Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 784808 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2775 Dátum: 2016.01.14 17:37:37 »
A bal oldali H7-t kicseréltem. A jobb oldalim égett ki, a bal oldali csak simán halvány volt. Most legalább a jobboldali rendes fényt ad. Mondjuk ennél is csuklott egypárat Yamamoto Kuraszaki amíg szereltem.
Szóval a bal oldali (akku oldali) fedelet levarázsoltam, úgyhogy értem végre, hogyan lehet leszedni a fedelet(eddig halvány lövésem se volt). Innentől már legalább azt tudtam, hogy mitől részesülök orálszexben. Jobb persze ettől nem lett. Láttam, hogy hátra kell billenteni a fedelet és akkor  kiakasztható a fül és kijön a fedél egy kis játékkal. Eddig hurrá. Megnéztem hol áll az izzó és kihúztam. Félig kihúzva is megnéztem a poziciót biztos ami biztos. Kicseréltem másik H7-re, betettem. Nem megy rá a zárómechanizmus. Anyád. Közdöttem 10 percet, közben asszony érdeklődött, hogy menne a gyerekért. Zsír, pont jókor álltam neki. Na mindegy, fokonként forgatva elkezdtem próbálkozni. Bement. Bajonett rá. Eltűnt a kábel amit rá kéne dugni. *!#<!&*@#€ .... Ok, valahogy bekerült a bedugott izzó alá. Kábel rádug, lámpa kipróbál, nehogy a fedél rászerelése után derüljön ki, hogy még mindig nem megy. Fedél megfog. Nem megy be. OBMG. Namégegyszer. Negyedszerre, oldalt billentve becsúszik. Na itt még következett 10 perc küzdelem, de miután lehoztam egy elemlámpát javultak az esélyek. Fogok tenni egy foszforeszkáló festékes pöttyöt a házra meg a fedélre is, hogy látszódjon hova kell illeszteni.

Na ezek után, a fedél leszedésének boldogságos ismeretében átmentem a jobb oldalra(ablakmosó tartály oldala). És rájöttem, hogy az ablakmosó tartálya nem engedi hátrébb a fedelet. Úgyhogy nem fogom tudni leszedni. Segond, videón ott a technológia, 10-es dugókulcs és nyertem. Aha... A videón szereplő 10-es csavar sehol. Ja, mert a kerékjáratnak van egy remek védőburkolata. Szervízben mondták, hogy vigyázzak, mert a patentje sokszor elpattan. Akkor nem értettem mit mondanak. Hagytamn a francba. Gondolom ha leszedem, de nem sikerül a védelmet visszatenni, akkor a felverődő kavicsok leverik a fényezést alatta és idővel elkezd rohadni. Az meg hogy bőven lesz kavics ziher, mert így is állandóan hallom mikor indulok, hogy pattognak ki a lamellákból a járati ívben. Még nem tudom mi lesz, de simán lehet, hogy égő pofával de begurulok a márkaszervízbe.

UI: Hogyhogy nincs "T25 Avensis és minden mi róla szól" topic?

Ezt hogy követted el? Én koppanok a fedélfelhajtás közben az ablakmosó tartályon.
Az ablakmosó csövét előrébb tudod tolni 1-2 centit, az már segít. A baloldali lámpa fedelét meg beejtheted az alatta lévő üregbe, nem kell kiszedni.
Egyébként meg: gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni...
500e km megtétele után, szakadó esőben, erős szürkületben, utcai lámpa alatt, 8 perc alatt cseréltem ki mind a 2 oldalit, motortér nyitástól, motortér zárásig.  :tt2: (Muszáj volt ott kicserélni, mert valahol Nagyszénás körül voltam, és onnan még bő 200 km hazáig ködlámpával, elég necces lett volna.)
Ui.: bocs, hogy itt tárgyalunk t25-t.  :hug:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2776 Dátum: 2016.01.14 17:54:57 »
Holnap nekifutok mégegyszer, de mára inkább befejeztem. Féltem az autó testi épségét...

Az ablakmosó csövét előrébb tudod tolni 1-2 centit, az már segít.
Jó, de az enyémben hátrafelé kéne tolni. Nem azt írtam, hogy túl sok a hely, hanem hogy túl kevés.  :devil:

Ui.: bocs, hogy itt tárgyalunk t25-t.  :hug:
Csak nem rúgnak ki a T22-esek... Amúgy 2003 óta hogy nem sikerült egy T25 topic? :P

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2777 Dátum: 2016.01.14 18:29:13 »
Holnap nekifutok mégegyszer, de mára inkább befejeztem. Féltem az autó testi épségét...
Jó, de az enyémben hátrafelé kéne tolni. Nem azt írtam, hogy túl sok a hely, hanem hogy túl kevés.  :devil:
Csak nem rúgnak ki a T22-esek... Amúgy 2003 óta hogy nem sikerült egy T25 topic? :P
A kocsinak hátra, nekem előre (mivel szemben állok vele). Ja! És - ha jól emlékszem - el kell forgatni, úgy lehet kiszedni a fedelet.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2778 Dátum: 2016.01.14 18:51:56 »
Meglátjuk holnap. A fedélnek van egy kettős pereme, úgy találtam az akksi oldalán, hogy 40-45 fokot kell hátrahajtani, hogy kijöjjön akadásmentesen.

