügyben kérdezném, hogy van egy spray amivel az ajtó és egyéb cuccok tömitögumijait lehet kenni! amikor pár hónapja elhoztam az autóm a monori toyotásoktól ők bekenték és annyira jól hang/hő és minden szigetelt hogy nagyon tetszett. emléxem 2-3 nap után ha beültem a kocsiba, cuppant egy kicsit a gumi. imádtam!
na, most fogyott el!:-(
milyen spray lehet ez?

Közönséges gumiápoló.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #524 Dátum: 2004.08.28 12:00:53 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Az ám , hazám  :roll:  ... Tegnap este láttam egy Hunyadi-reklámot . Arról szólt , hogy egy csomó Hunyadi verődik össze , és egyre hosszabb sorokat alkotva , szabályos szép alakzatban gördülnek méltóságteljesen az úton . Az összes kocsi ezüstszínű volt . Az ÖSSZES  :disgusted:  :!:

...és az a Ferrari-utánérzésű kupé milyen jól néz ki :!:


Ó igen , a Hyundai Coupé (fantáziadúsan így hívják) tényleg dögös szerintem is . És nemcsak kívülről - belülről is szép .

Ecce :


Sőt - a tesztek szerint nemcsak szép , de jó is .

Egyébként bizonyos piacokon Tiburonnak hívják ezt az autót , ami koreai (így mondják?) nyelven cápát jelent . Ez szerintem passzol hozzá , és jól is hangzik - nem tudom , miért félnek így nevezni az európai piacon  :?:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )