Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 784807 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2025 Dátum: 2014.12.11 14:31:56 »
Itt a doksi légkondi szenzorainak kiméréséhez, itt meg a komplett T22 facelift Owners Manual.
Használjátok egészséggel!

Matu79

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2026 Dátum: 2014.12.11 15:09:39 »
Itt a doksi légkondi szenzorainak kiméréséhez, itt meg a komplett T22 facelift Owners Manual.
Használjátok egészséggel!
Szia,

nagyon szépen köszönöm! Az enyém még a facelift előtti verzió. :-) Gondolom nem nagyon van különbség a szervizekben, vagy!?
A gerinc az élet tartó eleme, óvd, figyelj rá és tartsd karban!
Ebben segít a csontrakó.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2027 Dátum: 2014.12.11 15:30:48 »
Szia,

nagyon szépen köszönöm! Az enyém még a facelift előtti verzió. :-) Gondolom nem nagyon van különbség a szervizekben, vagy!?

A légkondis cucc '97-től érvényes, a tulajdonosi kézikönyv már más tészta, de a manuális klímás leírás kb. ugyanaz lehet.

Győző

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 94
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2028 Dátum: 2014.12.11 18:20:00 »
Sziasztok!
Mint szintén új fórumtag, szeretnék tőletek pár tanácsot kérni. Magamról dióhéjban annyit,hogy nem rég engedtem el a kezét az első autómnak,egy 3as Fiestának, s most szeretnék a párommal egy komolyabb autót venni,ami kiszolgál úgy 6-8 évig még, s akkor sem lesz kicsi,ha már van egy gyermekünk is. Mivel a családban már van 2 elégedett corolla tulaj, én is Toyotában gondolkodom, de a corolla nem tetszik annyira, illetve jól esne egy nagyobb csomagtér,így jön szóba az Avensis.
A rá szánt 700e körüli egységből viszont úgy látom, nem biztos,h találok olyat,ami megfelelne. Nekem elég az 1.6os,5 ajtós verzió, de örülnék egy 250ezer alatt futott példánynak, elfogadható állapotban..  A használtautót nézegetve ilyen most pl abszolút nincs, korábban akadt pár,de egyik sem volt az igazi. Nem tudom,nektek milyen állapotú van általában, ezért érdekelne a véleményetek,hogy mennyire reális az elképzelés? Mivel 10e alatti éves futást saccolok, olyan kellene,ami mondjuk kibír azért 2-3 évet mielőtt komolyabb problémát kell elhárítani, s emellett nem szeretnék súlyos százezreket fizetni ilyenkor sem...

Szóval,mit gondoltok? esetleg ha van valakinek eladó, jöhetnek az infók erről is!

Köszi előre is!
Győző

Matu79

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2029 Dátum: 2014.12.11 19:07:04 »
A légkondis cucc '97-től érvényes, a tulajdonosi kézikönyv már más tészta, de a manuális klímás leírás kb. ugyanaz lehet.
Az a helyzet, hogy ebben a leírásban nem találom a 2C-s motort. Nekem olyan van a kicsikémben. [emoji3]
A gerinc az élet tartó eleme, óvd, figyelj rá és tartsd karban!
Ebben segít a csontrakó.

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2030 Dátum: 2014.12.11 20:02:59 »
Az utastér hőmérő szenzora hol, merrefele található az utolsó T22-esekben?
Nyáron és télen is gyakran előfordul, hogy nem értek egyet a befújt levegő hőmérsékletével a beállított célhőmérséklet függvényében. Például mostani 3-5 fokos időben kb 18 fokot állítok be, egy ideig jön is a meleg levegő de aztán egyszercsak azt veszem észre, hogy már "kellemes" hűvös levegő fújkál a fejem környékén pedig szerintem baromira nincs még 18 fok az utastérben. Ha nem akarok hűvös fuvallatokban utazni, kénytelen vagyok magasabb hőmérsékletre tekerni, hogy legalább langyos levegőt fújjon be. Nyáron meg az szokott előfordulni, hogy egyszercsak szerinte még nincs elég hűvös az utastérben és elkezdi még jobban nyomni a klímával a hideg levegőt. Az az érzésem, hogy vagy rossz helyen van az érzékelő (például nyáron direktben rásüt üvegen keresztül a nap vagy a befújt levegő közelében vagy és az megbolondítja), vagy időnként nem működik jól, mert tízből négyszer kézzel kell állítgatnom az automata klímát ha nem akarok fázni.
Úgy látszik, nem egyedi a problémád, nekem ugyanezt csinálja fűtéskor. Én is arra gondoltam, hogy direktbe kaphatja a fűtő levegőt, és ezért szabályoz vissza. Ha lesz rá megoldásod, oszd meg velünk légy szíves.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2031 Dátum: 2014.12.11 21:52:08 »

Sziasztok!
Mint szintén új fórumtag, szeretnék tőletek pár tanácsot kérni. Magamról dióhéjban annyit,hogy nem rég engedtem el a kezét az első autómnak,egy 3as Fiestának, s most szeretnék a párommal egy komolyabb autót venni,ami kiszolgál úgy 6-8 évig még, s akkor sem lesz kicsi,ha már van egy gyermekünk is. Mivel a családban már van 2 elégedett corolla tulaj, én is Toyotában gondolkodom, de a corolla nem tetszik annyira, illetve jól esne egy nagyobb csomagtér,így jön szóba az Avensis.
A rá szánt 700e körüli egységből viszont úgy látom, nem biztos,h találok olyat,ami megfelelne. Nekem elég az 1.6os,5 ajtós verzió, de örülnék egy 250ezer alatt futott példánynak, elfogadható állapotban..  A használtautót nézegetve ilyen most pl abszolút nincs, korábban akadt pár,de egyik sem volt az igazi. Nem tudom,nektek milyen állapotú van általában, ezért érdekelne a véleményetek,hogy mennyire reális az elképzelés? Mivel 10e alatti éves futást saccolok, olyan kellene,ami mondjuk kibír azért 2-3 évet mielőtt komolyabb problémát kell elhárítani, s emellett nem szeretnék súlyos százezreket fizetni ilyenkor sem...

Szóval,mit gondoltok? esetleg ha van valakinek eladó, jöhetnek az infók erről is!

Köszi előre is!
Győző
Szia. Üdv a fórumon. A 700e-s kategória felejtos a leírt igényekből kiindulva. Olyan 800 és 1 Milla az az ársáv, amiben már lehetne találni megfelelőt.
Az enyémben 230000 van, de ránézésre egy százast legalább letagadhatna. Ha egy avensisnek van gazdája, akkor nem kopik a autó csúnyán, mint egy hasonló VW, vagy francia valami.
Nézegetni kell a hahu-t, akár be is linkelheted ide, megszakértjuk. Légy ugrásra készen, mert borzasztó ritka a tényleg jó állapotú darab.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2032 Dátum: 2014.12.12 06:44:52 »
Szerintem nem kell szétszedni. Kihúzod,ameddig lehet és egy szappanos,langyos vizes szivaccsal átmosod mindkét oldalát. Az esetek többségében megjavul. Esetleg megcsípteted ruhacsipesszel,hogy ne menjen vissza és hagyod megszáradni. Én akár többször is megcsinálnám.

Köszi, végül így csináltam. A visszahúzás talán csak placebónak érezhetően gyorsabb, de az öv tapintása sokkal jobb. Elég kemény mennyiségű zsír jött ki az övből :(.

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2033 Dátum: 2014.12.12 07:02:35 »
Sziasztok!
Mint szintén új fórumtag, szeretnék tőletek pár tanácsot kérni. Magamról dióhéjban annyit,hogy nem rég engedtem el a kezét az első autómnak,egy 3as Fiestának, s most szeretnék a párommal egy komolyabb autót venni,ami kiszolgál úgy 6-8 évig még, s akkor sem lesz kicsi,ha már van egy gyermekünk is. Mivel a családban már van 2 elégedett corolla tulaj, én is Toyotában gondolkodom, de a corolla nem tetszik annyira, illetve jól esne egy nagyobb csomagtér,így jön szóba az Avensis.
A rá szánt 700e körüli egységből viszont úgy látom, nem biztos,h találok olyat,ami megfelelne. Nekem elég az 1.6os,5 ajtós verzió, de örülnék egy 250ezer alatt futott példánynak, elfogadható állapotban..  A használtautót nézegetve ilyen most pl abszolút nincs, korábban akadt pár,de egyik sem volt az igazi. Nem tudom,nektek milyen állapotú van általában, ezért érdekelne a véleményetek,hogy mennyire reális az elképzelés? Mivel 10e alatti éves futást saccolok, olyan kellene,ami mondjuk kibír azért 2-3 évet mielőtt komolyabb problémát kell elhárítani, s emellett nem szeretnék súlyos százezreket fizetni ilyenkor sem...

Szóval,mit gondoltok? esetleg ha van valakinek eladó, jöhetnek az infók erről is!

Köszi előre is!
Győző

Szia! Mivel 10e km-t mész egy évben, így a tervezett időszakban 60-80e km az nem sok, szóval ne riasszon vissza egy jó állapotú 300e km-t futott kocsi, mert a végén lesz benne 400, na és akkor...
Maradj a benzinesnél 1.6 vagy 1.8 -ha találsz olyat-. Ha a motor/váltó rendben van, a többi nem nagy költség.

