Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 779559 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

simico

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2580 Dátum: 2015.09.07 14:15:18 »
Pár kérdés felmerült bennem a 3ZZ-FE motoros T22-esemmel kapcsolatban. Elnézést a lüke kérdésekért, autó(motorok)hoz nem értek, nem vagyok képben ezekkel a dolgokkal, csak tudni szeretném kb. mire számítsak majd.

Most járok 116e km-nél. A gépköny a segédhajtószíjra csak ellenőrzést ír 105e km-nél és utána 15e km-enként / évente. Bízom benne, hogy a szokásos éves karbantartásnál tényleg rendesen megnézik és szólnak ha már csereérett... :) Gyakorlatban mégis kb. mikorra szokott csereérett lenni és milyen egyéb dolgok cseréjét hozza magával? Más autóknál szoktam olvasni görgők meg vízpumpa és egyebek cseréjét, ez itt is kell / érdemes és kb. milyen költség szokott lenni?

A másik ilyen a váltóolaj, amire csak ellenőrzést írnak, de nem hiszem, hogy ténylegesen valaha is ellenőriznék a szervízben. Elvileg élettartam töltésű, persze ki tudja, hogy a gyártó hány éves élettartamra tervezte az autót... :D

Múlt csütörtökön dugóban araszolva egyszercsak egy érdekes jelenség jött elő: az alapjárat lefulladásközeli és kb ezres fordulatszám között ugrált oda-vissza. Ha rápöccintettem a gázpedálra, akkor kb. 10 másodpercig jó volt, aztán megint kezdte. Hibajelző lámpa nem világított. Csak alapjáraton csinálta, magasabb fordulaton rendben ment a motor. Ezt 3-4 percig csinálta, aztán amilyen hirtelen jött, olyan hirtelenséggel el is múlt a dolog és azóta sem fordult elő. Mi a túró lehetett ez? Talán csak valami kis szennyeződés került valahol a rendszerbe, ami pár perc alatt kitisztult?

A motorháztetőn sajnos már van három pici, gombostűfejnyi felverődés, egészen a lemezig. Ezért az egész motorháztetőt nyílván nem fényeztetem újra :) Mit szoktatok ezekkel csinálni? Arra gondoltam, hogy egyelőre alapos tisztítás után ilyen hibákra ajánlott színtelen lakkot (festéket? franc tudja, hogy mi ez) kenek rá.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2581 Dátum: 2015.09.07 14:41:59 »
A segédhajtószíj a hosszbordás szíj. Itt alap esetben elég a szíjat cserélni.Pár 1000 ft-os tétel. Azt bármikor cseréltetheted,ha nagyon repedezett. Ez nem a vezérműszíj. A vízpumpát akkor elég cserélni,ha tönkrement.

pdave

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2582 Dátum: 2015.09.07 15:12:45 »
Sziasztok!

Egy 2000-es évjáratú, 1-6-os (4A-FE) típusú Avensisem van. Olyat tapasztalok, hogy néha picit ingadozik az alapjárat, de egészen minimálisan, alig pár mm-t mozdul, hallani is alig. A másik, hogy a vízfok hőmérője nem mindig működik (városban 10 km után is hideg motort mutat), néha csak azt hallom (főleg a mostani nagy kánikulákban volt), hogy bekapcsol a ventilátor. Máskor meg mutatja normálisan a hőmérsékletet. Tapasztaltatok már hasonlót?

Előre is kösz a segítséget

Dávid

krisz978

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2583 Dátum: 2015.09.09 15:27:11 »
Sziasztok!
Van egy D4D Avensisem,az lenne vele a gond,hogy bal difikihajtásnál a féltengely csészéje nagyon lóg,100km/h felett rázza az egész autót,hogy lenne a legegyszerűbb megszüntetni ezt a lógást.
Előre is köszönöm!

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2584 Dátum: 2015.09.09 15:53:18 »
Sziasztok!