A kocsinak hátra, nekem előre
Ja, csak trollkodtam kicsit. Ez a lámpaügy kihozta belőlem az állatot. Eddig szentül hittem, hogy a japánok az ergonómia nagymesterei.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2779 Dátum: 2016.01.14 19:02:47 »
Meglátjuk holnap. A fedélnek van egy kettős pereme, úgy találtam az akksi oldalán, hogy 40-45 fokot kell hátrahajtani, hogy kijöjjön akadásmentesen.
Ja, csak trollkodtam kicsit. Ez a lámpaügy kihozta belőlem az állatot. Eddig szentül hittem, hogy a japánok az ergonómia nagymesterei.
A kici japan ember, és a nagy magyar mamlasz esete... vagy a keleti gyerekmunka... Az ő kezük befér... az enyém is befér, csak nem jön ki... Afrikában így fogják a majmokat :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2780 Dátum: 2016.01.14 19:54:59 »
Igen, erre rájöttem, csak azt nem tudom még, hogy mennyi az az idő.
4-5 piros lámpánál nem szabad, hogy több legyen.
Ja, és természetesen (ha van,) az automata ablakot is újra kell tanítani!
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2781 Dátum: 2016.01.14 20:30:16 »
4-5 piros lámpánál nem szabad, hogy több legyen.
Ja, és természetesen (ha van,) az automata ablakot is újra kell tanítani!
Nálam 3-4 nappal később is csinálta. Viszont az ablakom azonnal jó volt, próbáltam.

Mikibácsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2782 Dátum: 2016.01.15 08:24:12 »
Helló!

Sikerült megoldani az alpjárat problémát.
A takarítás segített.  :clap:
Bár kicsit jobban szét kellett szedni. Maga az alpjárat állító motor is darabokra szettük (speckó csavar, de vágó korong megoldotta :devil:) , meg volt szorulva kicsit a tengely benne.
Összerakás után rögtön jó lett. Nem kellett menni vele.
Melegedés után beállt 700 körülre (géppel mérve). Ma reggel indításkor szépen felment 1500-1600 ahogy régebben :clap:

Köszönöm még egyszer mindenkinek a segítséget és a tanácsokat
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.15 08:29:51 írta Mikibácsi »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2783 Dátum: 2016.01.15 09:25:30 »
Hol csinálták meg és mennyit kértek érte, ha szabad tudni?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2784 Dátum: 2016.01.15 09:51:28 »
Helló!

Sikerült megoldani az alpjárat problémát.
A takarítás segített.  :clap:
Bár kicsit jobban szét kellett szedni. Maga az alpjárat állító motor is darabokra szettük (speckó csavar, de vágó korong megoldotta :devil:) , meg volt szorulva kicsit a tengely benne.
Összerakás után rögtön jó lett. Nem kellett menni vele.
Melegedés után beállt 700 körülre (géppel mérve). Ma reggel indításkor szépen felment 1500-1600 ahogy régebben :clap:

Köszönöm még egyszer mindenkinek a segítséget és a tanácsokat
Nagyszerű hír! Használd megelégedéssel továbbra is.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Mikibácsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2785 Dátum: 2016.01.15 14:27:02 »
Hol csinálták meg és mennyit kértek érte, ha szabad tudni?

Én csináltam egy haverommal. Szóval igazábol ingyen volt. (ő autószerelő, én autóboltos-szerelő vagyok)
Gödöllő mellett szadán csináltuk.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2786 Dátum: 2016.01.16 21:37:20 »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2787 Dátum: 2016.01.16 22:56:37 »
Találtam egy ilyentet.
Nem olyan képek, ami alapján következtetni lehetne a km futására. Elég hihetetlen a 119 k...
Az az érzésem, hogy ez kb 119000 kmig rendelkezik vezetett szkönyvvel, de valójában legalább 100-zal több van benne. Lehet, hogy szép és jó állapotú, volt gazdája, de nepperünk okosan visszatekerte az óráját annyira, hogy a "vezetett szkönyv" "hiteles" legyen...
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.16 22:59:55 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2788 Dátum: 2016.01.17 10:18:46 »
Én csináltam egy haverommal. Szóval igazábol ingyen volt. (ő autószerelő, én autóboltos-szerelő vagyok)
Gödöllő mellett szadán csináltuk.
Akkor másként: mennyi idő volt megpucolni munkaórában? :)

Mikibácsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2789 Dátum: 2016.01.17 13:11:46 »
Akkor másként: mennyi idő volt megpucolni munkaórában? :)

Maga a takarítás nem tartott sokáig. kb 40 perc a szereléssel együtt. de utána még vártuk hogy bemelegedjen. (-1 fokban nem kapkodott)
A gépet is rádugtuk és azzal néztük a pontos alapjáratot.
Összesen 1,5 órát foglalkoztunk vele.