Sajnos a kárpit olyan jó az autóban, hogy csak akkor lehet megítélni belőle a korát és használtságát, ha 150kg ember ült benne, egyébként alig van jele a kiültségnek, meg nem kopik. Lehet ezért kopik ki minden nadrágom a seggemnél, mert az ülés valami gárnit-kárpitból van :)

Vagy ha ennyi van rá, akkor vegyél egy carinát, a többiből meg felújítod :)

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2034 Dátum: 2014.12.12 08:17:17 »
Az a helyzet, hogy ebben a leírásban nem találom a 2C-s motort. Nekem olyan van a kicsikémben. [emoji3]

Nos, ha az Owners Manualra gondolsz, akkor nem csoda:
Ha visszaolvasol láthatod, hogy felhívtam a figyelmet, hogy facelift utáni autóra vonatkozik! A 2C-s motort pedig még egy évvel a ráncfelvarrás előtt lecserélték az 1CD-FTV-re!

Repair Manual klimához tartozó, szenzorokra vonatkozó része (nem az egész doksi, csak a vonatkozó!) a '97-tól gyártott összes autóra igaz, mert a '99-ben  (1CD-FTV motor megjelenése) és '00-ben (ráncfelvarrás) kiadott módosítások ezt a részt nem érintik (mást igen!).

Így már érthető?

Matu79

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2035 Dátum: 2014.12.12 08:28:29 »
Nos, ha az Owners Manualra gondolsz, akkor nem csoda:
Ha visszaolvasol láthatod, hogy felhívtam a figyelmet, hogy facelift utáni autóra vonatkozik! A 2C-s motort pedig még egy évvel a ráncfelvarrás előtt lecserélték az 1CD-FTV-re!

Repair Manual klimához tartozó, szenzorokra vonatkozó része (nem az egész doksi, csak a vonatkozó!) a '97-tól gyártott összes autóra igaz, mert a '99-ben  (1CD-FTV motor megjelenése) és '00-ben (ráncfelvarrás) kiadott módosítások ezt a részt nem érintik (mást igen!).

Így már érthető?
Okka, értem én. Akkor most nem értem, 2000-es az autó, és 2C-s a motorszám... Volt benne egy motorcsere? Vagy mi lehet!?
A gerinc az élet tartó eleme, óvd, figyelj rá és tartsd karban!
Ebben segít a csontrakó.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2036 Dátum: 2014.12.12 08:41:16 »
Okka, értem én. Akkor most nem értem, 2000-es az autó, és 2C-s a motorszám... Volt benne egy motorcsere? Vagy mi lehet!?
Nem. Egy rövid ideig párhuzamosan gyártották a két motorral a típust. A sima TD volt a gyengébbik dízel 90 lóerővel, a D-4D volt a modernebb, erősebb, 110 lovas. Ezt 1999-2000-ig, a faceliftig vitték így, a facelifttel nyugdíjba küldték a TD-t.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Matu79

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2037 Dátum: 2014.12.12 08:49:55 »
Nem. Egy rövid ideig párhuzamosan gyártották a két motorral a típust. A sima TD volt a gyengébbik dízel 90 lóerővel, a D-4D volt a modernebb, erősebb, 110 lovas. Ezt 1999-2000-ig, a faceliftig vitték így, a facelifttel nyugdíjba küldték a TD-t.
S a TD-hez tudtok adni valami dokumentációt?
A gerinc az élet tartó eleme, óvd, figyelj rá és tartsd karban!
Ebben segít a csontrakó.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2038 Dátum: 2014.12.12 08:51:05 »
Okka, értem én. Akkor most nem értem, 2000-es az autó, és 2C-s a motorszám... Volt benne egy motorcsere? Vagy mi lehet!?

'99 augusztus óta van 1CD-FTV motor, de többször megkaptam már itt a fórumban is, de mindig elfelejtem, hogy  attól még gyárthatták tovább a ráncfelvarrásig az adagolós motorokkal is. Ha nem is így történt, de kicsit be/túltárolták az autódat, máris lehet 2000 az első forgalomba helyezés dátuma. Elvileg a az alvázszámból kiderül a pontos gyártási év (itt megnézheted).
Csak érdekességképpen: az én autómban a kérdéses karakter "0" vagy "O", amiről mindenhol azt írják, hogy nem használják :)!! Na ezt fejtse meg vki! (Elvileg 2001/02)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2039 Dátum: 2014.12.12 08:59:02 »
Nálam úgy tűnik, rendben van a számozás. 2000-es faceliftes az autó és "0" a 10. számjegye a VIN-nek.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i