Egy 2000-es évjáratú, 1-6-os (4A-FE) típusú Avensisem van. Olyat tapasztalok, hogy néha picit ingadozik az alapjárat, de egészen minimálisan, alig pár mm-t mozdul, hallani is alig. A másik, hogy a vízfok hőmérője nem mindig működik (városban 10 km után is hideg motort mutat), néha csak azt hallom (főleg a mostani nagy kánikulákban volt), hogy bekapcsol a ventilátor. Máskor meg mutatja normálisan a hőmérsékletet. Tapasztaltatok már hasonlót?

Előre is kösz a segítséget

Dávid

Szervusz Dávid!

Ez micsoda?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

pdave

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2585 Dátum: 2015.09.10 17:58:02 »
Szervusz Dávid!

Ez micsoda?

Szia!

Véletlenül elírtam, vízhőfokmérő.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2586 Dátum: 2015.09.10 18:16:14 »
Szia!

Véletlenül elírtam, vízhőfokmérő.

 ;) ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Stefan0402

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2587 Dátum: 2015.09.12 13:55:04 »
Sziasztok
Szeretnék vonohorgot rakni a T22 sedanomra és érdeklődnék tud-e valaki Pest megyében korrekt árron szép munkát végző céget/embert?
Előre is Köszöntem

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2588 Dátum: 2015.09.12 16:41:25 »
Sziasztok
Szeretnék vonohorgot rakni a T22 sedanomra és érdeklődnék tud-e valaki Pest megyében korrekt árron szép munkát végző céget/embert?
Előre is Köszöntem
A vonóhorog megvan, amit az autódra szeretnél rakni?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Stefan0402

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2589 Dátum: 2015.09.13 09:59:25 »
Még az nincs vagy csináltatni szeretnék rá vagy bontóbol szerezni egyett?!

Stefan0402

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2590 Dátum: 2015.09.17 21:46:41 »
Szasztok
Keresek minőségi munkát végző autópólirozót Budapest és környékén ha valaki tud kérem jelezze !!!!!!!!!
További kellemes autózást

Ricardo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2591 Dátum: 2015.09.21 22:17:39 »
Sziasztok! Szeretnék venni gyári alufelnit. Tudtok segíteni abban, hogy hol nézhetnék utána milyen felnik léteztek anno hozzá? Illetve mennyi a reális ára egy szett felninek?
Sajnos motorháztetőt is kell vennem (a mostani meg volt törve és borzasztóan javították). Ennek mi a reális ára?
Tudtok ajánlani korrekt bontót?

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2592 Dátum: 2015.09.29 20:26:33 »
Szaisztok! Járt már valaki ugy hogy rázott a féktárcsája? Azóta kicseréltem de ráz mint a barom fékezés nélkül is.Uj gumit is kapott,szilentek kicserélve,ki van centirozva is a kerék,mégis rossz.

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2593 Dátum: 2015.09.29 20:44:08 »
Sziasztok!
Van egy D4D Avensisem,az lenne vele a gond,hogy bal difikihajtásnál a féltengely csészéje nagyon lóg,100km/h felett rázza az egész autót,hogy lenne a legegyszerűbb megszüntetni ezt a lógást.
Előre is köszönöm!

Mi az hogy lóg?Pontosan hogy is van ?

ujjobbagya

  • Vendég
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2594 Dátum: 2015.09.30 12:21:36 »
Szaisztok! Járt már valaki ugy hogy rázott a féktárcsája? Azóta kicseréltem de ráz mint a barom fékezés nélkül is.Uj gumit is kapott,szilentek kicserélve,ki van centirozva is a kerék,mégis rossz.

Jártam így, kb. félévente elkezdett rázni, minden alkalommal fékpofa csere, féknyereg felújítás, tisztítás, egyszer dugattyú csere is volt, mégis újra előjött.
Legutóbb mindent cseréltünk, tárcsa, dugattyúk, fékpofák, fékcsövek elől, fékfolyadék, plusz a szokásos felújítás, tisztítás.
Na azóta még nem volt vele gond, de ha megint előjön felgyújtom az egészet :P

Minden alkalommal az volt a tünet, hogy meg volt szorulva a dugattyú, alig bírták a kereket megforgatni, mindig a jobbelső.
« Utoljára szerkesztve: 2015.09.30 12:23:23 írta ujjobbagya »